Co Vas nejvice zajima za zbrane???

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Jaké téma Vás nejvíce zajímá?

Pistole a revolvery
28
24%
Malorážky, krátké či dlouhé
6
5%
Vzduchovky, větrovky a jiné flusačky
40
34%
Vojenské zbraně
14
12%
Lovecké zbraně, kulovnice, brokovnice
9
8%
Všechny zbraně kromě vzduchovek a flusaček
19
16%
 
Celkem hlasů: 116
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 11 říj 2007 22:44

No tak já hlasoval pro pistole a revolvery. Vzduchovka je dobrá věc - sport, zábava atd., ale né zbraň...teda pokud ji neobrátim pažbou napřed a neudeřim :lol: .


Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 12 říj 2007 10:15

Jelikož si nedáte říct a právě jste mě nas.... tak budu mazat příspěvky kde se obejví podobné bludy:
all píše:No tak já hlasoval pro pistole a revolvery. Vzduchovka je dobrá věc - sport, zábava atd., ale né zbraň...teda pokud ji neobrátim pažbou napřed a neudeřim :lol: .
Nechápu mentalitu střelců z velkých, kteří se pořád snaží deklarovat "vyšší" hodnotu svého koníčku. Nechtějte abych si začal myslet, že rčení o kompenzaci čehosi, právě koupí a držením zbraně, jsou pravdivá :!:
Jak říkám, střílím převážně vzduchovku, mám rád i pistole, pušky, malorážky, ale i přes mou vyhraněnost mě nenapadne jakkoliv kritizovat kohokoliv jinýho - střílení je zábava ať už z čehokoliv a tak to prostě beru. Nezáleží na tom jestli je to vzduchovka, dvaadvacítka, nebo pětašťoura, puška, nebo pistole.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 13 říj 2007 11:26

No, a pro co jsi hlasoval abys nedevalvoval jiný koníček?
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Příspěvek od WohlmuthOta » 13 říj 2007 19:45

Tak já se vzhledem k věku zatím zajímám (hodně) o ty lehčí zbraně - vzduchovky apod. Samozřejmě zajímám se i o ostré zbraně, které snad jednou přijdou. 8)
Také bych volil možnost vše... :twisted: Informacím zdar. :D
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 14 říj 2007 16:29

Hlasoval jsem pro vzduchovky, jinak bych zaškrt i pistole a pušky. Ale nechávám si od cesty hloupý kecy na adresu těch jejichž pole zájmu leží především třeba u krátkejch kulovejch a vzduchovkou si střelí párkrát do roka nebo vůbec.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 31 říj 2007 15:44

Všímám si jak tady spousta lidí obhajuje vzduchovku že je to zbraň. Ano, je to zbraň kategorie D. Tudíž držet ji může pouze svéprávnej dospělej člověk - člověk kterej má občanku a dovršil věku 18 let.

Bohužel v naší republice tomu tak není.

Nahlídl jsem do threadu "Odstřel škůdců (krysy, myši, potkani)" a řeknu Vám že jsem se docela zhrozil co se na Andyho serveru o zbraních objevuje....
Mě osobně nevadí krev, nevadí mě pohled na mrtvý zvířata, lidi, nevadí mi že někdo tamhle zastřelí myš....ale když si někdo honí brko u fotky potkana s rozstřelenou hlavou, tak je to buď děcko nebo dement a takoví lidé by podle mýho názoru neměli mít ani tu vzduchovku.

I z tohoto důvodu by se mi zamlouvalo kdyby toto fórum bylo rozdělený na "ostrý zbraně" a vzduchovky, protože když si někdo novej toto fórum pročte, tak nás hodí všechny do jednoho pytle. A nerad bych aby byli normální střelci spojováni s těmito ........
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Příspěvek od WohlmuthOta » 31 říj 2007 19:39

Mám podobný názor, přesto se musím zastat vzduchovkářů. Nedá se říct, že každej vzduchovkář rasí denně potkany a ještě to fotí.

Přijde mi opravdu VELMI nenormální střílet potkana v koupelně a rozstřelit k tomu ještě zrcadlo, jak to někdo prezentoval v "Odstřel myší..." :x
Takže ta diskuse tam je dost o ničem (30 stran blábolů). Není o čem diskutovat. Prostě střelím pokud možno co nejlíp a uklidím.
Nebudu to jako nějakej *** fotit a ještě prezentovat na slušným fóru.
To je fakt moc. :?
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

Příspěvek od Kubo 630 » 31 říj 2007 20:13

Uz som to napisal a napisem to znova. niekoho to nezaujima, tak nech to necita. Ak je tato debata bezpredmetna, tak potom naco vsetky tie nespocetne a nekonecne debaty na temu vyber streliva a miesto zasahu a vsetko mozne co sa tyka obrannej strelby. Ak by to bolo take jednoduche tak mozme zmazat vseetky vlakna tykajuce sa vyberu kratkych zbrani a ich pouzitia. Staci vytvorit jedno vlakno kde admin napise ze na obranu je najlepsia 22lr ktorou praskneme hajzlika do hlavy a bude tuhy jak sahovina. V podstate to bude pravda.
Ak vas nezaujima lov drobnych skodcov, tak to necitajte, naco sa zbytocne rozrusovat :?:
Ja by som v ziadnom pripade nevystrelil na cloveka a neviem si to ani predstavit, preto necitam temy tykajuce sa tejto problematiky. A citlivka v ziadnom pripade niesom, nerobi mi problem na rozframforcovane zvierata, nerobi mi problem normalne nozom zarezat sliepku ci hocico podobne. Ani podla mna nieje thread o odstrele skodcov najvhodnejsi, sam sa venujem drobnemu lovu ale nevesiam nic na internet, nijako ma to neuspokojuje a nevizivam sa v tom.
Asi tolko.
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD + Weaver
Hemmerli 16/16x70
Hatsan 55 S + Nikko Stirling Gold Crown 6x42
Slavia 630
Poľovníctvo nieje koníček, je to spôsob života.
Uživatelský avatar
Cherubín
Příspěvky: 32
Registrován: 23 úno 2006 15:00
Bydliště: Pardubice

Jak to souvicí s tématem?

Příspěvek od Cherubín » 02 lis 2007 14:35

Vážení pánové s nicky Alfonss, WohlmuthOta a Kubo 630.
Jak vaše diskuze zapadá do tématu nazvaného "Co Vás nejvíce zajímá za zbraně???"
Vaše připomínky jsou o odstřelu škůdců..., tak směle zamiřte plivat síru, olovo a další substance oním směrem. Dík.

Můj příspěvek k tématu - zajímají mě vzduchovky, větrovky apod. z pohledu uživatele. Zbroják nění třeba, na vyblbnutí člověka s použitelným mozkem v hlavě jsou super.
Vyzkoušel jsem si pár palných zbraní, ale ty mě prostě nechytly tak, jako vzduchny a vlastně celá kategotie D. Je to o svobodě, kde jediným omezením je - neohrozit člověka, netrápit zvířátka a neničit cizí majetek.

Dále mám rád bambitky citlivě vymazlené (řezby, ornamenty, leštění) - prostě šperky, do kterých člověk vloží část sebe sama. Jestli je to vzduchna, luk, pálidlo na prach, nebo prak je mi celkem fuk.
Vržený nůž, střelu ani slovo nezastavíš.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 02 lis 2007 14:44

Vážený pane Cherubíne..... pokud si to přečtete opravdu pořádně, tak jde o to že, tento server je o zbraních a ne o fotkách rozsračkovanejch myší který sem vylepujou někteří "střelci"...
Myslím že většinu zde přítomných zajímají zbraně jako perfektně technicky zvládnutý přístroje, rádi s nima střílí a rádi si vyměnují zkušenosti s různejma zbraněma, ale tito lidé sem kvůli rozsračkovanejm myším nechodí....

Dle mýho tyto úchylárny dělají ostudu tomuto serveru a všem střelcům, kteří to v hlavě mají v pořádku....
Uživatelský avatar
Cherubín
Příspěvky: 32
Registrován: 23 úno 2006 15:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Cherubín » 02 lis 2007 15:03

TO Alfonss
Dobrá, dovolím si také offtopic a omlouvám se za to, kaju se předem.
Pokud si přečtete název tohoto tématu opravdu pořádně a pročtete si podmínky fóra opravdu pořádně...tak... Rozumíme?
Ano, také mi lezou krkem fotografie mletého masa hlodavců i jiných zvířat (vč. člověka). Je to podle mě úchylka, vystavovat fotky na tomto fóru i jinde a kazit image ostaních uživatelů zbraní. Souhlasím s tím, aby postižení jedinci vyjadřovali své názory popisem jak, kdy, proč, za kolik a pak foto zaslali na vyžádání přes SZ, nebo použili html odkaz, pro ukojení nízkých pudů stejně postižených "takystřelců". V tom mezi námi rozpor není a doufám, že u většiny rozumných lidí je to zrovna tak.
Není pro mě problém střelit myš, potkana apod., pokud ohrožuje mě, moje blízké, nebo někoho jiného, můj, nebo něčí majtek, pak ho se ho hygienicky zbavím (většinou spálím). Že bych ale musel vysedávat u díry a s jiskrou v oku čekat až cíl vyleze a koupí to, jen proto, abych se mohl pochlubit, jakej jsem borec, to je holt úchylka, která mi chybí.
Ale tohle téma je o něcem jiném, takže je nesmysl ventilovat tuto problematiku tady. Proto jsem Vás a ostatní požádal, ať jdou tam, kde padnou jejich slova na úrodnou půdu. Tam se ovšem nedařilo, že? Já vím, četl jsem to. :twisted:
Navíc v tématu "Odstřel..." už jsou některé fotografie upraveny, takže je vše téměř OK.
Naposledy upravil(a) Cherubín dne 02 lis 2007 19:22, celkem upraveno 1 x.
Vržený nůž, střelu ani slovo nezastavíš.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 02 lis 2007 15:14

No nejprve jsem to napsal sem proto, že bych byl rád, kdyby toto fórum bylo rozděleno, aby se takový věci nevyskytovaly mezi zbraněma, protože se zbraněma (kromě způsobu usmrcení) nemají nic společnýho.....

Ale jak je vidět, tak adminovi ani moderátorům to nijak nevadí.....
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

Příspěvek od Kubo 630 » 02 lis 2007 15:30

OT: Trochu sa to zvrtlo. Nemam nic proti drobnemu lovu, a ak som diskutoval v danom vlakne, tak preto lebo ma zaujima technicka stranka veci. Stavnate reci okolo ako to lietalo na vsetky strany ma neberu. Som za drobny lov, ale na lepeni fotieka videi a pod nenastojim :!: Uz som povedal, komu to robi dobre, kontkt cez SZ ci mail.

K zbraniam: Momentalne ma najviac beru vzduchovky, vetrovky a flusacky :D Nakolko sa chcem stat v blizkej buducnosti polovnikom, citam vlakna o dlhych gulovych zbraniach na ktore sa zrejme skor ci neskor preorientujem.
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD + Weaver
Hemmerli 16/16x70
Hatsan 55 S + Nikko Stirling Gold Crown 6x42
Slavia 630
Poľovníctvo nieje koníček, je to spôsob života.
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 03 lis 2007 09:45

Ja mam osobne rad vsechny zbrane az na revolvery, nevim nedokazu si to vysvetlit ,ale tenhle typ kratkych zbrani me nenachdchnul... Zajimam se o historii a da-li buh budu za 4 mesice myslivcem takze mam v oblibe hlavne lovecke zbrane a vojenske zbrane... Co se tyce vzduchovek tak, prave ty me privedly ke strelectvi a sem jim za to nesmirne vdecnej... kazdopadne asi vetsina z vas..
-- Life is pain --
Uživatelský avatar
LOVEC7
Příspěvky: 260
Registrován: 12 čer 2007 22:45
Bydliště: ARKONA

Příspěvek od LOVEC7 » 01 bře 2008 17:46

to je aj moj nazor...
kedysi som velmi rad a casto strielal zo vzduchovky.
teraz si radsej zabucham z gulovnice ale to neznamena ze budem vzduchovky odsudzovat a hovorit ze to nieje zbran. ked sa nudim a nemam moznost ist na strelnicu zoberiem vzduchovku, vystrielam 300 diaboliek a najak ma to uspokoji... :lol:
vzduchovka ma medzi zbranami velky vyznam pretoze vacsina strelcov na nej zacinala...niektori pri nej ostali a nevidim na tom nic detskeho.
to ako ked niekto povie ze airsoft je hra pre deti. ja si myslim ze sa na tom da slusne vyblbnut.je to hra ale nie pre deti...

dufam ze sa do mna teraz neobuju strelci z "dospelych zbrani" lebo v poslednom case ma zaujali kratke gulove a hned ako mi to situacia dovoli nejaku si zozeniem a na strelnicu sa asi prestahujem aby som to nemal daleko :lol: :lol:
Perún prosím, zošli búrku nám, my vztýčime slnko k nebesám!
Odpovědět