Zbran bez prukazu zbrane na strelnici?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Zbraň bez průkazu zbraně na střelnici?

Příspěvek od Zapy » 03 bře 2008 17:55

Kamarád si koupil pistoli a chcem si jít zastřílet na střelnici, problém je že si ji koupil tady v brně a ne doma a má zatím pouze nákupku bez průkazu zbraně... Otázka zní: Je možné si jít bez průkazu zbraně zastřílet ??


-- Life is pain --
atarian
Příspěvky: 40
Registrován: 25 črc 2006 11:50
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od atarian » 04 bře 2008 14:25

Možná to "nesouvisí", ale už si ani nepamatuji, kdy naposledy po mě na nějaké střelnici chtěli vidět průkaz zbraně. Jenom ZP.
Vlastně si vzpomínám je na jeden případ, na kryté střelnici v Česticích.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 04 bře 2008 15:18

Zastřílet si na střelnici samozřejmě může, ale lepší bude když u sebe bude mít kupní smlouvu a povolení.
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 04 bře 2008 17:25

Dneska sme tam byli, nechal nás. Ale říkal, že podle zákona můžes na nákupku a dokladu o koupení ,"držet" zbraň jen při cestě z obchodu domů a pak při cestě na policajty. Takže pokud koupíš zbraň v Ostravě a pudeš si zastřílet v Brně a zastaví tě policajti tak můžou mít problém..a
Nevím jak moc je to pravda ,v tomhle ohledu sem zákon nezkoumal..
-- Life is pain --
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 04 bře 2008 18:18

Kdysi sem řešil to samé a na policii mě jasně jasně řekli že bez průkazu zbraně nesmím zbraň používat...
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 05 bře 2008 14:20

Já to vidím asi tak: zbraň bez průkazu je na tom zhruba stejně, jako auto bez techničáku. Jen je to ještě o něco přísnější.
Walther P99 AS cal. 9 mm L, ZKM 456 .22LR + Leapers 4-16x50 AO
Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 149
Registrován: 16 dub 2007 16:27

Příspěvek od HV » 05 bře 2008 16:17

Bez PZ nesmíš zbraň nosit. Ale jsi majitelem povolení k nákupu/držení/nošení, když budeš mít nákupku a kupní papíry u sebe, můžeš zbraň na střelnici dopravit a pokud to nebude správci vadit, i si z ní střelit. Nejsem si ale jist, je-li to vymahatelné. Když jsem měl novou pistol a čekal jsem na PZ, na Vražkově po dohodě s panem Cardou nebyl problém. Muselo být ale ověřeno legální nabytí.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 bře 2008 16:46

Tady je to samá dedukce. Ukažte mi v zákoně pasáž, kde je napsáno, že zbraň můžete nést pouze z obchodu domů. Ukažte mi kde je napsáno že bez PZ nesmím se zbraní na střelnici střílet a že ji nesmím používat.
Pokud to tam nenajdete tak laskavě tyto bláboly smázněte a řiďte se zákonem. Co v něm není zakázáno, to je povoleno.... A zakázáno je pouze nosit bez PZ.
Pokud nějakej policajt nebo úředník tvrdí opak - lže a nezná zákon. Každej právně vzdělanej člověk ho rozcupuje.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 05 bře 2008 17:14

No já našel toto /není to výtah ze zákona/ a z toho mě je celkem jasné, že bez PZ nesmím zbraň používat...

1) Zakoupením nové zbraně ve specializované prodejně zbraní a střeliva Postup: Nejdříve je třeba zvážit a zajistit vhodný způsob zabezpečení zbraně a střeliva v prostoru jejich předpokládaného trvalého uložení/Váš byt,dům/ v souladu s usta- novením §48 odst.1 písm.b zákona a § 13 až 15 vyhlášky č.50/1996 Sb. Zakoupit na Váš zbrojní průkaz vhodnou zbraň odpovídající příslušné skupině zbrojního průkazu a střelivo pro ni.Při nájupu si ověřte,zda je zbraň opatřena platnou ověřovací značkou. Do 5 dnů od nabytí zbraně podat na místně příslušném ředitelství policie/dále jen PČR/ "žádost k registraci zbraně" /viz naše obrazová příloha v rubrice získání zbrojního průkazu/. Policejní ředitelství Vám po uhrazení správního poplatku vystaví "Průkaz zbraně".Po jeho vydání lze zbraň užívat /držet,nosit i střílet z ní/ v souladu s oprávněními příslušných skupin vydaného zbrojního průkazu a platnými práv. předpisy bez dalších omezení. POZOR! Do doby vydání průkazu zbraně nelze zbraň nosit!
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 bře 2008 17:16

Toto je evidentně starý jak práca, protože od roku 2002 už není 5 dnů ale 10 dnů.
Celej tento "výtah" z čehosi je blbost která dnes neplatí. Je to psaný na starej zákon, nezmiňují se o povolení, o ničem.

Prostě je to blbost, tím se neřiď.
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 05 bře 2008 17:54

Mám tady zrovna jednu "nákupku" a tak si dovolím ocitovat.
"Vzhledem k tomu, že správní orgán neshledal důvod, který by bránil vydání požadovaného povolení, vydává v souladu s ustanovením §12 odst. 5, 6 z.č. 119/2002Sb., o střelných zbraních a střelivu, ve znění pozdějších změn (dále jen Zákon o zbraních) a odkazem na ustanovení §151 z.č. 500/2004Sb., Správní řád v platném znění, povolení k nabytí vlastnictví, držení a nošení shora uvedené zbraně kategorie B."

Vzhledem k tomu, že §28, odst. 5 zákona č. 119/2002Sb. stanoví:
"Držitel zbrojního průkazu smí ze zbraně, kterou je oprávněn držet, střílet pouze v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu,14) nebo na střelnici, pokud se nejedná o použití zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku."

Z toho vyplývá má odpověď na úvodní otázku: nevidím důvod, proč by si kamarád nemohl jít se zbraní na střelnici zastřílet.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 06 bře 2008 19:56

No... tak sme zas o něco chytřejší...
Pajda
Příspěvky: 237
Registrován: 15 zář 2007 22:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Pajda » 06 bře 2008 20:17

No to je ale povolení k nákupu.To bych řekl že s tim moc nesouvisí.Zbraň skB,kterou si oprávněn nosit,smíš nosit až po její registraci,ale přepravovat zbraň v nenabitém stavu a v obalu není nošení,ale držení.
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 06 bře 2008 20:28

1. Nerozumím výrazu "povolení k nákupu" - na tom papíře, ani v zákoně 119/2002Sb. takový výraz není. A pokud si ráčíte přečíst to, co je v mém rozhodnutí psáno, jde o "povolení k nabytí vlastnictví, držení a nošení shora uvedené zbraně kategorie B"
2. Nikdo zde zbraň nechce nosit, jde jen o to, že střílet smí ze zbraně, kterou je oprávněn držet.
A k tomu je oprávněn na základě povolení. Nebudu se tu opakovat, přečtěte si můj příspěvek znovu a nahlédněte do § 12 zákona 119/2002Sb.
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 06 bře 2008 20:52

Škoda že jsem to tady něčetl dřív. Byl jsem přihlásit další hračku a klasika techničák za týden. Říkám pohoda, až to vyjde tak se zastavím, hlavně že jsem stihl termín pro přihlášení. A pan policista mi řekl něco v tom smyslu, že samozřejmě se můžu zastavit pro techničák i později, když novou zbraň nechci vyzkoušet.. Jelikož se na střelnici teď nedostanu a spěchal jsem, tak jsem tomu nevěnoval pozornost. Škoda, mohl jsem teď podat místní výklad zákona....
Odpovědět