Nejlepsi spray na sebeobranu. Ktery to je ?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Který spray je lepší ?

Obranný sprej SABRE RED Fog -26 ml
10
36%
Obranný sprej SABRE RED Jet -26 ml
8
29%
jiný
10
36%
 
Celkem hlasů: 28
PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

Nejlepší spray na sebeobranu. Který to je ?

Příspěvek od PetrikCZ » 24 zář 2007 11:21

Ahoj. Po přestěhování více do centra města a paradoxně zároveň víc do přírody jsem dostal strach chodit přes park "jen tak". Jako nejrozumější pojistku pro dobrý pocit jsem se rozhodl pořídit obranný spray - pepřák (největší strach je z potulných pejsků). Tak nějak jsem vyčetl který by mohl být nejlepší, ale na Gunshopu jsou dva typy a já nevím který zvolit. Jestli je lepší, aby dělal oblak (fog), nebo proud (jet), nebo jestli to je fuk :).Prosím o radu formou hlasování, případně přízpěvku k tématu. Ale prosím neřešit, jestli spray ano nebo ne. Od toho tu jsou jiná vlákna a já už mám jasno ;)

předem dík.

Oba spraye jsou zde


Slávia 631 (diopter Aeron) + TAU 7 + Vostok ИЖ-38 + Lov 21
Uživatelský avatar
Karl Třaskavina
Příspěvky: 173
Registrován: 31 srp 2006 14:43
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od Karl Třaskavina » 24 zář 2007 12:09

Já koupil paní Třaskavinové modrej FOG. Podle mého názoru je dobré, že s ním nemusí tolik mířit.

Ale stejně lepší by bylo něco na tento způsob:
Obrázek
:twisted:
Arnie

Příspěvek od Arnie » 24 zář 2007 12:17

Jestli se bojis psu, tak se na peprak vykasli. Daleko lepsi je napriklad teleskop. Ve vetsine pripadu staci treba obycejna taska prez rameno. Ja chodim casto behat takze se dostavam do konfrontace se psy velmi casto (neukaznenejch pejskaru je stale mnoho), navic se kynologii venuju. Uz jsem si kolikrat poradil s rotvajlerem nebo nejakejma bulikama s holejma rukama - je ale pravda ze pokud mam v ruce teleskop, tasku, nebo klacek, tak jsem klidnejsi.
Taky doporucuju abys nasili vuci psum pouzival jen ve skutecnem ohrozeni (asi by bylo vhodne neco nastudovat o chovani psu, casto jsou jakekoliv obavy naprosto zcestne), 2 lide na to uz doplatili kdyz se chovali bezduvodne agresivne k memu psovi.
Naposledy upravil(a) Arnie dne 24 zář 2007 12:26, celkem upraveno 1 x.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 24 zář 2007 12:17

Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 24 zář 2007 13:04

Na psy je nejlepší pravej nefalšovanej uzenej buřt, nošený v kapse :D
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
BETTER
Příspěvky: 204
Registrován: 07 zář 2007 14:49
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od BETTER » 24 zář 2007 13:13

Já bych ten spray na ty psy určitě nepoužil. Má pravdu Arnie. Můžeš se i tím dostat do problémů. Když použiješ spray proti psovi tak mu skurv.. čuch. Majitel by tě mohl i žalovat. Přikláním se k teleskopu. Psal jsi ale že ti to nemáme vymlouvat. Tak píšu jen to že je to jedno jakej koupíš. Dnes je dělají kvalitní skoro všechny. Nehledě na to pes má mnohem lepší čuch než člověk tak se mu nemusíš trefovat přímo na čumák :D . Ale ještě bych si to se sprayem rozmyslel. Můj názor :D

Mrkni tady a vyber s co je lepší.
:twisted: http://www.eurosecurity.cz/eurosecurity.cz/cz/index.php
Baikal IŽ 27 EM-1C, ČZ 110, GLOCK 17

Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat.
PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

Příspěvek od PetrikCZ » 24 zář 2007 13:35

Pánové díky za názory, ale psal jsem, že nemíním řešit, jestli spray ano nebo ne. Vysvětlím tedy své pohnutky. Všeobecně vzato se cítím celkem bezpečně. Na hubu jsem nedostal už dobře deset let (už jsem se nějak naučil tomu vyhýbat) a pes mě nikdy nenapadl. většinu dne jsem za zdmi v práci nebo doma, případně v autě. Ale teď když jdu do hospody přes park, tak se nějak necítím úplně jistě s úplně holýma rukama. Potřebuju spíš posílit sebevědomí a zároveň si neutrhnout kapsu :). A když jsem probral všechna pro a proti, tak ten spray vede. Není samozřejmě na psy, ale to je asi tak nejhorší co mě může potkat (očekávaného). Jinak samozřejmě doufám a i předpokládám, že mi v kapse projde trvanlivostí bez jediné potřeby použití. Ale zase když už mít něco pro jistotu, tak samozřejmě kvalitně ;)
Slávia 631 (diopter Aeron) + TAU 7 + Vostok ИЖ-38 + Lov 21
Arnie

Příspěvek od Arnie » 24 zář 2007 13:37

Pak bych rekl ze je jedno jakej typ, jde o to ho spravne pouzit - prekvapive. Pokud to neni pro utocnika prekvapeni, pak IMHO neposkytuje temer zadnou vyhodu.
PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

Příspěvek od PetrikCZ » 24 zář 2007 13:57

Mno tak asi ten obláčkovník. Beztak kdyby se něco zchumelilo, tak to bude na osobní rovině, takže dostřel nebudu brát tak vážně. A nějak si neumím představit, jak ten proud z "jetu" může vypadat, abych nevystříkal všechno vedle, než bych v tom rozčilení zamířil :). O teleskopu jsem taky uvažoval, ale rád chodím na lehko a nesnáším i jen blbý klíče, když mi táhnou mikinu k zemi, natož nějakej kus železa :) A kdybych ho nosil na opasku u kalhot, tak to znamená ho všude odkládat (auto, kancelář atd.) a to bych ho určitě pořád zapomínal.
Slávia 631 (diopter Aeron) + TAU 7 + Vostok ИЖ-38 + Lov 21
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 24 zář 2007 18:34

nejlepší spray je 45 acp
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
Karl Třaskavina
Příspěvky: 173
Registrován: 31 srp 2006 14:43
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od Karl Třaskavina » 24 zář 2007 18:58

golfkiller: to si stříkáš do podpaží? :D
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 24 zář 2007 20:28

sobě ne ,nejsu masochista :lol:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
j.v.h.
Příspěvky: 66
Registrován: 02 dub 2007 18:26

Příspěvek od j.v.h. » 24 zář 2007 23:03

BETTER píše:Já bych ten spray na ty psy určitě nepoužil. Má pravdu Arnie. Můžeš se i tím dostat do problémů. Když použiješ spray proti psovi tak mu skurv.. čuch. Majitel by tě mohl i žalovat...
Chápu uvedené důvody, ale bohužel jsem se již také párkrát dostal do střetu se psem, na silničním i hoském kole.
Na silnici pomohlo buďto ujet (nejlepší řešení, když jde realizovat), nebo seskočit z kola, a pomocí pumpičky "pohrozit"...,
na horském kole v terénu, zejména při jízdě do kopce to nijak jednoduše vyřešit nikdy nešlo (navíc na HK pumpičku moc nevozím). Opravdu bych ocenil nějakou smysluplnou radu co v takovém případě dělat ? Spray ? hledat v kapse při útoku je často již pozdě, plynovka ? asi prakticky nepoužitelná, takže seskočit a ?
P.S. Vozím ssebou občas takové malé zařízení DAZER vysílající ultrazvuk, některé psy to spolehlivě odradí, ale někteří na to prakticky vůbec nereagují a znám i psy, které to vyloženě rozdráždilo. Tak opravdu nevím co použít na obranu a neublížit psovi.
Brigadier
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2006 14:43

Příspěvek od Brigadier » 25 zář 2007 07:45

Nevím, proč tu řešíte "neublížit psovi" ? Jistě by bylo lepší ublížit majiteli, který si z volného pohybu psa po veřejných prostranstvích nedělá hlavu a nedochází mu, že jeho nevychovaný miláček muže někomu ublížit. Snad ale, když se něco semele, pes tě napadne, je to na triko majitele psa.
Uživatelský avatar
Karl Třaskavina
Příspěvky: 173
Registrován: 31 srp 2006 14:43
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od Karl Třaskavina » 25 zář 2007 08:31

j.v.h.: Jeden kolega stříká po psech vodu z flašky co má na pití. Prej že to pomáhá. Já sem neměl možnost tuhle metodu vyzkoušet, letos mám najeto 3500Km a žádnej pes mě nechtěl ochutnat. 8) Ale pokusy na domácím mazlíčkovi ukázali že by to mohlo fungovat. :lol:
Odpovědět