Zaviraci nuz - poradite?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Clarke
Příspěvky: 10
Registrován: 04 črc 2006 08:57

Příspěvek od Clarke » 14 srp 2006 10:04

Díky za rady. Zkouknul jsem váma doporučované nože, a SOG Spec Elite 1 mi nakonec asi bude vyhovovat nejvíc. Parametry má stejné jako CRKT M21 který se mi líbí, ale zavřený má o 2 cm méně, je lehčí, a výstupky a zdrsnění co ničí oblečení se na něm taky nenacházejí (alespoň podle fotek). Takže pro denní nošení by mohl vyhovovat. Sice jsem původně chtěl nůž s výraznou záštitou (resp vybráním pro ukazováček) což ten SOG nemá (a navíc má profil dřívka od nanuku), ale to bych asi nevybral nikdy. :wink:


Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 27 bře 2007 23:27

vito :arrow:

Není to nic na tlučení. Já jsem nedávno dostal normální zakázku na nabroušení kuchyňských nožů. Většinou to byly běžné KDS,ty mám rád protože docela dlouho vydrží ostré. A pak tam byl takovej ten japonskej sekáček s kovovou střenkou.Majitel mi říkal,že ho koupil někde na trhu od Vietnamce. Já ho brousil snad tři hodiny,ale když jsem ho nakonec přetáhl na finišeru,tak jsem nevěřil:to bylo tak neuvěřitelně ostrý a přitom když jsem s tím sekl do prkýnka tak na ostří nebyl vidět žádný defekt. Jasně kvalita nezaručená,ale když se povede tak na firmě nezáleží.
Utan

Příspěvek od Utan » 20 lis 2007 11:19

na obranu bych koupil jedině SOG Pentagon Elite (velikost podle chuti). Je lehký, neklouže, špička umožňuje dobrý trénink do špalku, aniž bys musel pokaždé přebrušovat (nebo si koupit dva nože), rychlé otvírání (zatlačíš palcem na pojistku a pohybem zápěstí ho vyhodíš), prostě opravdu povedený kousek a pokud se nepletu, pro praváky i leváky.
A do kvádra nějakou verzi Ti-Lite od Cold Steelů (jestli mají levorukou verzi), ale to až tak nutné není. Ten Pentagon ti ostudu neudělá.
Utan

Příspěvek od Utan » 20 lis 2007 11:24

A na běžné používání si kup Lethermana v titanu. Je drahý, ale nikdy nebudeš litovat, žes do toho šel.
Utan

Příspěvek od Utan » 20 lis 2007 11:27

Oprava Leathermana
Odpovědět