Flobertka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 23 črc 2004 09:51

Co se týče odpovědi pana "Restrictions", tak u "dluhého přechodového kužele" je úplně vedle. Hlavní ztrrta energie je někde jinde. Zkuste se podívat jak vypadají netěsnosti mezi válcem a přechodovým kuželem u ostré zbraně a Floberta. Tam hledejte zakopaného psa. Flobertův náboj v 6mm má 40J na výstupu neutěsněná hlavně. Dík netěsnostem na výstupu má pod 7,5J.
Používat .22 u Floberta je dost hodně vohubu (mimochodem i naopak). Problém je v několika věcech. Jednak, že flovertovy válce bývají občas s něčeho ne moc ocelového a tak se vydouvají (respektive zhušťuje se materiál u konce komor čímž se vlastně v komoře udělají taková "bublina"). Dál si uvědomte, že ta zbraň není dělaná na tu délku nábojnice a náboje. Kulka pak naráží na přechodový kužel a může dojít až k roztržení rámu. Sám jsem takových pokusných revolverů viděl asi pět. Sice se nikomu nic nestalo, ale příjemný to není.
A nakonec: Kupte si cokoliv. Jenom ne Coru. Měl jsem 3 malorážkové a 1 4" .38 Všechny šly pryč. Po čase se začaly kroutit hlavně a rámy se natahovaly jako z plastelíny. Coru NEBRAT! Alfa je o kus lepčí, ale taky to není to pravé ořechové. Asi nejlíp na tom je momentálně Ruger...
Nevím, co je na slovensku ZP A. U nás to je sběratel, což je z hlediska sebeobranného to nejhorší, co Vás může potkat. Pokud by jste se totiž měl bránit, zachrání Vás jen útěk. Zbraň smíte nosit pouze v režimu držení (Nenabito, neschopná použít). Střílet s tímto ZP lze jen na střelnici. Střelba jinde je porušením Zákona o zbraních a střelivu (vícenásobným - protože to je střelba mimo střelnici, nošení zbraně v nabitém stavu, ne držení a kdovíco jěště). Takže pokud se budete bránit, sice z hlediska TZ jste v suchu (když Vám tu obranu uznají), ale z hlediska zákona o zbraních a střelivu Vám odeberou Zbroják a 3 roky ho nazpátek nedostanete. Navíc dostanete flastra tak asi 20000 (pokud se dobře pamatuju). Takže tak!
No a střelba s tlumičem mimo střelnici? Hned několik průserů. S tím si vůbec v ČR nehrejte. Je to asi tak na 5 let natvrdo.
Pokud má někdo další dotazy rád je zodpovím.


Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 26 črc 2004 20:45

Tak opat pan restrictions :-).

> u "dluhého přechodového kužele" je úplně vedle

uplne nie

> Hlavní ztrrta energie je někde jinde. Zkuste se podívat jak vypadají netěsnosti mezi válcem a přechodovým kuželem u ostré zbraně a Floberta.

Plny suhlas, jedina moja chyba ze som to zobral z opacneho konca. BTW u niektorych ostrych zbrani sa este pri vystrele valec pritlaci k ramu a prech. kuzelu, aby uniknutych plynov bolo minimum.

> Jednak, že flovertovy válce bývají občas s něčeho ne moc ocelového

... vcera som mal v ruke gun kde pouzili evidentnu LIATINU a to sa ani nevyduje, ale rovno roztrhne (krehka), bola tam len tenucka vlozka z niecoho rozumnejsieho.

> Nevím, co je na slovensku ZP A.

Nosenie.

> Střelba jinde je porušením Zákona o zbraních a střelivu

to v zasade aj ak by na obranu clovek pouzil napr. ten flobert... hej, rychle nohy pomahaju, ibaze nie vzdy - a zas vybrat si medzi drevenym spacakom a 20k pokutou, asi by sme nevahali...
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 26 črc 2004 22:06

K tomu pouziti flobertky jako sebeobrane zbrane: JE TO HOLY NESMYSL... fyzikalni zakony a raniva balistika plati i na SLOVENSKU.. POCUVAS MA? Tak si kup neco poradnyho ty ostrostrelce.
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 27 črc 2004 08:15

Doporučil bych aby si dotyčný člověk, co chce použít Floberta pro sebeobranu vyskoušel třeba si střelit flobertem do plasteliny. Uvidí, že to je zhola nesmysl Floberta používat na sebeobranu. Nicméně, já se jednou omylem postřelil Flobertem (4,5mm) do holé nohy a bolelo to docela dost. Ale, že by mne to zastavilo, kdybych po někom šel a kdybych byl navíc oblečený třeba do riflí (které samy o sobě asi dokážou dost Flobertovu střelu zabrzdit), to ne. Myslím, že by to zas taková bolest nebyla.
K těm revolverům s pohyblivým válcem: To je historie. Poslední revolver, co něco takového uměl byl Nagant, který popužíval navíc speciální nábojnice se střelou zcela zapuštěnou v nábojnici. Před výstřelem se hrana bábojnice zasunula do kužele v hlavni, čímž docházelo k minimálnímu úniku plynů z hlavně (Nagant byl taky jediný revolver, který byl použitelný s tlumičem). Tento princip se ale už nepoužívá. Obrábění kovů jaksi pokročilo a dnes stačí už opravdu jenom ta mezera mezi hlavní a přechodovým kuželem. Pružina, která je mezi válcem a konzolou dospělého revolveru je pro vymezení vůle válce na ose konzoly. Tam se žádný pokyb už nekoná.
Revolver je dnes označován za obrannou zbraň a tudíž tam moc utlumení nehraje roli. Ty vložky ve Flobertově komorách jsou ve skutečnosti pro zlepšení kluzných vlastností.
Mimochodem je jenom jeden opravdu výmluvný argument na světě: Když natahuješ revolver. Ten kolosální pohub válce s otevřenými komorami ve kterých jsou vidět kulky... Není nic přesvědčivějšího, krom kapesní atomové pumy :).
Mám poslední doporučení. Pokud můžeš udělej si zbroják. Jak ho budeš mít, kup si pětirannou osmatřicítku od Tauruse, nebo od Smiťáka. A až ji budeš mít, nos ji s sebou. To je tak maximum, co pro svou bezpečnost můžeš udělat!
Howgkh!!! Domluvil jsem!!!
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 27 črc 2004 11:07

Nekterym lidem to hold clovek nevysvetli. Tak snad tu strikacku od Floberta na nekoho nevytahne. A vubec, do jiste miry nesouhlasim s nosenim palnych zbrani na verejnosti. Rikam do jiste miry coz neznamena, ze to zcela zavrhuji. Jenom se domnivam, ze i peprovym sprejem ci obuskem se da dobre branit. A hlavne, jak se rika: Kdo utece, vyhraje! A me nezbyva nez souhlasit. Nepopiram, ze nekdy je zbran asi nevyhnutelna, ale v drtive vetsine je lepsi uteci. Clovek se vyhne jak vlastni pripadne ujme na zdravi a take ujme na zdravi pripadneho utocnika. Ne vzdy je pouziti zbrane v souladu se zakonem jelikoz uz samotny fakt, ze ma zbran clovek u sebe nabitou svadi ji pouzit i v pripadech kdy to neni adekvatni.
Návštěvník

re:Flobertky

Příspěvek od Návštěvník » 27 črc 2004 14:44

Z prvního nadšení z flobertky se stejně časem vyklube zájem o něco výkonějšího pro přesnější střelbu alespoň na 25 m, takže bych rozhodně již od začátku volil ZP a revolver v ráži 22 Long Rifle se 6" hlavní. Mluvím z vlastní zkušenosti. Tento názor není dogma, jen jsem chtěl přispět vlastní zkušeností při rozhodování dotyčného zájemce o revolver. Pořizovací cena + střelivo v tomto případě stejně nehraje roli, protože je hodně podobná.
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 27 črc 2004 16:20

A zas pan restrictions ;-).
Chlapci, keby ste si nalistovali jeden z mojich prvych prispevkov, tam som jasne povedal, ze flobert na obranu maximalne tak keby mu to zblizka nastriekal do ksichtu (dufam ze to bolo v tomto threade, lebo toto pouzitie napada viacerych).
Toho Naganta mam, zial znefunkcneneho, v zbierke -preto ma to napadlo; nabojnicu som nevidel, ale tusim mala aj predok nejako do kuzelovita. (nemate niekto foto alebo kresbu?) Revolvery nie su moje oblubene zbrane ;-) tak som po dalsom osude tohoto systemu nepatral.
Vdaka za info o vyzname tej vlozky vo valci ;-).
Inak teraz ma napada, ze flobert ma max. 7.5, spravidla menej, no a napr. v airsofte sa po sebe hasi tiez 6 mm s energiou 0.3-3 J a tie 3 J su sice uz velmi neprijemne a na holom urobia modriny, pripadne sramy, ale ustat sa to da, flobertom sa zo srandy strielat nebudem ale mam taky feeling ze pokial by to bola ruka/noha/hrubsi odev, tak dotycny by sa akurat este viac nastval.
Co sa tyka obrany peprakom alebo plynom, tak ju povazujem za kriticky neucinnu hlavne proti
1. ozranom
2. narkomanom
3. prilis velkym horam masa
uz som videl niekolko fatalnych zlyhani. Tiez to funguje tak, ze sa protivnik este viac nastve. Naviac jej tasenim riskujete, ze naprotivok vytiahne nieco podobne, ale ucinnejsie...
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 27 črc 2004 17:31

Vo to vic se drz moji rady a zdrhej! Zdrhej az se za tebou bude prasit :-))
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 27 črc 2004 23:24

No... pravdu mas co sa uteku tyka hlavne v tom, a my ozbrojenci ;-) pokial mame rozum ;-) to vlastne schvalujeme, ze zbrani je najlepsie, ak zostane v puzdre. Problem je ze niekedy sa ujst neda... ale tento problem a hlavne jeho suvislosti nepatri uz do threadu o flobertkach, ale do threadu o "povolovacich podmienkach". (Ktore ovsem spatne indukuju otazky typu ci sa da zrovna flobertom branit.)
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 28 črc 2004 12:42

Víte co se týče sebeobrany mám několik cenných zkušeností, které jsem pozbíral za posledních "pár" let. Opravdu nejlepší obrana je útěk. Pokud proti Vám stojí chlap s kudlou a je kam zdrhnout ani bouchačku nevytahujte a utečte.
Viděl jsem případy, kdy člověk zasažený brokovnicí do břicha tak, že bylo vidět skrz něj byl sto zaútočit a vážně poranit protivníka (a nebyl to svaloun) než umřel. Viděl jsem člověka, který s proříznutou aortou byl sto mobilem si avolat záchranku a teprve poté, co záchranka byla na dohled zkolaboval a umřel - a tudíž měl času dost zaútočit. Pokud chcete přežít, nebuďte hrdiny. A neukazujte, že jste ozbrojení. To útočníka většinou víc nazvedne, než když ho začnete verbálně napadat.
No a když už teda musíte vystřelit, držte se pravidla, že když nezneškodním já jej, on zneškodní mne. Tady je jakékoliv pravidlo o šetření života a zdraví útočnika (jakkoliv vyžadované zákonem) vlastně mimo. I když to neznamená ho odpravit.
A ještě jednu věc si pamatujte :) : Hrozba zbraní je ve skutečnosti nezákonná (veřejné ohrožení, protože pokud byl čas na odstrašení zbraní bylo dost času na jiné řešení krize a tudíž ne na zbraň) a střelba do vzduchu a nebo do země je přípustná pouze pokud prohlásíte, že jste se pokoušeli zastavit útok a nešlo to. To může jen policie v rámci donucovacích prostředků. A nakonec: po každém použití (tedy pokud zbraň vystřelí) je nutno o tom bezodkladně informovat Policii ČR (nejbližší útvar).
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 28 črc 2004 14:24

Tak tak. Jenom abych to doplnil: Pokud uz doopravdy, nevyhnutelne zbran musite pouzit... nestrilejte na nohy, ruce a jine casti tela abyste ho "jako" varovali... strilejte bud na hlavu nebo do prostred hrudniku. Nejlepe kdyz to neprezije a nebude si u soudu vymyslet. Jinak jak uz sem pred tim rekl, zdrhat je lepsi!
Jirka

Flobertka rada

Příspěvek od Jirka » 10 srp 2005 22:05

Mám dotaz. Bude mi 18 a chtěl bych si koupit nějaký revolver. Ne moc drahý abych si mohl občas pro zábavu zastřílet. Můžete mě něco doporučit a má-li to vůbec a nebo mám radši ještě 3roky počkat na něco pořádnýho.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 11 srp 2005 09:02

Není proč čekat,flobertka ti udělá radost,jen si dej pozor,co kupuješ.Na kratkou vzdálenost se s ni dá docela slušně střílet.Já mám Alfu 4" a jsem docela spokojený.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 11 srp 2005 10:45

Souhlasím, já mám také flobert revolver ALFA 640 a jsem s mím velmi spokojený.z počátku jsem střílel na 10m do plechovky, kterou není problém prostřelit.teď už střílím z 15m na vzduhcovkový terč 10x15cm a jakmile jsem se s revolverem trošku zžil, trefuju se do černé oblasti terč, což si myslím že je hodně slušný.běž do ní,jak psal člověk předemnou - uděláš si radost a slušně si zastřílíš, navíc se můžeš slušně natrénovat na pozdější přechod na něco silnějšího na zbroják, např. .38 Special :)
Radílek

Souhlas

Příspěvek od Radílek » 11 srp 2005 11:17

Přesně tak, jak ti radí. Flobertka je přesně to pravé pro pozdější přechod na "ostrou" zbraň. Taky jsem takhle uvažoval. Nyní lituji, že jsem po získání ZP flobert prodal. Měl jsem 6"ti palec od alfy v calibru 6mm. Byla nastřelena na 20 metrů na vzduchovkový terč a dalo se to. Takže doporučuji.
Odpovědět