Revolery Alfa, Kora

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od Zdenek » 09 lis 2005 08:12

Prosím poraďte: Vánoce se blíží a náš mladej si vymyslel k Ježíšku 6" revolver v ráži .357 nebo .38 v dobré cenové hladině cca 10.000Kč. Prohlížel jsem výrobky Kora(Kroko)Brno a Alfa Brno. Nemáte někdo zkušenost s těmito firmami? Nechci kupovat předražené cizí značky a ani na to nemám.
Dík za odpovědi.
Přílohy
Alfa 357Mag..jpg
Je to jak na slona....


Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 09 lis 2005 08:44

Alfa je vynikající (na tu cenu), i když od nich mám jen 4 mm flobertku, Kora nic moc (rozhodoval jsem se mezi flobertkou Kora a flobertkou Alfa, takže jsem zkoušel obě). Alfa je o něco dražší, ale docela výrazně líp zpracovaná (i celkem slušně časuje, prostě všechno perfektní- a to je přitom v rámci jejich nabídky relativně laciný výrobek). Alfa se pořád vyplatí víc, ovšem za ty prachy jsou dobré obě.
Návštěvník

Proč ne, když máš kritérium nízkou cenu

Příspěvek od Návštěvník » 09 lis 2005 09:16

Jiný nový revolver dle tvých požadavků za ty prachy neseženeš.
Na předloňské výstavě Zbraně a náboje měl Alfaproj jako jediný
krásný stánek s kompletním výrobním programem. Vše se dalo
vzít do ruky. Sice někdo říká, že zinkové rámy pro malé ráže od
Alfy jsou nízkoživotnostní, ale u ocelových pro velké ráže bych
se nebál. Na obranu to nemáš, tak nepotřebuješ extrémní
spolehlivost SmithWessonů a Rugerů.
Vystrkov

Příspěvek od Vystrkov » 09 lis 2005 09:37

Nazdárek,sám scháním informace o Alfě (Holek 820 2").Jestli může někdo
poradit jak je to s kvalitou zinkového rámu.
Jednalo by se o nošení na obranu + občas si jít vystřelit.
Dík za každou odpověd. :?:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 lis 2005 10:44

Možná by ještě stály za úvahu revolvery Rossi. Svého času se tady dost prodávaly. Byly i poměrně levné, do 10tis. určitě.
Návštěvník

Rossi

Příspěvek od Návštěvník » 09 lis 2005 10:58

Brazilská klasika, dost dobré zpracování, i v nerezu za poloviční cenu než Smith, ovšem Smith to není. Časem se rozhodí aretace válce proti hlavni a pak jde přesnost dolů. Kromě toho se taková zbraň špatně prodává v komisi.
nespavec

Re:Holek 820

Příspěvek od nespavec » 09 lis 2005 17:21

Sorry,Zdeňku,za vmísení do tématu.
Vystrkov píše:Nazdárek,sám scháním informace o Alfě (Holek 820 2").Jestli může někdo
poradit jak je to s kvalitou zinkového rámu.
Jednalo by se o nošení na obranu + občas si jít vystřelit.
Dík za každou odpověd. :?:

Když svoje požadavky stavíte takhle,tak by se možná s přimhouřením obou očí snad tenhle revolver dal použít,ale kdo si koupí zbraň z náhradního materiálu?Viděl jsem sice tu akci firmy s úžasnou slevou,no proč myslíte,že ji vyhlásili?U zinkové slitiny byste musel velmi pečlivě volit střelivo,rám se nikdy pevností nevyrovná ocelové zbrani.Dnes v komisi koupíte za podobnou cenu starší krátké revolvery vyrobené z oceli např. Taurus,Astra a při troše štěstí i něco lepšího.Tam se nebudete muset bát použít sem tam i +P,což by se vám se zinkovým rámem vymstilo.Nevěřil bych tomu ani při běžném tréninku se standardní laborací.Dá vám to možná trochu víc shánění a zjišťování,ale výsledek stojí za to.Už jsem psal,že na obranu se musí trénovat a osmatřicítky se zinkovým rámem bych se bál.
nespavec

Re:Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od nespavec » 09 lis 2005 17:44

Jesti můžu taky k tomu dlouhému revolveru,Alfa Steel jako nová terčovka za 11 000 by nemusel být špatný,ale podíval bych se i v komisích.Tam by se mohl objevit i zachovalý kousek jako nějaký S&W,Colt King Cobra,Dan Wesson,Taurus,Astra,pak by záleželo na stavu a ceně.Beru to podle sebe,určitě bych to zkusil.
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 09 lis 2005 18:33

Souhlas. Raději něco komisního. Jinak z těch dvou jednoznačně Alfu.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

RE

Příspěvek od MARKONY » 09 lis 2005 19:45

Nema Alfa vyrabět revolver v řaži 9 Para.
sikula
Příspěvky: 39
Registrován: 09 črc 2005 22:27
Bydliště: policka

Revolery Alfa

Příspěvek od sikula » 09 lis 2005 22:05

Měl jsem možnost koupit novou Alfu 820 v chromu za neskutečnou cenu asi před rokem. Dostala ji žena k vánocům a musím říci, že jsem byl maximálně kladně překvapen. Na 25 m na terč 50/20 jsem bez problémů dosahoval nástřel 74-77 bodů s přebíjeným střelivem. Spolehlivost 100% malá navážka pohodové střílení, za 3000 Kč !!! V Únoru jsem si pořídil 861 a ta dle očekávání byla ještě lepší. Co říci na závěr: hliníková slitina s vyšším obsahem zinku není sice Ocel, ale s přebíjenými náboji za tu cenu bych to neřešil. Pardini, Walther mají také závěry a rám s podobné slitiny! Pokud chce někdo Ocel tak Alfa steel je jeho krevní skupina a cenově není tak špatná a je to vlasně domácí. Výběr střenek velký a povrchová úprava dost dobrá. Umožňuje jednoduché doladění spouště jak pro laika tak i pro zkušené.
vystrkov

Příspěvek od vystrkov » 09 lis 2005 23:05

Díky za odpověd,ještě bych měl jednu otázečku,všude se dočítam o problému s rozhozenou aretací bub.válce.Po kolika výstřelích tento
problém nastává(samozřejmě přibližně)?jestli vůbec nastává.
A dá se to pak opravit?
Řešim nákup mé první zbraně tak zjištuji vše možné,sám ještě
nejsem rozhodnut jestli kolt nebo pistol.Zatim se rozhoduji mezi CZ75 a
Alfa 820(3820) samozřejmě z komise,peníze hrajou velkou roli.
Předem všem děkuji. :shock:
nespavec

Re: nákup mé první zbraně

Příspěvek od nespavec » 10 lis 2005 00:39

Pokud nemáte opravdu pádný důvod pro revolver(jako např:Na místě činu nezůstanou nábojnice;Chci to co má můj oblíbený filmový hrdina;Nevěřím evropským rážím;Říkali to chlapi),kupte si radši pistoli.Všude v komisích jsou mraky zachovalých pistolí dobrých firem.Jsou plošší,na víc nábojů a nebudete muset řešit výběr levné a potenciálně nespolehlivé značky revolveru na zeslabené náboje.Pistole většinou tolik netrpí používáním jako revolvery,které jsou citlivější na neurvalé zacházení typu "machrovské" nahazování válce do rámu,v TV tak oblíbené.Zbrojíř to může částečně napravit,ale už to není ono.Pistolí je v komisích vždy víc než revolverů,máte tak větší šanci dobře si vybrat.Všude je CZ75,občas i Kompakt,Glock,i to Norinco je slušná zbraň,o menších rážích ani nemluvím.Jestli skutečně nemůžete žít bez rotujícího válce,volte aspoň zbraň z normálního kovu.Výběr značek viz výš.
Návštěvník

Tohle ani nebude rada...

Příspěvek od Návštěvník » 10 lis 2005 02:53

vystrkov: ten problém nastane, až nastane. Nikdo nemůže říct kdy, záleží na výrobci, konstrukci, konkrétním dni, kdy se to vyrobilo, kdo spal u stroje, kdo spal ve slévárně, když lili zrovna ten ingot, z něhož to pak vyfrézovali... atd. atd.

Dál záleží na tvém výběru střeliva, držení, nabíjení, již zmíněném zavírání (se stlačením páčky nebo jen narváním bubnu do rámu), na tom, jak zbraň nosíš, zda padla na zem.

U komisní zbraně nic z toho nemůžeš ani ovlivnit, ani se dozvědět, historii zbraně prostě neznáš. U nové je to jen na tobě, ale nikdo, ani se stejnou zbraní, ti nemůže říct, kdo z vás dvou je na zbraň "brutálnější" a tím pádem komu se poruchy objeví dřív.

Rozumíš? Snažíme se pomoct ale víc už to nejde.

nespavec: přebírám štafetu v nespání :-)
nespavec

Re: Tohle ani nebude rada...

Příspěvek od nespavec » 10 lis 2005 03:02

Však já do té bedny taky ještě vejrám.Byl jsem zvědavý,jestli tu bude strašit rozhárané Romero,ale asi se vybouřil hned napoprvé.
Odpovědět