Vypousteni kohutu

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

bulletproof
Příspěvky: 20
Registrován: 29 črc 2007 13:24

Vypouštění kohutu

Příspěvek od bulletproof » 09 bře 2008 12:18

Čau lidi, potřeboval bych poradit. Za pár dní jdu ke zkoušce a do teď jsi nejsem jistý jak mám vypustit kohout bicího ústrojí? byl jsem s jedním kamarádem na střelnici a ten mě říkal že bych měl kohout při zkoušce vypouštět cvaknutím na prázdno. Celkem mě vystrašil tím že kdybych to dělal pomocí palce že by mě mohl komisař vyrazit :cry: ,ale ve všech učebnicích co mám píší že bych to měl u zkoušky dělat pomocí palce.Kamarád je policajt tak proto to mě to celkem zaráží


Bobby_s_Lugerem
Příspěvky: 104
Registrován: 20 lis 2006 09:27
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_s_Lugerem » 09 bře 2008 12:35

Jako vypustit bicí mechanismus zbraně stiskem spouště? Kdy? Po vystřílení munice, vyjmutí zásobníku a vypuštění závěru? Něco jako "rána jistoty"? Naprosto nerozumím...
bulletproof
Příspěvky: 20
Registrován: 29 črc 2007 13:24

Příspěvek od bulletproof » 09 bře 2008 12:42

po stažení závěru
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 09 bře 2008 12:45

Jestli jenom pro kontrolu-rána jistoty, tak klidně cvaknutím spouští,ale do bezpečného prostoru, jestli jde o nabitou zbraň, tak palcem druhé ruky.
bulletproof
Příspěvky: 20
Registrován: 29 črc 2007 13:24

Příspěvek od bulletproof » 09 bře 2008 12:46

prostě po prohlídce zbraně jestli nemám v komoře náboj vypustím závěr a pak musím vypustit ten kohout
bulletproof
Příspěvky: 20
Registrován: 29 črc 2007 13:24

Příspěvek od bulletproof » 09 bře 2008 12:46

ok díky moc
Bobby_s_Lugerem
Příspěvky: 104
Registrován: 20 lis 2006 09:27
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_s_Lugerem » 09 bře 2008 12:48

Po vypuštění závěru prádné zbraně - viz. glock 69. Ale nic nezkazíte, když ještě jednou u zbraně po střelbě - bez zásobníku, namířené do bezpečna, natáhnete závěr, který by případnou munici z nábojové komory vyhodil, pak cvaknout do bezpečna, kam musíte kouknout - před vteřinou tam mohlo být bezpečno, teď tam někdo může sbírat spadlou propisku nebo ideály - a už by jí měl. Zkušební komisař není vůl, pochopí, že chcete mít naprostou jistotu..... Stav nábojové komory kontrolujte i pohledem - nahnutím zbraně mířící vždy do bezpečna. Naprosto spolehlivě Vás od zkoušek vyhodí, když uvídí, že zbraň na něj kdykoli bude mířit - třeba i na jeho obuv zn. Adihash.:-).
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 09 bře 2008 15:49

No já když mám natažený kohout a chci jej bezpečně tak to dělám následovně: palec levé ruky (zbraň držím v pravé ruce) dám mezi kohout a zápalník/konec závěru, potom palec pravé ruky dám na kohout stisknu spoušť a pomalu dávám palcem pravé ruky kohout dolů a palec levé ruky sunu pryč....tímhle se vyloučí nechtěné spuštění když by ti kohout vyklouzl, nebo byl ukazováček rychejsí než palec (může se stát)..takhel si jen cvakneš do levého palce

Další způsob co učili bratra v brně byl že kohout vypouštěl tak že kohout chytne levou rukou-palcem a ukazováčkem (zbraň drží v pravé) stiskne spoušť a pomalu vevou rukou dává kohout dolů....mě se tento způsob příliš nelíbí jelikož furt hrozí že chytneš kohout blbě, slabě, bude mastnej či ty budeš mít mastné ruce a on ti vyklouze, v prvním případě se v takovémto případě nic nestane.

Nicméně oba způsoby u zkoušek prošly...
Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 149
Registrován: 16 dub 2007 16:27

Příspěvek od HV » 09 bře 2008 18:07

Zcela jednoznačně bych se doporučil zavolat komisaři a optal bych se ho. Kontakt jsi jistě dostal. Já to neudělal, ale před zkouškou nám prozradil správce střelnice, že komisař je na ránu jistoty alergickej. Ale stačilo komisaře poslouchat na slovo a radu jsem nepotřeboval.
Když ti řekne abys dal ránu jistoty, dej ji bezpečným směrem. Když ti řekne abys položil pistoli se zachyceným závěrem, také to udělej.
Jemu jde jen a jen o to, aby viděl, že umíš bezpečně manipulovat se zbraní. Ne aby tě nachytal na blbosti. Když si nebudeš jist, klidně se optej při zkoušce zda kohout vypustit nebo dát ránu jistoty.
Přeji hodně štěstí ;)
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 09 bře 2008 18:10

Jo, je to skvělé když každý zkouší jinak. Mě zase "pan vševědoucí" po vypuštění palcem okřikl, že "tohle CZ-75BD a rána jistoty jí nevadí, tak ať ji laskavě udělám!" Miluju když takhle někdo okřikne střelecké ucho, které pozná tak maximálně že jde o čízu.
Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 149
Registrován: 16 dub 2007 16:27

Příspěvek od HV » 09 bře 2008 18:29

Co se týká zkoušky, každý komisař je na tom trochu jinak. Ideální by bylo sdělit u koho se má zkouška dělat a optat se, jestli tu náhodou není někdo, kdo u něho zkoušku dělal a mohl by poreferovat.
Jinak ta domluva s komisařem je myslím běžná věc, a kdo se necítí pěvně v kramflecích, jistě toho může využít.
bulletproof
Příspěvky: 20
Registrován: 29 črc 2007 13:24

Příspěvek od bulletproof » 09 bře 2008 18:40

OK všem vám moc děkuju za rady :)
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 10 bře 2008 07:15

Oba způsoby jsou v pořádku, ať rána jistoty tak vypuštění přes palec (dva palce). Je ale pravda, že někdo to rád tak a jinej jinak. Po mně chtěl ránu jistoty. Ale řekl mi to, tak co. Pozor, rána jistoty není ledabylé zmáčknutí spouště s hlavní namířenou někam před sebe!
Jeden komisař byl např. alergickej na to, když někdo místo válec řekl bubínek. Jinej zas trval na tom, že natahovat kladivo u revolveru musí střílející rukou. Holt, jsou to jenom lidi.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 10 bře 2008 21:52

V otazce neni specifikovano, o jake vypusteni kohoutu se mluvi.

Kdyz si vzpomenu na moji zkousku, tak jsem se ani jednou nedostal do stavu, kdy bych jej mel vypoustet s plnou komorou - vzdy se spoustel po vybiti zbrane pri rane jistoty - tzn. po kontrole vybiti zbrane pri rane jistoty - tu bych rozhodne nevynechaval !!!
Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 149
Registrován: 16 dub 2007 16:27

Příspěvek od HV » 11 bře 2008 08:55

cmk: nedělal jsi zkoušku u Vlosovskýho? Já totiž taky. Ale já se na rozdíl od tebe nikdy neocitl v situaci, kdy bych kohout měl vypustit. Energickými příkazy mi před a po střelbě říkal co mám udělat. Když viděl komoru, řekl mi dost důrazně, že mám pistoli položit. Neodvážil jsem se odporovat. Takže hlavně poslouchat :) Jakmile se neposlouchá, je problém. Více než nějaké vypouštění, ho zajímalo jak to člověk drží, jak kontroluje zbraň před střelbou.
Odpovědět