Informace, postupy, zakon, testove otazky...

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kalda
Administrator
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2005 02:49
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Informace, postupy, zákon, testové otázky...

Příspěvek od kalda » 23 kvě 2005 23:28

Informace, postupy, zákony, testové otázky atd. naleznete v sekci praktické informace


Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 27 říj 2007 09:33

Chci se zeptat mýmu bratránkovi je 15 let od kolika let by si mohl udělat zbrojní průkaz na skupinu B?Někde jsem četl že prý to jde od 15 když jste v nějakým střeleckým sdružením.Je to tak?Existuje něco takovýho?
Jak se tam dá dostat ?Nebo jak jinak získat zbroják na skupinu B dříve?Díky
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 02 lis 2007 10:07

Zákon rika toho: Zbrojni prukaz skupiny B lze vydat osobe, ktera je clenem obcanskeho zdruzeni zabyvajiciho se sportovni cinnosti podle narodnich nebo mezinarodnich pravidel a radu a soucasti teto cinnosti je stelba ,a ktera je starsi 15 let (testova otazka 80)

na to ovsem navazuje:

Jestlize drzitel zbrojniho prukazu skupiny B nebo C mladsi 18 let prestal splnovat podminky pro vydani zbrojniho prukazu stanovene v zakone o zbranich, rozhodne prislusny utvar policie o odneti zbrojniho prukazu
(testova otazka 127)

Z toho plyne ze pokud chce zbojak musi byt clenem a pokud o nej nechce prijit musi byt clenem do 18.
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 02 lis 2007 10:08

Jak se tam ma dostat??? Zajit tam zeptat se !!! :D
lukassvar

Příspěvek od lukassvar » 27 lis 2007 15:12

a kde jsou tato sdružení bydlím na vysočině
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 27 lis 2007 16:01

No zkus si zajít na nějakou větší střelnici v tvém okolí já tak učinil a ted dělám přípravu na zbroják a za chvílu(5měsíců) už ho budu mít.Zeptej se správce střelnice a uvidíš :wink:
boyld

Příspěvek od boyld » 11 led 2008 20:17

Chtěl bych se zeptat:

- Kolik stojí ZP ?
- Jak dlouho trvá ho udělat ?
- Jsou někde otázky z testů na internetu na vyzkoušení ? (myslím tím jestli je na netu test v elektronické podobě na vyzkoušení třeba jako testy na ŘP..)

Díky za odpovědi a pokud už to tu někde je, tak se omlouvám.. :wink:
dong
Příspěvky: 60
Registrován: 24 říj 2007 20:42

Příspěvek od dong » 11 led 2008 20:36

1) ZP stoji ruzne. Ja to mel za 2000 zkousku, 500 za skupinu Zp a 700 za zdravotni prohlidku
2) Zkuska trvala cca 1,5h a cekani na vydani asi 1,5 mesice
3) http://zbrane.kvalitne.cz/
(pak si jeste muzes koupit tuto knizku: http://zbrane.kvalitne.cz/?section=imag ... relivo.jpg
a k ni dostanes CD s programkem na trenovani)
boyld

Příspěvek od boyld » 11 led 2008 21:49

dong: Díky moc za rychlou odpověď !!! :wink:

Akorát jsem myslel jak ty zkoušky probíhají.. nejdřív musí být nějáká příprava.. teoretická a praktická určitě.. tak kdybych to přirovnal k ŘP (teď zrovna dělám na bus..), tak tam musím mít odježděných 15 jízd a musím mít za sebou teorii a pak dělám zkoušky.. dohromady to je tak 2-3 měsíce a já chtěl právě vědět jak to probíhá u ZP...

díky !!!
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 12 led 2008 03:22

když se podíváš na ten odkaz co ti tu dong dal tak tam najdeš i odpovědi na tvé otázky je to tam popsáno jak probíhá zkouška, ale k tomu co tě trápí:

Nepotřebuješ na to žádný speciální kurz (jako na ŘP jen dojdeš ke zkoušce), jediné co musíš je na poldech podat žádost o zkoušku oni tě pak vyrozumí kdy a kde se koná. Jak se na to připravíš je jen na tobě a buď uspěješ nebo ne. Já na zkoušce potkal lidi co v životě nedrželi pistol v ruce :?

ostatní najdeš na zmíněných stránkách jak porobíhá zkouška, ale může to být různorodé dle místa a cena na tom také záleží.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 12 led 2008 10:56

No myslím že by nebylo od věci, kdyby mu alespoň nějaký dobrý kamarád vysvětlil manipulaci se zbraní. Vylítnout od zkoušky jen kvůli tomuhle je docela smutné
boyld

Příspěvek od boyld » 12 led 2008 11:42

jo díky.. moje chyba musím tu stránku prohlídnout celou vypadá dobře..

no tak na střelnici můžu chodit i když nemám ZP takže to by snad neměl být problém se naučit s ní zacházet.. jen jsem chtěl vědět od vás z vlastní zkušenosti jestli jsou nějáké přípravy před zkouškou.. :wink:
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 12 led 2008 11:42

boyld: zeptej se na střelnici, kde budeš vykonávat zkoušku, jak u nich probíhá příprava. Jméno té střelnice se dozvíš na příslušném oddělení Policie (příslušné je podle tvého bydliště).
dong
Příspěvky: 60
Registrován: 24 říj 2007 20:42

Příspěvek od dong » 12 led 2008 12:24

Presne jak pise kurt, zeptej se na strelnici, kde budes delat zkousku. Oni ti tam poradi (kazdy komisar vyzaduje trochu neco jineho).
Jinak bych asi zacal studovanim legislativy (zkusebnich otazek) a az by mi pripadalo ze umim dost tak bych zasel na policii podat zadost a resil dalsi :-).
boyld

Příspěvek od boyld » 12 led 2008 13:33

jo tak díky.. na ZP nějak nespěchám a proto jsem se ptal jak dlouho to asi trvá a díky za tu stránku ta mi určitě pomůže.. :wink:
Odpovědět