Co Vas nejvice zajima za zbrane???

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Jaké téma Vás nejvíce zajímá?

Pistole a revolvery
28
24%
Malorážky, krátké či dlouhé
6
5%
Vzduchovky, větrovky a jiné flusačky
40
34%
Vojenské zbraně
14
12%
Lovecké zbraně, kulovnice, brokovnice
9
8%
Všechny zbraně kromě vzduchovek a flusaček
19
16%
 
Celkem hlasů: 116
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 09 říj 2007 10:53

S tvrzením že vzduchovka není zbraň se neztotožňuji :D Pokud to někdo tvrdí, tak zřejmě nezná ZoZaS a měl by mu být odebrán ZP :lol:
Ne vážně, nechápu co proti tomu máte. Já střílím z 90% ze vzduchovky a je to fajn střílení - mám možnost se v tom vrtat, tunit - věci, který bych si u "velký" pušky nebo pistole ztěží mohl dovolit. Zároveň ale když je možnost chodím na střelnici (ZP mám) a velmi rád si pustím pár ran z pistole, ať už je to Buckmark, Glock, nebo Číza. A jen proto že se zajímám převážně o vzduchovky tak nezatracuju lidi co se zajímají převážně o zbraně na povlení.
Navíc střelba větrovkou s výkonem těsně pod hranicí legality už si leckdy nezadá s malorážkovou střelbou. Rána je sice menší, ale je, zpětný ráz žádný a vzdálenost omezenější, ale jinak to vyžaduje stejný úsilí - výběr vhodnýho střeliva, ladění výkonu, požadavky na optiku, odhad vzdálenosti..... Prostě je to fajn.


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 09 říj 2007 13:53

Mě třeba vzduchovky absolutně nezajímají, ale chápu že někoho zase nezajímají ostrý zbraně. Podle mýho názoru by bylo nejlepší tyto diskuze rozdělit, příspěvky o vzduchovkách by se nemíchaly do ostrých zbraní a naopak. Mylsím že by to bylo přehlednější pro obě skupiny. A pokud někoho zajímá všecko, tak může navštěvovat obě.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 říj 2007 14:24

Dyť by vám v těch ostrých zbraních bez vzduchovkářů bylo smutno. :lol:

Já si myslím, že to dělení je zbytečné, jednak průměrně inteligentní člověk už z názvu thredu pozná o co jde a případně to nerozklikne a druhak je plno společných témat pro všechny kategorie (namátkou z prvních dvou stran - terče, videa, náhodný výstřel, obranný sprej, hloubková koroze, černění, mířidla, jak financujete střelbu, fotky přítelkyň, střelecké zážitky, tlumič... atd. atd.), ty by pak měly patřit kde? Abys o tato témata nepřišel, tak bys stejně musel chodit do jiné sekce, takže by sis to dělal akorát uživatelsky unfriendly. Navíc už vidím ty hádky typu "to je naše a to vaše", "co sem lezeš, běž s tím do vzduchovek", atp. :wink:
Já myslím, že to násilné dělení by ničemu neprospělo, ba naopak.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 říj 2007 14:28

A ještě by se řešily další problémy, kdo co vložil do blbé sekce.
Třeba zrovna celý tenhle thread je typický příklad nesprávného vložení do sekce zbraně a střelivo, protože je to typické téma do Chat.Gunshop.cz.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 09 říj 2007 16:21

Abych se přiznal, zvolil jsem tu poslední možnost. Vzduchovky a airsoft bych mezi zbraně taky ani nepočítal....samozřejmě vím, že vzduchovka zbraň je :D Ale nezajímají mě, protože je vídávám především v rukou dětí na "hudebním táboře" :D či na skautu. V podstatě se jedná jen o něco více nebezpečnější hračku pro děti :D Stejně jako airsoft.

Tak sorry vzduchovkáři :D
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 09 říj 2007 16:37

..........
Naposledy upravil(a) milius dne 12 čer 2009 19:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 09 říj 2007 18:07

To Jspalek. Tak ty neuznáváš airsoft ani vzduchovky?! Tak tos u mě propadl :oops: Ne, teď vážně. Mám rád zbraně hodně podle vzhledu. Takže kopie originálu u airsoftu mě zajímá. I drulov du10 je krásná pistolka pětiranná. Su všestrané, i ostré, i perkus, vzduchovky, airsoft, prak, meč, nože, katana. Kromě kalašnikova v airsoftu pouze krátké. Krátké sou moje záliba. Kalacha sem koupil kvůli tradici, kráse a kráse. Ale v ostré verzi dlouhou nechcu žádnou. Se 2 ostrýma trénuju 3 disciplíny a časově su akorád. Už by nebyl čas.
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 09 říj 2007 19:18

Childeater
Právě si se zařadil do skupiny těch lidí,kterí mě velice serou !
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 09 říj 2007 19:27

Reaktor: Tak to mě mrzí, že jsem tak propadl :D

Jde o to, že vzduchovka je vzduchovka, nic co by mne nějak nadchlo, při střelbě to pšoukne, není cítit střelnej prach, není v tom taková energie. Ne, že bych vzduchovkáře odsuzoval a bral jim jejich názory či nadšení. To ne, jen prostě mi to nic neříká...i když mám doma pár totalitních diplomů za první místa:)

Co se týče airsoftu, nemám možnost moc posoudit, nikdo z okolí to nemá a nehraje. Ještě tak Paintball...

Perkusy, to je jiná štace, ty mám velice v oblibě a využiji každé možnosti si z nich vystřelit :wink:
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 09 říj 2007 19:44

Tema jako noha. Bud strilim nebo nestrlim a je jedno z ceho si myslim. Ja osobne strilim dvakrat az trikrat tydne z malorazky, trikrat tydne z luku a jednou cca z kuse ale shazovat jedno ci druhe strileni je mirne receno - neznalost.... Mazat uz to nebudu... No a vetrovka je domenou zimy, stejne jako P-1 na chalupu u lesa...
Dzarda

Příspěvek od Dzarda » 10 říj 2007 17:04

Taky bych byl pro možnost všechny ...ale dal jsem vojenské ...i když vzduchovka vz.47 to je taky zbraň..... :wink:
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 10 říj 2007 19:41

milius píše:2Childeater
Já to nemyslel lovecky,ale postojem k situaci kdy mě potká myslivec v honitbě(louka,les) se vzduchovkou.Nadšenej nebude a poslední co bude říkat bude,že nemám zbraň.
Jestli jsi přesvědčen,že to není zbraň,tak ve tvém revíru bych chtěl střílet.Alespoň bych nemusel poslouchat přiblblý keci místních myslivců a v klidu se věnoval svý flusačce :D
Já s tím nemám problém, když potkám v honitbě kluky se vzduchovkou. V podstatě neexistuje možnost, jak napáchat nějakou větší škodu - a spíš s nimi pokecám o tom, jak to lítá... :wink:
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 10 říj 2007 19:42

risopepi píše:Childeater
Právě si se zařadil do skupiny těch lidí,kterí mě velice serou !
No, že bych kvůli tomu nespal... :D
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 10 říj 2007 19:58

juchů Rispoepi :lol: : Childeater (styď se :lol: ) Jinak mně baví všechno a jak furt koukám na ty vzduchovkoforthready tak jsem v sobotu ladil hatsana :lol: a střílel do mrtvol myší napadnejch do bazénu,několik jich to první ranou doslova svléklo s kůže (prostě vykostilo) :lol:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 10 říj 2007 20:11

A teď si představ, že bys na ty myši vzal vz.24...:D
Odpovědět