vyber vzduchove zbrane

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Geronimoo

Příspěvek od Geronimoo » 26 zář 2005 20:50

A myslíte že na nějaké ty holuby ta Hatsan 90 set - kaliber 4,5 s Úsťovou rychlostí (m/s)250 stačí??? tak do 30m. Nebo už je znát GAMO Hunter 880 - kal. 4,5 s Úsťovou rychlostí 305 m/s, a mám investovat do ní?????? Díky


Richi

Příspěvek od Richi » 26 zář 2005 22:58

Chcel som napísať niečo inteligentné ale asi to nemá zmysel... ten kto striela po zvieratách bez dôvodu je človek bez úcti k životu a zároveň asi pekný magor, súdiac podľa toho ako si vyberá vzduchovku...
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 26 zář 2005 23:02

Geronimoo píše:A myslíte že na nějaké ty holuby ta Hatsan 90 set - kaliber 4,5 s Úsťovou rychlostí (m/s)250 stačí??? tak do 30m. Nebo už je znát GAMO Hunter 880 - kal. 4,5 s Úsťovou rychlostí 305 m/s, a mám investovat do ní?????? Díky
At uz Hatsan, Gamo nebo dalsi .. energie by na holuba stacila, ale musis se dobre trefit - a to uz tyhle hracky nedovedou.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 26 zář 2005 23:36

Sidewinder píše:
Geronimoo píše:A myslíte že na nějaké ty holuby ta Hatsan 90 set - kaliber 4,5 s Úsťovou rychlostí (m/s)250 stačí??? tak do 30m. Nebo už je znát GAMO Hunter 880 - kal. 4,5 s Úsťovou rychlostí 305 m/s, a mám investovat do ní?????? Díky
At uz Hatsan, Gamo nebo dalsi .. energie by na holuba stacila, ale musis se dobre trefit - a to uz tyhle hracky nedovedou.
Ale jo dovedou... ale do 15m. Dal je to risk. Holuba je potreba s takovouhle slabou flintou trefit na krk nebo do hlavicky. Jinak je to trapeni.
Richi

Příspěvek od Richi » 27 zář 2005 00:05

No ešte ho v tom podporujte... kiežby tak po Vás niekto vystrelil aby ste zistili aká je to "sranda"...
Wad

Vykašli se na to, člověče.

Příspěvek od Wad » 27 zář 2005 11:21

Na holuba, vrabce, potkana nebo myš stačí do 15 m téměř cokoli, snad s výjimkou flusbroku 8) , faktem ale je, že tak či tak je to prasárna, přinejmenším pokud se netrefíš. Pochopiteně, pokud ti pod domem defilujou taková procesí krys, že se málem bojíš sejít od vlastního sklepa (jako se to dělo mně, než jsem si pořídil dva velké, divoké, tlusté a neuvěřitelně žravé kocoury), tak ti asi sotva někdo může vyčítat, že na ně občas jdeš mj. i se vzduchovkou. Ovšem zabíjet zbytečně, nota bene když na to vlastně ani nemáš prostředky, to se mi zdá přinejmenším dětinské, i když jde jen o holuba (nechci být patetický, ale přece jenom je to živý tvor, co cítí úplně stejnou bolest jako ty a já).
P.S. Jak "jinak"chceš jít na ty zajíce? Objednat si odstřel u myslivců? Možná by to šlo, ale tuším, že tohle jsi na mysli neměl...
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Vykašli se na to, člověče.

Příspěvek od Andy » 27 zář 2005 12:44

Wad píše: Jak "jinak"chceš jít na ty zajíce? Objednat si odstřel u myslivců? Možná by to šlo, ale tuším, že tohle jsi na mysli neměl...
Neslo. Pokud neni drzitelem loveckeho listku a dalsich potrebnych dokumentu, muze se mu o lovu zajicu jen zdat (pytlactvi neuvazuji).

Jina vec je, ze vzduchovkou to samozrejme neprichazi v uvahu. Zajici se strili zejmena na spolecnych honech brokovou loveckou zbrani. Neni vylouceno zajice strelit malorazkou, ne vsak na spolecnem honu.

No a uplne na zaver... zajicu je tak malo, ze je skoro skoda nejake lovit!
Wad

Příspěvek od Wad » 27 zář 2005 15:02

Obávám se, že v případě tohohle člověka pytláctví uvažovat musíš, protože se těch zajíců zřejmě chce zbavit a jinak to evidentně nepůjde, takže LOVU ZDAR :twisted: !
MarS

Zající a jiná malá zvířátka vs. zvíře člověk

Příspěvek od MarS » 29 zář 2005 08:10

Wad píše:Obávám se, že v případě tohohle člověka pytláctví uvažovat musíš, protože se těch zajíců zřejmě chce zbavit a jinak to evidentně nepůjde, takže LOVU ZDAR :twisted: !
... nechci tu moralizovat, ale mít na pozemku psa, tak bys ten problém neměl. Možná bys zase psal, jakou vzdůšu si pořídit na psy... Nebudu tu poukazovat na to, že si myslivci sami pěstujou zajíce - někdo by mohl oponovat tím, že si je potom zase střílí, ale nestálo by za to zkusit si pořídit nějaký sklopce a pokud nějakýho ušáka chytíš, tak ho zkusit dopravit tam, kde ti nebude vadit a jiným udělá radost (třeba sousedovi za plot, ať dělá díry do jeho trávníku :)) ), nebo i jen třeba do lesa, či na pole?

Pokud potřebuješ mít pocit ze střelby, domluv se s partou lidí a běžte si zahrát paintball, nebo airsoft a domluv se s nima, že ty si vezmeš pouze barvičky a masku na obličej - aby bylo vidět tvůj blahý úsměv na trech - a oni ať si vezmou místo munice ložiskový kuličky a dejte si to...všichni proti tobě.

Bohu žel nemohu tu stát s čistým štítem, protože jako kluci z vesnice jsme chodili do potoka střílet prakem do krys a potkanů, kteří byli pod prasečákem, ale ono skobičkama to na ty metry stejně asi jen štíplo(když jsem se trefili - tehdá jsme hrozně litovali, že tam žádnej "neleží tuhej", když jsme do nich stříleli - abychom mohli mít "skalp"). Jo, a "pytlačil" jsem mníky po výlovu rybníka - ty jsme potom dávali kachnám...
Takže, moje moralizování ber s rezervou - ale teď jsem už větší a mám -li i jen "plácnout" pavouka, tak ho radši vemu a jen ho vyhodim z domu. Se zajícema to zkus taky tak. A holubi? Používej kapesník a neuvažuj nad tím, že když máš holuba, že jej musíš nutně střílet, mohlo by to bolet... :)
Martin
Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Vyber vzduchovky

Příspěvek od Avax » 16 bře 2009 10:10

Ahoj, chtel bych si koupit vzduchovku hlavne na vikendy, kdyz se nedostanu s velkou na strelnici. Muzete mi poradit nejakou vzduchovku a puskohled aby komplet vysel do 4000 ? U vzduchovky bych rad aby byla co nejsilnejsi - obcas na chate zlobi potkani a mysi a ten puskohled byl pouzitelny a naucil se na nem pracovat s puskohledem - nikdy sem s nim nestrilel a nepouzival ho.. Bohuzel o vzduchovkach ani puskohledech nic nevim.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 16 bře 2009 10:36

Slavia 634 + Nikko Stirling 4x32 http://www.colosus.cz/zbrane/puskohled- ... ling-4x32/ (regulace paralaxy od 15m) jestli vydrží ty kopance nevím, ale je levný :) + jednodíná montáž!
Možná by bylo rozumnější si připlatit za Deltu 4x32AO http://www.binox.cz/puskohledy-delta-op ... al-4x32ao/ ta by měla vydržet opravdu dlouho :wink:

Sou tu třeba levné Hatsany 80, 90, 55S atd., já bych do nich nešel...ale to je na vašem zvážení!
Osobně být vámi vezmu Československou vzduchovku Slavia 634. Za ty prachy je přesná, má solidní zpracování a je na ni dostatek náhradních dílů!
Mě dávala po cca750 ranách s diabolkou JSB Exact 0.547g 4.50mm 14.4J :)

Zkuste občas mrknout do zdejšího bazaru :wink:(pokud trváte na ceně do 4000,-kč i s montáží a optikou)

Edit: na netu není problém najít nížší ceny Slavie 634 než v běžných obchodech, ale pak se musíte nechat překvapit jaké dřevo vám domů přijde :)
Naposledy upravil(a) kesi dne 16 bře 2009 22:01, celkem upraveno 1 x.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Zase

Příspěvek od Apevia » 16 bře 2009 15:52

Zase thread kterej se tu probíral 100x... Zrovna o Tobě, Avaxi, jsem si myslel, že jsešrozumný uživatel a dokážeš si alespoň něco najít, ale ono nic :(
Cogito ergo armatus sum.
Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avax » 16 bře 2009 15:56

Omlouvam se, ja se opravdu polepsim :-(
Ale odpoved od kesiho mi hodne pomohla, mam vybrano.
uz jsem to nasel, muzete zamkknout nebo smazat.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 16 bře 2009 17:20

A co sis vybral? :)
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
ivco
Příspěvky: 588
Registrován: 14 bře 2009 11:29
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ivco » 16 bře 2009 17:46

tak to by aj man zaujimalo.
napis co si kupil.
pochval sa.
aj ja sporim a brazdim fora a obchody
spekulujem za malo penazi presnu a vykonnu. :mrgreen: :lol:
súčastnosť: Steyr LG 110 HP, Hawke Sidewinder 8-32x56, strelivo JSB.
minulosť: AirArms Pro Sport 4,5. MTC Viper 10x44.
Odpovědět