Co pro vas znamena zbran?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Tyrichter

Co pro vás znamená zbraň?

Příspěvek od Tyrichter » 20 lis 2005 18:02

Zajímalo by mne, jaký prvotní vztah ke zbrani máte, tedy jakým konkrétním slovem byste shrnuli své pocity řekněme co se týče pistole, abychom byli konkrétní. Co pro vás představuje? Kupříkladu většina nezasvěcených shrnuje pistoli pod pojem NEBEZPEČÍ nebo SMRT apod. Ptám se tedy vás, jakožto držitelů ZP, nebo i třeba jen pouhých fanoušků zbraní, jelikož mne zajímá právě váš náhled.
Uveďte slovo, které vystihuje váš majoritní pocit, když se řekne pistole, posléze rozveďte. Co pro vás představuje? (SÍLA, ZÁBAVA apod.)

Pro mne osobně je pistole ekvivalentem slova ODPOVĚDNOST.

Odpovědnost nejen za škody, které s ní můžeme napáchat, ale i za škody, které s naší zbraní mohou kvůli nedbalému uložení či podobně napáchat druzí. Odpovědnost nejen za zbraň, ale i za bezpečí těch, co ji nemají.


Návštěvník

Moc hezké

Příspěvek od Návštěvník » 21 lis 2005 05:01

Já se do jednoho slova nevejdu, ať přemýšlím, jak přemýšlím. Sorry.
Každopádně tohle je super nápad na fórum. Jsem zvědav na reakce.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 21 lis 2005 06:14

To snad ani nejde něco shrnout do JEDNOHO slova.

Určitě RESPEKT z následků použití.
Určitě OBDIV k někomu, kdo dokáže něco takového sestrojit.
Určitě SNAHA být lepší, než jsem teď.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
007

Příspěvek od 007 » 21 lis 2005 08:31

Zabava
Boj
Respekt
Autorita
Neco byt
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 lis 2005 09:42

007 píše:Zabava
Boj
Respekt
Autorita
Neco byt
Aha... tak ty ses nebezpecnej "mladej samecek". Trefil jsem se?
MESSER

Příspěvek od MESSER » 21 lis 2005 09:58

-Obdiv techniky
Niekedy:
-umelecké dielo
-starožitnosť
ale tiež:
-zodpovednosť
-úder predĺženou rukou
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 21 lis 2005 10:37

007 píše:Zabava
Boj
Respekt
Autorita
Neco byt
V tomto případě bych souhlasil s psychotesty, protože ale vím, že nic nezjistí, navrhoval bych hospitalizaci a delší pozorování!
joot

Re: Co pro vás znamená zbraň?

Příspěvek od joot » 21 lis 2005 11:05

Tyrichter píše:Zajímalo by mne, jaký prvotní vztah ke zbrani máte, tedy jakým konkrétním slovem byste shrnuli své pocity řekněme co se týče pistole, abychom byli konkrétní. Co pro vás představuje? Kupříkladu většina nezasvěcených shrnuje pistoli pod pojem NEBEZPEČÍ nebo SMRT apod. Ptám se tedy vás, jakožto držitelů ZP, nebo i třeba jen pouhých fanoušků zbraní, jelikož mne zajímá právě váš náhled.
Uveďte slovo, které vystihuje váš majoritní pocit, když se řekne pistole, posléze rozveďte. Co pro vás představuje? (SÍLA, ZÁBAVA apod.)

Pro mne osobně je pistole ekvivalentem slova ODPOVĚDNOST.

Odpovědnost nejen za škody, které s ní můžeme napáchat, ale i za škody, které s naší zbraní mohou kvůli nedbalému uložení či podobně napáchat druzí. Odpovědnost nejen za zbraň, ale i za bezpečí těch, co ji nemají.
No tahle debata je nějak trochu mimo - přece sis nepořizoval zbraň proto abys měl o ODPOVĚDNOST navíc? Takže ty odpovědi se daj nahlížet z různých úhlů a nic moc to nevypovídá.
RV

Příspěvek od RV » 21 lis 2005 12:35

Decoy píše:
007 píše:Zabava
Boj
Respekt
Autorita
Neco byt
V tomto případě bych souhlasil s psychotesty, protože ale vím, že nic nezjistí, navrhoval bych hospitalizaci a delší pozorování!

.... tiez len dufam, ze tento agent zbrojny preukaz nema a zostane len u toho paintballu. :?
007

Příspěvek od 007 » 21 lis 2005 12:56

Decoy píše:
007 píše:Zabava
Boj
Respekt
Autorita
Neco byt
V tomto případě bych souhlasil s psychotesty, protože ale vím, že nic nezjistí, navrhoval bych hospitalizaci a delší pozorování!
ja som za psychotesty zeby neaky blbec len tak nedostal zbran . slovo ZBRAN ma preto take velke Z v slove lebo je to predovsetkzm Zodpovednost a preto lebo ZBRAN Zabija!!!!
007

Příspěvek od 007 » 21 lis 2005 13:01

Andy píše:
007 píše:Zabava
Boj
Respekt
Autorita
Neco byt
Aha... tak ty ses nebezpecnej "mladej samecek". Trefil jsem se?
vlastnis zbran? tak naco ju nas ked nesi najomny vrah
007

Příspěvek od 007 » 21 lis 2005 13:08

RV píše:
Decoy píše:
007 píše:Zabava
Boj
Respekt
Autorita
Neco byt
V tomto případě bych souhlasil s psychotesty, protože ale vím, že nic nezjistí, navrhoval bych hospitalizaci a delší pozorování!

.... tiez len dufam, ze tento agent zbrojny preukaz nema a zostane len u toho paintballu. :?
Zasadne po ludoch nestrielan po ludoch ako si myslis lemo mat zbran iba ked len pre zabavu alebo konicek je zodpovednost kto a ako ju pouzile. aked si chces nabrat kondicku a zazit srandu tak si yahraj paint alebo air. Vlastnis zbran?
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Tezko hledat jedno slovo

Příspěvek od cmk » 21 lis 2005 13:25

No nejdriv, proc si ji clovek poridi - v tu chvili si ji neporizuje kvuli odpovednosti vuci vsem, ani kvuli tomu pocitu, kterej ma, kdyz ji pak nosi... Prapuvodem porizeni zbrane u me je: MOZNOST VOLBY (aneb, ma-li se neco stat, muzu byt netecny, muzu utect, muzu volat o pomoc, muzu to zkusit resit beze zbrane a s pistoli mam i moznost resit to "se zbrani") - priklad: pan Velisek - zvolil bohuzel nestastne - kdyby mel zbran a rozhodl se to resit zbrani, mohl dneska zit... A i kdyz by byl popotahovanej po soudech, porad lepsi byt souzen dvanacti nez nesen ctyrmi (jak tu ma nekdo v podpisu)... No, mohl take utect a mohlo byt mrtve to devce...
A ted, kdyz ji nosim, je to samozrejme ucta, zodpovednost, respekt a preci jen o neco vetsi pocit bezpeci (protoze vim, ze mam o moznost vic).
RV

Příspěvek od RV » 21 lis 2005 13:27

007 píše:
RV píše:
Decoy píše: V tomto případě bych souhlasil s psychotesty, protože ale vím, že nic nezjistí, navrhoval bych hospitalizaci a delší pozorování!

.... tiez len dufam, ze tento agent zbrojny preukaz nema a zostane len u toho paintballu. :?
Zasadne po ludoch nestrielan po ludoch ako si myslis lemo mat zbran iba ked len pre zabavu alebo konicek je zodpovednost kto a ako ju pouzile. aked si chces nabrat kondicku a zazit srandu tak si yahraj paint alebo air. Vlastnis zbran?
ja som netvrdil, ze strielas s ostrymi zbranami po ludoch, len sa mi nejako nepozdavaju niektore pojmy v tvojom prispevku (konkretne Autorita, Neco byt...) . Myslis si, ze si niekym inym, alebo si vacsia autorita, ked vlastnis zbran? ja zbran zatial nevlastnim. Dufam, ze uz coskoro budem, ale rozhodne od toho neocakavam narast vlastneho sebavedomia.
Návštěvník

Kdyby se Andy a spol. drželi tématu jako já a HanuIv pode mn

Příspěvek od Návštěvník » 21 lis 2005 13:38

..ou, to by tohle fórum bylo ke čtení, takhle je to opět naprosto mimo téma, místo názorů k tématu jsou zde názory na něčí osobu, což je k ničemu, o tom toto fórum není.
Odpovědět