Pytlaci a myslivci

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Mik_
Příspěvky: 8
Registrován: 01 pro 2007 14:34

Příspěvek od Mik_ » 04 pro 2007 01:01

Jinak k tomu lovu alternativními prostředky. Já si myslím, že cokoliv je účinné, tedy takové, aby zvěř tolik netrpěla, tak je ok. Střílet malorážkou na vysokou mi OK nepřišlo... To samé si nedovedu představit jít s lukem na jelena- to by musel být asi zásach 1/100 aby ho někdo složil prvním šípem. Jinak obdivuji sokolníky, to mi přijde jako krásný a zajímavý koníček... A také vím o jednom člověku od Českého Brodu, který jde na černou s dvěma psy a kopím, má lovecký lístek a funguje mu to, proč ne. Ale já osobně bych do ničeho jiného než do odpovídající dlouhé palné zbraně nešel... I když by to bylo asi mnohem víc vzrušující jít do lesa s lukem, tak si nemyslím, že bych s ním dokázal střelit vždy tak přesně, aby zvěř tolik netrpěla... Z pomlácené zvěře bych rád určitě nebyl, takže já jsem jen pro dlouhé palné zbraně.


kkodiak

Příspěvek od kkodiak » 04 pro 2007 06:51

Childeater píše:Já jsem taky myslivec od svých 18ti let, a lov lukem neschvaluji.

A proč?

Protože potom zvěř zhasíná podstatně déle.

Ergo, měl bys lovit tak, abys usmrtil zvíře co nejrychleji. Použití vhodné lovecké palné zbraně skýtá poněkud lepší možnosti než šíp, ať už z luku, nebo z kuše.
Ty máš nějaké zkušenosti s lovem z luku, že tak přesvědčivě trvdíš že šíp usmrtí zvěř pomalu.
Arnie

Příspěvek od Arnie » 04 pro 2007 10:13

Mik: psal jsi ze to bylo nekde za Prahou, muzes to blize specifikovat, osobne by me to zajimalo ... Vim take o jednom trhacovi psu pobliz Prahy. Ja se psem po nekolika spatnych zkusenostech vzdy chodim ozbrojen. Pocital jsem ze 9L bude dostacujici, nicmene 90kg bojovy plemeno by byl asi problem. To bych do nej musel vysypat cely suple :? A to se mi tu nedavno nekdo smal ze uvazuju o koupi 44mag na noseni do lesa...
Mik_
Příspěvky: 8
Registrován: 01 pro 2007 14:34

Příspěvek od Mik_ » 04 pro 2007 10:44

To Arnie: Praha východ- Kunice- Vidovice, je to mezi Strančicema a Velkýma Popovicema- Exit 15 na D1. Já už taky delší dobu uvažuju o 9tce, ale po páteční zkušenosti jedině toho magnuma... Mezi lidi zbraň nenosím ani nosit nebudu, takže ho budu mít jen na střelnici a hlavně do lesa. Nic proti 9tce, ale na toho psa bych to viděl na 5+ kulku, která by s ním něco udělala, co by se dělo do té doby než by se do něj vysypalo půl zásobníku nechci domýšlet. 44Mag. mi do lesa vůbec nepřijde jako špatná volba. Energii ničím nenahradíš. Na člověka většinou stačí výstřel do vzduchu a pak zásah kamkoliv čímkoliv, to si pak trvání útoku rozmyslí, ale ten pes byl nepříčetný, rozzuřený bitkou a pachem krve...
Ale k tomu psovi, nebyla to jeho vina, pes za to nikdy nemůže, jen jeho pán... Když jsem zjistil kdo je jeho pán, tak mě to pak nepřekvapilo. Je to nějakej arogantní "blbec", co je v podmínce a řekl mi, že chtěl velkého psa, kterého se budou všichni bát. Což se mu splnilo, protože se ho bála především jeho rodina- bylo to 18měsíční štěně, které jen krmili a měli ho zavřeného doma, už před tím někoho pokousal a pán ho uplatil aby o tom mlčel... Tak doufám, že se dohodnem mimosoudně, protože s tou podmínkou by mu soud nepomohl...
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

To MIK:

Příspěvek od Bonanza » 04 pro 2007 16:10

To, jak jsi se zachoval k tomu trhanovi naprosto schvaluji a fandím Ti. Ja pravda, že na rozlícené psí hovado je .357 minimální ráže, lépe .44mag., nejlépe 5OO s 2,5". Je obrovská smůla, že postižený normální slušný člověk má vždy více problémů než nabubřelý zbohatlík, který díky love má všude známé( a uplacené) i na police. Nedej Bože ještě při obranné akci někoho zranit.
Mik_
Příspěvky: 8
Registrován: 01 pro 2007 14:34

Příspěvek od Mik_ » 04 pro 2007 16:49

To Bonanza: Díky za podporu. Naštěstí to u policie dopadlo dobře a je z toho "Krajní nouze" ale dopadnout to tak nemuselo- taky jsem mohl jednat protiprávně a psa jim zaplatit- protože ta bestie byla s papírama, tak si myslím, že štěně takto málo rozšířeného psa vyjde tak na 20tis... Dopadlo to jak dopadlo, hlavně, že jsem nejednal protiprávně a druhý pejsek mi po třech dnech začal jíst a vypadá, že to zvládne. No a taky mi pomohlo, že náš hospodář měl toho mrtvého pejska hrozně rád, nejradši by byl, kdyby byl jeho, tak to taky špatně nesl a navíc se s těma policajtama zná, tak mi s tím u nich pomohl... ale nemít já žádný kontakty a ten majitel tamtoho ano, tak už je toho plný Blesk a Nova, to bych si byl skoro jistý- i proto jsem hned volal policajty, abych tomu předešel- nechtěl jsem nahrávat protimyslivecké loby, oni tyhle případy moc rádi: "Myslivec zastřelil pejska s papírama" a podobně...
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 04 pro 2007 17:29

No jako neuhrát dva roztrhané psy a nakousnutou nohu na KN, tak už nevím co bych si pak o daných paragrafech měl myslet. Držím ti palce
Mik_
Příspěvky: 8
Registrován: 01 pro 2007 14:34

Příspěvek od Mik_ » 04 pro 2007 18:04

To Ares: Taky si myslím, ale blbé bylo to, že tam nebyl přímo majitel, ale jeho družka- pohledná blondýna kolem 28let, tak asi i proto na té stanici na mě koukali divně... ale dopadlo to jak dopadlo a z tohohle pohledu dobře... Jen se s majiteli nějak vyrovnat, včera odletěli na dovolenou do Egypta, tak musím počkat 10dní než přiletí zpět... No a ještě po mě chtěli ať si to s tou jejich pojišťovnou vyřídím sám, že je to moje starost, tak jsem jim řekl, že ani náhodou a pokud nebudou mít snahu to sami řešit, tak že to za nás bude muset vyřešit justice... Toho bych se nebál, mám dva kamarády advokáty a jednoho soudce, už hodně krát mi s něčím radili, takže toho bych se už nebál... Spíš mě přijde absurdní, že tenhle člověk si zas bude moct koupit stejnýho zabijáka a kdyby něco udělal, tak mu nic nehrozí...To mi přijde nedomyšlený... Když přijela ta jeho družka, tak první co se ptala, jestli neubližil nějakému člověku, když zjistila, že to odnesl jen pes tak si oddechla- asi věděla která bije...
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 04 pro 2007 18:11

Podľa tvojho opisu to asi bude Tosa inu a to sú ozaj mohutne psy, naživo som videl jedného 65 kilového "macka" :) . Čo sa týka útoku cudzieho psa tak som mal nedávno aj ja "zážitok" ktorý tu voľakde opisujem (BTW skončilo sa to pokarhaním majiteľky nič viac).
Pajda
Příspěvky: 237
Registrován: 15 zář 2007 22:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Pajda » 04 pro 2007 19:58

Tohle docela nechápu.Nechaj psa lítat volně na veřejnosti,což nesmí,pes ohrožuje tebe a potrhá ti dva psy a nic.Měli by majiteli napálit obecné ohrožení.Když si představíš že by někde ten pes potkal děti :evil:
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 04 pro 2007 22:15

Mik: Předpokládám, že tím vyrovnáním myslíš náhradu mrtvého psa, náklady na léčení zraněného psa a tvé zranění, nikoliv náhradu mrtvého zabijáka
Mik_
Příspěvky: 8
Registrován: 01 pro 2007 14:34

Příspěvek od Mik_ » 04 pro 2007 23:25

To Ares, to Pajda: přesně tak, náhrada toho jeho by mě pěkně prohla- štěně tamtoho 30tis. Kč, teda jsem na takové věci pojištěný, ale měl bych z toho špatný pocit, kdyby za to měl dostat peníze... Jo, měli by mu napařit cokoliv, je v podmínce, tak by to mělo výsledný efekt... a až přiletí z Egypta a nebude se mít k placení jak slíbil, tak to začnou řešit jiní...

Tak a teď něco zajímavého: Asi se opravdu jedná o Tosa Inu, sice trochu jiný(barevně a lehce hlavou), než jsem našel na googlu, ale:

Uvádí se, že na vzniku dnešní podoby tosy se podíleli : buldog, mastif, německá doga, svatobernardský pes, bulteriér a anglický pointer. Tímto křížením získala tosa velikost, sílu a bojovnost. Psy bez bojovného ducha se utráceli.

Ve svoji vlasti - v Japonsku byla tosa vyšlechtěná a dodnes se používá na psí zápasy, které na sebe váží prastaré japonské tradice a rituály.

Nehodí se k celodennímu držení v kotci nebo k trvalému strážení objektu.(no žil celý zavřený, tak proto se asi chtěl vyvenčit)

Pokud se chcete věnovat sportovní kynologii a psa cvičit, zvolte raději jiné plemeno. Ne že by se například nenaučila kousat do rukávu. Pravděpodobně by se však nejprve pokusila "zlikvidovat" své psí kolegy a až potom by přišel na řadu figurant. Tosa totiž byla v Japonsku po celé generace vedena k nenávisti vůči jiným psům.

(tahle část mě velmi zaujala- já byl až ten třetí v řadě- figurant, proto jsem stihl aspoň něco udělat)
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 05 pro 2007 01:13

po celé generace vedena k nenávisti vůči jiným psům
Tak to je aj s Pitt bullom, moja "opica" je ale vedená tak aby ani psovi neublížila (zatiaľ sa mi to darí), skôr sa stalo že na ňu vybehol vlčiak.
Mik_
Příspěvky: 8
Registrován: 01 pro 2007 14:34

Příspěvek od Mik_ » 05 pro 2007 16:50

To Alkaj: a tak to má být- koupil sis psa o kterém víš, co dokáže, tak ho vychováváš tak, aby jsi ho uměl ovládat. Já si koupil ohaře, protože chci aby slídil a přinášel zvěř, proto jsem ho zas vycvičil k tomu, ale to není o lidech jako Ty a já, ale o blbcích, co si pořídí co největšího a nejagresivnějšího psa, ale už se dál o něj nestaraj- jen koupit a krmit- bohužel to není stroj, který by se dal vypnout, když ho nepotřebuješ, ale živí tvor kterému se musíš od začátku velmi věnovat. Pes za to nikdy nemůže, jen pán. Když někdo ví, že nebude mít čas, tak ať si koupí něco, co nevyžaduje takovou péči a je to od povahy klidný... Pitt bull je krásný pes(ale mě by venku zmrznul, musím mít něco celoročně venku) a můj trenér má také jednoho, má ho u 3letého dítěte a pes poslouchá na slovo, když mu řekne aby zůstal, tak se může vrátit za 30minut a pes tam, kde má být. To by můj ohař nezůstal, i kdyžy by měl :roll:
Odpovědět