Znehodnocene zbrane

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
atr

Znehodnocené zbraně

Příspěvek od atr » 18 lis 2005 20:15

U znehodnocené zbraně je režim nošení na veřejnosti stejný jako u ostý a nebo ji mužu nosit kdy, jak a kam chci ? Děkuji.


Smazaný uživatel 111

Re: Znehodnocené zbraně

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 18 lis 2005 22:46

Znehodnocená zbraň je zbraň kategorie D a jako takovou ji její držitel nesmí nosit viditelně v místech kam má veřejnost volný přístup.
Balda
atr

Příspěvek od atr » 19 lis 2005 01:42

Děkuju podle té kategorie D jsem to našel v zákoně, ale není i na dlouhé a plně funkční zbraně vyjímka co se týká nošení na veřejnosti ?
Návštěvník

Ne, není

Příspěvek od Návštěvník » 19 lis 2005 10:03

atr píše:Děkuju podle té kategorie D jsem to našel v zákoně, ale není i na dlouhé a plně funkční zbraně vyjímka co se týká nošení na veřejnosti ?
Není, na dlouhé a plně funkční, jak píšeš, určitě ne. Zbraň musí být v uzavřeném obalu nebo nošena skrytě.
Smazaný uživatel 111

Re: Ne, není

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 19 lis 2005 13:07

Jo jo je to tak jak řiká Anonymní,ale občas při přepravě na střelnici je stim problém moc zbraní a málo pouzder,tak doufám že kufr auta se dá považovat za "uzavřený obal" :lol:
Balda
Nagant
Příspěvky: 28
Registrován: 10 bře 2006 18:35

Příspěvek od Nagant » 10 bře 2006 18:40

Jak vypadá správně znehodnocený revolver v souladu se zákonem, jaké potvrzení je k tomu třeba obdržet a na co dalšího si dát při eventuální koupi pozor?
Olaf

Příspěvek od Olaf » 10 bře 2006 20:13

Firma, která provede znehodnocení musí o něm vystavit papír a samozřejmě mít k této činnosti oprávnění. Raději jsem hned v počátku žádal vedle ostatních, skupinu A / tedy u ZP /, abych v případě vyřazení některé zbraně hned nemusel znehodnocovat.
Nagant
Příspěvky: 28
Registrován: 10 bře 2006 18:35

Příspěvek od Nagant » 11 bře 2006 14:35

Co jsem tak viděl, tak na vyřazených zbraních je nějaká visačka. To je ten doklad o znehodnocení, nebo to má nějakou jinou formu? Musí ta visačka být na zbrani stále? Je zbraň nějak jinak poznačena? A co při nákupu znehodnocené zbraně z "druhé ruky", řekněme pokud ji měl doma někdo znehodnocenou opravdu dlouho? (Předpokládám, že předpisy se za ta léta měnily a znehodnocení mohlo jednak probíhat jinak a být dokladované jinak než dnes).

Doplňuji: Právě jsem zjistil, že zákon 119/2002 Sb. to docela přesně definuje, takže si to pozorně přečtu a omlouvám se že jsem se zařadil mezi takové uživatele na všemožných fórech, kteří chtějí dostat vše naservírované na stříbrném táce. :roll:

Tak kdybyste se mi někdo, prosím, mezitím vyjádřil k tomu nákupu z druhé ruky, zda musí být znehodnocená před mnoha lety opatřena znehodnocovací značkou, pokud není, zda se to musí nechat někde udělat a vůbec jak se to znehodnocování vyvíjelo.
Odpovědět