O vzduchovkach Gamo

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 26 bře 2008 12:04

Kratší píst bude stlačovat větší objem vzduchu, takže spolu se silnější pružinou by měl být vliv na výkon značný.


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
asgard

Příspěvek od asgard » 26 bře 2008 12:18

No zkusím tam dát ten kratší píst,ale pružinu tu co tam byla,mám tak trochu strach aby to nebylo pak až moc silný a přesnost šla do háje!!
asgard

Příspěvek od asgard » 26 bře 2008 12:43

Co mi ještě vadí je ta tuna vazelíny ve vzduchovce,čím je nejlepší ji promazat,popřípadě jakým olejíčkem,nekdě jsem četl,že nejlepší je silikonový,vazelína mi nepřipadá zrovna nejvhodnější!!
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 26 bře 2008 12:45

vazelina ma tu nevyhodu ze ak ma zle zlozenie posobi ako lepidlo (je moc husta a jej viskozita zalezi aj od teploty, ale to aj viskozita oleja)... sice maze ale pohyb piestu spomaluje, na miesta kde su minimalne vole (medzery) patri jednoznacne olej, ak nemas specialny na zbrane, taky aby nedochadzalo k dieselingu tak silikonovy
asgard

Příspěvek od asgard » 26 bře 2008 12:56

No pracuju v nástrojárně a tady máme různý specialní silikonový oleje,např. na používání při vysokých teplotách,při extrémním třením,zkusím něco z toho a uvidím!!
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 26 bře 2008 14:35

Nepreháňate to stými špeciálnymi olejmi ? :lol: Na poľskom fóre som toho načítal dosť čo tam všetko skúšali dať za mazivá a nakoniec ako aj ja skončil som pri dobrej vazelíne (lepšom plastickom mazive). Okrem piestu môžete na všetko pohyblivé naniesť vazelínu šetcom a všetko bude tip top. Tiež mi jeden poľovník (odborník na krupicovú kašu) :) poradil nech to len zľahka namažem olejom, potom sa mi tam nadrbal prach a fuj tajbl ako to potom všetko škrípalo. Vazelína to je ono, robil som aj servis špičkového el.náradia a všade sme trtkali vazelínu a nie žiadne oleje. Do piestu si dávajte čo chcete ale niekto tu spomínal že aj tam drbne vazelínu , nie ? :P Čo ja používam tak je od -30 do +70°C to bohate stačí na prevádzku, pod -30 už mrznú aj "kulky".
Ináč všimol som si že sa tu začínajú rozoberať Gamofky a to hneď po kúpe. Čo keby som navrhol výrobcovi do Španielska (alebo kde sa to robí) aby dopísal do manuálu : Vážený zákazník, ďakujeme za zakúpenie vzduchovky a skôr než začnete strieľať tak si ju prosím rozoberte podľa priložených bodov, doporučujeme preleštiť a premazať vymeniť........ :D
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 26 bře 2008 16:17

Mohl by si změřít délku toho jako origo kratšího pístu? A kde si ho kupoval? Můj prodejce mi sice říkal, že se dá objednat vše, ale nechci k němu běžet hned pár týdnů s tím že se v tom už vrtám:) Viděl jsem někde na tomto foru odkaz na e-shop s nahradníma dílama a už to nemůžu znova najít. Dík
asgard

Příspěvek od asgard » 26 bře 2008 16:31

Délka original pístu s těsněním je 140mm,což je ,jak jsem už psal asi o 8mm kratší než ten co tam byl a koupenej je na eshopu www.zbranebrymova.com
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 26 bře 2008 17:10

Díky. Pokud budeš zkoušet ten kratší píst, tak dej vědět. Já mám píst včetně těsnění 147mm
TweeTy421

Příspěvek od TweeTy421 » 26 bře 2008 17:33

Sakra toto neni možné ešte aj dĺžka piestu je odlišná to už fakt neviem čo všetko musím vymeniť aby som mal 305ms.Doteraz som si myslel že len pružinu a závažie do piestu.Ten piest nemôže byť z nejakého iného modelu???
Naposledy upravil(a) TweeTy421 dne 26 bře 2008 17:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 26 bře 2008 17:36

305 je zbytečný :wink:

Je možné že nají všechny Gamo stejnej píst :?: Na těch stránkách mají jen jeden. To se mi nezdá.
TweeTy421

Příspěvek od TweeTy421 » 26 bře 2008 18:17

Možnože pre rok 2008 prestali dávať do piestu závažie ale namiesto toho skrátili piest.Pozeral som rozkresi zbrane ale nič také som nenašiel tak neviem.
asgard

Příspěvek od asgard » 26 bře 2008 20:14

Nevím přesně jak je to s tím pístem,ale zkusím tam dát ten kratší a uvidím a určitě poreferuju!
asgard

Příspěvek od asgard » 26 bře 2008 20:18

Teď když se tak dívám a porovnám je tak jsou naprosto stejný ty písty,rozdíl je fakt jen v tý délce,zkusím zvážit?
asgard

Příspěvek od asgard » 26 bře 2008 20:23

Takže váženo na digitální kuchyňské váze a kratší píst 142g. a delší 145g. prakticky žádnej rozdíl!
Odpovědět