laserovy zamerovac a tlumic

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Pro Sidewindera

Příspěvek od Návštěvník » 21 lis 2005 05:05

To je trochu divný argument, že laser poškodí oko, když ho na tržnici prodávají dětem... a projektil z té zbraně, na které je laser namontován, zdraví nepoškodí? :-) Navíc na střelnici jsou v cílovém prostoru terče a žádný odraz, který by poškodil oko, nehrozí, to by tam muselo být dost přesné zrcadlo. Od papírového terče a jakéhokoli natřeného materiálu (kov, dřevo, cihla) už se laser neodrazí tak, aby byl nebezpečný.
Ne, za zákaz tlumičů a laserů mohou napůl myslivci a napůl skuteční vládci našich zákonů a bezpečnostních složek. A ten zákaz smysl nemá, protože laserové střenky na SIGa není problém doma vyrobit, stejně jako tlumič na malorážku CZ511, která má na konci závit a v ČR se prodává a normálně dá zaregistrovat.


Návštěvník

...upřesnění

Příspěvek od Návštěvník » 21 lis 2005 05:11

Než mě někdo napadne za neúctu k zákonům v poslední větě:
podle mě nemá smysl přijímat nevynutitelné zákony. Kdyby
vyšel zákon: "občané mají zakázáno dýchat", taky ho nikdo
nebude dodržovat. Má smysl uzákonit rychlost 50 v obci a 90
mimo ni, ale pak musí být v ulicích policie a na kandelábrech
radary, když tohle chybí, ze zákona má každý srandu. Dělat
zákon na zákaz tlumičů a laserů - to akorát straší poctivé lidi
a kazí obchody obchodníkům. Kdo chce, stejně si to vyrobí
a schovat zařízení dlouhé pár centimetrů není problém. Na
střelnici mě kamarádi neprásknou, že mám laser, a v lese mě
myslivecká stráž nechytí, když mám tlumič, chápeme? Navíc
víme, že skuteční profi pytláci mysliveckou stráž rovnou střílí,
dělali to za starých časů, bitvy mezi myslivci a pytláky s kupou
mrtvých jsou popsány třeba v krásné knize "1000 let myslivosti",
dělají to prostě i dnes, akorát se o tom moc nepíše, aby se tak
nezačali chovat i další lidé, co si chodí do lesa zastřílet.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 21 lis 2005 09:15

O vykonovych tridach laseru se tu take jiz mluvilo .. ukazovatko od cinana neni zdaleka tak vykonne, jako laserovy zamerovac.

A proc je nebezpecnejsi nez kulka? .. protoze neni slyset, neposkodi majetek, neda se vystopovat a nepodleha registraci.

Taky mam proti tomu zakazu vyhrady, ale ono to proste musi byt .. protoze velka cast populace je jednoduse debilni a nebyt tlumic zakazany, tak litaji po lese s malorazkou a nejsou slyset. Protoze si tlumic oficialne koupit nemuzou a vyrobit neumi .. tak je klid .. a chytry clovek, ktery to vyrobit umi, zase nebude litat po lese .. takze neni problem .. kde neni zalobce, neni soudce.
Návštěvník

Respekt, ale...

Příspěvek od Návštěvník » 21 lis 2005 13:44

... je dost chytrých lidí, kteří do lesa jezdí s motorovkou na dřevo na topení a s utlumenou puškou pro zvěřinu :-)
nespavec

laserovy zamerovac a tlumic

Příspěvek od nespavec » 21 lis 2005 13:48

Myslím,že hlavní důvod,proč zákonodárci vnutili do zákona zákaz laserových značkovačů,je jejich vysoká taktická hodnota na krátké zbrani.Při použití nemusí být oči v linii mířidel,takže výhody jsou jasné.Pudová střelba,střelba od boku,střelba zpoza překážky,střelba z úkrytu kdy je vysunutá jen zbraň a vy jen kontrolujete nějakou škvírkou,ad absurdum i střelba s periskopem,izraelský Corner Shot je vlastně technicky líp rozvinutá tahle myšlenka.Takže tohohle,se domnívám,se zalekli a mocnou výhodu nechali jen státním složkám.Výkonově jsou lasery ke krátkým zbraním většinou do 5mW,to je stejné jako ukazovátka,ale dobrovolně bych si stejně do oka svítit nedal.Každý nepřirozený jas oko poškozuje,i když hygienická norma je nastavena jinak(viz různé disco efekty).Některá ukazovátka z tržnice dokonce tu bezpečnou třídu taky nesplňovala.
Značkovače pro dlouhé zbraně,používané jako doplněk zaměřovače,jsou už mnohem výkonnější a tam je poškození oka jisté.
Tlumič je jasný takticky zvýhodňující prvek a legální u nás nikdy nebude.Že se běžně prodává v zemích,které tím svému občanovi vyjadřují důvěru v jeho užitečné používání,je jen smutná připomínka našich poměrů.Taky mě děsí,co by tu pak nastalo.Řemeslně zručný člověk snad nebude tak často zároveň i lump a grázlové se zase většinou vyznačují tím,že chtějí všechno hned a pokud možno instantní.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Respekt, ale...

Příspěvek od Sidewinder » 21 lis 2005 14:15

Anonymous píše:... je dost chytrých lidí, kteří do lesa jezdí s motorovkou na dřevo na topení a s utlumenou puškou pro zvěřinu :-)
Jasne, ale neni jich tolik, kolik by tam mohlo byt blbcu, byt tlumic legalni. Navic dle meho, kdyz uz nekdo umi utlumit pusku, asi nebude tak hloupy, aby s tim nekoho zranil.

Nevim jak Vam, ale mne se pouzivani zbrane zda o dost bezpecnejsi, nez treba jizda autem. Coz dokazal treba tento vikend. Spousta troubu vyjela na letnich gumach a hromada lidi to odnesla v tom lepsim pripade jen ujmou na majetku .. proti tomu by mela legislativa bojovat.
Richi

Příspěvek od Richi » 21 lis 2005 16:32

...súhlasím so sidewinderom a nespavcom i keď som kedysi zastával iný názor. Napr. ľudia s pištolami by prestávali chodiť na strelnicu, keď si môžu doma na záhrade zastrieľať zdarma a nepozorovane. Potom stačí ak nejaký výstrel uletí a neriadená smrtonosná strela je na svete. Ako jeden prípad zo S.Š. - ľudia na párty si idú zastrielať na záhradu, vlastník ZP požičia zbraň priateľke, tej však revolver .357 nepadne do ruky, výstrel letí pár stupňou nad cieľ. Guľka pokračuje v lete asi 1km a zasiahne sediaceho muža v parku, ktorý zraneniam podlahne. - tak ľahko sa môže z človeka stať vrah (muž dostal 16r. a žena 4r. tvrdého žaláru).
Streloc

Příspěvek od Streloc » 21 lis 2005 19:10

No tak to byl spis balistickej let na jeden kilometr z revolveru?tak to se mi zda docela daleko?
Richi

Příspěvek od Richi » 21 lis 2005 19:29

sorry, už si tú vzdialenosť presne nepamätám ale bolo to hóoodne daľeko. Iba si spomýnam, že mu to vniklo asi len <8cm do tela. Mal neštastie v tom, že bol na mieste sám a preto vykrvácal. Ukazovali aj náčrt dráhy guľky - preletela pomedzi niekoľko domov, stromov a neviem čoho ešte ale do ničoho nevrazila. Dedo mal proste smolu.
beng

Příspěvek od beng » 21 lis 2005 19:35

dedo musel mat problemi zo zrazanlivostu krvi popripade ani nevedel co do neho vletelo ked nepocul vystrel ale jeto mozne u 357 aj ked ta raz sa poriadne stlmit neda
beng

Příspěvek od beng » 21 lis 2005 19:37

beng píše:dedo musel mat problemi zo zrazanlivostu krvi popripade ani nevedel co do neho vletelo ked nepocul vystrel ale jeto mozne u 357 aj ked ta raz sa poriadne stlmit neda
teda skoro vobec
Odpovědět