SIG SAUER PRO2009

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Dany

SIG SAUER PRO2009

Příspěvek od Dany » 09 zář 2005 21:35

Můžete se někdo podělit o zkušenosti se Sigama?Uvažuji o koupi PRO2009,tak by mě zajímaly nějaké zkušenosti.Díky


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 12 zář 2005 18:34

Měl jsem P226, P228, P229, SP2009, SPC 2009, SP2340. Se všemi to bylo bez problémů - trohu tlustší rukojeť jinak vše bezva. Myslím, že se nedá než doporučit.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Návštěvník

P226 bez problémů

Příspěvek od Návštěvník » 12 zář 2005 20:08

Jen to přehození páček - vypouštění kohoutu místo pojistky a předozadní zmatek s vypouštěním záchytu závěru... Chce to zvyk a nestřílet rychlé disciplíny z této a jiné zbraně na střídačku.
Dany

Příspěvek od Dany » 12 zář 2005 20:39

Díky za poznatky.Měl jsem Glocka 17-nelíbil se mi design,ale jinak spokojenost.Pak jsem si koupil Walthera P99-design super,ale střílení nic moc.Dost kope.Jak se chovají Sigy při střelbě?Nemám možnost to nikde vyzkoušet,protože ze známých ho nikdo nemá.Ještě jsem uvažoval o HK USP Compact 9 mm.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 13 zář 2005 06:31

Nejvíc kopala stará 226ka, kompakty o trochu míň. Plasťáky (SP/SPC2009) kopou nejmíň a výstřel z nich je spíš takový plavný. Proti Glockovi mi vyhovuje u SP(C) víc sklon rukojeti a fakt, že si mohu rukojeť zvětšit. Walther je zase víc placatý (vejde se líp do ruky).

HK - je to hodně podobné Sigům, relativně baňatá rukojeť. Průběh výstřelu pevný, ale docela příjemný. U některých (většiny - jinak jsem to neviděl, ale prý existují) modelů (USP, copact 2000) pojistka s vypouštěním kohoutu.

Onmo, Sig je do jisté míry" životní postoj". Jak si na něj někdo zvykne, už ho z ruky nepustí. Je to jako s Glockem...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Dany

Příspěvek od Dany » 13 zář 2005 09:49

Díky za radu.Teď jsem se už pro něj asi definitivně rozhodl.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 13 zář 2005 20:12

Omlouvám se ostatním za inzerát.

Není zač, pokud by jste chtěl, jednoho Vám rád prodám za solidní cenu se solidním přísušenstvím. Musím se odstěhovat na rok do Anglie a nemá cenu sušit zbraň po tu dobu někde v úschově. Můj mail je alfilon@quick.cz. R8d bych aby do konce m2s9ce byla z domu.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Dany

Příspěvek od Dany » 14 zář 2005 15:06

Děkuji za nabídku,ale již ho mám sehnaný.Přesto díky!
Odpovědět