Kuse, luky, praky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 23 led 2008 10:51

To je mazec...predstavte si s lukem hrat paintball :)
http://airowgun.com/images/accessory/combokit.jpg


Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artifex » 23 led 2008 14:52

Cha, paintball s lukem, jít jako Vilém euroTell proti bandě lidí s namakanýma gunama, to by stálo za hřích :D :D :D
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
roXor
Příspěvky: 196
Registrován: 15 říj 2007 21:57
Bydliště: SR Trenčiansky kraj , okres PE (Partizánske)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roXor » 08 bře 2008 22:21

Co hovorite na teto kuse kteru bi ste brali okrem tej prvej tolko do toho nexem dat http://www.supra.cz/zbrane/outdoor/kuse/reflexni.html
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 09 bře 2008 20:04

Musíš napsat na co to máš.Pak ti někdo může poradit.
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 09 bře 2008 20:25

Pro roXor:
Vždyť kuš si můžeš i vyrobit. :wink: Jinak ta poslední na tom odkazu není špatná. :wink:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Uživatelský avatar
roXor
Příspěvky: 196
Registrován: 15 říj 2007 21:57
Bydliště: SR Trenčiansky kraj , okres PE (Partizánske)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roXor » 09 bře 2008 22:15

Rozhodujem sa medzi kusou asi reflexnou a kladkovym lukom . Luk sa mi lubi viac ale treba zas trenovat aby som nieco vobec trafil a este ked kupim luk v zaklade tak potom musim kupovat vypustac stabilizator mierenie a take hovadiny . A ked kupim kusu tak je to bezproblemov us treba len sipy a hura ide sa strielat . Zapacil sa mi tento luk ten prvy http://www.supra.cz/zbrane/outdoor/luky/kadkove.html
je sice v zaklade ale podla mna by sa s toho dalo strielat ci na to potrebujem este nejake veci poradte mi lebo ja fakt neviem a zas vyhodit 9 tisic za luk ktory je sice kompletny sa mi zda byt troska vela . Malo by to byt tak na tercovu strelbu na 20-30 metrov stacil by ten zakladny bez zbytocnosti alebo te zbytocnosti su ta nezbytne dvolezite ?
MartinT
Příspěvky: 193
Registrován: 05 pro 2007 12:17

Příspěvek od MartinT » 10 bře 2008 10:45

U všech kladkových věcí je třeba dávat bacha na minimálně 2 věci. Nevydrží výstřel na prázdno - teda ono něco vyletí, ale na 100% to nebude to co chceš - témněř vždy kladky. Ono je něčemu třeba předat tu energii. Rozumím, že na začátku nad tím nepřemýšlíš (výstřel bez šípu), ale stene se to ÚPLNĚ KAŽDĚMU. Ten kdo říká že se mu to nestalo, tak buď lže, nebo nestřílí ;-)) Nic ve zlém, ale opravdu to tak funguje. Případná výjimka potvrzuje pravidlo.
Druhá věc, u kladkovách zbraní je třeba, aby byli kladky "zesynchronizované" - obě musí být natočené stejně, stejně upevněné, ... jinak se budeš docela divit. Ještě jedna důležitá věc, tětivu na reflexu si vyměníš sám a na kladku budeš potřebovat stolici - tekže asi servis 8-( Na druho stranu, kladka umí nekteré věci, které u reflexu nejdou (ne v této cenové kategorii)- postupný náběh energie, ale to je zase jiná cenová kategorie. Zkrátka svět luko-kušostřelců je rozpolcen na dva tábory.
Ke kuším, jestli to máš na střelbu do terče na 20-30 metrů, budeš potřebovat 120+ liber v nátahu, raději 150. Ono šíp něco váží a potřebuje trochu té energie také dostat. Se slabší kuší tam také dostřelíš, ale budeš brzo zklamán velikým rozptylem, ono tam totiž bude hrát obrovskou roli každý vánek, změna teploty, každý rozdíl na šípu. A že těch rozdílů na levnějších šípech najdeš ;-)).
Ještě - chceš si střílet do terče "soukromě", nebo dumáš nad návštěvou nejaké střelnice, nebo klubu?
Ohledně doplňků, ke kuši na 20-30 metrů by se hodil puškohled (raději kušohled) nabo alespoň hledí se světlo-vláknem.
K luku - Ke kladce budeš potřebovat vypouštěč - předpokládám, že jinak by jsi přišel o prsty. Závaží a stavilizátor jsou nice-to -have. Závaží je pro to, aby se luk po výstřelu překlápěl dopředu - aby jsi nedostal do hlavy.
No a mířidla na luku - jestli začínáš, počkej s nim, až budeš více než mirně pokročilý. Ty ho zatím "neoceníš" - nic ve zlém
Jinak vlastním kuši ExoMAX .
Uživatelský avatar
roXor
Příspěvky: 196
Registrován: 15 říj 2007 21:57
Bydliště: SR Trenčiansky kraj , okres PE (Partizánske)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roXor » 10 bře 2008 16:14

Tak asi kupim nejaky ten kladkovy luk nechcem do toho investovat viac ako 7 tisic nebol by nejaky typ na sice lacni ale spolahlivy kladkovy luk ? Alebo keby niekto predaval v tej cenovej kategoriji ktoru som napisal odcenil by som aj taku moznost .
Uživatelský avatar
roXor
Příspěvky: 196
Registrován: 15 říj 2007 21:57
Bydliště: SR Trenčiansky kraj , okres PE (Partizánske)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roXor » 10 bře 2008 17:47

Rozmyslam nad tymto neni to nejaky znackovy ale dodava sa k nemu stabilizator , vypustac , chranic 3 duralove sipy , mieridla a taska . Vsetko to stoji 6490 kc . Mam to kupit ci ne ? Pise sa tam ze idealne pre zaciatocnikov a pokial viem tak ja som zaciatocnik :( pokial viete o necom idealnejsom v ejto cenovej skupine tak napiste .

http://www.supra.cz/zbrane/outdoor/luky/kadkove.html
fotka sem nejde prilozit ale je to ten treti cenu som pisal ...
Zakk
Příspěvky: 214
Registrován: 12 kvě 2006 18:18

Příspěvek od Zakk » 10 bře 2008 18:54

roXor-taky sem se po něm díval,ale nakonec jsem dal na radu zkušenějších a koupil si PSE Fire-Flite.Sice starší,ale naprostá spokojenost.Pokud Ti mohu poradit tak bych volil asi PSE Nova Synergy za cenu 7500Kč si myslím dobrá volba :wink: tady máš odkaz http://www.luky-jma.cz/luky.php#pse-nova
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 12 bře 2008 21:17

Roxor: na otázku jestli luk,nebo kuš si musíš odpovědět sám.Luk ti více přiroste k srdci,ale samozřejmě dražší.Znám lidi ,kteří jsou schopmi střílet z luku celý den.Kuš je zas mnohem jednodušší.Problém je skoro asi jako u každé levné věci,když tě to chytne tak to budeš zahazovat.Těžké rozhodování,ale neukvap se.
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 23 bře 2008 13:11

Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
vocko
Příspěvky: 4
Registrován: 05 dub 2008 14:25

napínák

Příspěvek od vocko » 05 dub 2008 14:41

prosim jestli nekdo máte lanový nebo pákový napínák na kuš dejte fotku tady na forum, nebo pošlete na e-mail: v.helcel@seznam.cz dik... :P
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 05 dub 2008 16:53

Mrkněte na stránky www.archery.cz nebo www.kuse.cz Já osobně střílím Barebow / holý luk - olympijský luk bez zaměřovače a stabilizátorů /. Sám, bez základních trenérských rad se střelba z luku naučit nedá. Základ tvoří ,tak padesát hodin pod trenérským dohledem / deset střelců - jeden trenér /. Pak už člověk cítí co dělá a nedělá dobře a lze už střílet bez dohledu. Ze zkušenosti z Tyršova vrchu vím, že většina lidí příjde jednou, dvakrát a už je nevidíš. Luk je těžký na pochopení ,tedy i čas a vůli a nemálo peněz. Střelbu z luku miluji a naprosto mě dostal barebow, ale prioritní je u mne malorážka i když mám stále silnější pocit, že se tyto zdánlivě odlišné, střelecké disciplíny výborně doplňují :)
somc
Příspěvky: 34
Registrován: 02 úno 2008 14:20

koupě kuše

Příspěvek od somc » 22 dub 2008 21:12

Jsem začátečník a potřeboval bych radu zda koupit reflexní nebo kladkovou kuši tak aby mně to ze začátku nesklamalo,
Odpovědět