Weihrauch HW100 S

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 05 lis 2007 17:53

TJ, je to vymakaný. Pokud se s tím teda dá střílet zhruba do 90ATM a má to takovouhle konzistenci a počet ran tak je to dream rifle :lol: Je fakt krásná. Ale už bych se ne ní bál kutit :wink: Třeba to plnění přes hadici je u CZ200 možný pokud si seženeš zásobník ve verzi pro UK - bez manometru, ale s koncovkou na připojení na bombu přes hadici- pak bys moh našroubovat tu Alexxxovu dvojlitrovku a mít z toho kulomet :lol:
Jinak jde u toho nějak štelungovat výkon? ten vymakaný regulátor by mohl slibovat netušené možnosti.......


Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 05 lis 2007 17:53

To jo je krásná!Kubajzzy já ti ji tak závidím! :lol:
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 05 lis 2007 21:42

samozrejme ze ide, v tom videu co som sem pichol je to popisane
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 lis 2007 23:28

Tak mám za sebou první střílení. Přes nepřízeň počasí jsem to už dneska nevydržel a šel si prásknout.
Natlakoval jsem na 200barů, nasadil kartuš, vložil zásobník a šel na věc. Střílel jsem na 25m na benchrestové terče. Když jsem si dal záležet trochu tak se pětiranné položky dotýkaly, takže nadšení, a to jsem střílel bez dvojnožky s oporou o obal s bombou, navíc strašně foukalo, dokonce mi vítr dvakrát shodil terč z háku. Spoušť je dvoustupňová, nic nedrhne, má skvělý chod, prvně je bez odporu chod asi 5mm, pak se zastaví, odpor naroste a dojde k bodovému spuštění, samozřejmě je stavitelná.
Délka pažby, lícnice i krk mi vyhovuje, na nabíjecí páku je potřeba si trochu zvyknout, oproti klice je to velký rozdíl.
Prozatím mě nejvíc zajímalo, kolik ran se dá dát na jedno naplnění, takže láduju zásobníky, střílím a střílím, na tlak se nedívám a furt není konec, no nebudu vás napínat, dal jsem z toho 9 zásobníků po 14-ti ranách a až pak to začlo padat. Takže přes 130 ran. Na kartuši to v tu chvíli ukazovalo 70barů, ten regulátor je prostě úžasný. :wink:
Díval jsem se co o regulátorech píšou jinde a na jejich konstrukci a je to dost zajímavé. Regulátor neslouží k regulaci výkonu (i když taky), ale primárně zajišťuje konzistenci. Největší problém u větrovek, které ho nemají je udržet stálou úsťovou rychlost za stavu, kdy se mění tlak v kartuši (například první rána na 200bar a poslední na 90barů). Regulátor je vložen mezi kartuši a ventil co ústí do hlavně a má za úkol předpřipravit část vzduchu na danou hodnotu (prý 70-100barů), ten tlak v pracovním prostoru je udržován s odchylkou údajně do 1%. Ten pracovní prostor má 8-10cm3, což je množství vzduchu, které stačí na několik výstřelů a samozřejmě se to nevyfoukne najednou. Vyfouknuté množství se určuje klasicky silou bicí pružiny. Takže se dá zesilovat bicí pružina, tím roste spotřeba vzduchu, tím roste výkon, avšak konzistence je pořád stejná. Regulátor má navíc ohromný vliv na spotřebu vzduchu.
No tak jsem dneska vymrz jak sysel, ale stálo to zato. :wink:

PS.
Všimněte si, že CZ260 má narozdíl od CZ200 regulátor. A je to právě z důvodu rozumné spotřeby vzduchu s ohledem na podstatně menší velikost kartuše (122ml versus 54ml).
Překvapení? Tak co? Kdo první zkusí, jestli regulátor z CZ260 pasuje do CZ200?? :lol: :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Příspěvek od ppeettrr » 08 lis 2007 16:06

Vypadá nádherně - asi blbá otázka ale takováhle flinta je prostě pro kvalitní rekreační střílení - sniperování, nebo za účelem závodního střílení??? Fakt sorry jestli to je blbě řečeno, ale nejdřív mi vrtaho hlavou proč někod dá za větrovku tolik, ale pak jsem si zametl před svým domem (měl jsem v RC modelu letadla skoro 50 tis + příslušenství) takže to je asi stejný případ. Odpověděl jsem si asi sám, co?
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 08 lis 2007 16:34

No jestli to vykazuje parametry co říká Kubajzz tak bych se to nebál použít pro vzduchovkovej BenchRest. Opravdu když se vezmou do úvahy všechny spojený náklady tak ta flinta není až zase o tolik dražší než CZ200.... Za tu cenu myslím fakt super hračka.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 08 lis 2007 18:04

Tuhle flintu jsem videl i strlel diky Jakubovi. Je to skvele technicky propracovana zalezitost, jakou jsem jeste ve flintach i palnych, nevidel. Ja osobne mam objednanou Teckovou variantu. No a jestli je to drahy nebo neni ? Asi pro kazdeho jinak, pro mne adekvatni az levny. Vetrovka, tedy pro mne je skvela zimni alternativa k malorazce. Mimochodem mam CZ 200S a proti HW 100 je to nedocmrdla chudinka....
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 08 lis 2007 19:09

Jo to byla dobrá náhoda, že jsme se potkali. :wink:

2ppeettrr:
No fakt sis víceméně odpověděl sám. :wink:
Mám prostě rád hezké věci a rád se bavím. Ono to ani není zbraň na závodní střílení do terčů už jenom kvůli pažbě. No vlastně je to určeno na field target, ale to se u nás pokud vím nikde nestřílí.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 08 lis 2007 19:13

U toho T mi prijde neprijemny pohyb ruky, pri kazdem natahovani, vlastne budes muset pokazde obejmout pacem pazbu. U Ska jen polozis ruku. Ja vim jde jen o zvyk. Jen me to napadlo pri pohledu na tu pazbu.
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 08 lis 2007 19:27

Kubajzz: to s tou nevhodnosti pazby me nikdy nenapadlo, kdyz jsem zavodne strilel, proste jsem si zvyknul na to co bylo. :o)) No je fakt ze dnes je jina doba....Vrchol nasi vzduchove zavodni zbrane byla Anschutz mechanicka vetrovka. Jinak 312 a 550tky.

Jinak smekam pred panem Vargou. Predevcirem jsem se ho ptal na tuhle zbran. Nemel ji, ale vedel o co jde. Odhadoval cenu do 30 000. Tak jsem mu rekl za kolik jsem cetl , ze byla porizena. A voalaaaaa....uz ji ma na E-shopu i za rozumnou cenu.

http://www.euroshooting.eu/index.php?We ... etail=1245

http://www.euroshooting.eu/index.php?We ... etail=1244
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 08 lis 2007 19:42

Esko se mi libi vice opticky, ale vim ze mi bude Tecko sedet vice do ruky. Je to dano uhlem pistolove rukojeti vuci telu - sose pazby. Nicmene i to Esko mi sedlo do naucene polohy i kdyz bez vetsi razervy. Kazdy ma jinou kloubni pohyblivost. Malo ohnu zapesti a to me zveda loket a to ma neblahy vliv na presnost. Ovsem, cim strilim dele, tak presna strelba potesi ale neni to vse....
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 08 lis 2007 20:36

2Stalker:
Nám řek s Alexem 28900. :roll: Tak jsem šel jinde. No a když vidí, že není sám, kdo to dovede přivézt, tak najednou to jde. A tak to má být, konkurence se tomu říká. Nebo taky neviditelná ruka trhu (kua, a to se kvůli tomu Klausovi smáli :lol: ).
Mimochodem mě tenkrát docela naštval, člověk se mu tam chystá utratit 30 litrů a on mi píše jak ty vzduchovky dělají z charity, přitom už jsem od něho bral HW97, tak moh vědět, že to myslím s nákupem vážně. No jeho chyba, Sportovec pokud vím objednal u Finexu a Alexxxus půjde k nim pravděpodobně taky.

Nemyslel jsem to tak, že by ta pažba byla na přesnou střelbu nevhodná, i když to tak asi vyznělo. Je to prostě lovecká pažba typu Monte Carlo.
Tím jsem myslel, že vzduchovku na sportovní střelbu si představuju nějak takto:
Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 08 lis 2007 20:42

No s tim Vargou ... dneska jsem mu nekolikrat psal jestli by to Weihraucha nemel jestli ho ma no shopu tak si pro nej jedu k nemu a ne do Polska ...
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 08 lis 2007 21:27

Varga - 24.500,-
Finex, tusim - 25.500,-
Pan Varga me varoval na dodavku 4 mesicu. Finex tvrdi 10 - 12 mesicu. Kuba ji mel od Finexu za ctyri mesice. Oba dva to kupuji ve stejne fabrice nejspise. Az to bude tak to bude :)
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 08 lis 2007 22:04

Opravuji. 10 - 12 tydnu :)
Odpovědět