flobert vz. vzduchovka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

flobert vz. vzduchovka

Příspěvek od xlibor » 20 lis 2005 14:07

Hodne premyslim o koupi flobert nebo vzduchovky, jsem spise fanda do pistoli takze spise pistoli, chtel bych strilet rekreacni tercovou strelbu, procital jsem peclive mnoho for, vetsinou se hodne diskutuje o vzduchovkach nez o flobert, zajimalo by me vice zkusenosti s flobert a jejich presnosti a vhodnosti pro tercovou strelbu, flobert revolvery napr. od Alfy se mi zdaji celkem dost drahe, kdyz srovnam pomer cen napr. mezi razi flobert a .22LR, nasel jsem ovsem vyrobce flobert raze http://www.interkat.cz/torop/ za celkem solidni cenu, prece jenom me to vice tihne k te flobert nez vzduchu (jsem vice posedly k palnym zbranim :-) ), zajimaji me hlavne zkusenosti a jit na strelnici za 1000,-/h si to vyzkouset se mi take nechce :-)


Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 20 lis 2005 15:44

Ja by som išiel radšej do ´´vzduchu´´ resp. do ´´CO2´´,
v porovnaní s flobertkou je zbraň lacnejšia, strelivo tiež, dobrý vzduchový pištoľ je určite presnejší ako flobert, stačí vyčisiť WD-čkom 2x za sezónu, ale flobert po každom strieľaní, vzdúša väčšinou slúži dlhšie, lebo na jej súčiastky nepôsobí také silové namáhanie.
:)
Richi

Příspěvek od Richi » 20 lis 2005 15:55

Keď už do CO2 tak iba to kvalitnejšej - UMAREX, WALTHER. Presnosť je väčšia, výkon rovnaký, cena nižšia. Problém je v tom, že nieje možné strielať rýchlo, lebo plyn sa ochladzuje ,tlak klesá a tým je v0 nižšia. U flobertiek máš zaručenú rovnakú v0 a manipulácia s ňou je ľahšia, nakoľko nemusíš vymienať CO2 bombičky a väčšie flobert náboje sa lepšie nabíjajú ako titerné .177 diabolky.
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 20 lis 2005 16:01

jozsp111 píše:Ja by som išiel radšej do ´´vzduchu´´ resp. do ´´CO2´´,
v porovnaní s flobertkou je zbraň lacnejšia, strelivo tiež, dobrý vzduchový pištoľ je určite presnejší ako flobert, stačí vyčisiť WD-čkom 2x za sezónu, ale flobert po každom strieľaní, vzdúša väčšinou slúži dlhšie, lebo na jej súčiastky nepôsobí také silové namáhanie.
:)
Co se tyce vzduchove pistole tak jedine neco na CO2, hlavne nic, co se zalamuje, v tomto smeru uvazuju nad LOV21, ale jak rikam palna zbran je palna zbran, a cisteni to neresim, v tom problem nevidim. O zivotnost mi jde predevsim, nerad se zbavuju veci.
troj

Příspěvek od troj » 20 lis 2005 18:59

strilel sem uz z nekolika flobert revolveru (znacku nevim ale cena kolem 6500) a muzu ti rict ze sem byl dost sklamanej-vlastnim lov21 a revolver na co2 a muzu ti rict ze co se tyce presnosti jsou daleko lepsi nez flobert!je sice pravda ze neco na to "bouchani" u flobertky je ale u me je prioritou spis cena a taky mam radsi spis tissi zbrane kuli kterejm nebrnkam myslivcum a sousedum na nervy..a platit strelnici se mi uz vubec nechce
kdyz si du zastrilet s revolverem tak nestacim plnit zasobniky a to by se u flobertky docela prodrazilo..totvse
PB

Příspěvek od PB » 20 lis 2005 19:00

no promin ale jestli by se mi chtelo u floberta davat 2kc za jeden vystrel- to bych musel byt padly na hlavu a jeste za 7,5J . vzduchovka ma 2x tolik
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 20 lis 2005 20:13

"troj"

Tu LOV21 mam moznost ted mit z druhe ruky, tak nejspis do ni pujdu. Doufam, ze jeste nekde sezenu ty sifonove bombicky :) uz temer 10let sifon nedelam :) .
Jirka M.

Příspěvek od Jirka M. » 21 lis 2005 15:34

"PB"
silnější vzduchovka má až 16J ale zmiňované CO2 pistole mají tak 3 až 4J.
sehnal jsem bombičky Crossmann za 9,- Kč / kus. Tak mě jeden výstřel příjde (všetně diabolky) tak na 30 haléřů. Což docela jde. :D
Jirka M.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Re: flobert vz. vzduchovka

Příspěvek od Slim Jim » 22 lis 2005 11:31

"xlibor"
To opět velmi úzce souvisí s tím, na co zbraň chceš a co od ní čekáš. Flobertka je pěkná hračka, ale na terč to vážně není ani trochu, pokud se nespokojíš se vzdáleností do 5 m, což je hodně málo. Takže jako terčovku jedině vzduchovku, resp. CO2, jak je tu zdůrazněno opakovaně. Třeba taková TAUka je taková pistole, že když ti přestane stačit, tak to už je na olympiádu (i když už je trochu dražší než LOV 21). Na druhé straně, pokud si chce člověk jen tak pohrát a mít přitom pocit, že střílí z "opravdové" zbraně, tak je flobertka jasná volba. Takže na terč vzduchovku, na laciné a bezstarostné hraní si na Ramba flobertku (nač myslíš, že jsem si koupil já tu svou 8) :?: ). Náboje jistě stojí víc než diabolky, ale zase to není taková pálka, aby tě to zruinovalo, pokud nebudeš pálit desetitisíce ran (u 4 mm cca 1,20/ ks). S tvrzením, že vzduchovka vydrží víc než flobertka bych si dovolil nesouhlasit, resp. řekl bych, že na tom nezáleží. Dobrá malorážka má životnost tak 150- 250 000 ran (vyzkoušeno na Margolině jednoho známého), tak jakou životnost potom musí mít stejně konstruovaná, ale mnohem slabší flobertka? V každém případě ta zbraň přežije i děti tvých dětí, takže tím bych se vážně nezabýval. Podle mého názoru je ideální mít oboje, ale to se ne každému líbí z finančních důvodů. Jestli trochu víc inklinuješ k "velkým" zbraním, tak tě vzduchovka nejspíš zklame, ale to musíš citlivě odhadnout sám...
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: flobert vz. vzduchovka

Příspěvek od xlibor » 22 lis 2005 11:56

dik moc, nakonec jsem sel do te Lov21, natrelil jsem si ji na 10m, a neni to velky problem udrzet ji v "cernem" :)
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Re: flobert vz. vzduchovka

Příspěvek od Slim Jim » 22 lis 2005 13:16

Tak to jsi slušný střelec, já s LOV 21 nikdy nterefil ani ho.....dně málo 8) . Nějak mi nesedla do ruky nebo co, mířídla taky nic moc... ale to je individuální záležitost, a že u mě má negativní stigma pro tebe nic neznamená. Taky jsem měl problémy s koncovým poklsem rychlosti po vystřelení prvních cca 30 ran, ale to je dáno kusem (jedna to dělala, druhá ne). V každém případě hodně štěstí, a ať ti dloho a dobře slouží!
Neznalek
Příspěvky: 55
Registrován: 29 čer 2007 08:01

Chci koupit revolver, ale co S&W 6-8" nebo 641 Alfu

Příspěvek od Neznalek » 21 srp 2007 09:34

Zacinam uvazovat o revolveru jiz od detsvi se mi libi, koukam po FLOBERT od Alfy, nemuze byt o moc horsi nez CP99 ta neprostreli Luxama casto plechovku od Coly ani na 5 m nekdy jo nekdy nema ani 3,5J ani ve snu, proti ni musi byt Flobert kanon. Nebo se mi libi take S&W od UMAREXU, ale to je zase CO2. S CO2 bych vsak mohl strilet na zahrade, s Floebertkou to sousedi neprezijou takze nevim. Divne koukaj i na strileni se vzduchovkami. Na druhou stranu koupit Alfu Flobert k tomu pozdro zajet nekam ven postavit na prkno plechovky a palit do nich jendou zacas by mi asi stacilo. Proste opravdu nevim. Dale zda 4mm nebo 6mm (461 nebo 661). S&W CO2 od Umarexu je take pekny navic v 8" hlavni bude i docela presny. Proste jsem jak zenska nevim co chci.
Vim ze mi zase nekdo rekne "porid si zbrojak". Mate pravdu, ale nechci na strelnici - citim se tam takovy nesvobodny v porovnani s prirodou. Proste doma ostrou zbran nechci mam k nim respekt. ackoli se mi libi, jsem proste srab (uricte bych moc nestrilel).
Strilim doma na zahrade 10,15,20, 22,5 m vic k dispozici nemam a v garazi 5m pri spatnem pocasi (jedinny problem jsou deti mam tri a musim strilet kdyz tam nejsou, nebo se zavrit do garaze.
Tak co jak to vidite Flobert od Alfy (4mm nebo 6mm v 6" hlavni) nebo S&W CO2 od Umarexu? Kdyby tu tolikrat nepsali ze Flobertky stojej za prd tak bych o tom neuvazoval a mel problem jen v razi zda 4mm nebo 6mm. Asi bych vzal 4mm zduvodu nedeleneho valce.
dajda4603
Příspěvky: 47
Registrován: 04 črc 2005 21:58
Bydliště: Střední Čechy

Re: Chci koupit revolver, ale co S&W 6-8" nebo 641

Příspěvek od dajda4603 » 21 srp 2007 11:18

Mám už druhý rok Alfu 641, není to moc přesné (na 8 metrů mám rozptyl asi 7 cm - netvrdím, že za něco z toho nemůžou ruce :wink: ), ale na občasné zastřílení to jde. Strašlivé je ale čištění, trvá minimálně hodinu, protože díky dělenému válci a různým vůlím se revolver dost zanáší spalinami. Střílím výhradně špičatými náboji .22 flobert (kulaté jsou ještě horší). S náboji 4 mm nemám zkušenosti, ale bojím se, že to bude ještě větší bída než 6 mm.

Pokud chcete flobertku, která bude trochu přesnější, pouvažujte raději o REX L od p. Dresslera http://mujweb.cz/Obchod/J.DRESSLER/ . Dá se také snadno čistit. Cena je sice trochu někde jinde, i když ne příliš daleko od výrobků firmy Alfa-Proj.
JdC: Budoucnost patří aluminiu !
Arnie

Příspěvek od Arnie » 21 srp 2007 11:25

Tak ten derringer je ukrutnej :shock: v testu psali ze se povedly na 10m 3-rane polozky do 2cm ... to by melo na blbnuti bohate stacit. Na noseni idealni.
Je tu nekdo kdo s temahle hrackama ma zkusenosti?
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 21 srp 2007 13:10

Uh na nošení? To už musí mít větší energii když to po někom hodíš, než když na něj vystřelíš :D
Odpovědět