Jak ziskat vyjimku ze zakona na nakup full auto

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Václav
Příspěvky: 12
Registrován: 03 lis 2006 14:07
Bydliště: Praha 9

Jak získat výjimku ze zákona na nákup full auto

Příspěvek od Václav » 26 led 2007 23:50

Zajímalo by mne jako fyzickou osobu :D , jak získat výjimku pro nákup zbraně ve full auto, tedy samopalu plně automatického, střílejícího dávkou, co je k tomu potřeba, jaké podmínky klade policie pro její získání atd. Také by mne zajímalo jak je to potom s nákupem zbraně. Podělte se prosím o svoje zkušenosti. :wink:


S pozdravem Václav.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 27 led 2007 09:53

Jednoduchy - prijdes na PCR, stejne, jako zadas o povoleni nakupu B zazadas o vyjimku kat. A, nicmene musis mnohem vic specifikovat duvod, pak pockas, dostavis se a "jen tak" ji pravdepodobne nedostanes (leda bys byl proflaklej clen nejakyho KVHcka - klub vojenske historie, nebo bys mel sakra sluzebni duvod apod...). Pak pujdes a s tou vyjimkou si koupis full-auto stejne, jak s nakupkou.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 27 led 2007 13:05

Ano, takovy je postup. Jednoduchy.
Jen si to musis umet zduvodnit. Pokud myslis fyzickou osobu, proste obcan nepodnikajici, tak si myslim ze to je utopie.
Pokud podnikas, tak by to melo byt teoreticky lehci, ale najdi mi duvod k noseni automaticke zbrane.
Vycvik ve strelbe, ale to te neopravnuje zbran nosit, ale jen prevazet na misto vycviku.
Sberatelstvi (stejne omezeni)
nebo prevoz penez, zbrani a strategickych materialu nebo ochrana strategickych zarizeni nebo ochrana vysoce postavenych osob.
Strategicke materialy, zarizeni a osoby shora zminene chrani statni ozbrojense slozky.
Preprava zbrani a velke obnosy penez, tezko budes na ICO.
Jiny duvod mi nenapada.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 27 led 2007 17:24

Hlavně si spočítej, jestli Ti výjimka na A stojí za to (kontroly PČR)... Znám pár lidí od policie, kteří kvůli tomuhle rozhodně nechcou A ale radši koupí semiauto.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 27 led 2007 17:33

To je samozrejme dalsi neprijemnost s tim spojena. Pokud mas normalni zbrane, tak ti zakon uklada jejich zabezpeceni podle zakona. Ale vlastne ti to nikdo nemuze zkontrolovat. Policie te vyzve predlozit zbrane ke kontrole tak je proste prineses. A do te doby nez te nekdo vykrade nebo ty udelas nejakou hovadinu, tak je to uplne jedno.
v pripade drzeni zbrane A, ti prijdou na kontrolu.
Dalsi vec je to, k cemu to vlastne budes mit. Na jakych strelnicich s tim budes strilet atd.
Ano, je to naprosto tvoje vec, jen se mi zda ze drzet automatickou zbran A, je jen proto ze ji budes mit a budes ji moc ukazovat kamosum.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 27 led 2007 18:09

Měl jsem zálusk na Špagina ,líbil se mi, je za pusu. Informoval jsem se jak je to na Brně-venkově s vyjímkama a prý jsem naprosto bez šance. V tomto "okrese" se prý vyjímky nevydávají :(
Václav
Příspěvky: 12
Registrován: 03 lis 2006 14:07
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od Václav » 31 led 2007 13:32

Před nějakou dobou jsem měl nabídku převážet peníze u B. firmy, kde dělám na vedlejšák strážného, tak jsem myslel, že by to byla vhodná volba. Zatím jsem to nevzal, takže to je stejně jenom teorie pro možnou budoucnost. Spíš se asi vydám cestou samonabíjecí brokovnice Molot Vepr, jedině mě pěkně naštvalo, že za to chtějí 33 000,- Kč :roll: viz. http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=2602 a to nezminuji doplnky jako kolimátor, další zásobníky :lol: , takže to muže taky nějakejch pár tisíc přidat k celkové ceně + ještě něco stojí taky střelivo a to už mi přijde trochu moc. :cry:
S pozdravem Václav.
Oldřich
Příspěvky: 36
Registrován: 05 srp 2006 18:59
Bydliště: Rudná u Prahy

Příspěvek od Oldřich » 09 úno 2007 11:33

Ulehčí fyzické osobě, dostat vyjímku na zbraň kategorie A, vlastnění zbrojního průkazu skupiny A-ke sběratelským účelům? Jsem z Prahy západ a do budoucna bych něco druhoválečnýho rád. V KVH nejsem.
Jeden z nejhezčích pohledů na svět je přez mířidla zbraně.!!Z té správné strany!!
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 09 úno 2007 14:33

Ulehci, bez ni snad ani neni sance vyjimku na Acko dostat...

Kazdopadne - pokud nekdo neni v KVHcku a automata nepouziva k tomu, aby pri rekonstrukci nejaky bitvy mohl strilet slepejma (s nalezitym povolenim pro danou akci), aby to vypadalo verohodne, tak vyznam full-auto nejak moc pro nevidim...

Uz i vojaci se odnaucili pouzivat utocny pusky v davkach, natoz pripadny ochranny slozky typu PCR, SBS apod...

A predstava, ze me prepadnou pri prevozu, ja vybehnu z auta jako Rambou a jednou davkou za 2 sekundy postrilim vsechny zloduchy - ta je rekl bych mylna
fbidavid

Příspěvek od fbidavid » 12 úno 2007 00:20

Ahoj Václave, nechci Tě od toho odrazovat, ale souhlasím s nazory na tomto foru, to acko nema smysl, i kdyby se Ti podarilo jej dostat, tizeny efekt to mit stejne nebude, ver mi, ze v oblasti BAcek delam dost dlouho nato, abych vedel, ze Acko ti bude k nicemu, uvedom si ze zijes v CR a jsi vazan zakony, ani ja si uprimne nedokazi predstavit situaci, kdy jsi ciste hypoteticky prepaden a Ty to v souladu s §13 zacnes kropit kolem, tak aby jsi nezranil nezucastnene osoby. Myslim si ze Ti bude bohate stacit kratka palna a pokud chces treba dosahnout odstrasujiciho efektu, myslim ze semi auto bude ta spravna cesta. Ale hlavne Ti preji, aby jsi tu zbran nemusel nikdy pouzit...
Václav
Příspěvky: 12
Registrován: 03 lis 2006 14:07
Bydliště: Praha 9

Důvod

Příspěvek od Václav » 02 bře 2007 16:23

Původně jsem měl záměr to ziskat pro nákup full-auto pistole. Na vojně jsem měl takovouhle ČZ, tak jsem si myslel že si pořídím něco takového i doma jako v Čechách, ale jak čtu tady ve fóru tak je tu moc překážek. :roll:
Mein Gottes, kdo vymíšlí ty zákony ? :shock: mám pocit že ti lidé viděli zbraň jenom v rádiu, tzn nikdy. :cry:
S pozdravem Václav.
dh1
Příspěvky: 42
Registrován: 22 led 2007 02:07

Příspěvek od dh1 » 27 lis 2007 20:11

Existuje v ČR nejakej okres kde ji vydaji bez problemu kazdymu kdo o ni zazada?
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 27 lis 2007 20:26

dh1 píše:Existuje v ČR nejakej okres kde ji vydaji bez problemu kazdymu kdo o ni zazada?
Pane Boze, to jsi si to tu neprecetl. Vsude ti to daji bez problemu, pokud si to zduvodnis.
Jen jsem zvedav jaky duvod si vymyslis aby jsi nosi fullauto pod kabatem po Praze. :-)
Mam znameho, ktery dela pro jednu velkou BA a sel tak daleko, ze si myslel ze kdyz si udela ZL na A, ze bude v pohode. Chyba lavky, Jako drzitel ZL na A, si to koupil a ma to doma v trezoru. :-)
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
dh1
Příspěvky: 42
Registrován: 22 led 2007 02:07

Příspěvek od dh1 » 28 lis 2007 17:05

Pane Boze, ty asi nechapes, ze v Brne nebo v Brne-venkove muzes na vyjimku A zapomenout a nepomuze ti zadnej duvod! A nejenom tady, v hodne okresech po cele CR. A kde jsi prisel na to, ze ji chci na noseni? Na noseni ti ji nedaji ani na vyjimku. Jinak diky za smysluplnou odpoved, obcas je mlceti zlato, bez urazky. Takze kdyby nekdo vedel kde ji daji BEZ PROBLEMU KAZDEMU, at napise okres, diky.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 28 lis 2007 17:43

Ne ty nechapes jednu vec. A to je ze ze zakona ti vyjimku musi udelit vsude a kazdemu, pokud si to podle zakona oduvodni. To ze ti to nekde zamitnou, neznamena ze se nemuzes odvolat a vyjimku dostat, pokud je duvod opodstatneny.
Ptat se kde je nesmysl, protoz musis zadat v miste kde bydlis. leda ze se budes stehovat.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Odpovědět