Air Arms TX200 (HC)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 09 dub 2008 12:43

Tak to znám :wink: . Ještě, že ty baby nemaj většinou smysl pro technický detail, takže drobná radost jako jiný puškohled a podobně nepůsobí tak nápadně :D


jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 11 dub 2008 22:23

Takže první praktické zkušenosti. Nasadil jsem Deltu (4x32AO) a na 9,5 metru nastřelil (provizoro z garáže na zahradu)

Po nastřelení jsem nalepil druhý terč a dal deset ran v sedě s oporou, JSB Exact 4,50. Výsledek viz. foto. Z pohledu dobrého střelce žádný zázrak, ale já s ohledem na moje schopnosti chrochtám blahem :) . A to jsem brutálně urval poslední dvě rány, protože jsem se klepal, abych to nepo..., takže jsem to po... . Flinta je evidentně podstatně přesnější než já.

Úsťovka kolem 245 m/s , ale to je průměr 5 měření následujících jen po cca 50 ranách. Předpokládám, že po pár plechovkách diabolek ještě půjde nahoru. Na pojezdech ještě příložetostně prubnu jak to padá na 15 a 25 metrech. Nastřelím to pak asi na 20, protože s tou Deltou to dál nemá smysl. Malé zvětšení a celkem tlustý kříž.

Po pár ranách se povolila rukojeť natahovací páky (imbus pro dva upevňovací šrouby jsem našel v krabici od flinty). Jednoduše napraveno, ale příště je ještě máznu modrým Loctitem.

Je třeba dávat pozor na pojistku - nutno nadrilovat bezpečné natahování. Ze začátku jsem si několikrát nechtěně odjistil, což je nepříjemné, protože pojistka je konstrukčně řešena tak, že po odjištění nejde zpátky zajistit.

To jsou ale drobnosti, jinak jsem maximálně spokojen.
Přílohy
Terc 110408.jpg
TX200HC 11040801.jpg
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

?

Příspěvek od Apevia » 11 dub 2008 22:44

To strilis ty MAGTECHY? :-D
Jinak moc pekna hracicka, taky by se mi libila....
Cogito ergo armatus sum.
Patrik V
Příspěvky: 222
Registrován: 18 dub 2007 19:53

Příspěvek od Patrik V » 11 dub 2008 23:37

jbiker: prosimte ta horni hrana na pridelani montaze na puskohled je rovna nebo kulata? Co tam mas za montaz,..binox? Dik
Jinak .. ehm.. sem ji uz taky objednal :-) si me nechtene zvyklal k HC.
CZ 200S (CZ750S2M1)
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Re: ?

Příspěvek od jbiker » 12 dub 2008 11:39

Apevia píše:To strilis ty MAGTECHY? :-D ....
No jo, subsoniky ... bys nevěřil, co je to za šlupky :) . Prostě jsem zrovna nenašel vhodnější krabičku na podložení :wink: . Fotka je zase hrozná. Musím si půjčit v práci lepší foťák a udělat pár obrázků venku.
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 12 dub 2008 11:46

Patrik V píše:jbiker: prosimte ta horni hrana na pridelani montaze na puskohled je rovna nebo kulata? Co tam mas za montaz,..binox? Dik
Jinak .. ehm.. sem ji uz taky objednal :-) si me nechtene zvyklal k HC.
Výborně, bude s kým (alespoň na dálku) technicky konzultovat ! Horní hrana je kulatá. Výhledově si hraju s myšlenkou nějak tam nabastlit weaver. Montáž je binox, ale tenhle kukr je provizoro. Až "paňmáma" rozdejchá flintu, pořídím asi ten novej Falcon.
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 12 dub 2008 22:28

Dneska večer jsem dal cca 150 dialbolek. Spíš takové kropení na smajlíky z MAO. Pak jsem znovu zkusil chrono. Rychlost spadla trošku dolů, ale docela mě překvapila konzistence. Z deseti měření nejnižší 240,2 nejvyšší 241,7 m/s.
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 23 dub 2008 22:45

Udělal jsem si ještě radost a objednal pár drobností od Jima Maccariho. Takže teď mám slušný výběr materiálu na tuning. 16 J pružina V-Mach, full power od JM, hafo těsnění, něco "speciálních" maziv - ještě tak dvě krabky aby se to trochu zaběhlo a zkusím nějaké experimenty. Jen najít trochu času. Sotva stíhám sem tam si picnout.
Přílohy
JM Kit.jpg
Patrik V
Příspěvky: 222
Registrován: 18 dub 2007 19:53

...

Příspěvek od Patrik V » 02 kvě 2008 15:49

Tak je doma holka!! Anglani si dali na cas - 3 týdny, ale uz je to za mnou, mám trochu tik ale dockal sem se. Optika a montáže pudou časem do pryč, až se z toho peněženka vzpamatuje. Jinak je to krasavice nesmírná!!!
Přílohy
IMG_8674-2.JPG
CZ 200S (CZ750S2M1)
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 03 kvě 2008 01:22

Jo, jo, jak by té mojí z oka vypadla :) . Gratuluji k přírůstku !

Hned jedna technická. Jak ti chodí pojistka ? Já si nejdřív myslel, že ji schazuji "pupkem", ale spíš to je malou vůlí - hlavně ze začátku zajistila, tak z 50%. Po cca jedné krabce se to trochu ochodilo, ale (jak praví i manuál) je lepší na ní po každém střílení kápnout trochu oleje. Teď bych si typnul, že funguje tak na 99%.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 03 kvě 2008 06:35

Add pojistka u TX 200, dá se vyřadit ?
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 03 kvě 2008 22:02

Nevím, ještě jsem se dovnitř nepodíval, ale bylo by to ideální řešení. Na AA fóru jsem někde četl, že lovci veverek vyřazují pojistku proti ucvaknutí palce, aby si tím rachtáním neplašili kořist :roll: (já bych to teda nedělal), ale o úpravě té "normální" pojistky jsem nic nenašel.
Patrik V
Příspěvky: 222
Registrován: 18 dub 2007 19:53

Testovani

Příspěvek od Patrik V » 11 kvě 2008 17:09

Taxem se konecne urval od prace a rodiny a vyrazil na par hodin do "M". Zaroven sem trochu casu venoval hledani novy strelnice v oblasti, ale o tom jinde.
TX200 je sqvjela!! Nazor je to subjektivni, protoze srovnavam poze se starou IŽ a přibližně stejně starou Slavii 630 (631?). Ale oku lahodi, funkce perfektni, zatim vystrilena jen jedna krabka diabolek. Nikdy!!! bych neveril, ze jednoranna pistovka s pakou pod hlavni dokaze tak rychle zrat diabolky :-)
Strelbu sem zacal ve stoje, protoze na ni nejdou dat harrisky a navic nevim zda by bipod byl na pistovku s jejim zvlastnim zpetnym razem to prave. Takze zacatek ve stoje, vzdalenost 30-35 metru (nemam dalkomer takze odkrokovano). No netrefil sem ani terc :-(
Taxe sim k tomu kleknul. Terc (klasicky vzduchovkovy terc) sem zacal trefovat tak z 80%, ale litalo mi to nahoru dolu, vpravo vlevo.
Taxem si k tomu lehnul. Pusku jsem podlozil batohem a zacalo se to lepsit. Kazda rana uz byla v terci :-) ale seskupeni opet bida.
Trochu to delam napinavy... Bylo od zacatku montazi. Mam tam zatim levny puskohled na hlineny montazi asi za stovku (prodava CZUB, v prodejne Vam ji vrele doporuci jako idealni na vzduchovky od Slavie az po CZ200S)). Ta montaz, presto ze byla fest utazena, se po kazdych 5-10 ranach posouvala dozadu asi o 2 centaky. Takze pokazdy povolit, posunout zpet, utahnout. No zkratka ani nemelo cenu korigovat to tocitkama.
Terce sem zahodil, a na 25 metru rozestavel pet lahve a spoustu jinyho sajrajtu, kteryho je v "M" co hrdlo raci. Proste sem zamiril primo doprostred pet flasky a trefil sem pokazdy :-)
FUN FACTOR vylit z 20% na 200% !!! :-)
Parada! Ta flinta me bavi a uz setrim na novej puskohled a samozrejme montaze. Nechce se mi totiz kupovat novy montaze na ten kukr co tam mam (mozna tam zatim koupim 1-díl. od Binoxu). Puskohled bud MTC Viper nebo Falcon Merlin, taky premejslim o pevnym zvetseni. Furt zvazuju......
Kazdopadne jelikoz TX200 se natahuje pakou pod hlavni a paka se po natazeni vraci k hlavni tak, ze musite zaroven drzet pojistku, tim je pro me strelba v leze dost nepohodlna, kroutim se u toho a stejne si na nabijemi klekam. Takze me to donuti zdokonalovat se v klece a ve stoje. Sem rozmazlenej vetrovkou, takze i tady zmena, puska ve srovnani s ni dost "kope" takze poradny zalozeni do ramene tady zacina davat smysl.
A posledni vec, pri natahovani se mi parkrat stalo, ze sem "nedotahl" a presto ozubeni pojistky zachytilo tahlo. Pak se stalo to, ze pri odjisteni pojistky Vam tahlo smerem k hlavni malem vyleti z ruky. Takze znova natahnout a poradne. Nevidel bych to jako chybu pusky, spis si musi clovek zvyknout az kam natahnout (stalo se mi to max.5x behem prvni vystrileny stovky).
Takze zatim paraaada!!!!
CZ 200S (CZ750S2M1)
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

¨Good

Příspěvek od Apevia » 11 kvě 2008 20:01

2Patrik V: Ahoj. Na kolik tě vyšla a odkud ji máš? Doufám že jdem to nepřekoukl. Jinak je to fakt kráska. Hned bych bral...
Cogito ergo armatus sum.
Patrik V
Příspěvky: 222
Registrován: 18 dub 2007 19:53

..

Příspěvek od Patrik V » 11 kvě 2008 20:49

To Apevia: mam ji z www.airgunbuyer.com jinak B.A.R. Stala i s dopravou do 11000 kacek. S orechovou pazbou plus cca 1500 navic.
CZ 200S (CZ750S2M1)
Odpovědět