pistole makarov

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
míša

pistole makarov

Příspěvek od míša » 27 úno 2007 19:44

mate sni nekdo skusenosti?jak s originalem tak kopiemi.popripade cenovky nové pistole.


Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 08 bře 2007 23:07

Je spolehlivá,poměrně přesná a slušně zpracovaná.Cenovka od 4.000,-až 7.000,-podle toho jak moc ten který obchodník potřebuje peněz.
Obrázek
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 led 2008 14:14

Tohle téma nám uschlo,tak si jej dovolím oživit.Sice jsem původně plánoval test revolveru nagan (ale mám kopr vynalézat náboje a kupovat fiochi se mi nechce).
Takže jsem se rozhodl pro test pistole Makarova 9mmM.Jedná se o kompaktní služební zbraň s dynamickým závěrem a pevnou hlavní.Zásobník je jednořadý 8+ takže pistole je plochá,pracuje v režimu SA-DA zápalník plovoucí.Konstrukce jednoduchá ovšem co je na této zbraní zajímavé je posazení náboje v zásobníku,skoro do úrovně hlavně.Co to znamená??? Tato pistole nemá problémy s nabíjením je schopná podávat i vystřelené nábojnice!!!ze zásobníku.Takže pistoli pokud to stihnu opatřím dnes,po dobrých zkušenostech s TT-33 zajedu opět do Brna Alfa-Proj,mám ji tam odloženou a bude se testovat.
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 21 led 2008 14:52

Vlastním pistoli PM Makarov vyrobenou 1983,koupil sem jí fungl novou(uloženka),mam jí 8let 6let sem jí nosil skoro každodenně má za sebou pár pádů vypáleno kolem 4tis nábojů SB, ocelové vzor82,přebíjenky celoplášť i olovo(dokonce vydržela výstřel do uvízlé střely bez následku,ale byla to prda )sem tam nečištěná delší dobu, a to vše jen z jedním selhačem(polský náboj značen 21 z roku 1974, ruské maj číslo 38 a vypadá pořád jako nová,brynýr krásný jen na začátku závěru a rukojeti oleštěný a hlaveň zrcadlo(tvrdochrom). PM se zúčastnil všech armádních testu ve všech zemích RVHP a všude prošla na jedničku ,ostatně 60let služby a účast ve všech velkých a regionálních konfliktech světa v různých klimatických podmínkách...to je praxí otestovaná zbraň, i v US je oblíbená a má své fankluby. http://www.makarov.com/
In vino veritas...
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 21 led 2008 15:16

Pistole je fajn, taky jsem si jí chtěl pořídit, odradila mě cena nábojů. 9mm Luger to není. Což je škoda.

Jinak k té pistoli:
Je ta hlaveň opravdu tvrdochromová a střely ze spékaných ocelových pylin?

Na to prý má navazovat i výše uvedený způsob podávání nábojů.
Prý se občas stalo, že část střely ,,trochu upadla" a proto k vůli spolehlivosti muselo být podávání nábojů výborné.

Doplění:
Děkuji za upřesnění.
Výše uvedené je tedy nesmysl.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 21 led 2008 21:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 led 2008 17:55

To-epetr2008
Spékané vz-82 jsou československá záležitost,rusi tuhle munici nepoužívali,mají svoje s FE jádrem.
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 led 2008 17:59

Jinak tohle vlákno by se mělo jmenovat ED. Je Lama.
Původní nákupku jsem si šikovně protáhl skartovačkou,takže jsem musel zajet pro novu nákupku, ale v Břeclavi na počkání (pro ty co neznají tento pojem,upřesňuji cca.5 minut)
Ovšem do Brna jsem to už nestíhal mají tam do půl páté.Takže PM bude až zítra.
:evil:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Ou shit...

Příspěvek od Apevia » 21 led 2008 18:09

Tak smula Ede :( , jak se ti to prosimte stalo?..ete ze nemam skartovacku :lol:
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 led 2008 18:14

jo to OT
To-Apevia
Normálně,aktivně jsem uklízel a vše co zrovna zavazelo jsem normálně narval do skartovačky,takže jsem dal státu 100,-Kč navíc (pořád to je levnější než u doktora a toho 100%potřebujeme!!!)
:wink: :wink: :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 21 led 2008 20:12

PM má klasický 4drážkoví vývrt a je opravdu tvrdochrom (Sovietské pěchotní zbraně od konce 2sv. mají všechny tvrdochrom)tudíž tuhle technologii mají zmáknutou. PM je konstruován na standardní náboj,takže celoplášť z ocelovím jádrem a olověnou košilkou(to je originál sovětský náboj,je celí poměděný a na dne značen číslem 38,) To o „upadávání střeli“je pěkný nesmysl! :evil: Ze spékaných ocelových pilin je náš náboj vzor82 do pistole vzor82,která má čtyř bodoví polygonální vývrt,a náboj má větší počáteční rychlost i energii 412m/s,380J st.4g (originál makarov 345m/s, 310J st.6g) Jinak náboj vz82 je možno použít i do drážkovaného vývrtu ,proběhli zkoušky v zemích RVHP a náboj byl schválen,a nemá vliv na životnost hlavně(pozor armádní životnost tj. 5000ran) v civilu z celopláštěm PM vydrží hravě 20-30tis ,ale z nábojem vz82 tak 5-7tis a hlaveň je hyn. Cena náboje není tak strašná ,musíme si uvědomit, že pokud nemáme pistoli na náboj 9mm Luger,je jedno jestli je to 6,35Br nebo 45ACP ,9mmL je nejlevnější dá se koupit kolem 3kč, 9mmM SB se dají sehnat na krámu za 4kč ,a různě bokem třeba od někoho komu zbili 2-4kč ,a oplatí se i přebíjet 45h zápalka,1kč stř.,50h prach max, tj náboj do 2kč + práce :wink:
In vino veritas...
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 led 2008 22:45

Technicko - taktická data pistole Makarov : Ráže 9 mm
Náboj 9x18 Makarov
Celková délka zbraně 160 mm
Délka hlavně 93 mm
Hmotnost prázdné zbraně 730 gramů
Hmotnost nabité zbraně 810 gramů
Úsťová rychlost 315 m/sec
Účinný dostřel 50 m
Bojová rychlost střelby 30 ran/min
Kapacita zásobníku 8 nábojů
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 21 led 2008 22:58

Pistole s 8 nábojema může bejt pěkne malá a tenká, ale dvouřadej zásobník má také svoje kouzlo :wink:

Doplnění(reakce na následující):
2 edelweiss

Pravda pravdoucí. Osobně nabíjím místo 17 nábojů 16 ale ti k vůli pružině, i když musím říct, že nevěřím že bych při střetu vystřílel víc než 4-5 ran. Podle mě by to skončilo u první kdy by utekl a nebo při páté kdy bych ho buď zneškodnil a nebo utekl já.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 21 led 2008 23:36, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 led 2008 23:24

To- epetr2008
To jistě,ovšem na nošení pokud vím tak kvůli váze plno lidí plní zásobníky tak 6.10 náboji.takže pak tahají velkou pistoli s malou kapacitou.No a dál pistole je vždy záložní zbraň,nikdy není hlavní a to i přes skutečnost že plno lidí nic jiného nemá a tuto roli ji přisuzuje.Pokud budu nosit 20 ran celý život a nikdy to neupotřebím,je to síla co váhy jsem odnosil.Tak z lenosti volím jednořadé zásobníky a zbraně co se nepronesou.Pokud chci kropit beru si pumpu,pistoli mám pro případ že už nic jiného nezbývá pro trénink sport a zábavu.Asi se nikdy nepokusím pistolí zastavit tank jako T.H. v zachraňte v.R.Takže mi 8 ran stačí,v revolveru mám jen 6 a zatím jsem nijak nestrádal.
:lol:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 22 led 2008 18:05

Tak jsem ji dnes dovezl,je to totální uloženka,ještě jsem z ní utíral ten konzervační sajrajt,hlaveň supr.Výběr byl ze 3 kusu,takže jsem chtěl OK chod v SA-DA (to měly všechny) tak jsem popadl sčíslovanou (byli tam dvě a jedna měla jeden zásobník s jiným číslem,ve finále ani to by nevadilo)
No pistoli znám ale i tak supr sedí v ruce,je to mazel,jak bude čas pudu ji přestřelit,dnes už jsem nestíhal,je tma.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 23 led 2008 00:10

Krasa, ako by bola prave vyrobena a nalestena.
Walther P22; CZ45 raze 6,35 ; Revolver Taurus 4" raze 357Mag; Vostok URAL 22LR; K100Mk6 9Lug
Odpovědět