Cal .22LR

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 17 lis 2007 13:24

Arnie, jde o zvyk. Se zbraní, kterou nosíš, je třeba trénovat a střílet. Pak už Ti to ani nepřijde, že ji držíš dvěma prsty. Např. na panákovi pro policejní parkur při SA režimu zasahuji pětkovou zónu 24 až 28x ze 30 na 20 m, při DA režimu ji do 10m zasáhnu rovněž spolehlivě. Je až neuvěřitelný, jak je ten dvoupalcák přesnej. Vím, jsou to klidové podmínky na střelnici, praxe "v akci" by byla nepoměrně horší, nehledě na to, že NO na 10 m a více by těžko nějakej soud uznal. No a co se týká účinnosti, americkejm Copům sloužila tahle ráže spolehlivě několik desetiletí, přičemž si nemyslím, že by se Homo Sapiens stával v posledních letech odolnějším. Rovněž nepředpokládám, že budu střílet na "pancéřovanýho smažáka" (obecně nepředpokládám, že budu muset někdy střílet - nicméně jsem na to připraven). Uvědomuju si, že jsou daleko účinnější ráže, .38 Spl. beru jako nejnižší použitelnou a při dané váze zbraně (380g) ještě snesitelnou pro double tap. Střílel jsem touž zbraní v ráži .357 Mg., s tím se ale zatuplovat nedalo ani náhodou. Lehká zbraň je vždycky kompromis.


Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 17 lis 2007 13:25

Kluci kudy se to procházíte,že potřebujete kvér na ochranu života. Chápu ,že se časy mění,ale já jsem si za celý svůj život vystačil s fackami. A že bych se nedostával do styku se spodinou lidské společnosti se taky nedá říct protože na pracuji na oddělení závislostí a to jak račte vědět nejsou jenom nějaký rozklepaní staří alkoholíci,ale pěkně propíchaný feťáci v deliriu. A to je podle směrnic EU nesmím uklidňovat nijak bolestivě,ani chvaty ani hmaty a už nikdy nesmí dojít na facky. Myslím,že kdo má kvér v kapse ten se podvědomě těší na to až ho bude nucen použít.
Aquila non captat muscas
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 17 lis 2007 13:26

Harquebusier píše:K čemu je v sebeobranné situaci průraznost? Abys zasáhl kromě útočníka i někoho nezúčastněného?
.45 ACP to auto neprostřelí, a vadí to tomu aby byla ráží se skvělou zastavovací schopností, tudíž vhodnou pro sebeobranu?
Přestávám ti rozumět, co vlastně tvými příspěvky chceš říct. Vždy´t říkám že 45acp je dle mého názoru nejlepší ráže na sebeobranu /někdo se mnou souhlasit nemusí/. O tom se stále vedou spory a my to nevyřešíme. Jinak zda 45 neprostřelí auto...nejsem si tak uplně jist, nerad bych tě zklamal
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 17 lis 2007 13:27

To arnie: Něco na tom je, ale přesto je 38 Spl celkem vhodná ráže pro sebeobranu. Není sice nikterak výkonná, ale díru udělá slušnou a vzhledem k menší rychlosti střely předá většinu energie cíli.

Proti autu, neprůstřelné vestě, apod. bude sice neučinná, ale na nechráněného útočníka je v drtivé většině případů dostatečná. Navíc, její mírný zpětný ráz je pro zvládnutí daleko lepší, než např. .357 Mag v malé, lehké zbrani.

Nakonec, značnou část minulého století byla tato ráže standardní u policejních sborů v USA. Až v jeho druhé polovině nastoupily 357 a 9 mm Para, ale nebylo to kvůli nedostatečnému účinku osmatřicítky na nekryté lidské tělo.
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 17 lis 2007 13:31

JLAser: přiznám se, že bouchačku taky moc nenosím, o tom už byla řeč. Ale na druhou stranu...dodává určitý pocit bezpečí, zvláště tam, kde má člověk blbej pocit. Chodil sem z práce v půlnoci pěšky přes cikánskej lágr, svítily tam všeho všudy 3 lampy a nebylo tam živáčka. Takové údolí stínů...jinak bych musel denně tágem /busy už ve městě nejezdily/ a to by se mi prodražilo. Takže kdyby tam na mě vyběhli, bouchačka by byla jedinej muj kamarád :wink:
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 17 lis 2007 13:32

jspalek píše:Přestávám ti rozumět, co vlastně tvými příspěvky chceš říct.
Z toho si nic nedělej, já Ti nerozumím od příspěvku v 10.00... Proč v diskuzi o sebeobraně bazíruješ na prostřelení auta nevím, ale pátrat po tom nebudu. Přeju pěknej zbytek dne.
Arnie

Příspěvek od Arnie » 17 lis 2007 13:36

Nijak neznevazuju maly revolvery - jen vychazim ze svoji zkusenosti. Jedna rana situaci dost pravdepodobne nemusi vyresit a ona ta rozespalost udela opravdu hodne. Sam mam rekl bych velmi dobre natrenovano se svym Glockem, ale kdyz jsem si udelal takovej testik a "na sucho" vystrelil v modelove situaci (rozespalej, unavenej), tak jsem byl prekvapen, ze jindy velmi nizky odpor spouste byl najednou vcelku znatelny a ruce se vic trasly ... rychle a presne v takove situaci opakovat vystrel s pistoli je podle me vyrazne jednodusi - resp. s kvalitami ktere mas bys s pistoli dosahl lepsiho vysledku nez s tim Taurem.
Jinak o presnosti nepochybuju, i s pistolkou 6,35Br ktera se drzela jen jednim prstem a misto miridel mela zlabek jsem na 10m nastrilel slusne i "v tempu" a na 25m sel trefit terc.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 17 lis 2007 13:40

Hele Lasere, každýmu, co jeho jest. Já se svejma 175 cm vejšky a s tělem, na kterým je vidět, že rozumí dobrýmu žrádlo, ale už míň posilovně, kdybych se chtěl bránit fackama, bych asi vypadal dost komicky - Ty třeba ne. Nicméně střílím přes 30 let a podle výsledků snad nejsem tak úplně špatnej. Nechci srovnávat účinnost facky se střelnou zbraní, ani oprávněnost jejich použití. Protože si uvědomuju právní důsledky použití zbraně, myslím, že mě nošení zbraně vede k odpovědnějšímu jednání, než vědomí, že v případě potřeby ji protivníkovi jednoduše "natáhnu". Stejně tak nemohu souhlasit s Tvým názorem, že kdo nosí zbraň se podvědomě těší na její použití. Na to se každej dost vyblbne na střelnici. Kdo ale nosí zbraň, musí ji vzít jako životní styl, protože jinak by udělal lépe, kdyby ji měl doma zavřenou v trezoru. Riziko nošení zbraně spočívá ve správném odhadnutí situace - příliš brzy = právní postih, příliš pozdě = nedobrovolný dárce zbraně (v lepším případě). Obávám se, že prostor mezi těmito dvěma mantinely je tak úzký, že nikdo z nás, kteří nosíme zbraň, tu šířku nedokážeme stoprocentně odhadnout. To ale nemá nic společného s podvědomou touhou po použití zbraně.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 17 lis 2007 13:44

Tohle já uznávám,ale když nemám pistoli....nejdu přes tmavý park kde mohu čekat útok...kdežto s vyboulenou kapsou si půjdu kudy chci. Tak jsem to myslel.
Aquila non captat muscas
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 17 lis 2007 13:51

já chodím s krochnou jen do lesa a do Prahy :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 17 lis 2007 13:53

a ke mě Golfe... :D
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 17 lis 2007 14:18

a ke Špaldovy :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 17 lis 2007 15:19

Tak jsem si jen tak mimochodem skočil na poslední stránku vlákna Cal. 22 LR, co je jako nového a ejhle, o dvaadvacícte ani slovo. Ale zase rozebíráte stokrát rozebrané názory. Která ráže je lepší, nosit zbrań nebo nenosit atd. Vždyť je to nanic. stejně bude každý užívat tu ráži, kterou považuje za nejlepší on sám a zbraň bude nosit ten, kdo ji nosit chce. O tomhle už se psalo opravdu snad stokrát. Pochopte, že názorů je tolik, kolik je tu přispívatelů.
Arnie

Příspěvek od Arnie » 17 lis 2007 15:36

Ja myslim ze odklon od revolveru jakozto primarni zbrane pro obranu je neoddiskutovatelnej. Proti pouziti jako zalozky nemam namitek, ma sve vyhody.
Me osobne se revolvery libi vic nez pistole, ale na noseni mam Glocka. Uvazuju o revolveru do lesa, pripadne neco maleho jako zalozku.
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 17 lis 2007 15:40

Arnie píše:Uvazuju o revolveru do lesa, pripadne neco maleho jako zalozku.
K čemu je revolver v lese? Umí něco, co Glock nedokáže? :?:
Odpovědět