6,35 Browning

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 07 říj 2005 22:45

Zdenek píše:Dědek je borec, puškař a zná. Proč řešit slovo rasista na serveru o zbraních nechápu. Naše společnost je z 90% rasistická akorát se k tomu nikdo nechce přiznat, protože by nebyl IN. Já nemám černý rád, ale nebudu to řešit přes server o zbraních.
Také nenosím u sebe zbraň a myslím, že ráže 6,35 je stejně nebezpečná jako každá jiná.
Spíš ve všech příspěvcích hledám lidi přihlášené, které už trochu znám z jejich příspěvků a pochodů mysli. Napadá mě osobní setkání na střelnici s výměnou zkušeností a poznání lidí přispívajících do tohoto fora.
Přemýšlejte borci, 300m střelnici i slevným ubytováním mohu zajistit.
Díky za podporu Zdenku, já ten výrok o Chánově myslel jako vtip a on se toho hned musí někdo chytit… Co se dá dělat, příště si musím dát větší pozor co píšu… To setkání je sice hezký nápad, ale jeho realizace nebude příliš snadná. I já osobně nevím jestli bych do toho šel. Ale třeba se ti to podaří a nechám se strhnout davem…


Návštěvník

Rozmysli si Dědku, rozmysli :-)

Příspěvek od Návštěvník » 08 říj 2005 06:55

Nejdřív sis ten výrok hájil, že každý rozumný člověk by na Chánov jinak než ozbrojen nešel, a teď si z něj děláš vtip - to je slabé a nemůže ti to projít, fórum "má paměť".

K věci: pokud je ta 300 m střelnice blíž než Křižanov u Žďáru, tak mě zajímá, a hodně!
Blíž k - tím myslím směrem do Krkonoš, návštěvníci tohoto fóra jako Andy atd. prominou - tohle byl původně server lokálního prodejce. Dokud se kreténi (ten včerejší večer se vám fakt povedl :-) hádali na hoba.cz apod., tak tady byl božský klid.
Dědek Plesnivák

Re: Rozmysli si Dědku, rozmysli :-)

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 08 říj 2005 09:29

Anonymous píše:Nejdřív sis ten výrok hájil, že každý rozumný člověk by na Chánov jinak než ozbrojen nešel, a teď si z něj děláš vtip - to je slabé a nemůže ti to projít, fórum "má paměť".

K věci: pokud je ta 300 m střelnice blíž než Křižanov u Žďáru, tak mě zajímá, a hodně!
Blíž k - tím myslím směrem do Krkonoš, návštěvníci tohoto fóra jako Andy atd. prominou - tohle byl původně server lokálního prodejce. Dokud se kreténi (ten včerejší večer se vám fakt povedl :-) hádali na hoba.cz apod., tak tady byl božský klid.
Dobrá, netuším co jsem ti kdy udělal, ale můžeš si za to sám protože se ani neumíš podepsat - byť jen přezdívkou. To že někdo nemá rád cikány ještě neznamená že je rasista, ale pokud jsi jeden z nich tak se ti omlouvám a je mi upřímně líto že jsem se tě dotknul. Nikomu jinému tady ve fóru ta věta nevadila a nevšiml jsem si že by tě podpořil byť jediný uživatel - spíš to bylo naopak. Takže - co ti na mě ještě vadí kromě toho "rasismu" a věty že 6,35 Br. je na tom akusticky skoro stejně jako jakákoli jiná ráže? Mě totiž moc nebaví kdykoli sem přijdu řešit tvoje připomínky, výlevy a osobní útoky. Chodím si sem odpočinout mezi "papírováním" na počítači a snažím se odpovědět lidem co potřebují radu. Nic z toho nemám a můžu se bavit i jinak, takže jestli ti tu opravdu tak vadím, není důvod abych tu i nadále zůstával. Jestli si to totiž neuvědomuješ, tak se chováš dost podobně jako ty co jsi nazval kretény...
nespavec

Tohle handrkování

Příspěvek od nespavec » 08 říj 2005 14:08

Neznám vás a osobně mi nevadíte.Poslední dobou ale jakoby se tohle fórum vyčerpalo ohledně zajímavých odborných témat a stává se stále více podobným Atlasu apod.Je zcestné,jak se sem každý snaží promítnout svoje ego.Věřím,že není lehké ignorovat rýpání.Ale je to lepší.Proč přistupovat na hru úplných primitivů?
Ve svém osobním sporu s anonymním jste použil argument, že nikomu jinému,než jemu,váš výrok rasistický nepřipadal,protože se nikdo jiný neozval.Mýlíte se.Rasismus se ve fórech tohohle typu vyskytuje hojně a zřejmě naplňuje vnitřní potřeby některých účastníků.Mě to vadí.Zatímco k typům zbraní a střeliva jste objektivní,lidi posuzujete šmahem.Nikdo se neozval třeba proto,že se fakt nechtěl zúčastnit té pavlačové štěkanice.
"A že to nikomu jinému nevadilo!"to je prostě nefér argument.
Patříte ke kvalitnějším přispěvatelům,ale jiní podobní zde etablovaní jakoby zapomínali,že nejsou nic víc než ostatní,než třeba anonymové.Ne každý chce být inkognito jen aby mohl beztrestně urážet.
Nejste sám,kdo si sem chodí odpočinout.
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 08 říj 2005 14:31

heh, dědku, ty si kaliber. :D
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 08 říj 2005 15:26

:cry:
Naposledy upravil(a) g.man dne 08 říj 2005 21:26, celkem upraveno 1 x.
nespavec

Už nejde jen o handrkování

Příspěvek od nespavec » 08 říj 2005 16:07

G.manův příspěvek přesně ilustruje jeho tvrzení,že není rasista,včetně závěrečného úšklebku,nebo"nebo co je to zač"při výroku o nejmenovaném etniku.Napadne-li vás 3x po sobě ten samý zelený mužíček,máte jistě právo ho nenávidět.Ikdyž je to pokaždé jiný,můžete je všechny tři nenávidět.Ale jakmile na základě toho posuzujete všechny zelené mužíčky,jste rasista,přestože tvrdíte,že nejste.Pokud je od sebe nerozeznáte,je to vaše nedostatečnost.Panuje určitá lenost v myšlení,jistě pohodlná.Ale nosíte zbraň,tak kromě skutků važte i slova.Dál už reagovat nebudu,není to ani trochu zábava.
PB

Příspěvek od PB » 08 říj 2005 17:14

Zdá se mi že tu lidi chodí kolem horké kaše, vím že to není k původnímu tématu, ale musím se zmínit. Ve společnosti panuje všeobecná nenávist k cygánům a kdo říká že ne, tak lže nebo je totálně zabedněný, to nereflektuju můj názor ale stačí se koukat a poslouchat okolí. Já osobně neříkám že jsou všíchni róóómové banda zlodějských hajzlů ale není to u nich zas nic až tak vyjmečného a tady se dostáváme k jádru věci- nikdo přece není zaujatý proti někomu bezdůvodně! Jak říká přísloví "bez mraku neprší" tak i společnost nemá ráda morgoše z jasných důvodů: naprosto asociální chování, neschopnost vytvořit nějakou hodnotu, pořád by jen brali ale ani to nestačí, ještě k tomu nějaká ta čorka a je to úpně jasný! Jak někoho takového máte milovat! Nejhorší na tom je že se žádná náprava nechystá ale vše se nadále jen zhoršuje a ty fotky chánova mluví za vše. Tohle není rasistická agitace ale jen SUCHÝ výčet situace.
kalda
Administrator
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2005 02:49
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

ADMIN STOP

Příspěvek od kalda » 08 říj 2005 18:02

Pánové, dneska jsem zde trochu promazal hodně nenávistné příspěvky, které se zda začaly objevovat také po obdobných debatách, jaké tu opět momentálně vedete.
Chtěl bych Vás požádat - STOP na téma rasismus a opět k věci.
Děkuji
PB

Příspěvek od PB » 08 říj 2005 19:39

platí co bylo napsáno
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 08 říj 2005 21:34

Příspěvek jsem stáhl, neboť asi nebyl úplně pochopen tak, jak jsem to myslel. Možná jsem se špatně vyjádřil a je to má chyba. Navíc souhlasím s adminem, toto téma zde nemá co dělat.
Kdysi jsem slyšel, že 6,35 neprostřelila prasečí lebku a kulka se svezla po kosti dál do masa. Údajně ji pak našli až někde u páteře. Ale je to z doslechu.
Jinak můj názor na tuto ráži je ten, že je pro obranu naprosto nedostatečná. Mám na mysli odhodlaného a nejlépe zfetovaného magora, nikoliv 17letého blbečka co mi chce vzít cigarety. Na druhou stranu je určitě lepší 6,35 u sebe než 50 AE doma v trezoru.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 09 říj 2005 09:50

g.man píše: Kdysi jsem slyšel, že 6,35 neprostřelila prasečí lebku a kulka se svezla po kosti dál do masa. Údajně ji pak našli až někde u páteře. Ale je to z doslechu.
Je to velice pravdepodobne. Vezmuli v uvahu, ze 6,35 z kratke pistolove hlavne ma mensi energii nez bezny 22LR... a s tim bych na prase take nesel. Pri spatnem uhlu se dle meho obe kule svezou a lebku neprostreli. Nicmene je to jen teorie, kterou jsem neproveril v praxi a ani to neplanuji.
Richi

Příspěvek od Richi » 09 říj 2005 15:13

Klúčový tu bude uhol dopadu, ak sa podarí kolmý zásah tak lebku 93J prebije. Ale záleží od svine :? :D
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 09 říj 2005 16:09

Kluci z "MG"serveru testovali munici údaje jsou neúplné ale zajímavé pro případné teoretiky připomínám že to mám z druhé ruky
patek jsme na AVIMu testovali ucinky ruznych razi do Zlatych stranek (ZS). Timto dekuji hlavne IkaRovi, ktery donesl cca 25 kusu tohoto telekomackeho skvostu.

A nyni konecne vysledky:
6.35 mm S&B FMJ - 1 a 1/2 Zlatych stranek
9 mm Browning prebijene olovo - ??
9 mm Browning S&B FMJ - ??
9 mm Luger S&B FMJ - 3 a 1/2 Zlatych stranek
9 mm Luger prebijene FMJ - 3 a 3/4 Zlatych stranek
9 mm Luger Speer HP - ??
9 mm Luger Federal EFMJ - 2ks Zlatych stranek
.45 ACP Federal EFMJ - ??

?? - prosim ostatni o pomoc s doplnenim, bohuzel u techto zaznamu jsem si neudelal poznamku.
Richi

Příspěvek od Richi » 09 říj 2005 19:16

Len mohol by si my objasniť pár vecí ?: - stránky boli položené na seba na zem alebo ste ich poukladali za seba ? je v tom veľký rozdiel. A hĺbku vniku :) ste meralia podľa toho kde sa nachádza projektil alebo podľa toho kde sú ešte stránky natrhnuté?
Odpovědět