Crosman 1077

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Pepan1

Crosman 1077

Příspěvek od Pepan1 » 30 bře 2008 10:39

Ahoj, chtěl bych se "odborníků" zeptat na vzdochovku na CO2 crosman 1077. U nás k sehnání není, dá se ale o d jistého člověka, co je sem dováží z Polska , koupit za necelých 4000kč bez problémů. V polsku stojí na naše i s potenciálním dovozen 2400kč, ale četl jsem zde na fóru, na stránkách o vzduchovka CZ200S (příběh pátý), že nic do čr neposílají a že vůbec se s nima nekomunikuje dobře, na to, že se platí předem...

V Německé recenzi na tuto vzduchovku jsem se dozvěděl, že jej výkon je cca 5,5J (140-150m/s) , to mi příjde jako strašně málo, ve výrobních papírech má psánu úsťovou rychlost 190,5-200m/s, což je dostačující. Na druhou stranu, tato crosmanka zkoušená v německu mohla být nějak upravena pro místní legislativu..

Moje otázka zní, zda-li podle vás , má crosmanka dovezená z Polska ten vyšší,výrobní výkon, nebo jestli je taky nějak zprzněná.. No a taky bych rád znal nějakej váš osobní názor na tuhle hezkou hračku..

Když zde na fóru totiž zadám do políčka "hledej" klíčové slovo "crosman 1077", výsledek hledání je pro mě dost nepřehlený, je to tu poněkud neuspořádaný nebo se mi to možná jen zdá, nechci prudit..

Díky!!


Uživatelský avatar
mechanik
Příspěvky: 352
Registrován: 28 lis 2007 10:34
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od mechanik » 30 bře 2008 11:45

Mám dojem, že v Polsku prodávají verzi s exportním ventilem, tak že ta rychlost by se měla pohybovat kolem těch 200m/s +- protože v papírech je to pouze orientační lépe přímo změřit :-)
Ta cena je dost přehnaná dá se koupit do 2000,- tisíc jenom chce to mít v polsku známé, kteří ti jí objednají a potom třeba i přivezou, ale to platí pouze pro ty co bydlí blízko hranic :-) http://www.militaria.pl/crosman/wiatrow ... ml?cat=555
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 30 bře 2008 12:08

..........
Naposledy upravil(a) milius dne 13 čer 2009 00:10, celkem upraveno 1 x.
Jokoha
Příspěvky: 11
Registrován: 19 bře 2008 20:39

Příspěvek od Jokoha » 30 bře 2008 13:44

Toto téma jsem tu vyvěsil cca. před týdnem a bylo smazáno. Bylo mi doporučeno ať hledám, že už tu něco je, ale ve skutečnosti tu o této vzduchovce moc není. A s tím hledáním tady na fóru máš naprostou pravdu, nicméně díky i za to.
Z Polska, konkrétně z www.militaria.pl zboží zasílají i k nám. Mají to uvedené na stránkách a potvrdili mi to i e-mailem. Uvažuju, že bych si ji u militarie objednal. Při současném kurzu vychází cena na 1745,- Kč což se skvělá cena. Poštovné vychází na necelých 500,- Kč (balík do 5 kg).
Nenašel by se nějaký odvážlivec, který by do toho šel se mnou?
Z čeho mám trochu obavu je to, že to zatím asi není vyzkoušené, alespoň to tady nikdo neuvedl.
TomasX

Příspěvek od TomasX » 30 bře 2008 18:15

O 1077 se tady opravdu moc nepíše. :cry:
Vloni jsem taky sháněl informace a nic moc, tak jsem ji koupil a je hotovo. Mám verzi 'F' to je asi do 7,5J, na ni DELTU 4x32AO. Pár drobností se mě nelíbilo, ale po drobných úpravách jsem spokojený. To, že jde spoušť tíž je pravda, to, že ubývají rychle bombičky taky. Ono totiž 12 ran vysypeš hrozně rychle, ten automat je super. Přemýšlím jak udělat kontejner na 2 CO jako to má QB78 a nekupovat ho za drahý peníz.
Uživatelský avatar
Alka
Příspěvky: 115
Registrován: 26 zář 2007 20:02
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alka » 01 dub 2008 07:18

A nebylo by nejjednodušší řešení přepouštěcí adapter http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=2107 + kyveta? Otázka je, zda bude u adapteru stejný průměr a závit...
TomasX

Příspěvek od TomasX » 01 dub 2008 15:19

To u 1077 nejde. :cry: Nemá totiž tlakovou nádobu, ale jen "držák" 12g bombičky. Tam by sice mohly být dvě bombičky, ale CO2 by utekl dírou ven. Propichovací jehla má totiž těsnění na hrdlo bombičky. Proto se prodává kontajner na dvě 12g CO, který má hrdlo jako bombička a tím to těsní. Ten adapter na 88g bombu se mi zase nelíbí, protože je mimo flintu.
Pepan1

Příspěvek od Pepan1 » 20 dub 2008 22:11

Tak jo, tuto crosmanku už mám doma a první dojmy jso docela fajn. To plastový provedení skutečně smrdí trošku takovou hračkovitostí, ale zase cena byla jaká byla.... Je to spíš taková hračka pro 12ti letýho kluka, ale to snad my stále jsme , nebo ne? A my odrostlí na sláviích si taky chceme užít trochu toho Laciného amerického "luxusu"....Vzduchovka je to lehká, asi i náhodou , ale dobře vyvážená. Vlivem práce na CO2 je tam absence cuknutí vlivem pohybu pístu, z čehož plyne vyšší přesnost. Na jednu náplň CO2 uspokojive vystřelím 4 zázobníčky, pak je lepší vypustit, nebo vystřílet jen tak úsťovou rychlostí připomínající flusbrok. Je to idelání zbraň na střílení doma. Nesmrdí z toho spálený olej, diabolky v případě netrefení vám neudělaj díru do omítky, vystřely nejsou nijak hlasité. Střílení s takovou věcí je více zábavou a míření se stává experimentem-nástřel se v podstatě neustále mění, musíte střílet podle vyhodnocení posledního dopadu střely.
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 21 dub 2008 06:51

A kde je tvôj dotaz???
Založíš nové vlákno,a spievaš tu o takých veciach,čo su napísné inde aj viackrát! :cry:
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
tezkej

Příspěvek od tezkej » 21 dub 2008 08:53

[quote="Pepan1"]Tak jo, tuto crosmanku už mám doma a první dojmy jso docela fajn. To plastový provedení skutečně smrdí trošku takovou hračkovitostí, ale zase cena byla jaká byla.... Je to spíš taková hračka pro 12ti letýho kluka, ale to snad my stále jsme , nebo ne? A my odrostlí na sláviích si taky chceme užít trochu toho Laciného amerického "luxusu"....Vzduchovka je to lehká, asi i náhodou , ale dobře vyvážená. Vlivem práce na CO2 je tam absence cuknutí vlivem pohybu pístu, z čehož plyne vyšší přesnost. Na jednu náplň CO2 uspokojive vystřelím 4 zázobníčky, pak je lepší vypustit, nebo vystřílet jen tak úsťovou rychlostí připomínající flusbrok. Je to idelání zbraň na střílení doma. Nesmrdí z toho spálený olej, diabolky v případě netrefení vám neudělaj díru do omítky, vystřely nejsou nijak hlasité. Střílení s takovou věcí je více zábavou a míření se stává experimentem-nástřel se v podstatě neustále mění, musíte střílet podle vyhodnocení posledního dopadu střely.[/quote]

TO: Pepan Pane kolego - Jsi jednička. Tak to je konečně rozumná recenze . Někde jsem viděl zde tvrzení, že s tím prostřelí na 12m plechovku od paštiky. Pro přesnost boční stěnu. Já uvedl že s 1m by mněla do suché měké desky zajet diabolka celá ze slušné vzduchovky. Jak to vstřelí ta Tvoje 1077? Někteří byli na mně rozčílení, ale četl jsem tu že prostřelí 5 jablek plastovou flašu s vodou, což je rozdílné a nesrovnatelné. zdraví- tezkej
Pepan1

Příspěvek od Pepan1 » 21 dub 2008 12:22

tezkej: dík... co jsem zkoušel do dřeva, tak se výstřely s prvním zásobníčkem dají srovnat s běžnou vzduchovkou (např ona slávia 630..)Do měkkého dřeva-smrku, se diabola celá zapustí-cca na 3m. (záleží ale asi i na tom, jaké diabolky člověk používá).
Podle "zkušeného" odhadu bych tedy tipoval, že oněch 190m/s může na počátku mít...Ale až jí nechám přesně proměřit, tak ještě napíšu. Další věc je, že na internetu, na různých amerických fórech zejí postupy, jak u této pušky výkon zvýšit. Já ale vzdhledem k tomu, že taková úprava by byla již nevratná a spotřeba CO2 by se zvýšila, o ní (o té úpravě) neuvažiji.
TomasX

Příspěvek od TomasX » 21 dub 2008 12:40

to risopepi:
V zásadě s tebou souhlasím.
Ale když jsem do "hledej" zadal - CROSMAN 1077, tak mi to mimo jiné našlo vlákno http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=4241&start=30
kde píšeš: " Šťastné a Veselé z Rimavskej Soboty,tu už chodil Ježiško,doniesol mi pod stromček peknú hračku.Crosman 1077,lebo som bol dobrý ! ", konec citátu.
U nás se říká "Mít máslo na hlavě" nebo "Zamést si před vlastním prahem"
Jinak - úcta a uznání k tvým znalostem. :wink:
Uživatelský avatar
Alka
Příspěvky: 115
Registrován: 26 zář 2007 20:02
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alka » 23 dub 2008 07:27

Nemá zde někdo přehled o dostupnosti náhradních dílů k této "hračce" v ČR? Vzhledem k tomu, že jsem nenašel prodejce, jsem si odpověděl asi sám...
tezkej

Příspěvek od tezkej » 23 dub 2008 08:41

[quote="Pepan1"]tezkej: dík... co jsem zkoušel do dřeva, tak se výstřely s prvním zásobníčkem dají srovnat s běžnou vzduchovkou (např ona slávia 630..)Do měkkého dřeva-smrku, se diabola celá zapustí-cca na 3m. (záleží ale asi i na tom, jaké diabolky člověk používá).
Podle "zkušeného" odhadu bych tedy tipoval, že oněch 190m/s může na počátku mít...Ale až jí nechám přesně proměřit, tak ještě napíšu. Další věc je, že na internetu, na různých amerických fórech zejí postupy, jak u této pušky výkon zvýšit. Já ale vzdhledem k tomu, že taková úprava by byla již nevratná a spotřeba CO2 by se zvýšila, o ní (o té úpravě) neuvažiji.[/quote]

TO: Pepan - Já tedy mám lámací Gamo MAXIMA nikdy žádné těsnění a bombičky.. Na doma mám pumpovací pistoli. Marksman. Do desky dá ta pistole diabolku o něco míně, než naše Slavie 630, - 1. Tak že chce to alespoň jednu větší, a něco menšího. -tezkej
Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 23 dub 2008 08:47

tezkej, ak sa smiem spytat, ako citujes? pretoze sa v tom nejak stracam. ja ked kliknem na nejaky prispevok na ikonu "citovat", tak ten citat je pekne upraveny, nie je vidno ziadne zatvorky ani nic podobne a je to prehladnejsie. u teba ta ikona nefunguje?
"Messieurs les Anglais! Tirez les premiers!" (Gróf d'Anteroche v bitke pri Fontenoy 11.mája 1745)
Odpovědět