SAKO

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

SAKO

Příspěvek od Zapy » 23 lis 2007 16:14

Mate nekdo zkusenosti s kulovnicemi Sako? Popripade porovnani Sako-Tikka-Czub ?


-- Life is pain --
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 23 lis 2007 16:36

Myslim ze docela vypovidajici trideni nam napovi cena.

Kvalitativne od horsiho k lepsimu

CZ
Tikka
SAKO

Pouzite materialy, kvalita zpravovani.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 23 lis 2007 16:44

Ja vim ze cena kolikrat urcuje kvalitu, ale u nekterych veci se plati za znacku a kvalita je napr horsi, nez u levnejsich.. Rad bych do budoucna uvazoval o koupi kulovnice a optiky ( toho leupolda jak ste mi radil), a rad bych ziskal informace, prece jen ta invetice by byla celkem velka. Ne ze bych nabyl spokojen s svou stavajici ,ale je ji uz 40let. Muj cil byl CZ550 .308 Winchester a ten osadit Meostarem R1, ale jak zjistuji tak to by nebylo to prave orechove.. Tak bych prave rad vedel vice o kulovnicich SAKO a Tikka..
-- Life is pain --
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 23 lis 2007 17:07

Shiva ti poradí Sako :D Jenže kolik do toho chceš na nacpat a co s tím střílet ? Kolega má CZ 550 a spokojenost ,přesný víc než mi a kdokoliv jinej.Nebo to řeknu takhle byl jsem na střelbách a kluci tam mněli Saka TRG 22, CZ 700 a Dragunovy. Dragunov jasný, ale koukal jsem na terče a světe div se CZ 700 byla taková bych řekl ze všech nejlepší ale to je bych řekl hoooodně zapříčiněné střelcem tak asi tak nějak. A nekamenujte mně je to jen muj objektivní názor :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 23 lis 2007 17:34

Tak to zas neni tak uplne pravda. Ptal se na rozdil.

Pokud je to o vyberu, tak je to u nas (diky ekonomice a kupni sile obyvatel) otazka penez, teprve pak az zbytek.

Pri koupi serive zbrane je to vzdy o tom na jaky kus budes mit stesti nebo smulu. Samozrejme nekteri vyrobci maji vetsi procento horsich ks nez jini vyrobci, a to je proc jsou nektere flinty proste za vic a nektere za min penez.
Pak je dalsi aspekt a to je co od te zbrane ocekavas a chces, jak presne chces strilet atd.
cim vice od flinty chces tim vice uprav na ni potrebujes delat. a cim levnejsi flinta je (nizsi vyrobni naklady, Proc asi?) tim vic te to bude stat. od ulozeni do pazby, pres vymenu spouste a zpresneni ozubu az po vymenu hlavne. no a treba u CZ hlaven nemusi jit vubec ven.

Delali jsme nekolik 700 a nekolik 550 a vsechny s munici na miru strili kolem 1/2MOA, i Tikka hunter s tenkou hlavni pod 1/2 MOA.

takze asi tak.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Harry
Příspěvky: 57
Registrován: 29 zář 2007 19:41

Příspěvek od Harry » 23 lis 2007 18:34

Hmmm, no dovolím si k tomu taky něco říci.

Mám CZ 700. Na pozadí její koupě bylo víc různých důvodů (který se jiných lidí určitě týkat nebudou). Ale co se týče střelby jako takové, tak dneska už bych takovou blbost neudělal! Z výše jmenovaných bych koupil SAKO TRG22 a byl bych v klidu a vysmátej :wink:

Jistě, dnes moje puška střílí stejně jako ty Saka, ale stejných výsledků se dá dosáhnout pouze s mnohem větší námahou. To co se dá nastřílet se Sakem lehce, v klidu a pohodičce, to s mojí CZ 700 s vypětím všech sil a řekl bych skoro "v křeči".

Ale nechtěj ani vědět, jaký martýrium předcházelo tomu, že teď už to střílí obstojně (k tomu by jistě Shiva měl co říct. Ostatně díky jemu se to podařilo). Ale tý práce, úsilí a peněz co to stálo - no jak jsem říkal, znovu bych takovou blbost neudělal... A to jsem si naprosto jistej tím, že větší díl na tom, že ta puška střílí dobře, má ta vynikající a drahá optika co na tom mám, než samotná puška. Dát na to Meoptu, tak jsem v háji a nepomůže mi ani vyhánění ďábla knězem :(

Za půl peněz bych měl Remingtona M700 s Leupoldem a střílel bych asi tak stejně. A i sériová spoušť u Remingtona by byla lepší než ten kus polena, co se u CZ vydává za spoušť :evil:

Může to znít zaujatě (a taky sakra zaujatej jsem), ale z vlastní bolestný zkušenosti vím, co všechno mne to stojí, abych dokázal střílet tak jako lidi co to SAKO mají. A když bych to spočítal finančně, tak by mne nakonec to Sako vyšlo levnějc... Bohužel už jsem do toho investoval tolik peněz, času a práce, že už si tu pušku nechám. Ale vždycky si budu v duchu ťukat na čelo a kroutit hlavou nad tím, jakou hovadinu jsem tenkrát z neznalosti a naivity udělal :shock:



Harry

PS: Takže radši ani nemyslím na to, jak bych mohl střílet s lepší puškou, mohlo by se mi totiž udělat šoufl :roll:
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 23 lis 2007 18:53

Aha, takze kdybych chtel ji napr. pouzivat pouze pro lovecke ucely tak mi bude stacit cz550 s nejakou meoptou, A kdybych se nechtel venovat pouze lovu a chtel strilet i na terce pak sako s leupoldem? co se tyka otazky investice pokud budu chtit tu lepsi budu si muset pockat dyl, vic v tom neni ja nez se rozhodnu pro nejakou investici byl bych rad se rozhodl s tim vedomim ze pro rozhodnuti sem udelal maximum.. abych si pak nakup nevycital
-- Life is pain --
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 23 lis 2007 19:49

Při použití je tam několik dalších aspektů, které musíš zvážit. Jde o to, jestli se chceš tahat s těžkou hlavní a jestli Tě nebude srát, že každou chvíli klepneš se zaměřovačem o šprušel na posedu. Na šoulačku už je ta váha zase sakra znát.

Když to zkousneš, proč ne...ale chce to zvážit všechno. Já mám lovecký zbraně, který jsou spíš off-roadem, než Ferrari.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 23 lis 2007 20:14

to Harry
To je teda hrozna spoust :-) Moje oblibena replika, ze jo? Ale pokud si pamatujes, tak jsem ti rikal od pocatku ze 700 neeeee. Jenze jsi udelal u Dekanyho vybornou koupi. No. ted jsem cetl jeho clanek ve Zbranich a Nabojich. Musel jsem se smat. Ano jeho obchodni taktika v CR ma uspech.

ne ted vazne. V podstate jsi potvrdil co jsem napsal. Je potreba se rozhodnout co a jak presne chci strilet. a kolik na to mam penez. Vzhledem k tomu, ze proste ne vsem mohu doporucit (teda mohu, ale lidi na to proste maji) flintu za 100k tak hledam levnejsi varianty.
Ja osobne bych klidne sel do 550, nechal predelat (na ty jsou i lepsi spouste) ale nedelal bych kompromis s puskohledem. Meoptu proste ne.
Uprimne receno, TRG ani CZ700 neni lovecka puska. A drtiva vetsin myslivcu strili max do 150m na cil kolem 15cm (3MOA) nekdy i vetsi. takze pozadovana presnost vybaveni je do 2 MOA a to v podstate strili skoro kdeco. k tomu abych s tim chodil pohodlne v lese, na posed apd. mi opravdu staci kratka tenka hlaven a kdyz budu mit stesti tak najdu i tovarni naboje co to budou umet.
Rovnez i ta meopta bude stacit, ma dobre sklo a myslivci (jsou vyjimky) maji nastreleno na ONV a klikat nepotrebuji, tim nepociti hlavni nedostatek meopty, spatne mechanicke vlastnosti korekci. Jedinou vec bych na lovecke flinte udelal, zvlaste mam li drevenou pazbu a opravdu chodim do lesa za kazdeho pocasi. Pillar bedding.
pokud ale budu chtit strilet sportovne, tak opravdu TRG a lepsi.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 23 lis 2007 21:48

Možná by stálo za zmínku to, že uvažuješ na poli sportovních střel, tedy FMJ. Až budeš pálit polopláštěm, nevím, jestli využiješ vysoce kvalitní zbraň pro lovecké účely...;)
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 23 lis 2007 22:22

Takze v podstate pokud nebudu strilet sportovne abudu si chtit obcas strelit na terc a uz kvuli soulackam a strachu z toho ze ji klepnu o posed a podobne mi s klidnym svedomim staci cz550 (co se tyce streliva mam v umyslu pouzivat RWS)...
Ale co je dulezite je nepodcenit optiku.. Meoptu jako variabl ne, Shiva mi rikal ze jako variabl je nejlepsi volbou Leupold (i co se financi tyce)...
Otazka zni co Meopta jako pevne zvetseni? Prosim berte v uvahu tak max. 100 vystrelu rocne (RWS jsou drahe)..Kazdopadne me tedka napada estli by pri tech 100 rocne nevydrzel i ten meostar R1? Vite prekvapujeme, ze meopta vyrabi "smejdy", kdyz dela (tedy tohle sem cetl a nevim estli je to pravdiva informace) napr. pro Swarovski coz je znacka..

2 Childeater: Zajimalo by me jestli jsi nekdy potreboval nebo by se ti nekdy ten variabl hodil ? nebo jesli staci bohate jedno priblizeni, popripade neni lepsi mit 2 optiky pevny.

A pak co se tyka montazi: stalo se vam ze pokud nepouzivate pevnou montaz se vam montaz zpusobi to ze optika nedrzi nastrel (myslim to z duvodu montaze, nejake nepresnosti pri nasazovani optiky na montaz a podobne). Diky za odpovedi
-- Life is pain --
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 23 lis 2007 22:25

FMJ se pro sportovni ucely nepouziva. HPBT a HPFB ano.

Velice presne strely pro lovecke ucely jsou napr. IB, V-max, SST od Hornady nebo Ballistic silver tip CT, Ballistic tip, AccuBond od Nosler.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 23 lis 2007 22:28

Variabel by se mi hodil vždycky, když jsem střílel na jelena na 200m...:D

Ale naučil jsem se střílet s osmičkou a díky pevnému zvětšení relativně slušně odhadovat vzdálenost, na kterou jsem střílel. Jak už jsem někde psal, používám Doctery 8x56 s červeným bodem, hlavně kvůli světelnosti a nočním čekaným na prasata nemám variabel.

Ty jsi mi psal, že lovíte hlavně srnčí a výjimečně pašíka, nebo daněk. Tam bys asi variabel upotřebil.

Tam, kde střílím já, ho nepotřebuji. Na noční čekané pro mě totiž výhodnější osnova ve tvaru silného téčka a RD.

Meopty s proměnným zvětšením bych se bál, na základě zkušenějších názorů z tohoto fóra. Jinak, skla by tam neměly bejt špatný.
Naposledy upravil(a) Childeater dne 23 lis 2007 22:30, celkem upraveno 1 x.
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 23 lis 2007 22:30

2 Shiva: Nesetkal jsi se se strelou Evolution od RWS, teda dost sem o ni cetl ,ale jeste neznam nikoho kdo by ji pouzival v praxi..

2 Childeater: Shiva mi o tech problemech rikal a doporucil leupolda, ja jsem jen myslel, ze by treba pri mensim nastrelu mohly vydrzet..
Naposledy upravil(a) Zapy dne 23 lis 2007 22:36, celkem upraveno 1 x.
-- Life is pain --
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 23 lis 2007 22:34

To Zapy
precti si ohledne meopty a myslivecke strelby muj predposledni prispevek.

neda se rici ze meopta dela zmetky, maji vyborne sklo, ale mechanika znacne pokulhava a tim se stava (pro mne) nespolehlivou.

Montaz
v soucasne dobe je asi nejuniverzalnejsi a nejspolehlivejsi (pokud je kvalitni ocelova a dobre pridelana) weaver lista a kvalitni ocelove krouzky. Pri sundani a opetnem nasazeni byla potreba korekce 1 kliku 2x z deseti pokusu. a to stranova. 1klik = 1/4 MOA (7.25mm/100m). Pro myslivce zanedbatelna chyba.
Pravda je ze weaver rail nevypada myslivecky. :lol:
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Odpovědět