Norinco x Glock

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
purpur

Norinco x Glock

Příspěvek od purpur » 16 lis 2005 18:17

Už dlouho váhám s koupí zbraně, vždycky našetřím..pak se najde něco co je potřeba v domácnosti více než právě pistole...tak jsem spíš fanda teoretik.
Teď konečně po letech odříkání něco koupím, chci ráži 0,45..to je můj sen. Dlouho jsem právě přemýšlel o Norinco 1911. nebo Nor. BIG Ten Nickel..přečetl jsem o tom co se dalo, nicméně možnost si z něj zastřílet jsem neměl. To z Glocka jsem nastřílel poměrně dost, ale zase ne z 0,45. Můžete mi někdo s praktickými zkušenostmi poradit jakou ze značek si vybrat ? Jestli nějakou 0,45 Norinco nebo radši např. Glock 21 ? Finanční náročnost Glocka pomíjím...prostě si plním sen tak dám klidně o těch 8.000 více...
Ještě musím podotknout že nebudu z těch kdo nastřílí desetitísíce ran ročně..prostě si jít 2x do měsíce zatrénovat, o více nejde...případně k obraně..
Děkuji všem kdož odpoví.


Paixík

hm

Příspěvek od Paixík » 16 lis 2005 18:31

To je dost těžké, srovnávat tyto dvě značky. Já jsem ale zastánce norinca, protože dává za "málo" peněz hodně muziky. Ale zase znám lidi, co by nic jiného než Glock nekoupili. Ta glockařská trvanlivost a téměř nezničitelnost je až pověstná. Docela mne taky zajímá, jakým směrem se tato diskuse ubere. Já ale zvedám prst pro Norinco.
nespavec

Norinco x Glock

Příspěvek od nespavec » 16 lis 2005 20:22

To opravdu záleží spíš na vás,co se vám líbí a ke které pistoli vás to víc táhne.Norinco je za ty peníze bezvadná pistole,jen někdy potřebuje doladit spoušť a při nákupu líp prohlédnout vývrt,četl jsem o nějak stupňovitě protažených drážkách( i přesto pistole prý střílela přesně-zdroj Střelecká revue).Co znám střelce,všichni si je chválí.Střílel jsem z něj,byl jsem spokojen.
Glock 21 jsem měl v ruce taky jen párkrát,při střelbě jednou rukou jsem neměl úplně jistý pocit z úchopu,rukojeť mi připadá trochu silná.Nemám malé ruce,ale byl to takový můj osobní dojem.Obouruč bez problémů.Např. z CZ97 se mi jednoruč střílí dobře(jen pro srovnání).
Obě zbraně jsou osvědčené a obě se dají případně časem vylepšit různými doplňky.
Jestli vám na nějakých penězích navíc nesejde,je taky výborný H&K USP v ráži 45 ACP.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re

Příspěvek od MARKONY » 16 lis 2005 23:49

Ja bych šel do G21 menší vule v zavěru lepší spracovaní větší škala boplněku .Norinco větší vule v zavěru horši spracovani ale liši seto kus od kusu . GLOCK pak lip prodaš s menší stratou než Norinco.
joot

Re: Norinco x Glock

Příspěvek od joot » 17 lis 2005 09:46

purpur píše:Už dlouho váhám s koupí zbraně, vždycky našetřím..pak se najde něco co je potřeba v domácnosti více než právě pistole...tak jsem spíš fanda teoretik.
Teď konečně po letech odříkání něco koupím, chci ráži 0,45..to je můj sen. Dlouho jsem právě přemýšlel o Norinco 1911. nebo Nor. BIG Ten Nickel..přečetl jsem o tom co se dalo, nicméně možnost si z něj zastřílet jsem neměl. To z Glocka jsem nastřílel poměrně dost, ale zase ne z 0,45. Můžete mi někdo s praktickými zkušenostmi poradit jakou ze značek si vybrat ? Jestli nějakou 0,45 Norinco nebo radši např. Glock 21 ? Finanční náročnost Glocka pomíjím...prostě si plním sen tak dám klidně o těch 8.000 více...
Ještě musím podotknout že nebudu z těch kdo nastřílí desetitísíce ran ročně..prostě si jít 2x do měsíce zatrénovat, o více nejde...případně k obraně..
Děkuji všem kdož odpoví.
Jestli to nemáš k obraně a nošení, jdi klidně do norinca. Je to přeci jen něco co vypadá jako kolt. V druhém případě je ale ten glock stopro lepší volba.
purpur

Příspěvek od purpur » 17 lis 2005 14:18

Zatím chci poděkovat všem co mi sdělili názor, doufám, že jich ještě pár přibude #2gunsfiringav1 :)
Odpovědět