LOV 21 - fandove a znalci, podelte se zkusenostmi pls.

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
puzo84

Příspěvek od puzo84 » 15 pro 2007 19:02

Zdravím!
viete mi poradiť ako upraviť tie blbé mieridlá na LOV 21??? Sú mrte hrubé.
vdaka


morbid

Příspěvek od morbid » 18 pro 2007 14:55

No já osobně koupil kolimátor Gamo, nahoře do plastu vybrousil drážky a utáhl. A od tý doby mi ty mířidla připadaj docela vyhovující :-D

Jestli budu mít přes svátky chvilku, tak vyfotim, stáhnu, vystavim.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 19 pro 2007 12:00

Já sem se s tím taky nesral, normálně sem zpiloval mušku do trojůhelníkovho profilu. Ale pozor, chce to určitou elementární zručnost.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
puzo84

Příspěvek od puzo84 » 23 pro 2007 01:37

Vdaka za rady!!!
Hodia sa, ale len čo nájdem schopného sústružníka tak ide na rad prerábka a la troj!!! Možno skúsim aj dáku pažbu spraviť a bude ,,puška"!! :P
puzo84

Příspěvek od puzo84 » 23 pro 2007 01:40

A ešte jedna otázka:
po výstrele ale aj keď dám novú bombičku tak počuť ako uniká vzduch. Rozobral som ale jedinú netesnosť som našiel pri prechode zo spúštového mechanizmu do hlavne. Môže to byť týmto??? Fakt neviem :oops:
puzo84

Příspěvek od puzo84 » 23 pro 2007 01:41

A ešte jedna otázka:
po výstrele ale aj keď dám novú bombičku tak počuť ako uniká vzduch. Rozobral som ale jedinú netesnosť som našiel pri prechode zo spúštového mechanizmu do hlavne. Môže to byť týmto??? Fakt neviem :oops:
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 23 pro 2007 12:45

Jestli se držíš návodu (což bych doporučoval :D ), kde se píše že máš měnit bombičku s nataženejma křidýlkama(=nataženou spouští), ničím jiným, než tou netěsností v tom přechodu k hlavni to bejt nemůže.

Otázka je, jestli ti vysičí ta bombička celá, nebo to pak za pár vteřin přestane???

Jestli to sičí jenom chvilku, tak asi nic neuniká, je to normální zvuk, když se z bombičky plní ten zásobník v pažbičce. To mi taky občas ta potvora dělá, ale ničemju to nevadí...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
pedro gonzales
Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2007 14:00
Bydliště: vsetínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pedro gonzales » 03 bře 2008 15:42

nazdar, chtěl jsem se zeptat, protože to tady nikde popsané není, v tomhle článku - http://www.volny.cz/lov21/lov21.htm -
se píše, že po výstřelu vyjede závěr automaticky ven,
- to jako ten tlak cočka při výstřelu vysune závěr ven?,
- není to na úkor rychlosti diabolky ?,
jen jsem se chtěl zeptat jak to je, pořád mi to vrtá hlavou. :)

taky mě zajímá jestli někdo přemýšlel nad jiným způsobem plnění, třeba kyvetou, protože drbat se pořád s bombičkama se mi nechce, mám lepší přístup ke kyvetám. Prostě jestli by tam šel dát ten přepouštěcí ventil jako teď třeba prodává gunshop na QB78
dík za tipy[/url]
Uživatelský avatar
Energy
Příspěvky: 32
Registrován: 22 led 2008 10:16
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Energy » 05 bře 2008 12:01

Já mám Lovku už asi deset let a za tu dobu se mi snad ani jednou neotevřel závěr úplně, občas popojede míň, občas víc, ale úplně nikdy. Píšou o tom i v návodu (asi se tak trochu sichrujou), že neotevření závěru není chyba zbraně, ale chyba bombičky nebo diabolky.
Jinak mušku jsem úplně odřízl a vyrobil z kousku hliníku celou novou, odpoledne to zkusím vyfotit. Ta stará byla nepoužitelná, šířka asi půl centrimetru a na mé pistoli byla ještě křivá.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 05 bře 2008 13:03

2 Pedro Gonzales, přepoušteci ventil na LOVce je stejnej jako na Drulovkach nebo na TAUkach tedy staci treba z Drulovu objednat www.drulov.org

také se mně nestalo že by mně "závěr" vystřelil ven , ja mám Lovku trošku natuněnou tak jsem odklopil hledí, vyndal jistici pružinku, malou kuličku nahradil větší, a hlavne do "závěru" jsem zahloubil vrták aby kulička plnila funkci závěrového ozubu.... A vyřešenou ... Lovka mně lítá 170 metrů.
Naposledy upravil(a) Alexxxus dne 05 bře 2008 13:13, celkem upraveno 1 x.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
jarop
Příspěvky: 138
Registrován: 05 bře 2008 12:53
Bydliště: KE, Slovensko

prepichovače,ventily pre LOV21

Příspěvek od jarop » 05 bře 2008 13:05

pedro gonzales píše: taky mě zajímá jestli někdo přemýšlel nad jiným způsobem plnění, třeba kyvetou, protože drbat se pořád s bombičkama se mi nechce, mám lepší přístup ke kyvetám. Prostě jestli by tam šel dát ten přepouštěcí ventil jako teď třeba prodává gunshop na QB78
dík za tipy[/url]
Ja som tunáka nový, len toť pred mesiacom som sa začal zaujímať o vzduchovky. Tak som kúpil Lov21. Prepúšťací ventil robí firma Drulov(pasuje do Lovky), objednal som si to priamo od nich spolu s fľašami a plniacim ventilom.
Majú tam aj uzáver pre 12g tlakové bombičky a 7g bombičky. Avšak treba pýtať pre Lovku, sú vraj iné ako pre pištole čo vyrába Drulov.

v mailovej diskusii mi ľudia z Drulovu napísali:
S propichovačema na pistole LOV 21 a DU-10 je to následující:
Pistole LOV 21 má tlakovou nádobu na 7 g bombičku. Při použití 12 bombičky se musí dát jiný propichovač, který má jehlu propichovače níže v tělese ventilu. Tím se vyrovná rozdíl délky 7 a 12 g bombiček. Do tlakové nádoby jde napustit maximálně 7g kysličníku uhličitého.
Všechny námi vyráběné zbraně však mají tlakovou nádobu pro bombičky o obsahu 12 g a lze do nich přepustit 12 g kysličníku uhličitého. Propichovač jde použit na obě bombičky a rozdíl délky bombiček se vyrovnává redukční vložkou. U samonabíjecích zbraní je pro bombičky 12 g stejně velký propichovač jako u 7 g ale dutá jehla propichovače, neboť uzávěr 12 g bombiček je měkký a tlak plynu přitlačí plech na jehlu propichovače a z bombičky špatně uniká plyn do tlakové nádoby. Nedostatek plynu způsoboval kulometení čtvrté a páté rány. Proto je propichovač dutý a plyn je přepouštěn přes těleso propichovače. Tento nedostatek se u jednoranných pistolí neobjevuje, protože než se zbraň přebije, je v nádobce dostatečný tlak..
U 7g tlakové nádoby pistole LOV 21 nelze redukční vložku použít a na
12 g bombičku musí být jiný propichovač.
Jaro
lov21 4.5mm, crosman 2300T, crosman 2250xt, drulov rada 5.5mm
jarop
Příspěvky: 138
Registrován: 05 bře 2008 12:53
Bydliště: KE, Slovensko

tuning podľa troja

Příspěvek od jarop » 05 bře 2008 14:13

troj píše:..kdyby nekdo chtel podobnym zpusobem potunit lovku muze mi napsat- jsem pro kazdou spatnost :wink:
Písal so vám na mail, zatiaľ som nedostal nič, tak to skúsim cez forum.
Tiež by som rád urobil tuning Lovky. Pozeral som na obrazky na vašom webe a nie všetko je mi jasné, tak potrebujem niektoré veci ozrejmiť.
1. Pri tom ventile tlakovej nádobky, kde sú na obrázku 2 vedľa - neviem, ktorý je nový a ktorý starý. Pretože zatiaľ som pištoľ nerozoberal.
Tento ventil je najvačší problém ?
2. Tlaková nádobka - myslíte tú časť v pažbe, kde sa ukladá bombička alebo tá paralelná časť pod hlavňou, kde je piest.
3. Čo sa týka vysústruženia uzáveru (jeho konca) - bola aj celá tyčka skrátená alebo len zúžená ?
5. Kde by sa dala urobiť silnejšia pružina bicieho mechanizmu ?
Jaro
lov21 4.5mm, crosman 2300T, crosman 2250xt, drulov rada 5.5mm
jarop
Příspěvky: 138
Registrován: 05 bře 2008 12:53
Bydliště: KE, Slovensko

Příspěvek od jarop » 05 bře 2008 14:18

Alexxxus píše:2 Pedro Gonzales, přepoušteci ventil na LOVce je stejnej jako na Drulovkach nebo na TAUkach tedy staci treba z Drulovu objednat www.drulov.org

také se mně nestalo že by mně "závěr" vystřelil ven , ja mám Lovku trošku natuněnou tak jsem odklopil hledí, vyndal jistici pružinku, malou kuličku nahradil větší, a hlavne do "závěru" jsem zahloubil vrták aby kulička plnila funkci závěrového ozubu.... A vyřešenou ... Lovka mně lítá 170 metrů.
To sa zvýšila rýchlosť len kvôli tomu ? Aký priemer otvoru ste navrtal ?Ako hlboko sa má gulička zaboriť - do tretiny alebo hlbšie ?
V týchto patentoch sa nevyznám a nerád by som niečo pokašlal.
Jaro
lov21 4.5mm, crosman 2300T, crosman 2250xt, drulov rada 5.5mm
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 05 bře 2008 14:38

Nekde na foru hledej prispevky od Troje on ma odkaz na svoje webky jak to udelat :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
jarop
Příspěvky: 138
Registrován: 05 bře 2008 12:53
Bydliště: KE, Slovensko

Příspěvek od jarop » 05 bře 2008 15:06

Alexxxus píše:Nekde na foru hledej prispevky od Troje on ma odkaz na svoje webky jak to udelat :-)
Našiel som to a prekúmal a poslal mu dotaz na nejaké nezrovnalosti, zatiaľ sa neozval.
Problém je tiež že nemám sústruh. Ako to upraviť bez toho ?
Napadlo ma partizánske riešenie- použiť vrtačku na stojane a jemný pilník ale veľmi nerád by som pištoľ dodrbal.
Preto som sa pýtal, či stačí upraviť záver proti vyskakovaniu a rýchlosť bude tých 170m/s - toľko mi stačí.
Jaro
lov21 4.5mm, crosman 2300T, crosman 2250xt, drulov rada 5.5mm
Odpovědět