V cem nosity ty svoje prskavky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Takových tu bylo 40 let dost

Příspěvek od Andy » 29 čer 2005 10:46

Anonymous píše:..15 let už by se měli smažit v pekle ti, co říkali "mlč".
Zanech demagogie a populistickych hesel a redeji se soustred na sve rozpoznavaci schopnosti (paklize je tvuj predchozi prizvevek prave od tebe).


joot

Re: ehehehehe

Příspěvek od joot » 29 čer 2005 10:55

Andy píše:...

A na mou otazku proc ty kramy sebou stale tahat odpovedel jen IkaR a ten se dle meho nazoru svym sluzebnim pomerem lisi od vetsiny ostatnich "zelezo nosicu".
Inu, když chodím několikrát za týden tránovat po práci legraci na střelnici, tak ssebou ten kvér tahám už od rána. A když nejdu trénovat, tak ho tahám taky. Když jdu večer ven, mám ho taky. Je to už takový zvyk. Jak říká můj kamarád "když už to mám, tak by mě nasralo, kdybych to zrovna potřeboval a měl to doma v šupleti".
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: ehehehehe

Příspěvek od Andy » 29 čer 2005 11:09

joot píše:
Andy píše:...

A na mou otazku proc ty kramy sebou stale tahat odpovedel jen IkaR a ten se dle meho nazoru svym sluzebnim pomerem lisi od vetsiny ostatnich "zelezo nosicu".
Inu, když chodím několikrát za týden tránovat po práci legraci na střelnici, tak ssebou ten kvér tahám už od rána. A když nejdu trénovat, tak ho tahám taky. Když jdu večer ven, mám ho taky. Je to už takový zvyk. Jak říká můj kamarád "když už to mám, tak by mě nasralo, kdybych to zrovna potřeboval a měl to doma v šupleti".
Co dodat? Snad jen, aby si to nemusel nikdy tahat z pouzdra. Ja o "kratky" premyslim... snad jen proto, kdyz tahnu "dlouhe" na strelnici nebo je prevazim.
Návštěvník

joot to trefil

Příspěvek od Návštěvník » 29 čer 2005 11:21

Dělám to stejně.
Andyho pindy, jak uvažuje, doufám nikoho nezajímají.
Pojďme už NEreagovat na debiloviny.
Pojďme se bavit k věci - joot a já jsme napsali, jak nosíme, stejně jako ikar - přidá se někdo další?
solory
Příspěvky: 35
Registrován: 26 čer 2005 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od solory » 03 črc 2005 14:00

* dasta podpažní horizontální, občas bez popruhů u pasu.
* uvažuju o nějakém "pevném" vnitřním k pasu, aby krylo hlavěň až dokonce
* nenosím pokud nemusím - dosavadní výhružky odneslo jen auto bez stěračů, poškrábaný lak, rozbité světlo (žena v ten den nikam nejela), takže není důvod k dennímu nošení.
009

Příspěvek od 009 » 03 črc 2005 18:37

Já nosím vertikální podpaždní pouzdro od Holce.
Nosím ho denně (vlastně z povolání). I když nejsem příslušník žádného z ozbrojených sborů a nepracuju v ochrance, tak mě i mému zaměstnavateli zbraň několikrát zachránila docela velké hodnoty a jednou i život.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 04 črc 2005 06:52

009 píše: nepracuju v ochrance, tak mě i mému zaměstnavateli zbraň několikrát zachránila docela velké hodnoty a jednou i život.
jo, jo... delal jsem 2roky za kasou na benzince, vim o cem mluvite.
pitt

Příspěvek od pitt » 06 črc 2005 21:56

No jestli můžu přispět svou troškou,tak já jsem si nechal za550 ká ušít kožený opaskový a veliká spokojenost.perfektně drží na místě i u těla a i teď v létě v něm pod tričko schovám G 17. Předtím jsem měl Dastu a ta nic moc.
joot

Příspěvek od joot » 07 črc 2005 08:57

pitt píše:No jestli můžu přispět svou troškou,tak já jsem si nechal za550 ká ušít kožený opaskový a veliká spokojenost.perfektně drží na místě i u těla a i teď v létě v něm pod tričko schovám G 17. Předtím jsem měl Dastu a ta nic moc.
Mám teď půjčený (dlouhodobě) FinDesign na G19 s malým pádlem a nemůžu si to vynachválit. Předtím jsem měl origo Glock a ještě předtím jsem zkoušel nylonovou dastu, ale ta nebyla nic moc, hlavně kvůli jištění páskem. Ten Fin je narozdíl od Glockovského plast. pouzdra úplně svislý a padne mi nejlíp.
pitt

Příspěvek od pitt » 07 črc 2005 10:10

Já tu Dastu odložil asi po dvou měsících.polepil jsem G gripama a nestrčil jsem ho do pouzdra. S kůží je to OK.
ikar

Příspěvek od ikar » 07 črc 2005 12:37

Tak dneska jsem si sel konecne pro ty sve pozderka, ale nakonec jsem koupil na pistoli Blade-techa a na zasobniky ten fobus (dvojce).
Tak uvidim jaka bude spokolenost.

IkaR
Peto_MiG

Utocnik je vzdy vo vyhode

Příspěvek od Peto_MiG » 08 zář 2005 14:40

Zdenek píše:i menší potyčku by chtěli řešit osobní zbraní a jsou to lidé normální, živící se poctivě. Přece se nenechají zmlátit nebo zmrzačit. I takový je svět kolem nás...
No, kazdy ma asi inu predstavu o "mensej potycke". Clovek, ktory sa naposledy bil ked este chodil na ZS, povazuje za zavazne _kazde_ nasilie voci svojej alebo blizkej osobe. A ma pravdu. Nikto nie je povinny nechat sa hoci "len" zmlatit. Nikto totiz nema (nemal by mat) pravo spravat sa voci nemu nasilne.

Navyse zo sudnolekarskej praxe je znamych mnoho pripadov, ked smrt nastala po jedinom udere do tvare. A plno pripadov, ked zbity clovek zomrel alebo sa stal invalidom. Bitka sa velmi podcenuje. Vobec by som sa nedivil, keby pocet umlatenych ludi vysoko prevysoval pocet zastrelenych.

Aj obycajny bitkar -grazel, Ta moze za chvilku zmrzacit alebo zabit. Hoci aj jednym cielenym alebo nestastnym uderom/kopancom.

Navyse ak ho nepoznas, nemozes vediet, preco si na Teba trufa:
"Uspokoji sa" s mojimi peniazmi, alebo ma potom este len tak z pleziru zmlati do bezvedomia? Takych pripadov uz bolo..
A ked sa mu mierumilovne necham zrazit na zem, lebo mu nechcem ublizit svojou zbranou, dorazi ma este nozom, alebo uz bude spokojny?
A viem ja, ci ovlada bojove umenie a je tym padom mozno este nebezpecnejsi nez povedzme opilec so zbranou?
Ak hrozim zbranou a napriek tomu od utoku neupustil, ma skrytu vyhodu o ktorej neviem? Nepriestrelna vesta sa da bezne kupit -mam strielat rovno do hlavy?

Bezny slusny clovek moze byt uz po prvom udere neschopny ucinnej obrany, pretoze jednoducho nie je zvyknuty a pripraveny dostat tvrdy uder. A uder od "profika" moze byt sam osebe uz dostatocne ucinny na KO, aj keby si bol neviem ako trenovany.

Z toho pre mna vyplyva, ze ak sa mam ucinne branit, musim zacat vtedy, ked som este schopny. Ak uz lezim na zemi a ani neviem, ako sa volam a kde je hore a dole, tak uz sa tazko ubranim aj keby som mal samopal. Zial od rozpoznania zaciatku utoku, ktory moze pripadnym svedkom pokojne uniknut, je cas na ucinnu reakciu velmi kratky. Mozno sekunda. Obranca je v obrovskej nevyhode, pretoze kym analyzuje situaciu a dokladne zvazi, ci uz naozaj treba pouzit zbran, moze byt uz aj neskoro. Spoliehat sa v takomto pripade na vcasny prichod policie je iba zakryvanie si oci.

Vdaka Bohu som v praxi este takyto utok nezazil, a len dufam, ze nikdy nezazijem.

To je moj nazor zalozeny na normalnom usudku, sedliackom rozume. Ten sa zial nemusi zhodovat s zavermi "kvalifikovanych sudnych a pravnych odbornikov".
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 11 dub 2008 16:31

Mě dostala ta Ikarova odpověď. Kdybych šel parkem a potkam borca s bejzbolkou v jedné a kudlou v druhé ruce tak bych zahodil peněženku a utek.
:lol:
A teď vážně, nejsu "nosič", hlavně proto že se do "nepěkných" míst nedostanu. Pořád sedím v autě, ale už se přestávám lidem nosícím divit. Když to vidíte pořád v televizi, např. někdo předjede auto ne moc pěkně a on ho za to postřelí??? To asi není v pořádku. Nebo ten zaměstnanec novy, zastane se na ulici ženy a útočník ho zastřelí. Rodiče brání vztahu dcery s klukem a on vtrhne s mačetou do baráku a rozseká otce a matku! A myslím že lepší už to nebude. :cry:
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 11 dub 2008 17:16

Já jsem většinou měl pouzdra podpažní od Zubíčka, pěkně kožené. Na svého SW 500 bych potřeboval sehnat ten futrál od Galca, ale myslím, že ho tu nikdo v republice nebere, ačkoliv ho zařazuji mezi špičku. Pokud budu objednávat pro jiné zbraně, zdá se mi dobrej Sadlery.

Teď potřebuju ten futrál od toho Galca, tzv. Kodiak :D
Přílohy
GALCO-Kodiak.jpg
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 11 dub 2008 17:21

Na co pouzdro za 5000kč. V Tescu dávají za dax igelitky. :lol:
Odpovědět