Hluk pri vystrelu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 07 říj 2005 17:09

Když budete muset vystřelit bez sluchátek a vzpomenete si na to,mějte pootevřenou pusu,trochu to pomůže....


mark

Příspěvek od mark » 07 říj 2005 18:00

SINCITYMAN píše:Když budete muset vystřelit bez sluchátek a vzpomenete si na to,mějte pootevřenou pusu,trochu to pomůže....
To je pravda. :wink: Dobrá rada. :arrow: Čiastočne to vyrovnáva tlak ale plne funkčné je to snáď len pri výstreloch z väčších kalibrov - taký ľahký kanón a pod.
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 07 říj 2005 18:06

Slim Jim píše:Nechte toho, pánové. Vždyť vy už ty hádky přímo cíleně vyvoláváte. Jestli něco máte k tématu, sem s tím, jestli ne, tak nenafukujte téma.
P.S. Na to pískání v uších pozor. Je to následek něčeho, co se jmenuje "otoakustické trauma" a je to pěkné svinstvo. Lidé to snášejí naprosto individuálně- někdo se vzpamatuje po dvou třech minutách, jinému po stejném zatížení píská v uchu po zbytek života. V omezené míře se to dá medikamentózně léčit (naprosto neinvazivně- není se čeho bát), a čím dřív se s léčbou začne, tím větší jsou šance na alespoň částečnou úpravu stavu. Takže po jakékoli takové události doporučuji navštívit ORL, radši dříve než později.
Můžu potvrdit, na to že už jsu starej vůl, tak jsem asi před dvěma měsíci byl hodně akční na venkovní střelnici a začal jsem střílet z Sa58 bez sluchátek. Jsem levák, tak to odneslo pravé ucho, je blíž k závěru. Píchavá bolest mě přešla, uši zalehly, ale od té doby mě ucho pobolívá a výstřely z větších ráží, kdy stojím cca 20m od střílejících mi je nepříjemná a bolí ucho. Už si sluchátka nesundám a snad se to spraví.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 07 říj 2005 18:08

Zajdi na ušní-ale fofrem.....
Richi

Příspěvek od Richi » 07 říj 2005 18:28

Pamätám sa ako som prvý krát strielal bez sluchátok (USP 9L) bola to pre mňa pekná "šupa" a hneď my začalo my pískať v ušiach ale ako som strielal ďalej bol hluk výstrelu slabší a slabší... :D
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 07 říj 2005 18:34

A uši hluchší a hluchší......Ono to funguje plíživě na první pohled poté co se to spravíé ani nic nepoznáš,ale časem:(
Jarda

Příspěvek od Jarda » 07 říj 2005 18:58

A jak jste si stříleli na vojně ze samopalů ?
Já si nějak nevzpomínám, že by nám dávali sluchátka,ale možný to je...
Už je to nějakej pátek...
Byl to teda jenom vz.61 Škorpion :?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 07 říj 2005 19:42

Jarda píše:A jak jste si stříleli na vojně ze samopalů ?
Já si nějak nevzpomínám, že by nám dávali sluchátka,ale možný to je...
Už je to nějakej pátek...
Byl to teda jenom vz.61 Škorpion :?
Nam davali vatu.
Kocik

Příspěvek od Kocik » 07 říj 2005 19:57

Andy píše:
Jarda píše:Já jsem si to zkusil bez sluchátek na venkovní střelnici.
První rána až nečekaně v pohodě, ale už po druhý mi pískalo v uších až do večera.Třetí jsem už nedal :)
byla to .45 CZ97
Podobne je to i s puskou. Napr. vystrel pri lovu (kdyz je clovek v tzv. "loveckem tranzu") je bezproblemovy... a clovek na hluk brzy zapomene... nic ho neboli.. Nadruhou stranu vystrel pri nastrelovani zbrane je pro me osobne bez ochrany sluchu velice neprijemny. Zrejme proto, ze ocekavam hlavne tu ranu.... a ne ulovene zvire. Prvni ranu take jeste vstrebam... dalsi uz radeji se spunty.

Samozrejme se bavim o strelbe v otevrene krajine. Nikoliv na strelnici.
No jo to je dobrý :lol: Andy když loví tak je v tranzu :roll: No skvělý, chudáci houbaři a zmutovaný babky s chrastim na zádech :lol:
Naposledy upravil(a) Kocik dne 07 říj 2005 20:01, celkem upraveno 1 x.
Slim Jim

Příspěvek od Slim Jim » 07 říj 2005 20:00

Vata je lepší než nic, ale u tak hlučné zbraně jako je Sa 58 bych se na ni nespoléhal (i když principielně funguje stejně jako ucpávky do uší -např. fy. EAR, které jsou naprosto dostačující). Ovšem mile mě překvapuje taková ohleduplnost k vojákům, spíš bych čekal, že to všem bude totálně ukradené.
Kocik

Příspěvek od Kocik » 07 říj 2005 20:05

Zdenek píše:
Slim Jim píše:Nechte toho, pánové. Vždyť vy už ty hádky přímo cíleně vyvoláváte. Jestli něco máte k tématu, sem s tím, jestli ne, tak nenafukujte téma.
P.S. Na to pískání v uších pozor. Je to následek něčeho, co se jmenuje "otoakustické trauma" a je to pěkné svinstvo. Lidé to snášejí naprosto individuálně- někdo se vzpamatuje po dvou třech minutách, jinému po stejném zatížení píská v uchu po zbytek života. V omezené míře se to dá medikamentózně léčit (naprosto neinvazivně- není se čeho bát), a čím dřív se s léčbou začne, tím větší jsou šance na alespoň částečnou úpravu stavu. Takže po jakékoli takové události doporučuji navštívit ORL, radši dříve než později.
Můžu potvrdit, na to že už jsu starej vůl, tak jsem asi před dvěma měsíci byl hodně akční na venkovní střelnici a začal jsem střílet z Sa58 bez sluchátek. Jsem levák, tak to odneslo pravé ucho, je blíž k závěru. Píchavá bolest mě přešla, uši zalehly, ale od té doby mě ucho pobolívá a výstřely z větších ráží, kdy stojím cca 20m od střílejících mi je nepříjemná a bolí ucho. Už si sluchátka nesundám a snad se to spraví.
Jak pravé ucho? Neberte to jako urážku jako Andy apod. ale co já vím tak všichni leváci co znám drží pušku na levé straně těla a tedy blíž k levému uchu
Slim Jim

Příspěvek od Slim Jim » 07 říj 2005 21:26

No jo, promiň Kocíku, zachoval jsem se trochu jak kdybych to ani nebyl já, ale myslím, že musíš uznat, že tohle téma už je taková magořina, že je celkem v normě, když z toho začne někomu hrabat. Hele, uděláme dohodu: já se nebudu strefovat do tebe, ty se nebudeš strefovat do mě, ostatní se možná inspirujou a třeba se tohle téma nějak dá dohromady samo (aniž by vyhaslo pro totální nezájem, doufám).
Kocik

Příspěvek od Kocik » 07 říj 2005 21:30

Slim Jim píše:No jo, promiň Kocíku, zachoval jsem se trochu jak kdybych to ani nebyl já, ale myslím, že musíš uznat, že tohle téma už je taková magořina, že je celkem v normě, když z toho začne někomu hrabat. Hele, uděláme dohodu: já se nebudu strefovat do tebe, ty se nebudeš strefovat do mě, ostatní se možná inspirujou a třeba se tohle téma nějak dá dohromady samo (aniž by vyhaslo pro totální nezájem, doufám).
Jo tak souhlas, ale ten kritik me fakt pobavil :D
Jarda

Příspěvek od Jarda » 09 říj 2005 00:21

Andy píše:
Jarda píše:A jak jste si stříleli na vojně ze samopalů ?
Já si nějak nevzpomínám, že by nám dávali sluchátka,ale možný to je...
Už je to nějakej pátek...
Byl to teda jenom vz.61 Škorpion :?
Nam davali vatu.
Máš recht.
Ale sám bych si na to nevzpomněl...
jojo

Příspěvek od jojo » 09 říj 2005 20:48

Jednou sem si zapomnel pri cviceni dat spunty do usi a vykropil nekolik davek cvicnejma z Sa vz.58. Celkem sila, ale nastesti v pohode. Nevzpominam si ze bych mel pozdeji nejaky problemy.
to Slim Jim: Jinak na vojne nafasujes spunty do usi (v pripade zes je zapomnel dostanes nahradni nebo vatu). Strilel jsem s tim jak z 58ky tak z kulometu vz.59 a v pohode. Takze asi tak.
Odpovědět