REMINGTON 597 22Lr.

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Doogs

REMINGTON 597 22Lr.

Příspěvek od Doogs » 03 led 2006 12:35

Má ji někdo?Vaše názory na ni.


Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rimfireBR » 05 říj 2007 15:44

Já taky chci názory na R597 ale ne .22 nýbrž 17HMR . No a jestli Vám leží doma pod palandou nebo ve skříni a už s ní nepráskáte tak sem s NÍ :wink: :wink:
asi jsem sice krapet OT ale nechce se mě zakládat nové téma kde bude jen I. reakce :!: :!:
Doogs
Příspěvky: 85
Registrován: 21 dub 2006 17:40

Příspěvek od Doogs » 06 říj 2007 08:53

Tak já si ji koupil a za pár měsíců prodal,z těchto důvodů:hliníkové pouzdro závěru,takže pokud sem chtěl flintu pořádně vypucovat tak sem musel to pouzdro odšroubovat od pažby a každým povolením se zvětšovali vůle v závytu,drolil se ten hliník,takže za chvilku bych musel vykroužit novej,uvolňovala se stále muška,pokud sem použil silnější munici tak střílela dávkou a nakonec ten zásobník to byl děs,normální neopracovanej ingot kterej černal v ruce,taky nějakej hliník a hlavně stále závadovej od pátého náboje se sekal.
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 06 říj 2007 11:17

Před pár lety jsem stál před podobnou volbou - jakou semiauto pušku v .22LR... :?:

597mu jsem na základě prostudování diskuzí na amerických fórech vyřadil a dobře jsem udělal - koupil jsem Marlin mod. 60. Ačkoliv má pouzdro závěru také z hliníkové slitiny, funguje parádně, je velmi přesná a navíc taková elegantní, moc hezky vypadá. Pokud by ti nevadil trubicový zásobník pod hlavní (je na 15 ran), tak doporučuju. Ta moje má hlaveň 22'', dnes už bohužel dělají jen 19''. :(

Obrázek
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rimfireBR » 06 říj 2007 22:37

díky moc za Vaše užitečné postřehy a zkošenosti a ještě někdo další má???
třeba i s tou ráží 17.hmr :evil: :evil:
dík a dobrou :? :?
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: REMINGTON 597 22Lr.

Příspěvek od FTC » 17 dub 2012 13:00

Ahoj, včera jsem si koupil novou rem. 597 22 lr. w/scoped. Optika nebyla nastřelená, ani srovnaná.
Koupil jsem si k ní 100ks American Eaglů a za půl hodiny byla na 50 metrů nastřelená tak, že jsem trefoval víčko od piva!
Po vystřelení 80ti ran nebyla žádná závada a to jsem jí vůbec nemazal, ani nečistil. Dnes ji podrobím dalšímu a náročnějšímu průzkumu a střelbě na 100m. Jak je kvalitní zpracování a dlouhá životnost ukáže až čas.
Zatím nemám nejmenší problém a za čas dám vědět jak to s ní vypadá.
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: REMINGTON 597 22Lr.

Příspěvek od FTC » 27 kvě 2012 20:22

Ahoj!
600 výstřelů má za sebou a bez jedinýho selhače. Ovšem každý majitel si musí dávat pozor na utahování veškerých šroubů a čištění, protože celá zbraň kromě hlavně je z tvrzeného hliníku a snadno se dá strhnout závit, nebo vyrýt nějaká díra... Zpracování je velice jednoduché a opravdu vše kromě hlavně a pružinek by si dokázal šikovnější obráběč vyrobit sám z oceli na CNC stroji, tento materiál by zbraň udělal nezničitelnou. Myslím si, že 597 je za tu relativně nízkou pořizovací cenu parádička na vyblbnutí!
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: REMINGTON 597 22Lr.

Příspěvek od FTC » 01 čer 2012 10:34

Ta verze .17 HMR je asi dost nebezpečná, když na ní upozorňuje i český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva.

Jinak škoda, že se tady v čr nedají sehnat konverzní kity, jako je třeba ARCHANGEL, tady je link: http://gunsafari.com/promag-aa597rd-arc ... tag=System
-na bodák sere pes, ale jinak to šasi je hezký.
Uživatelský avatar
RedCrown
Příspěvky: 47
Registrován: 21 zář 2011 22:11
Bydliště: Liberecký kraj _____________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

Re: REMINGTON 597 22Lr.

Příspěvek od RedCrown » 22 čer 2012 16:10

já mám 597 VB LS .22LR. Moc se mi líbila, hezky se drží, ale ten spoušťák je příšerně tvrdej. Dneska bych šel jedině do napínáčku. Problém je, že samonabíječky asi nikdy nebudou mít příjemnou spoušť. Jde o to, na co ji člověk chce. Na vyblbnutí mi přijde lepší pistole - to je ale jiný sport.
Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví.
wlasow
Příspěvky: 1
Registrován: 29 črc 2012 22:50

Re: REMINGTON 597 22Lr.

Příspěvek od wlasow » 29 črc 2012 23:11

Ahoj,
vybírám si malorážku a pro prostudování desítek typů a názorů na ten či onen typ mám v hlavě pěknej guláš a nevím jakou :?
Mám tři favority tak prosím pomožte mi to rozhodnout případně doporučit něco jiného,ale hlavně klasiku,která má mířidla. K optice se chci dopracovat po ovládnutí hledí a mušky :wink:
1. Ruger K10/22 RPB
2. Marlin Model 60SB
3. Remington 597
Díky
Martin
Epicop
Příspěvky: 24
Registrován: 12 lis 2012 20:28

Re: REMINGTON 597 22Lr.

Příspěvek od Epicop » 18 led 2014 11:56

Ahoj lidi, přidávám svojí uživatelskou zkušenost s Remingtonem 597. Koupil jsem ho asi před 10 lety novýho, verzi s plastovou šedivou pažbou, podotýkám že jsem to kupoval v začátcích mého zbrojení a tehdy jsem nad tím moc nepřemýšlel, dneska bych už vybíral úplně jinak :roll: . Plastovej zásobník co k tomu byl na deset nábojů je hodně subtilní a dvouřadá funkce nepřidává spolehlivosti. Ze srandy jsem si koupil plastovej zásobník na 30 nábojů, ale je to svátek, když se mi podaří ho vystřílet celej bez nějaký závady (nepodanej náboj, zpříčenej náboj...). Zbraň je docela vybíravá co se týče střeliva a to zejména při používání subsonických nábojů. Dost mi vadil těžký chod spouště, ale postupem se to trochu zlepšilo, asi jak se trochu ochodila. Přikládám fotku závěru, všimnul jsem si, že v místě, kde natahuje bicí ústrojí, tak je úplně oloupaná nějaká vrstva, no bída, bídoucí. Zkusím to rozleštit na kov, uvidíme. Takže kdo tu zbraň chcete koupit, rozhodně nedoporučuju, je to víc sraní než střílení.
Přílohy
P1010093.JPG
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: REMINGTON 597 22Lr.

Příspěvek od derringer » 20 led 2014 08:36

Mám 597 3 roky odstříleno celkem k 8000 nábojů. Naposled teď v neděli 500ks.

Co jsem od téhle zbraně očekával? Je to laciná samonabíjecí puška z hliníkové slitiny, s plastovou pažbou, osazená lacinou optikou. Střílíme s tím na sklopky na 25 a 50 metrů, průměr terče 5 a 10 cm. Na to zbraň bohatě stačí.
Co vyžaduje je čištění, protože zbytky nespálenýho prachu v mechanismu smíchané s mazivem mi už 2x vyhodili ze zbraně vytahovač, pokud jsou zaliskaný zásobníky, tak nejsou taky spolehlivé.

Pokud vím, že ze zbraně vystřílím víc nábojů, udělám po +-250 ranách přestávku a vyfoukám z ní čurbes. Zásobníky mám 4ks - 1 desetiranný byl u zbraně, 2 jsem dokoupil(jsou z nějaké slitiny) a 1 plastový,černý na tuším 30ks. Pokud zásobníky střídám, čistím je až doma.

Střílím laciný HV, teď mám několik tisíc nábojů Remington thunderbolt, balený po 500ks sypačky, předtím Centruriony, všechno chodí, jak má.

Celkově jsem s ní spokojen.
Epicop
Příspěvky: 24
Registrován: 12 lis 2012 20:28

Re: REMINGTON 597 22Lr.

Příspěvek od Epicop » 20 led 2014 16:35

Tak závěr zaleštěnej, dám to do kupy a hned bych to mohl zase otestovat. Mám plnou pikslu nábojů od remingtona, tak jsem zvědavej jak budou chodit. Remington do remingtona :shock: , to by mohlo chvíli fungovat. Je pravda že problémy dělaj hlavně subsoniky.
Přílohy
P1010098.JPG
Epicop
Příspěvky: 24
Registrován: 12 lis 2012 20:28

Re: REMINGTON 597 22Lr.

Příspěvek od Epicop » 21 led 2014 12:25

Tak dneska jsem 597čku vyzkoušel s tím zaleštěným závěrem, jde to znatelně líp, chod závěru je "hladší". Nicméně při subsonický munici od Winchesteru, se opakovaně stává jedna závada a sice že náboj se sice přebije, ale nenatáhne se bicí zařízení. Zřejmě ten náboj nemá dostatečnou razanci a závěr nedojede dostatečně daleko, aby natáhnul ten spouštěcí mechanismus. Vyzkouším až bude příležitost ještě normální munici od Remingtonu, doufám že tenhle typ závady zmizí, při použití standardního střeliva. Jinak musím říct, že po tom zaleštění plochy, promazání a vyčištění zásobníku, to podává náboj vlastně bez problému. Nicméně budu muset objednat zásobník z nějakého plechu, ta umělá hmota je nanic.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: REMINGTON 597 22Lr.

Příspěvek od derringer » 21 led 2014 12:57

Objednával jsem na armyeshop.cz ty desetiranné slitinové za 470 a ty mi fungují.

Cpu do ní jen náboje HV, je to samonabíječka, je tam jistota, že natáhnou jak mají.
Odpovědět