Jaky nuz nosite ?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Slim Jim

Příspěvek od Slim Jim » 07 lis 2005 10:44

Na každodenní nošení Victorinox v nejběžnější verzi (na kroužku na klíčích- v životě jsem neviděl skladnější a zároveň univerzálnější nástroj; McGyver s jeho pomocí dokázal vyrobit cokoli z čehokoli a i mně se mockrát hodil 8) ), na hrubší práci (třeba na tremp) UTON vz. 95 (jestli je to vz. 95 si nejsem úplně jist :oops: - prostě ten Mikov s masivní dvoubřitou čepelí, rádoby pilníčkem na hřbetě a sadou nářadí, nasunovanou zezadu do jílce, který používají české ozbrojené složky- nějak se v tom zorientujte :roll: ). No a na sebeobranu v nebezpečných místech jednoznačně lovecký Martiini (viz moje téma o dva řádky níž) s těžkou 4 inch. čepelí a gumovou rukojetí- těžký, pevný, malý, skladný a přitom ostrý jak břitva- velmi nepříjemná zbraň pro kontaktní boj... Taky dost často (na trempech v jednom kuse) používám sekerku zn. Fiskars Finland (jsem prostě na ty severní výrobky :wink: ).


Slim Jim

Příspěvek od Slim Jim » 07 lis 2005 11:33

Slim Jim píše: 1...McGyver s jeho pomocí dokázal vyrobit cokoli z čehokoli a i mně se mockrát hodil 8) )
2...těžký, pevný, malý, skladný a přitom ostrý jak břitva- velmi nepříjemná zbraň pro kontaktní boj...
ad 1) A to rozhodně nejsem McGyver :cry:
ad 2) OPRAVA- Tady mi vypadlo "Není příliš...", takže správná verze zní dejme tomu "Ne moc těžký, pevný atd...."
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 07 lis 2005 11:37

Slim Jim píše:
Slim Jim píše: 1...McGyver s jeho pomocí dokázal vyrobit cokoli z čehokoli a i mně se mockrát hodil 8) )
2...těžký, pevný, malý, skladný a přitom ostrý jak břitva- velmi nepříjemná zbraň pro kontaktní boj...
ad 1) A to rozhodně nejsem McGyver :cry:
ad 2) OPRAVA- Tady mi vypadlo "Není příliš...", takže správná verze zní dejme tomu "Ne moc těžký, pevný atd...."
PS: Kdyby jsi se zaregistroval, muzes si po sobe prizpevek opravovat dle libosti. ;-)
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 07 lis 2005 13:12

Na každodení nošení mam na kapse od kalhot mé oblíbené Spyderco. Dobře se otevírá jednou rukou a bezp.pás u auta přetne na jeden pohyb :wink:
Na hrubší práci mam Uton vz.95 č.0005
Balda
Přílohy
Spyderco Delica SS.jpg
Algernon

Příspěvek od Algernon » 20 lis 2005 10:14

Na vandr bodák AK-47 jako pracovní, otevře plechovku, naseká dřevo, jinak Kizlijar lovecký nůž mám dojem že někde od Kavkazu.Jo prostě matička Rus.
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 20 lis 2005 12:33

Já nosím běžně toto: http://www.agrussell.com/knives/by_make ... _edge.html
A na hrubší práci nůž Glock v černém provedení s pilkou. S obojím max. spokojenost :D
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 22 lis 2005 09:41

Jo, na otevírání plechovek, páčení beden a podobnou rasovinu se mi bajonety taky celkem osvědčily, konkrétně čs. armádní bodák vz. 58 (je docela slušné kvality, dost vydrží a přitom je skoro zadarmo, jmenovitě tak 200- 250 Kč, protože armáda to odprodává na tuny). Ale pak jsem pro tyhle účely přesedlal na ten UTON vz. 95- vydrží skoro stejně a je ostřejší a tudíž univerzálnější (i když otevírat jím konzervy bych se asi nedonutil a navíc je docela výrazně dražší, takže když se ho povede zničit nebo ztratit....). Velká výhoda bodáků pro takovou opravdu hrubou práci taky spočívá v tom, že při nasazení na zbraň vytyvoří páku okolo 1 metru dlouhou a přitom prakticky nezničitelné konstrukce, což jinak umí málokterá chladná zbraň. (S tím vz. 58 jsem takhle páčil zaseknutá vrata od garáže a docela to šlo :wink:) Nože Glock zcela jistě nejsou špatné, ale nějak mě neoslovily (nejspíš to souvisí stím, že ani pistole Glock mi celkem nic neříkají).
Péta

Příspěvek od Péta » 19 pro 2005 16:45

Já nosím takovej malej perořízek kterej jsem koupil někde v penáči za 90kč.Na ukrojení salámu to stačí protože se už neperu.
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 19 pro 2005 20:21

Tak ja nosim bezne dva:

Gerber Applegate na beznou praci
Obrázek

a Plastovej Fobus, kdyby neco....
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 pro 2005 14:41

Teď zrovna v kapse Kershaw Vapor
Obrázek

Jinak podle nálady střídám asi 10 nožů, trochu je sbírám.
Nejnovější přírůstek je z minulého týdne tenhle Herbertz:
Obrázek
Je to pořádná kláda, otevřený má něco přes 26cm. :wink:
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 20 pro 2005 22:55

Když u sebe zrovna nemam výše uvedené Spyderco,tak nosím tuhle hračku - dobře sedne do ruky. Sice se nedá asi považovat za nůž a je vyroben z oceli která určitě nic nevydrží :roll: ale mě se líbí.
Přílohy
Tlačná Dýka.jpg
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 03 led 2006 11:11

Balda píše:...je vyroben z oceli která určitě nic nevydrží :roll: ...
To je jedno. Tohle je jednoznačně sebeobranná záležitost, tam na tomhle tolik nesejde. Kdybych tě měl částečně parafrázovat, tak bych k tomu napsal:
"I ta nejměkčí čepel je tvrdší než to nejtvrdší břicho!"
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 03 led 2006 21:37

no že by to byla jen sebeobraná záležitost, když se používala či používá u některých vojenských jednotek, kteří ji určitě nemají jen k sebeobraně.....

ovšem ta parafráze nemá chybu :wink:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 04 led 2006 13:23

Máš pravdu, ale přece jenom... Samozřejmě že se to dá použít i na jiné věci, ale krájení svačiny jistě není něco, na co by se nějak extra hodila tlačná dýka. Zato na sebeobranu, popř. na útok je tento typ zbraně poměrně vhodný (předpokládám, že pro to byl taky konstruovaný- tlačné dýky prý jako první používali falešní hráči někde okolo New Orleansu ke vzájemnému vyvyražďování).
Ovšem je pravda, že je dobré mít kvalitní nůž, ať je jak chce velký a tvarovaný, protože neexistuje univerzálnější nástroj, než je nůž, takže noži hrozí skutečně extrémní využití doslova na všechno (jediný nástroj, který by mu v tomto směru možná mohl konkurovat je podle mě šroubovák).
Stag

Příspěvek od Stag » 04 led 2006 13:58

Péta píše:Já nosím takovej malej perořízek kterej jsem koupil někde v penáči za 90kč.Na ukrojení salámu to stačí protože se už neperu.
Už rovnou střílíš? :-)
Odpovědět