pistole makarov

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 23 led 2008 00:19

Jo uloženka,to je paráda. :wink:


Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Netopyr
Příspěvky: 62
Registrován: 06 úno 2007 12:02
Bydliště: Berounsko, Trier
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Netopyr » 23 led 2008 09:59

Vz - 82 bych do toho nedával, tedy pokud chceš, aby ti chvíli vydržela.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 23 led 2008 13:24

Co to je vz.82? Nějakej nepovedenej náboj?

Jinak ten Makarov je parádní kousek, na nošení ideální, víc než sedm osum ran stejně nikdo nepotřebujeme. Edelweissovi blahopřeju k dobré koupi.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Arnie

Příspěvek od Arnie » 23 led 2008 13:34

Mno, to je otazka kolik naboju je potreba ... ja kdyz nosim tak mam v zasobniku 15 naboju. Kalhoty mi to kvuli sedmi kulim navic nestahne, tak co. A kdyz jsem nekde kde muzu ocekavat nejakou levarnu tak si jeste beru nahradni suple :D
Ale kousek je to peknej to se musi nechat :)
Uživatelský avatar
Netopyr
Příspěvky: 62
Registrován: 06 úno 2007 12:02
Bydliště: Berounsko, Trier
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Netopyr » 23 led 2008 15:08

Vz 82 je vojenskej náboj se střelou ze spékaných ocelových, určenej pouze do pistole Cz82. V Makarovu ti vybrousí vývrt.
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 23 led 2008 16:10

Neobrousí vývrt ,ale dochází k většímu opotřebení hlavně, sám sem jich pár stovek z PM vystřelil a pohoda ,střela náboje vz82 je vyrobená z lisovaných železných pilin z příměsí speciálního mazacího plastu(ten zanechává tmavé stopy ve vývrtu po střelbě),tuhle technologii zavedlo Německo na konci války. Kámoš jich z PM udělal kolem 3000ks a hlaveň pořád plně funkční, akorát asi 1.5cm od komory má drážky trochu zakulacené. :D Jinak ta střela není tak tvrdá, a náboj je vykonnější co se týče parametrů 412m/s 380J tj. na spodní hranici Lugru :!:
In vino veritas...
Uživatelský avatar
Netopyr
Příspěvky: 62
Registrován: 06 úno 2007 12:02
Bydliště: Berounsko, Trier
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Netopyr » 23 led 2008 16:29

Já bych ho do Makarova prostě nedal.....je dělanej pro polygon a je tvrdej. Makarov sice není mířenkářská pistole, ale její přesnost půjde do háje troufám si tvrdit po 100 výstřelech vojenským střelivem. Co to je není tak tvrdá ? Jak bys definoval větší opotřebení hlavně ? Proti plášťovanýmu střelivu tombakem je sakra tvrdá. Nicméně můj příspěvek byl míněn jako dobrá rada, ale do své zbraně ať si každý naláduje co uzná za vhodné.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 23 led 2008 16:36

Obrázek

Tak dnes jsem to testoval při střelbě,náboje SB ročník neznámý,první sérii jsem si sedl a podložil si paprčky,nikdy to nedělám ale chtěl jsem vědět co to umí.No když to s oporou neumím já tak teda nic moc.Střílel jsem na 25m.

Obrázek

Po zralé úvaze a taky abych nehnojil,vyměnil jsem si terč že jo černý flek uprostřed se trefí snáz než jednolitá plocha a ejhle,ještě mi i zalezlo sluníčko z pravé strany,makaron promluvil a já ztichl.Chyba nebyla v pistoli.

Obrázek


Tak sem tam stál,čučel na new bouchačku co mi druhým zásobníkem vzala iluze (sem si v duchu říkal,už ser na staré zbraně kup něco nového,ještě štěstí že neposlechnu ani sebe!)
Jak jsem byl rozkochaná,přelepil jsem to ještě menším terčem a zkusil dabl.Šel trochu z tuha je to nové,ale i tak první rány na střed druhé kam je napadlo,po celém terči.Což jasně říká že musím trénovat s new mazlem.

Obrázek

:twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 23 led 2008 16:45

No podle toho co vidím, moc už trénovat nemusíš...nebo chceš s makarovem závodit mířenku? Mimochodem, roztomilá střelnice...

Holt není nad sovětskou klasiku. Pořiď si ještě Stečkina :lol: , Tokareva asi už máš...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Arnie

Příspěvek od Arnie » 23 led 2008 16:46

Nechce se mi verit ze bys zrovna Ty mel problem se zpetnym razem/strhavanim pri dublovani, tak proc to mas tak rozhozeny? Nezvyklej chod v SA rezimu? TT na tom bude se spoustakem asi o poznani lepe, ze?
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 23 led 2008 17:01

j pěkná bouchačka ,gratuluju :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 23 led 2008 17:02

Arnie, už se ti někdy stalo, žes musel použít zbraň, a nestačilo ti 5 nábojů???
(doufám že neděláš někde u zásahovky, to mě asi pěkně setřeš :shock: )

Já mám při svojí postavě (175cm, 80 kg) problém skrytě nosit i kompakta, natož full size. Neříkám že to nejde, je to ale tak ňák nahovno, tu pistoli tam v tom podpaží cejtim. Než sem si pořídil kompakta, byl jsem jejich velkej zastánce-"nastřílet ňějaký body se s tím dá (při troše tréninku) a skrytě nosit to taky nemůže bejt problém",říkával sem si ještě donedávna. Jenomže, není to ono na mířenku, ani na skrytý nošení. Člověk jako já potřebuje pistole(revolvery) dvě-ful size na střelnici a něco malýho(Kevin, CZUB 92...) na nošení. Já měl prachy pouze na jednu novou bouchačku, tak sem zvolil kompromis CZ 75 D COMP P 01. Nestěžuju si, ale tyhle zbraně nejsou prostě nic víc než "kompromis", to je to správný slovo. Až našetřím (to vydím tak v horizontu 1 roku) půjdu do Kevina a Tactical Sport CZ 75.

Sory za OT, dneska mám nějakou divnou potřebu se vykecávat...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 23 led 2008 17:05

Arnie píše:Nechce se mi verit ze bys zrovna Ty mel problem se zpetnym razem/strhavanim pri dublovani, tak proc to mas tak rozhozeny? Nezvyklej chod v SA rezimu? TT na tom bude se spoustakem asi o poznani lepe, ze?
Jde o to jakou rychlostí ty doubly střílíš. Někdo střílí dvojvýstřely v prodlevou mezi ranami 0,5 s a někdo s prodlevou 0,15 s. Rychlejší střelbě ten rozptyl vcelku odpovídá, s rychlým double-tapem neuděláš 5 cm rozptyl na 12m. Možná haluzově ze 2 ran, ale když tam vypráskáš celej zásobník tak určitě ne.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 23 led 2008 17:20

predator: p01 je pěkná pistolka :wink:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Arnie

Příspěvek od Arnie » 23 led 2008 17:24

No ja to tu nekde uz psal, ze je vzdy potreba krom soustrelu vedet i cas ... nicmene ja strilim pokud to jde vzdy tak rychle abych na danou vzdalenost udrzel primerene velkej obrazec soustrelu. Ta tesna 4 a 5 mi prijde tak hranicni pokud bych uvazoval strelbu na siluetu cloveka. Samozrejme ze kazdemu neco ulitne, me tuplem bo nemam zdaleka nastrileno tolik co Ed.
predator: Ja nejsem pripad co obcas trenuje a denne nosi, ale naopak v podstate denne trenuju a jen obcas nosim. A pokud si kver vemu, tak nechci delat kompromisy.
Odpovědět