Povidani o MP a PCR

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 20 čer 2007 13:54

Já pro to mám pochopení, ale dám příklad. Jel jsem s mladou na jídlo. Restaurace kam jezdím už dlouho. Nechal jsem auto jako obvykle. Přijdu a MP u auta. Pane jste si vědom přestupku? Na plotě :!: té resturace byl asi 40cm zákaz stání. Jenže já byl tak konsternovanej, že jsem ho jenom požádal jestli by to nešlo vyřešit domluvou (to jsem si vyslech :lol: ) a radši mu zaplatil blok 200,- jenže když se mi to pak uleželo, tak on mi neměl co dávat pokutu i kdybych tam stál třeba na střeše, protože ta "značka" rozhodně nesplňovala podmínky dopravního značení (umístění, velikost) a bezesporu nebyla nainstalovaná z úředního rozhodnutí, ale zřejmě z rozhodnutí majitele nemovitosti. Kdo tohle ale má vědět když ne policajt/strážník. Já jednal slušně, ale pro ně to byl "strašný zločin" Když se po tobě nějakej dement takhle vozí kvůli takové ptákovině (a ještě k tomu neoprávněně) tak to je fakt žůžo. Pak tě někde v koloně osolí A8ka 200km/hod. přes plnou, nebo v odbočovacím či odtavném pruhu a Policie nikde. Obecně se jde po takové té "malé" a jednoduché "kriminální" činnosti a něco většího šmejdům prochází a ještě se člověku smějí do obličeje. Já třeba na ulici policajta téměř nepotkám, na silnici velmi zřídka. Kde všichni jsou? Zato v pracovní době v Globusu, ve spořitelně apod. jich he celkem dost. Vezmi si třeba černej výlep v Praze. To je docela velkej problém, protože oblepený humusem je už snad skoro všechno. Já tyhle maníky s kýblem lepidla načapám minimálně jednou týdně, ale že by si policie dala práci to bych chtěl moc. Asi doufají, že se o to budu starat já jako občan, ale na to jim se... A takhle to máš se vším. jinak k reputaci policie nepřispívá ani naše reprezentace. Viz. například kauza CzechTek - ať už policie konala či ne, vždycky se do nich obouvali, že to je špatně. Tak kde to jsme? (já jsem poslednímu zákroku nadšeně tleskal a reputace PČR se u mě rapidně vylepšila :D ). Oni totiž ani ty čelní představitelé nemají zájem aby to v represivních složkách bylo jinak. Kdyby jsme měli velmi profesionální policii tak by se taky mohlo lépe přicházet na ty jejich tunýlky a kapříky a to by jsme neradi že? Šak víme :wink:


g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 22 srp 2007 14:08

Jednak je to o lidech jako všude jinde. Jenže policajt (jakýkoliv) má tu smůlu, že je víc vidět a skoro každej si rád přisadí. Ale uvědomme si jedno - dělají to, co po nich chce zákon, oni si ho nevymysleli. A možná to nedělají s chutí aby nám dali pokutu, ale prostě proto, že pokud málo vyberou, pocítí to na platě. Ryba smrdí od hlavy.
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 24 srp 2007 07:39

jak tak čtu tuhle diskuzi,tak si říkám,jestli ono by to nebylo zvrhlé,kdyby někdo policajty chválil.Pro policajta postačí,aby císaři dával co je císařovo a ne to co je boží,t.j.aby si nevymýšlel,nevydíral a neurážel,zkrátka aby neotravoval víc než nezbytně musí,a občan má zase umět prohrávat.
Odpovědět