KUKRI

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 10 led 2008 17:24

Ten Mikov kukri jsem měl v ruce. Ale je to takové divné. Jednak se mi to blbě drží a druhak je to na kukri moc tenké. Je to spíš taková mačeta s kukri tvarem.

2Black:
Ty v poslední době děláš všechno nějak obráceně. :wink:
Tam kde by to mělo být nabroušené je to tupé a tam kde to má být tupé je to ostré. A tam kde by to mělo být prohnuté na jednu stranu, je to prohnuté na druhou. :lol:
Tím netvrdím, že to neseká dobře. :wink:


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black » 10 led 2008 17:55

Jo,jo,učím se u webu,hledám zbraně indonésie,a studuji to. Jim to funguje stovky let. Já to všude říkám,je dobré kouknout,s čím pracují domorodci. Ti na blbosti nemají čas,musí denně dřít,aby přežili. My akorát tlacháme u blikavé bedny.
Uživatelský avatar
pechi
Příspěvky: 381
Registrován: 30 čer 2007 12:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od pechi » 10 led 2008 18:20

Black píše: ... My akorát tlacháme u blikavé bedny...
Hezky řečeno... :wink:
Dark

Příspěvek od Dark » 23 kvě 2008 12:13

Jak v tomto tak i v jiných fórech o Kukri se omílá neustále jejich měkký materiál. Já mám Kukri od Cold Steelu za pár stovek a už když jsem jej prvně brousil tak jsem také byl zklamán jaké je to blato. Protože jsem si jej pořizoval pro praktické použití tak jsem se následně pustil do zvelebování zděděné zahrady pro niž by slovo džungle bylo přiléhavější. Následně jsem zjistil že ona měkkost je výhodou když zavadíte čepelí o kámen nebo o kus pletiva. Možná si řeknete že na to by si měl každý dát pozor ale to je čirá teorie. Pokud po dobu několika hodin intenzivně pracujete v obtížném terénu tak i profík nezabrání tomu aby čepel nesjela do něčeho tvrdého a to nejednou. Pak oceníte když se čepel nevyštípne a ocelový střep vás nezraní. Také náprava měkotiny je snazší než extra tvrdé ocele. Pro mě je tedy měkčí materiál na čepelích větších nožů alá mačeta opodstatněný.
Jinak tvar Kukri mně nesmírně vyhovuje. Zvykl jsem si na něj při vzpomínané práci na zahradě a když jdu do zarosteného terénu tak si jej často beru sebou. Právě ten typický tvar Kukri umožňuje jakoby se lépe zakousnout a prosekat se bezpečně šípkem nebo něčím podobným pak není problém.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 28 kvě 2008 22:52

Tak už mám ve sbírce taky Khukri. Od Mikova bych takovou věc nekoupil,tak jsem si ho nechal přivézt z Nepálu ještě zabalený v místních novinách. O tom malém co bylo v pouzdru za nožem jsem si myslel,že to jsou malé nožíky a ony jsou to kousky břidlice zasazené ve špalíčku dřeva. Zřejmě na broušení...i když....
Takový ten ošklivec vedle Khukri pochází z Východního Timoru a je koupen za pár šupů od místního zemědělce je až obdivuhodně ostrý a ten flek na patě rukojeti je fakt krev...ale jenom drůbeží :lol: .
Na Khukri nemaje Briknelův přístroj na zkoušení tvrdosti materiálu, jsem zkusil udělat běžným kilnerem ďolík... čepel nože nezaznamenala ničehoš nic ale kilner měl místo špičky placku. Tak myslím,že tvrdý je dost. A nakonec je mi to i fuk protože s ním nehodlám pracovat.
http://album.volny.cz/j.laser/browse.php?album_id=97425
snímky 8,9,10,11.
Aquila non captat muscas
Dark

Příspěvek od Dark » 31 kvě 2008 20:52

S těmi brousky jsi mě dostal. Já si také vždycky myslel že to jsou nožíčky pro jemnou práci. Vzhledem k velikosti khukri by to bylo na místě.
Z čeho je vyrobena rukojeť toho khukri ?
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Kukri

Příspěvek od Fifo » 01 čer 2008 00:45

nieco nove do baraku
Přílohy
DSC06099.JPG
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 01 čer 2008 07:14

for Dark
rukojeť je ze dřeva nejvíc podobné mahagonu...bohužel v tomto oboru nejsem nijaký znalec tak to sichr nemohu tvrdit...je to poměrně dost těžké a tvrdé dřevo. :wink:
Naposledy upravil(a) J.Laser dne 01 čer 2008 15:31, celkem upraveno 1 x.
Aquila non captat muscas
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 01 čer 2008 11:05

je to drevo indickej ruze
Odpovědět