Zkusenosti s Norincem NC226 a NC228 (kopie Sig P226/P228)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

kokoweet

Příspěvek od kokoweet » 20 dub 2008 00:14

Norinco by za ty roky praxe nemuselo mit tak spatny zbrane,ne?A ten 22x vypada fakt skvele,kvality sigu sou neoddiskutovatelne,by me vazne zajimaly ty rozdily 30 tisic x 10 :)


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 dub 2008 00:23

To chceš jako říct že délka výroby je známkou kvality? Tak se podívej na Českou zbrojovku.....


sestup z nebes a otevři oči.....
pipak

luigi-NC226

Příspěvek od pipak » 20 dub 2008 21:12

moc pěkná, ten rám je leštěná hliníková slitina, nebo to je navíc pokovené?
luigi
Příspěvky: 26
Registrován: 19 dub 2008 22:00
Bydliště: Sudety

Příspěvek od luigi » 20 dub 2008 21:26

Střenky od mistra Klinskyho,rám je pouze vyleštěn (brus pod vodu,zrnitost 800 až 2000,finiš chromputzem a pár hodin záživné manuální práce). :wink:
Ruské přísloví : co nejde silou,půjde ještě větší silou...
luigi
Příspěvky: 26
Registrován: 19 dub 2008 22:00
Bydliště: Sudety

Příspěvek od luigi » 20 dub 2008 21:56

Svého norka jsem koupil víceméně náhodně,o tuhle krochnu jsem se nikdy moc nezajímal (ani o originál),šel jsem si pro patrony,viděl ho v komisním pultu,nechal ukázat,ohmatal,na sucho vyzkoušel a odcházel rovnou pro nákupko. Chod spouště je perfektní,povrchovka vcelku dobrá (v porovnání s 1911),střelba příjemnější než z ostatních devítek,zatím bez závad,jen zásobník je srágora. Překvapil mne na první pohled a zatím jsem spokojen. Z originálu jsem nestřílel,takže srovnat nemohu. Jestli je třikrát tak lepší jako dražší...
Jen pro detail,ZP mám přes deset let a něco mi už rukama prošlo,to aby někdo nemyslel,že jsem na větvi ze své první zbraně. 8)
Ruské přísloví : co nejde silou,půjde ještě větší silou...
luigi
Příspěvky: 26
Registrován: 19 dub 2008 22:00
Bydliště: Sudety

NC 226

Příspěvek od luigi » 22 dub 2008 16:51

Objektivně ohodnotit tento nástroj je hodně složité. Pokud to beru z čistě konstrukčního hlediska,patří to ke špičce. Cena originálu - beru,vymysleli to,tradice a kvalita firmy je neoddiskutovatelná (ještě nedávno stálo Géčko-tj. bakelit a lisovaný plech skoro 20t). Číňan to obšlehl,dá se říci relativně zdařile a dokáže to sem ládovat (včetně cla a dovozu) za třetinu. Nefandím ČLR,přiznám,že bych měl raději na rámu "SIG Germany" než "Norconia Germany",ale s přihlédnutím k finanční stránce bych to nevzal. A to se jim musí nechat,nebýt dovozu z asie,nechtěl bych ty ceny u konkurence ani vidět. :!:
Ruské přísloví : co nejde silou,půjde ještě větší silou...
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 22 dub 2008 17:55

Víte, já proti Norincu nic nemám. Míval jsem 228ku a když jsem jí položil vedle originálu, tak mi na ní nepřišlo nic, co by u originálu opravňovalo tak vysokou cenu. Dokonce jsem do ní dával originál Sig díly a chodila jak víno. Bez sebemenší chyby.

Ale dnes, kdy je dolar pod 17 korun, bych raději s radostí dovezl P229 za 900 dolarů z USA (což je cca 15 300 Kč bez daně a dopravy). Nezdá se vám to síla, že někde zůstane 15 000? Nebo i víc?

Takže, jak to je vlastně s tou vysokou cenou u Siga?

Já mám takový pocit, že značkové zboží je tu pořád považované za luxus a že všichni se na něm musí napakovat. Přitom už kousek ze českými hranicemi je značka považována za normální a neznačka je něco, co se používá jen na krátkodobou spotřebu. Je to tak u oblečení, nářadí a pod. Nebo se mýlím????

Jen tak pro zajímavost: Glock 19 je cca za 490 USD (tedy kolem 12000 s DPH)...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 22 dub 2008 19:36

Jo, to máš pravdu. Pořídil jsem nedávno Siga.Možná je materiál špičkový, ale ta povrchovka na závěru a vevnitř stopy po obrábění... :roll:
No nevím..asi bych chtěl za ty peníze moc.Měl jsem Glocka a hodně lituji toho, že jsem ho prodal. Prostě si asi nezvyknu na to, že je vcelku normální aby mi to rezlo. To se mi u G nestalo.Ale jinak je Sig hezký.Stále si myslím, že za ty peníze bych sehnal něco lepšího... :(
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 22 dub 2008 20:28

On Sig 226 je klasická krochna, vyráběná vlastně pro vojáky a policajty. Mimochodem, já se na tu pluchu ptal na školení a bylo mi řečeno, že to je jako kartáč na odstranění hrubých nečistot z kamene zamykání (taková ta lesklá plocha navrchu). U 228ky nic takového není, protože mezitím pan Peters, který vymyslel tento týp zamykání odešel od Sigů a jeho nástupci zjistili, že už ta odírací plocha není nutná.

Jinak, u frézovaných závěrů je vše úplně na jiné úrovni. Tam je všechno hladké, jak psí kulky :)
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
kokoweet

Příspěvek od kokoweet » 22 dub 2008 21:41

Mně se kolikrat vazne dela spatne z toho,jak se tady v CR mastej kapsy...je to tak,dolar klesa,ale nikdo to nezohlednuje...pamatujete,jak dolar stoupal,ze?Jak sel benzin kazdy den o neco nahoru...humus....

Jinak myslite,ze cinani okopcili siga vcetne vnitrniho systemu? Preci jen, mit 228 za 10 tisic :) na obcasny vystreleni :) to je snad jeste vyhodnejsi jak mnou vyhlidnuta alfa defender
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 23 dub 2008 06:46

Možná to bude znít divně, ale Norinco NC228 a Sig P228 jsou z hlediska konstrukce zcela stejné zbraně. Nevím, jak to je materiálově, ale konstrukce je stejná jako u P228 starší konstrukce (Norinco má starý doraz bicí pružiny). Norinco má podle mne navíc trochu tužší bycí pružinu (asi kvůli tvrdým zápalkám čínské konstrukce). Zde bych doporučil vyměnit za originál Sig.

To samé se dá říct o Sigu P226 a Norincu NC226. NC226 je skoro přesná kopie starší verze P226.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
luigi
Příspěvky: 26
Registrován: 19 dub 2008 22:00
Bydliště: Sudety

NC 226

Příspěvek od luigi » 23 dub 2008 13:14

Když jsem páchal povrchovku na svém rámu,musel jsem NC 226 rozebrat do posledního šroubku. Dílů bylo opravdu hodně,byl jsem línej si něco zakreslovat a značit,tak jsem stáhl origo rozptyl P-226 a mohu potvrdit,počet i tvar je do puntíku totožnej! Jak jsem už psal,obšlehli to naprosto identicky a když si jí pořádně prohlídnu,tak si dovolím tvrdit,že i vyrobily ze solidního materiálu.
Ruské přísloví : co nejde silou,půjde ještě větší silou...
kokoweet

Příspěvek od kokoweet » 23 dub 2008 22:49

drzost číňanů nezná mezí :)
jiml
Příspěvky: 76
Registrován: 08 črc 2007 14:37
Bydliště: PRAHA

Příspěvek od jiml » 23 dub 2008 23:44

kokoweet:
Fakt už mě začínáš srát, co vlastně víš o čínské produkci zbraní? Máš nějaké hodnotné zkušenosti o které by jsi se mohl podělit? V threadu "jakou krátkou malorážku???", jsem od tebe přečetl jen hromadu hnoje a nesmyslů, napadáš uživatele, kteří o dané problematice vědí mnohem více než si dokážeš představit, asi nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že například -Alfons- (do kterého jsi se také trefil) vystřelil více ran, než Ty jsi za život vyslovil slov. Máš vůbec rád zbraně? Proč jsi sem vlastně přišel? Prudit?
Pokud se chceš něco dozvědět, tak čti příspěvky a chovej se slušně! Nikoho nenapadej, nic nezpochybňuj a čerpej pouze z vlastních zkušeností, máš-li nějaké, já sám nejsem propagátorem výrobků "made in china", to ale neznamená, že vše co přijde z "číny", stojí za hovno!
Jsem překvapen, že jsi od administrátorů fóra, ještě nedostal "BANÁNA"
Asi mají dovolenou. :idea:
kokoweet

Příspěvek od kokoweet » 26 dub 2008 19:34

jiml píše:kokoweet:
Fakt už mě začínáš srát, co vlastně víš o čínské produkci zbraní? Máš nějaké hodnotné zkušenosti o které by jsi se mohl podělit? V threadu "jakou krátkou malorážku???", jsem od tebe přečetl jen hromadu hnoje a nesmyslů, napadáš uživatele, kteří o dané problematice vědí mnohem více než si dokážeš představit, asi nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že například -Alfons- (do kterého jsi se také trefil) vystřelil více ran, než Ty jsi za život vyslovil slov. Máš vůbec rád zbraně? Proč jsi sem vlastně přišel? Prudit?
Pokud se chceš něco dozvědět, tak čti příspěvky a chovej se slušně! Nikoho nenapadej, nic nezpochybňuj a čerpej pouze z vlastních zkušeností, máš-li nějaké, já sám nejsem propagátorem výrobků "made in china", to ale neznamená, že vše co přijde z "číny", stojí za hovno!
Jsem překvapen, že jsi od administrátorů fóra, ještě nedostal "BANÁNA"
Asi mají dovolenou. :idea:
Omg ted ste se projevil pane inzenyre...ja tady právě naopak uvazuji o koupi norinca, tudiz proti cinanum nic nemam a ted si prectu takovej blud? Domnívám se, že tvuj nezvladnuty psychopatisticky vulgarni a naprosto zcesty prispevek by se mel poslat nekam na psychiatrickou lecebnu a meli by te co nejdrive odvest, chlape... :wink:
Odpovědět