Flobertka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 19 črc 2004 15:52

Když chce střílet do živýho, ať si sakra udělá papíry a koupí odpovídající zbraň.


Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 20 črc 2004 09:38

Presne tak. Je to nezodpovednej magor. Napalil bych mu to prakem do stehna a dival se jak kvici. Presne tak se citi asi to zvire po zasahu flobertkou.
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 20 črc 2004 11:02

Ze je magor je jedna vec, ze nemam rad restrictions je druha vec.
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 20 črc 2004 20:20

Vážení!

1. Tady jsme v ČR, tak bych prosil používat češtinu. My víme, že pan "restrictions" umí anglicky. My ostatní taky a necachtáme se tím. Umí ale pan "restrictions" česky? Nicméně, držení a nošení zbraně je pokud vím i v USA spíš výsada, než výsadní právo, i když jej mají díky dodatku ústavy zaručeno.

2. Máte štěstí, že toto fórum je do jisté míry anonymní, protože jinak, pokud by se tu octl ochránce zvířat, nebo veterinární inspektor, tak pan "střílím zvířátka, když mi tahají rybky z rybníčka" by mohl zaplatit flastra jak hrom. Jednak proto, že lov jakéhokoliv zvířete je s krátkou zbraní zakázaný a jednak proto, že se jedná o týrání zvířat. Navíc má štěstí, že ani o ten zbroják nepožádal, protože to, co dělá by se mohlo považovat za přestupek na úseku zbraní a střeliva (porušení mysliveckého zákona určitě, zákona o zbraních a střeliva asi taky), což znamená, že by dotyčný páneček ani ten ZP nedostal minimálně 3 roky. Kdyby se ale autor tohto příspěvku choval tak, jak říká, pak bych o vydání ZP asi neuvažoval také z důvodů psychologických (v tomto případě očividně chápu požadavek pplk. Ing. Kremly na povinné testování psychologického stavu žadatele o ZP).

3. K meritu věci: Já osobně bych jednak moc flobertku z hlediska přesnosti nedoporučoval. A pro případnou obranu už vůbec ne. Lov? To snad ani není potřeba komentovat. Fakt, že mohlo dojít k výše uvedeným poraněním: mohlo. Viděl jsem ilegálně upravenou flobertku, která opravdu byla utěsněná tak, že střela (tuším ráže 6mm) na výstupu z hlavně měla nějakých 35J a to už stačí na leccos. I těch 7,5J (většinou ale míň, kolem 7J) při zásahu z bezprostřední blízkosti dokáže udělat pěknou paseku. Viděl jsem zkoušku na bloku želatiny, kde střela prošla snad kolem 5cm. Dočasná dutina byla malá (vlastně nulová), ale na pěkné trauma a infekt to stačilo ažaž. Proto snad zákon říká něco o 18 letech nutných k zakoupení této zbraně (třída D).

Prostě Flobertky jsou opravdu jen na salonní střelbu, nebo na plašení (ale jen PLAŠENÍ) holubů. Na nic jiného.
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 21 črc 2004 08:38

Pekny clanek. Sice bych se asi na nikoho nehneval za pouzivani "cizich" ci lepe primo anglickych slov, ale jsem rad, ze se najdou mezi lidmi i ti, kteri to maji v hlave v poradku. Ten clovek co strili s tou flobertkou kuny je (jak jiz jsem napsal) "nebetycny hovado". Osobne bych to videl na nejakeho adolescenta ci nejak jinak nedozralou osobnost. Co se restrikci tyce, jsem nazoru, ze je to naprosto v poradku. Ten kdo chce opravdovou zbran se vsim vsudy, tedy i patricnou davkou odpovednosti, necht si poridi ZP a koupi sobe co porebuje.
Návštěvník

Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 21 črc 2004 09:35

Na kočičky se mi osvědčila malorážka s tlumičem a teď testuji 357 Mag brokové. Zaplaťpánbů za anonymitu.
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 21 črc 2004 10:32

Kdyz pominu legalnost ci nelegalnost Vaseho konani, tak z pohledu ucinku zbrane je 22LR subsonic na kocku naprosto dostacujici (hlava, krk). Malinke brocky v zadnem pripade nedoporucuji. I s brokovnici strileji na zajice broky 3mm + .
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 21 črc 2004 10:50

Tomu trojbodovemu panovi "Vazeni!" ;-)
Pan restrictions, teda ja, je este navyse aj autorom 3. prispevku a prispevku 19.07.2004 14:21. Myslim ze uz z mojho prveho vyplyva, ze pouzitie flobertu proti "zivej sile" je blbost na kvadrat, aj ked zaroven viem pochopit, ze niekto uvazuje o pouziti floberta v pripade nutnej obrany, kedze existujuci pravny stav a hlavne stav vykladu zakona na urovni spravnych oddeleni policie je taky, ze ZP A (co je IMHO jedine rozumne opravnenie - hovorim v pojmoch platnych v SR ale u vas to bude podobne - ak chce zbran pouzivat na obranu, predpokladam, ze vacsina z nas je ohrozena "niekde vonku" a nie "v objekte na to urcenom" ) "proste nedostane".
Inak s tym ze by kazdy mal absolvovat psychotest suhlasim, neviem ako u vas, ale tu to bolo zrusene zrejme preto, aby kazdy prachaty sedlak mohol frajerit s pistolkou (ak mate zivnost, uz dostanete ZP A seamlessly :-] a kontrolna otazka, ake je IQ a psychomoralna integrita priemerneho dedinskeho podnikosa?).
Aaaa, uslo mi dalsie english slovo. Pan "Vazeni!" by ale jednak mohol trosku respektovat eventualne mensiny, ako aj fakt, ze ceske fora citaju aj zahranicni (e.g. ja) a fakt, ze ked pisete denne niekolko stran anglickeho odborneho textu, zaraduju sa vam do "vystupnej fronty" trefne vyrazy tak trochu automaticky.
Pokial je zo mna citit istu "neprichylnost" k platnym zakonom, je to preto, ze som bol opakovane konfrontovany so skutocnostou, ze zbran na svoju ochranu dostanete ak ste prachac, ale nie ak ste spickovy vedec, ktoreho makovica ma pre spolocnost IMHO trochu vacsiu hodnotu ako uz spominany dedinsky podnikosik. Co je trochu uchylne a smrdi diskriminaciou na zaklade majetku. Na druhej strane, nejaky priestupok na useku zbrani a streliva by ste u mna tazko hladali... ale pokial je polozena otazka typu "co urobi flobert s macickou a je lepsi 4 alebo 6 mm" tak sa z _odborneho_ hladiska vyjadrim.
Porusovanie/dodrziavanie zakona o polovnictve (kuna v rybniku) nekomentujem, neovladam, nie som polovnik, ale sportovy strelec.
Návštěvník

Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 21 črc 2004 11:07

Blbé zákony nedodržuji, konec konců si v této zemi každý dělá co chce od politiků po obyčejné lidi a já bych byl nerad výjimka. Tlumiš má tu výhodu, že výstřel neznervózňuje sousedy. Nemám to ani na střílení lidí ani na srnky (maso moc nežeru a kdo by se s tím kuchal). Jo to zbraň jen na snižování stavu koček, které se záhadně množí cím dál víc, ale příroda by si přemnožení pohlídala i beze mne, a tak je to spíš "zábava". P. S. zdravím ochránce zvířat, policii, myslivce, a psychiatry
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 21 črc 2004 12:25

Vsichni zminovani by z tebe meli opravdu radost :-) Popravde, kocky taky nemiluji, ale ze bych je musel strilet... no nevim. Spravne by je mohl zastrelit (jako skodnou) na honebnim pozemku pouze myslivecka straz ci myslivecky hospodar.
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 21 črc 2004 21:58

Když necháme zákony v poloze "Ono to je nezákonné, ale když mě nikdo nevidí, může se to provádět!", zkusil někdo ve flobert 6mm normální náboj .22LR. Co nato revolver? Včem jsou konstrukční odlišnosti?
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 22 črc 2004 08:33

Tak opat odpoveda "pan restrictions". Radsej by som to neskusal, pretoze hlavne valec u flobertu je casto vyrobeny z pomerne krehkeho materialu a opakovane vyssie zatazenie by nemusel vydrzat. Samozrejme to zavisi od vyrobcu a modelu. Dalej, je tam dlhsi prechodovy kuzel, kde prichadza k zbrzdovaniu strely u floberta z asi 40 J na 7,5 J max., takze ta dissipacia energie by takisto zapracovala, ibaze pri vyssich hodnotach a tento usek by taktiez trpel pretazovanim. Inak sadnut to sadne, a nejaky 1 vystrel to zrejme vydrzi... Posledny rozdiel je, ze u flobertky je este pomerne velka medzera medzi valcom a ramom resp. prechodovym kuzelom, kde "odfukne" vacsia cast plynov, takze celkova energia odovzdana strele je o dost nizsia.
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 22 črc 2004 09:12

Děkuju "panu restrictions" za odpověď, nechci nic zkoušet, ale četl jsem, že KORA Brno používá pro všechny modely jednu řadu dílů - hlavně, válce, rámy.
Ještě jednou moc děkuji!
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 22 črc 2004 09:57

Chlapci, chtel bych byt u toho az se vam ten valec roztrhne pod rucickama :-)) Vyrobci by se meli drzet delenych bubinku jako pouziva KORA BRNO. Odpadlo by tak hodne urazu ;-) A jenom pro dokresleni. Vase vize, ze naboj Flobert co se prodava ma 40J a jenom na zbrani je aby z toho udelala pouze 7,5J je nesmyslna. Ten naboj je slaboucky sam o sobe. Samozrejme "ufuky" mezi valcem a hlavni jsou asi take dulezite, ale ne klicove. Dale, dle meho KORA neni moc dobra zbran. Po case se mi zacala viklat hlaven. Presnost v tahu, navic nekdy ta hlaven tu strelu ani poradne neustabilizuje a v terci je ovalny otvor -> leti na bok a tak ruzne. Je to SHIT za hodne ponez. Defakto temer vsechny vyrobky (na vyjimky) ktere spadaji do volneho prodeje nemaji pozadovanou kvalitu. Vyrobci se spolehaji na dychtivost lidi si "bez papiru" koupit neco co dela ranu a o zbranich zpravidla nevedi temer nic. Naopak zbrane na ZP jsou lepe zpracovane a vyrobce si dava sakra pozor na to aby to k necemu bylo (opet az na vyjimky).
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 22 črc 2004 12:58

Velice Vám děkuji za odpověď! Nic zkoušet nebudu, jen jsem chtěl znát názor jiných, protože cenový rozdíl mezi volnou a ZP zbraní od KORA není moc velký!
Odpovědět