s pistoli za pasem ?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

pistoli nosím:

Anketa končí za 24 pro 2005 20:18

za pasem
8
38%
v podpažním pouzdře
7
33%
po kapsách
0
Žádná hlasování
v zavazadle
1
5%
nechávám ji doma
5
24%
 
Celkem hlasů: 21
e-major
Příspěvky: 14
Registrován: 09 lis 2005 23:57

s pistolí za pasem ?

Příspěvek od e-major » 14 lis 2005 20:18

Uvažuji o nákupu zbraně a rád bych se vás zeptal na pár věcí:
- kam všude si svou zbraň nosíte? Nosíte ji pokaždé, když jdete ven, nebo jen za tmy?
- vědí o vaší zbrani vaši přátelé, kolegové, nadřízení, sousedé, atd?
- museli jste ji někdy na někoho/na něco vytáhnout, nebo i použít?

Za odpovědi díky :arrow:


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 15 lis 2005 06:20

Odpovědi:
- Všude, kam je to dovoleno (takže bohužel ne do divadla - bohužel proto, že z divada musím přes tmavý park-, do kina na fotbal a pod.) Skrytě nosím do banky a na poštu a pod (i když je tam obrázek se škrtlou zbraní jak hrom).
- Nevědí, jenom tuší.
- Dvakrát jsem hrozil. Přislušníci indočeské menšiny se zalekli (byli nezkušení). Bohužel jejich brutalita a vyčůranost roste, takže příště už to asi skončí střelbou).
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Rakab
Příspěvky: 23
Registrován: 12 lis 2005 18:14

Příspěvek od Rakab » 16 lis 2005 13:34

Zdravím!
Zbraň na obranu běžně nenosím i přesto že ji vlastním.Nosím ji jen na střelnici a používám ji pouze ke sportu nebo k obraně domu.U sebe nosím jen kapesní nůž , ale i ten mám jak já říkám jenom na svačinu :-) .
O mé zbrani moji známí vědí.A myslím, že to nikomu nevadí.
Zatím sem ji nepoužil a doufám, že ani nepoužiji a ani po tom netoužím.
Rakab.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 16 lis 2005 14:27

1. Zbraně mám doma v trezoru, beru je jen občas na střelnici. Žádnou nenosím neboť se necítím nijak ohrožen.
2. Kolegové i přátelé a sousedé vesměs vědí, že mám zbraně a chodím střílet. Myslím, že je jim to jedno. Někteří mají taky ZP, ale je jich málo.
3. Ne.
Návštěvník

Přidávám se

Příspěvek od Návštěvník » 16 lis 2005 17:58

Jsem na tom přesně jako kubajzz. Takže se rozepíšu o jiném tématu, které třeba bude zajímat toho, co založil tento thread s tím, že uvažuje o nákupu zbraně.
K té bance - obrázek škrtlé pistole na dveřích má stejně nulový právní význam, jako obrázek škrtlého mobilu. Soukromý subjekt nemá právo ti tyto věci zakazovat. Může si dát ke vchodu rušičku mobilů nebo detekční rám na kovy, ale pokud neudělá opatření, které ti fyzicky zabrání vnést dovnitř mobil nebo zbraň, tak to sice může "zakázat" obrázkem, ale takový "zákaz" můžeš bezpečně ignorovat. Dle zákona jsi povinen nosit skrytě a pak tvá pistole v bance nevadí.
e-major
Příspěvky: 14
Registrován: 09 lis 2005 23:57

Příspěvek od e-major » 16 lis 2005 18:51

Mě by zajímalo, proč HanuIv nenosí zbraň do divadla? Bojíte se že vám ji v šatně někdo vezme?
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 16 lis 2005 19:01

e-major píše:Mě by zajímalo, proč HanuIv nenosí zbraň do divadla? Bojíte se že vám ji v šatně někdo vezme?
Zákon o zbraních a střelivu:

§60 - Osoba, která se účastní veřejných shromáždění, slavností, sportovních podniků nebo lidových zábav, může na těchto akcích nosit zbraň, pouze
a) drží-li zbraň k provozování zábavné střelby v komerčních nebo obdobných střelnicích,
b) podílí-li se se souhlasem pořadatele na zabezpečení akce, jejíž součástí je střelba,
c) zabezpečuje-li úkoly podle zvláštního právního předpisu,10) nebo
d) pokud je to nezbytné k ochraně života, zdraví nebo majetku, a nošení zbraně povolí útvar policie příslušný podle místa konání akce.

Nebudu žádat o udělení povolení pro každé představení....
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Rakab
Příspěvky: 23
Registrován: 12 lis 2005 18:14

Příspěvek od Rakab » 17 lis 2005 15:57

e-major napsal
Mě by zajímalo, proč HanuIv nenosí zbraň do divadla? Bojíte se že vám ji v šatně někdo vezme?
No já si spíš myslím že v divadle nikdo neočekává,že ho někdo přepadne a to ani při cestě do divadla nebo z divadla.Na tyto místa nosí zbraň snad jenom "007".Vpřípadě, že by přesto někdo chtěl nosit na takováto místa zbraň, tak snad jedině spreje nebo el. paralizery jinak mi to přijde nenormalní.Nehlědě k tomu, že naše zákony na to mají omezení jak psal HanuIv:
Zákon o zbraních a střelivu:

§60 - Osoba, která se účastní veřejných shromáždění, slavností, sportovních podniků nebo lidových zábav, může na těchto akcích nosit zbraň, pouze
a) drží-li zbraň k provozování zábavné střelby v komerčních nebo obdobných střelnicích,
b) podílí-li se se souhlasem pořadatele na zabezpečení akce, jejíž součástí je střelba,
c) zabezpečuje-li úkoly podle zvláštního právního předpisu,10) nebo
d) pokud je to nezbytné k ochraně života, zdraví nebo majetku, a nošení zbraně povolí útvar policie příslušný podle místa konání akce.
S pozdravem Rakab.
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 17 lis 2005 17:18

Jo, jo. Tak umřel chudák Lincoln. Taky to v tom divadle nečekal.
Rakab
Příspěvky: 23
Registrován: 12 lis 2005 18:14

Příspěvek od Rakab » 17 lis 2005 17:24

Jsi taková osobnost nebo si připadáš v divadle tak ohrožen? Není to trochu paranoidní? Nemám statistické údaje o útocích střelnou zbraní v divadle,ale od slavného Lincolna jich zřejmě moc nebude a o České republice nemluvím vůbec.
Rakab.
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 18 lis 2005 12:47

Nějak nevím kam přiřadit to divadlo :cry: . Veřejné shromáždění chápu jako manifestace, demonstrace atd., slavnost podle mě není divadlo, ale třeba vinobraní, sportovní podnik je když půjdu na fotbal a lidovou zábavu si představím jako nějakou zábavu na vesnici, diskotéku atd. Kde je divadlo ?
e-major
Příspěvky: 14
Registrován: 09 lis 2005 23:57

Příspěvek od e-major » 18 lis 2005 13:37

To bude chtít spíš prostudovat nějaký výklad, nebo prováděcí předpis, jestli u tohoto zákona něco takového existuje. :idea:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 18 lis 2005 13:41

Já osobně jsem se ptal jednoho kolegy právníka a ten mi řekl, že lidová zábava je místo na kterém se setká víc lidí aby se tam bavili (nebo byli baveni jinými lidmi). Což je typicky kino, divadlo, koncert, nebo hospodská tancovačka. A mnohé jiné příležitosti.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Rakab
Příspěvky: 23
Registrován: 12 lis 2005 18:14

Příspěvek od Rakab » 18 lis 2005 13:54

Možná jsem se ne zcela trefil výňatkem ze Zákonu o zbraních a střelivu:§60 na otázku nošení zbraní do divadla, ale určitě mi nepřipadá normální nosit do těchto podniků jinou zbraň než je sprej nebo el. paralizer.Pro milce palných zbraní bych doporučil max. něco menšího např. DUO ráže 6,35mm nebo nějaký Derringer.Já osobně si zbraň do divadla brát nebudu.Je to asi na každém z nás jestli utratí za krejčího aby skryl svůj King Kobra 6" do značkového fraku nebo se uskrovnil s pepřákem.
Rakab.
Odpovědět