O vzduchovkach Gamo

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 20 bře 2008 16:37

Pěknej "grupáč" :) Poslali ti taky tu montáž se třemi šrouby z boku ? Nějak to na té fotce nemůžu rozluštit. Doufám, že už mi konečně dorazí i flinta, abych se mohl taky pochlubit ...


Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 20 bře 2008 17:02

Přišla se třemi. Je v ní zespoda šroubek, ten jsem vytočil do té lišty v rybině na vzduchovce pošoupnul nadoraz dozadu a utáhnul. Bál jsem se že to bude moc vyskoko a že tu jednu lištu vyndam a dám přímo do vzduchovky. Zatím to ale měnit nebudu. Jen jsem dal pryč mušku. Uvidíme co to bude dělat dál.

Tady je pořádnej detail
Obrázek
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 23 bře 2008 16:58

Dnes jsem se rozhodnul že se podívám na píst, zda je v něm dirka. Nejdříve jsem si zbytečně rozebral spoušt a po té strávil hodinu jejím skládáním. Píst jsem nakonec ven nedostal. Nevím jak. Venku jsem měl pouze pružinu, ale koukal jsem do válce a byl v něm vidět ocelové dno, nebo spodek, předpokládám že pístu. Zespoda v něm žádná perforace nebyla. Pružina šla vrátit pouze stlačením palce za její zavaděč. Je možné že omezení 16J je ta pružina?

Pokud má někdo nějaké fotky perforováného pístu, nebo nafocený postup rozborky vzduchovky Gamo, prosím ať je sem dá.
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 23 bře 2008 19:39

Tu dierku v pieste by si určite videl je cca 2mm a keď si písal, že si strieľal na väčšie vzdialenosti tak to by si z prevrtaným piestom nemohol. Piest vyberieš tak že ten naťahovací mechanizmus posúvaš do zadu ako keby si nabíjal vzduchovku a piest ide do zadu, potom ho už len poposunieš šrubovákom zo spodu cez ten vyfrézovaný otvor. Samozrejme musíš vybrať zo spodu celý spúšťací mechanizmus. Fotky nemám, lebo tam nieje čo fotiť :wink: . Pre plný výkon je tam ešte taká bakelitová trubka pred pružinou, ktorá mi praskla tak som ju tam už nedal. Dal som akurát originál pružinu ktorá je dlhšia cca o 3cm tak tu redukciu tam už netreba, pokiaľ to chceš mať v "norme" :wink: A pri veľkých rýchlostiach už to aj tak lieta kade tade. No a vo výkrese ešte je aj ocelové "závažie" ktoré sa dáva do predu medzi piest a pružinu a s tým ma údajne vzduchovka udávaných 300m/s. Ale na zahraničných fórach som čítal že životnosť vzduchovky je potom tak 1 rok :? . Na priloženej fotke pekne vidno ako si pružina vyhlodala do vodiacej rurky zárez počas 5000 výstrelov :P , no blato ako som písal...
Přílohy
piest, predložka.jpg
predložka.jpg
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 23 bře 2008 21:03

Takže napodruhé jsem již uspěl. Stačilo trošku síly, bál jsem se zabrat.
Jak je vidět na fotce tak žádná perforace se v posledních vzduchovkách nekoná. Bude tedy slabší pružina. Rychlost byla jak jsem již psal kolem 235 m/s.

Pod ten plastovej díl jak jak Canadaiovi prasknul bych pro jistotu dal podložku, aby nebyl přímo v kontaktu s pružinou. Pokud dobře chápu, tak to tam na trzích kde je plnej výkon nemají. Potom stačí koupit delší pružinu, tento plast vyhodit a tím by se odstranil nejslabší článek vzduchovky?!

Já větší rychlost nepotřebuji. Dnes jsem prvně odměřil 30 metrů a s puškohledem nastříleným na 10 netrů nebyl žádnej propad. Jen na 20 metrů mi to jde o cca 5mm výš a na 30m je to zas ve středu. O průbojnost mi nejde, ale dal jsem na lavičku prázdnou plechovku od piva a na 20metrů jsem střelil do dna, hodně jsem se divil že diabola prolítla ještě vrškem ven. Ta plechovka nebyla zapřená a jen tak ležela, ani moc neodlétla, jakej to je fofr :D

Mohu tedy, pokud vyměním pružinu a dám pryč ten plast očekávat navýšení, řekněme na 250 m/s? Víc nechci, kvůli životnosti a přesnosti. Zvýšila by se ještě teoreticky přesnost pokud by to lítalo ven ještě o nějakej ten metr rychleji?

Až přestane tak foukat vítr na zahredě nastřílím pro představu ten terč co tu máte pro on-line soutěž. Skoušel jsem to dnes, ale foukalo dost. Přezto mimo ten malej terčík šly jen dvě z 20

Obrázek
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 23 bře 2008 21:34

Ten plastový diel ak chceš zvýšiť rýchlosť tak tam určite musí byť . Ale ja som ho vyhodil a kvôli strašnému rinčaniu novej pružiny som tam na druhý krát strčil také tvrdé gumové tesnenia 1,5mm asi dve pred a dve za pružinu (kúpil som ich u vodára) , po celoročnej prevádzke a prehliadke týchto podložiek sa nič nedodrbalo a funguje to OK, a vzduchovka je pomerne tichšia ako s tým starým plastovým . Zaujímavé bolo, v mojom prípade to, že s tou kratšou pružinou to strieľalo silnejšie ako s novou dlhšiou ale bez tej plastovej predložky. Samozrejme pokiaľ budeš experimentovať s predložkami a zvyšovať silu tak presnosť bude horšia . Na Slovensku sa žiaľ nedajú normálne zakúpiť kvalitné JSB, tak najlepšie výsledky som mal so strelivom Gamo Pro Magnum, s terčovými to bolo už horšie
Přílohy
nová predložka.jpg
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 23 bře 2008 23:17

Dobrý nápad ty pryžové podložky. Tu plastovou trubičku nechám, na ní přijde jedna ocelová podložka, aby ten váleček nepoškodila pružina a pak také šoupnu nějakou pryžovou. Jinak ve vnitřku vzduchovky jsem nenašel žádnou ocelovou šlonu ani pilinku, jak v některých vzduchovkách jiných značek.

Ideální by bylo si nechat ten váleček namísto plastu u někoho vytočit na soustruhu.

Co je na té fotce vlevo dole? Jak to má uprostřed díru?
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 24 bře 2008 19:22

To je gumený doraz pre otvárenie dverí (baumax) aby ti dvere nerozbili omietku :) .
Ináč je to tvrdá guma jak sviňa z toho som si vyrezal gumennú podložku pod pružinu a dal do piesta, prefektne tlmí rázy z pružiny . Inač fakt som si všimol na fotke čo si mi poslal že tvoja gamovka má nejaké iné diely ako moja CFX, hlavne ta plastova koncovka na konci kde je uzáver pružiny. Možno že sa výrobca polepšil :P , je zaujímavé že keď pozrieš zahraničné fóra alebo recenzie tak tam Gamovky celkom vychvaľujú, preto som dávnejšie dospel k názoru že pre západny trh ide iná kvalita .
odkazy na pozitívne recenzie
http://www.pyramydair.com/p/gamo-cf-x-air-rifle.shtml
http://www.reviewcentre.com/review147801.html
http://www.reviewcentre.com/reviews8493.html
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 24 bře 2008 20:57

Mě prodejce říkal, že je to nějakej novej model CFXka. Že to má udajně jiné vnitřnosti, než chodily dříve a týká se to i Viperů.

Já právě narazil zatím jen na velmi pozitivní recenze, hlavně USA. Proto to mé velké rozčarování když jsem zatrousil na toto forum. Já jsem zatím nadmíru spokojenej. Chce to vychytat ty mouchy jako ten plast pod pružinou.

Osobně mě zklamala pouze nekrytá muška, ale ta je stejně už pryč. Pak to co kritizovali i v USA, ale jedná se o zvyk, i recenzent si zvyknul, a to je vsouvání diabolů do hlavně.
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 24 bře 2008 21:39

To zasúvanie diaboliek mi naopak vyhovuje veľmi dobre, pozri na Hammerli 900 a pochopíš akú máme výhodu, hlavne celé prsty :P
Len nech sa zlepší počasie dostal som chuť trošku ju prevetrať a nastreliť nejaké terče :wink:
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 24 bře 2008 21:57

Konečně jsem se progoogloval k té recenzi co jsem si přečetl před koupí. A díky ní jsem se rozhodnul pro CFX.

http://www.airgundepot.com/gamo-airguns-review.html
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 25 bře 2008 19:08

A čo tak chceš loviť s tou CFX-kou ???
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 25 bře 2008 20:52

Já s tím lovím desítky, ale to je trochu mimo.


Jinak bych se chtěl zeptat na názor ohledně vyleštění (lapování) pístu kvůli snížení tření. Má to smysl?
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 25 bře 2008 22:51

Keď už ide o zníženie trenia,tak skôr uznávam tú PET vložku medzi vnútornú stenu piestu a pružinu.
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
asgard

Příspěvek od asgard » 26 bře 2008 11:59

Tak jsem taky dnes rozdělal svojé nové CFX a je to přesně jak říkáte v pístu žádná dírka není,jen je kratší pružina,asi o ty 4 centimetry než originální,co mám koupenou jako náhradní a také(o tom tu nikdo ještě nemluvil) píst v Cfx je asi o 8 milimetrů delší,než jaký mám koupený jako originalní,jakoby "náhradní",tak se chci zeptat,jestli když tam dám ten kratší,bude to mít vliv na výkon vzduchovky?
Odpovědět