Prakticka cast zkousky na ZP

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Praktická část zkoušky na ZP

Příspěvek od Matěj » 15 bře 2008 16:10

Ahoj,
chtěl jsem se zeptat jestli by se našel někdo, kdo by mne seznámil s tzv. rozborkou a sborkou krátké zbraně.
Chci si udělat ZP a tohle mi fakt dělá hlavu.Teorie se jde ( musí ) naučit, ale praktická část zkoušky je něco jiného.
Jo lze si zaplatit kurz na střelnici, ale to nechci.
O peníze mi nejde, samozřejmě zaplatím klidně i částku, kolik by to stálo na střelnici, ale individuální přístup je pro mne přece jen lepší.
Pokud by se našel někdo z okolí Loun, Rakovníka, Strašecí, Řevničova, Kladna atd... bylo by to bezva.

Dík


Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 15 bře 2008 17:22

S tím, co máte uvedeno v podpisu, se asi zájemci nepohrnou. :lol:
Ale předpokládám, že se někdo přecejen najde.
Pokud ne, zjistěte si, na které střelnici budete zkoušky dělat (je příslušná podle místa pobytu) a jděte se domluvit tam - stejně je nejlepší rozebírat nanečisto stejný model zbraně, jaký bude použit při zkoušce (na co je vám rozborka Glocku 17, když u zkoušky dostanete CZ70?).
A propos: více, než o rozložení a složení pistole jde o bezpečnou manipulaci s ní.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 15 bře 2008 18:39

Zajdi si poránu,když je ještě málo zákazníků do kvelbu se zbraněma a když hezky poprosíš a prodavač nebude debil ani svině. Tak ti to rád ukáže. Já jsem to takhle udělal a na druhý ukázání už jsem to uměl.
Je teda pravda,že jsem potřeboval ukázat jenom pistoli :wink:
Aquila non captat muscas
Uživatelský avatar
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FRENKY » 16 bře 2008 06:27

Případně si sežeň brožuru od J. Komendy "Bezpečná manipulace se zbraní..."

http://knihy.abz.cz/prodej/bezpecna-man ... usobilosti

Je v ní vše popsáno tak precizně, že mi to k praktické přípravě ke zkoušce naprosto stačilo.
Přestože jsem pistoli předtím nikdy neměl v ruce, udělal jsem zkoušku bez jdiného zaváhání.
Brožuru dopoučuju i z toho důvodu, že je v ní popsáno jak se na zkoušce chovat, jaké jsou povely komisaře atd...
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 18 bře 2008 08:48

Podle te knižky sem taky dělal praktickou. Je v ní všecko co potřebuješ. Rozborka, zborka pistolí CZ50/70, CZ82/83,CZ75 dále maloražka a brokovnica. A zásady manipulace s nimi. Knížku doporučuju.
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 18 bře 2008 12:38

Od kdy se u praktické části delá rozborzborka / zbrorka :?: :?: :?: Neni to tak že predvedeš bezpečnou manipulaci se zbraní trefíš terč a jdeš do ... :!: :?:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 18 bře 2008 12:40

Tak to teda nemáš pravdu... já dělal na praktické rozborku malorážky.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 18 bře 2008 12:54

Já malorážky a brokovnice, kamarád pouze pistole....
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 18 bře 2008 12:59

Roman píše:Tak to teda nemáš pravdu... já dělal na praktické rozborku malorážky.
:lol: :lol: :lol: jako že si zmáčkl spoušt a vyndal závěr :?: :?: nebo do šroubku :?: :?:
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 18 bře 2008 13:07

Alfonss píše:Já malorážky a brokovnice, kamarád pouze pistole....
Komisař muže pouze to co mu dovolí zákon : Bezpečná manipulace končí u vyjmutí zasobníku a kontroly prázdné komory :!:
Zbran u zkoušek neni predepsaná .......to jako musíte znát rozborku všech zbraní? .... jak rozeberete případný revolver :?:
-------
e) je odborně způsobilá (§ 21),
§ 21
Odborná způsobilost žadatele o zbrojní průkaz skupiny A až E

(1) Žadatel o vydání zbrojního průkazu skupiny A až E prokazuje odbornou způsobilost zkouškou vykonanou před zkušebním komisařem. Ten po úspěšném vykonání zkoušky vydá žadateli doklad o odborné způsobilosti
Praktická část zkoušky se skládá ze
a) zjištění znalostí bezpečné manipulace se zbraněmi a střelivem a

b) střelby na pevný cíl
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 18 bře 2008 13:08

zmáčkl spoušť, vysunul závěr :lol: A protože to bylo málo, tak sem jim musel říct, jakým směrem správně čistit hlaveň vytěrákem :lol:
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 18 bře 2008 13:18

Roman píše: A protože to bylo málo, tak sem jim musel říct, jakým směrem správně čistit hlaveň vytěrákem :lol:
Jo jasne , taky zásadní vec bezpečné manipulace :!: Je videt že co jinej komisař to jiné otázky a ukony :!: Ale vše má končit tim zasobníkem a komorou :wink:
Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 149
Registrován: 16 dub 2007 16:27

Příspěvek od HV » 18 bře 2008 13:28

http://www.czub.cz/navody/cz452_cs.pdf
http://www.securityrevue.com/index.php? ... gle&ide=17
http://www.czub.cz/navody/cz75_cs.pdf
...a třešnička na dortíku:
http://zbrane.kvalitne.cz/index.php?sec ... =gunmanual
...v zásadě by mohl komisař chtít vidět rozborku pro účel čištění. Rozumný komisař to ale nedělá. Dobře ví, že si nakonec koupíme nějakou úplně jinou pistoli než se kterou děláme zkoušku. Mě se např optal na co je pojistka ;)
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 18 bře 2008 13:32

dělal jsem to v roce 2001, tudíž podle starýho zákona, kdoví jestli to tehdy nebylo jinak...
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 18 bře 2008 13:58

Balda: musím bohužel opět zkonstatovat, že na to, aby mohl kdokoliv hovořit o problematice komplexně, nestačí přečíst jednu právní normu.
Citace §21 zákona 119/2002 Sb. je sice přesná, ale tak trochu k ničemu.
Náplň zkoušky totiž mj. definuje vyhláška 384/2002 Sb. o provedení některých ustanovení zákona o zbraních. Doporučuji k přečtení. Zejména §4 - Obsahová náplň praktické části zkoušky. Poté snad již bude jasné, co je u zkoušky potřeba předvést. A věta "Ale vše má končit tim zasobníkem a komorou" už pak může jen pobavit...
http://www.municipal.cz/predpisy/384_02.htm
Odpovědět