6,35 Browning

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 06 říj 2005 18:14

Andy píše: Tak, dekuji... akustika stejna. No a procpak je asi na okraji zajmu? Jelikoz je to naboj na sebeobranu co... ? ... no nevhodny... a vo vo votom to je!
Je to slabá ráže, to nikdo nepopírá, ale hlavním důvodem je asi to, že každý šmudla dneska chce mít kanón na slony a nekouká na ostatní aspekty. Já pistoli nenosím a i tak se cítím docela bezpečně. Zbraň bych si vzal při exkurzi na Chánov, ale na to by byla .45 málo… :lol: :wink:


Návštěvník

Chudáček

Příspěvek od Návštěvník » 07 říj 2005 05:53

Tak Dědek je rasista, chce, aby nám to tady zavřeli, ach jo.
Navíc píše totální koňoviny (to je skoro urážka koní), jako že 6,35 dělá stejný hluk jako ostatní ráže. Nesmysl, ani v DUOvce se zanedbatelnou hlavní (tedy výstřel by měl být hlasitější) není 6,35 hlasitější než poplašňák. Už 7,65 Br v CZ27 je mnohem hlasitější.
Jo, a ta prasata se sice průmyslově zabíjejí, jak píšeš, ale střílení při zabijačce, pokud se ví, že je prase nezvladatelné, se ještě často vidí. Rovnou v kleci picnout, hned vytáhnout za nohy ven a vykrvit.
Dědek Plesnivák

Re: Chudáček

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 07 říj 2005 07:19

Anonymous píše:Tak Dědek je rasista, chce, aby nám to tady zavřeli, ach jo.
Navíc píše totální koňoviny (to je skoro urážka koní), jako že 6,35 dělá stejný hluk jako ostatní ráže. Nesmysl, ani v DUOvce se zanedbatelnou hlavní (tedy výstřel by měl být hlasitější) není 6,35 hlasitější než poplašňák. Už 7,65 Br v CZ27 je mnohem hlasitější.
Jo, a ta prasata se sice průmyslově zabíjejí, jak píšeš, ale střílení při zabijačce, pokud se ví, že je prase nezvladatelné, se ještě často vidí. Rovnou v kleci picnout, hned vytáhnout za nohy ven a vykrvit.
To jestli jsem nebo nejsem rasista je jen moje věc a je to navíc věc názoru, ale konstatování že bych se na Chánov neodvážil bez pořádné zbraně i když jí jinak nenosím není výrok ve kterém by byla byť jen špetka rasismu. Každý normální člověk by se asi choval stejně, stačí se podívat sem - http://www.sweb.cz/whitewoman/chanov/ Nepsal jsem že výstřel z 6,35 Br zní stejně jako když někdo vystřelí ze .44 Rem. Mag. s dvoupalcovou hlavní, já psal že je akustika skoro stejná, což není totéž. Ani 6,35 Br se nadá na ulici střílet tak aby si toho nikdo nevšiml. To je vše. Jestli sis to vyložil tak že jsem urazil tvou milovanou a jedinou zbraň - výkřik techniky, novoty drahoty a spolehlivosti, tedy CZ 27, tak to se omlouvám, rozhodně jsem to v úmyslu neměl. No a co se prasat týče, pokud ho před popravou klasickou střelnou zbraní nezatáhneš na střelnici pak musíš tvrdit že jsi ho zastřelil v sebeobraně, jinak jednáš nelegálně. Já psal jak se prasata zabíjí nejčastěji. To že ty je usouložíš k smrti nebo jim předčítáš svoje básně a donutíš je tím spáchat sebevraždu nikoho nezajímá. Nesuď podle sebe druhé.
Návštěvník

Kretén, to se jinak nazvat nedá

Příspěvek od Návštěvník » 07 říj 2005 07:42

Rasismus je rasismus a že je někdo na jiném webu taky rasista, tě neomlouvá. Můžeš si být rasista v soukromí, ale na slušný web s tím nelez.
Kromě milované CZ27 mám ještě řadu dalších milovaných, úhrnem tak za 200 tisíc Kč, takže já nemám CZ27 rád z donucení, že bych neměl na něco lepšího.
To, co jsem napsal o prasatech a popravách je holý fakt, to co píšeš ty, je mizerný pokus o vtip. Nebo že bys fakt psal o sobě?
Někteří lidé prostě neunesou srážku s realitou, každý čtenář snadno posoudí, o kom z nás dvou to platí.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 07 říj 2005 08:55

Dedku - nechapu, proc se zabyvas tak ubohym utokem na Tebe, jake predvadi "anonymni" nebo "kocik" .. staci se podivat na jejich nic nerikajici prizpevky a hloupe nazory - a jedine vysvetleni pro mne je, ze Te hadky se s temi inteligenty snad bavi? .. jak je to? :lol: :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 07 říj 2005 09:33

Sidewinder píše:Dedku - nechapu, proc se zabyvas tak ubohym utokem na Tebe, jake predvadi "anonymni" nebo "kocik" .. staci se podivat na jejich nic nerikajici prizpevky a hloupe nazory - a jedine vysvetleni pro mne je, ze Te hadky se s temi inteligenty snad bavi? .. jak je to? :lol: :wink:
Asi ho to bavi... tak ho nech ;-) Nekdo holky... jiny vdolky...
Wad

Příspěvek od Wad » 07 říj 2005 09:43

Chlapi, já to tu trochu nahodil na koleje v zoufalé snaze zabránit hádce, ale vidím, že někdo se dokáže pohádat fakt o cokoli (neberte to jako urážku, to je prostě konstatování faktu). Radši toho nechme a vraťme se k 6,35 Br. Speciálně by mě zajímalo, jestli jste s tím někdy někdo něco trefil? Já zkoušel DUOvku na terč, jen pár ran (nebyla to moje zbraň ani moje náboje, tak mi přišlo nevhodné toho vystřílet celou krabičku) a na 25 m jsem šesti ranami netrefil ani papír (!) MPT 50/20. Nedalo se s tím pořádně zamířit (nemá to mířidla, jen drážku), ale i tak bych od toho čekal víc. Na druhé straně chápu, že DUOvka s 6 cm hlavní a bez mířidel naprosto není určená k boji na 30 metrů (možná tak na 3 8) ). A jak jste na tom vy?
P.S. Docela by mě zajímalo, jak se ten anonymní ochránce lidských práv bude tvářit, až mu nějaký rómský spoluobčan (samozřejmě právoplatný a plnoprávný člen naší demokratické společnosti) kdesi v podchodu bezmála urazí hlavu kvůli digitálkám od Vietnamců a tramvajence s propadlým kupónem, jako se o kdysi stalo mně!
Návštěvník

Jen si fanděte

Příspěvek od Návštěvník » 07 říj 2005 10:05

Aha, tak hádka o ničem. A věčné téma, anonym je méně než někdo s vymyšlenou přezdívkou. Co třeba tohle, k tématu:
Já se s DUOvkou na 15 metrů trefím do terče 50/20 do černého, věřte tomu nebo ne. Je vás problém, že vy ne.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 07 říj 2005 10:14

Anonymní strážce politické korektnosti a antirasismu nechť si laskavě .... (zde ať si doplní každý, co mu jest vhodno) a neotravuje místní vzduch.

Fakt je, že jednak 6,35Brw sama o sobě není extra přesná, a navíc, Duovka není stavěná na jakoukoliv přesnou střelbu. To je zbraň pro blízké střety. Nic víc od ní nelze očekávat, než že se přibližně namíří na útočníka a střílí se. Podle mne je hluk 6,35 přibližně srovnatelný s malorážkou.

Je jasně vidět, jak se vyvíjí náhled na sebeobranu a sebeobrannou střelbu dík (hlavně) zvyšující se intenzitě útoků a zvyšující se úrovni teoretických a praktických znalostí. Nejdřív stačilo 6,35Brw (tak do konce 20tých let), poté 7,65Brw (někdy do konce 70tých let v ČSR, ve světě někdy dřív) a teď už člověk aby s sebou pomalu vláčel kanón ráže aspoň 20mm :) (fakticky 9mm Browning je považováno za absolutní minimum).
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 07 říj 2005 10:33

Sidewinder píše:Dedku - nechapu, proc se zabyvas tak ubohym utokem na Tebe, jake predvadi "anonymni" nebo "kocik" .. staci se podivat na jejich nic nerikajici prizpevky a hloupe nazory - a jedine vysvetleni pro mne je, ze Te hadky se s temi inteligenty snad bavi? .. jak je to? :lol: :wink:
Tebe tenkrát Kritik taky nenechal zrovna chladným. :wink: Ale máš pravdu, rozumný člověk si udělá názor sám a na hlupácích nezáleží.
Wad

Příspěvek od Wad » 07 říj 2005 11:03

To může být čímkoli- bylo to 25 a ne 15 jako u tebe, byla to jiná zbraň (exemplář), možná jsem neměl den, strašně špatně se mi to drželo (možná máš menší ruku) atd., atd. Pochopitelně nevylučuju, že chyba je ve mně, ale třeba s Waltherem PP dokážu na 25 m minimálně totéž co ty s DUOvkou na 15 m (a Walther PP není zase o tolik větší než DUO, ovšem má delší hlaveň a předvším má mířidla). Ono taky holt každému sedí do ruky něco jiného, a když má člověk dojem, že mu to při výstřelu vypadne z rukou, tak to přesnosti střelby zrovna dvakrát neprospěje. V každém případě zajímavá informace.
S tím vývojem sebeobrany souhlasím- dřív pachatelé skutečně nebyli tak zběsilí a bestiální jako dneska, aspoň většinou, takže zřejmě stačily i menší zbraně.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 říj 2005 11:23

HanuIv píše:...Je jasně vidět, jak se vyvíjí náhled na sebeobranu a sebeobrannou střelbu dík (hlavně) zvyšující se intenzitě útoků a zvyšující se úrovni teoretických a praktických znalostí. Nejdřív stačilo 6,35Brw (tak do konce 20tých let), poté 7,65Brw (někdy do konce 70tých let v ČSR, ve světě někdy dřív) a teď už člověk aby s sebou pomalu vláčel kanón ráže aspoň 20mm :) (fakticky 9mm Browning je považováno za absolutní minimum).
Podle mě to souvisí s hledáním nějakého nedosažitelného ideálu. Zkusím to říct asi takhle :
Šance na úspěšnou obranu
bez zbraně - útěkem nebo pěsti 50%
nůž, obušek, plynovka, sprej 80%
střelná zbraň 95%
střelná zbraň+dobrý výcvik 99%
střelná zbraň ráže 6.35+výcvik 99.001%
střelná zbraň ráže 9para+výcvik 99,005%
střelná zbraň ráže .44mag+výcvik 99,006%

Upozorňuji, že jsem to hodně zobecnil a ty čísla jsem si vymyslel zrovna teď u klávesnice (řádově by to tak mohlo být). Hlavně u obrany beze zbraně (já 190cm/94kg versus žena 160/50) budou velké rozdíly. Chtěl jsem hlavně zachytit rozdíl mezi obranou různými rážemi.

Jsem zvědav, kdo první začne argumentovat nečekaným útokem skupiny podnapilých zfetovaných 130-ti kilových negrů se samopaly UZI a v neprůstřelných vestách. :wink:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 07 říj 2005 13:44

Já bych asi nebyl tak optimistický v tom, jakou šanci má ktreré individům s jakou zbraní.

Jednak nesouhlasím s hodnocením 99,001% u 6.35BRV a 99.006% u .44Mag.
Nesouhlasím ani s 99% jako dogmatem u vyzbroje střelnou zbraní. To je snad jenom berlička pro ty, kteří nemají dost jiných argumentů proč si chtějí kupovat zbraň - mám bouchačku - ubráním se každému. To se nedá takhle kategorizovat.

Asi bych to viděl takto:

Pohled situační (říkejme mu taktický):

Jaká je situace? Překvapil mne útočník? Je jeden, nebo jich je víc? Jak útočník vypadá (je to atokilový nmamakaný chlap, nebo padesátikilové chrastítko)?Má zbraň? Jakou (nůž, pistoli)? Jsem vycvičen ke zvádání takovýchto situací? Jsem sto se bránit?

A pak pohled "technologický":

V první řadě je ráže mé zbraně ta, která dost penetruje (má dost vysokou měrnou energii)? : tedy odpadá 6,35 a 7,65 - ty dost energie nemají.

Dál mohou odpadnout ráže s vysokou plošnou energií (<1,7J/mm2) - tedy ty, které penetrují až moc (hlavně neprostřelit).

Z tohoto všeho lze potom usoudit, jak velká je reálná šance.... Teď bych rád viděl Vaše tabulky!
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 07 říj 2005 17:01

Pravda je,že bez tréninku,hlavně psychického se neubráníš ani Gatlingem:-)Kdysi jsem zažil jak při cvičném souboji na gumové nože kluk omdlel-prostě v rozrušení zapomněl dýchat a věřte tom nebo ne.Jedna zdravotní sestra zase vyprávěla,jak jedna její žákyně takto omdlela při poskytování první pomoci.pokud si někde nenacvičíte nějaký druh boje na kontakt a jak ten kontakt zvládnout tak to bude dost velký handicap,věřte mi.
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 07 říj 2005 18:27

Dědek je borec, puškař a zná. Proč řešit slovo rasista na serveru o zbraních nechápu. Naše společnost je z 90% rasistická akorát se k tomu nikdo nechce přiznat, protože by nebyl IN. Já nemám černý rád, ale nebudu to řešit přes server o zbraních.
Také nenosím u sebe zbraň a myslím, že ráže 6,35 je stejně nebezpečná jako každá jiná.
Spíš ve všech příspěvcích hledám lidi přihlášené, které už trochu znám z jejich příspěvků a pochodů mysli. Napadá mě osobní setkání na střelnici s výměnou zkušeností a poznání lidí přispívajících do tohoto fora.
Přemýšlejte borci, 300m střelnici i slevným ubytováním mohu zajistit.
Odpovědět