Otazky k plynovce

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Dave Fire

Otázky k plynovce

Příspěvek od Dave Fire » 21 srp 2007 20:33

Dobrý den,
Mám pár dotazů, abych se ujistil, že nebudu mít s policií problémy. Je mi 19 let, nemám zbrojní průkaz. Jsem od Brna, a chci si alespoń trošku zajistit bezpečnost před nějaými individui(nekomentujte prosím nákup plynovky jako nesmysl pro obranu-rozhod jsem se)
Ot č.1) Mohu si plynovou pistoli pořídit? Prý je volně prodejná od 18 let bez
ZP?
2)Mohu ji nosit sebou v nabitém stavu, nebo připraveném k použití
kupříkladu pod bundou?
3) mohu s ní třeba navštěvovat restaurace, obchody, aniž bych měl
problémy s policíí) v případě podezření na přepadnutí?
4)Mohu si beztrestně zastřílet mimo stanovená místa?(Kupř. na zahradě
atd?)
5) poslední-mohu používat pouze nábojnice, které produkují jen
zvukový efekt, nebo je to výsada armády(slyšel jsem)

Děkuji za odpovědi na všechny otázky.


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 21 srp 2007 23:17

Můžeš všechno z toho cos napsal.
... když jsi od Brna. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 21 srp 2007 23:29

co si takhle najít starší témata o tomhle? tam nalezneš odpovědi a projdi si zákon o zbraních a střelivu ten ti též odpoví
Dave Fire

Příspěvek od Dave Fire » 21 srp 2007 23:44

Samozřejmě jsem témata projížděl(dělám to radši vždy), ale na určité otázky jsem odpovědi nenašel(navštevování veřejných míst se zbraní) atd. Tak jsem pro jistotu do tématu přidal i ty další, ale mám pocit, že jsem někde četl, že byl obviněn človek, který na balkóne na sídlišti střílel ze své plynovky, tak mě to zmátlo..Skutečne mohu vše co jsem napsal činit beztrestně?DěkujiA ještě jedna věc, co když budu muset v obraně zaútočit a použít pepřový náboj, človek třeba zranění podlehne( třeba vystřelím nechtěně z blízkosti), budu usvědčen ze zabití?Jsem extrémista vím ,ale zajímala by mne odpověď.
Uživatelský avatar
Panzer
Příspěvky: 33
Registrován: 16 črc 2007 21:12

Příspěvek od Panzer » 22 srp 2007 00:26

Na Slovensku by si bol zrejme uznaný vinným a pokiaľ poznám český trestný zákon tak aj u vás by ti hrozilo trestné stíhanie.

Tu je jeden konkrétny prípad zo súdnej praxe:

http://www.webforum.sk/viewtopic.php?p=5427#5427
IŽ-75 5,45x18
Makarov PM
Dave Fire

Příspěvek od Dave Fire » 22 srp 2007 09:37

Tak jak se na to tak dívám, tak ten náboj pepře je až krajní možnost, radši bych měl používat jiný dráždivý náboje a ještě si hlídat odstup protivníka dle manuálu:)) Ale jeden člověk měl úžasnej postřeh: Lepší mít problémy s právníkem, než s hrobařem! úžasná věta!
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 22 srp 2007 11:32

Trestní stíhání ti bude u nás hrozit většinou vždy když se budeš snažit bránit na tom nic nezměníš, ale není to lepší než skončit v lepším případě v nemocnici?

Já bych ten zmíněný případ neviděl až tak relevantně v rámci obrany, tam ho soud uznal vinným, protože neshledal že se jednalo o obranu dle mě tedy....a o to jde. Je snad jasné že nemůžeš s plynovkou na nikoho jen tak vystřelit to pak dopadneš jasně, ale pokuď budeš jednat v rámci KN nebo NO tak by v tom neměl být žádný problém....to neměl je tam protože u nás v kocourkově je možné vše a útočník je většinou brán za chudinku které se nesmí skřížit jediný vlásek byť má t. rejstřík dlouhý jak telefoní seznam....

Já jsem to před x lety zažil obvinění jsem se nevyhl, ale dopadlo to dobře.

Nic jiného než pepřové náboje nepoužívej když už tedy používáš plynovku, jiné nemají takový účinek a o ten tady přece jde...já bych klidně naládoval ty na psa a když pak dojde na použití v obraně na člověka tak co už, měl jsi je přece pro případ kdyby tě napadl nějaký pes, ale cos měl dělat když tě napadl nějaký člověk, ohrožoval tě na životě atd.. pakliže by to vyšlo najevo.

Obrana je až na prvním místě, né to co se stane útočníkovi :wink: pakliže nad tím takhle budeš přemýšlet raději nic na obranu nenost a nauč se rychle běhat, je tu totiž dost velká možnost že ani nevystřelíš budeš nad tím dumat a pak už bude pozdě.
Hrát na nějakou vzdálenost od které tedy můžeš vystřelit je blbost ty ji zrovna moc neurčuješ a zkrátit vzdálenost se dá raz dva když chce někdo zaútočit,jen je dobré mít na paměti že z blízky se ten plyn může od útočníka odrazit i na tebe.

Otázka je kdy na tom balkoně a jak střílel, třeba to bylo už v noci či po někom kdo ví, pak je to jasné.

ještě ohledně toho zabití není to tak jednoduché ani z besprostřední blízky a musel bys mít hodně velkou smůlu, (to spíš že by to byl astmatik apod.) a stejně pokuď by to bylo v rámci obrany tak bys usvědčen z žádného zabití být neměl

Jinak vhodnější věta je: lepší když tě dva vedou než čtyři nesou :wink:
Dave Fire

Příspěvek od Dave Fire » 22 srp 2007 11:41

To je fakt, na co by mi potom byla, diky za rady, ale v našem kocourkově bych se nedivil kdybych si šel odsedět něco za ublížení na zdraví, díky tomu že jsem v obraně použil pepřový náboj..
Uživatelský avatar
Panzer
Příspěvky: 33
Registrován: 16 črc 2007 21:12

Příspěvek od Panzer » 22 srp 2007 14:13

Lada píše:Já bych ten zmíněný případ neviděl až tak relevantně v rámci obrany, tam ho soud uznal vinným, protože neshledal že se jednalo o obranu dle mě tedy....a o to jde. Je snad jasné že nemůžeš s plynovkou na nikoho jen tak vystřelit to pak dopadneš jasně, ale pokuď budeš jednat v rámci KN nebo NO tak by v tom neměl být žádný problém

Presne tak. V tomto prípade totiž strelec nemal dôvod tasiť plynovku a strieľať, pretože išlo medzi ním a poškodeným len o verbálny konflikt, ktorý gradoval počas dlhšej doby. Teda vzájomne si robili už pár dní naschvály a vyrývali jeden do druhého.

Ak by však poškodený strelca fyzicky napadol a tento by v nutnej obrane použil plynovku s rovnakým následkom ako v prejednávanom prípade, nebol by strelec trestne zodpovedný. A to ani vtedy, keby poškodenému to oko vystrelil.
IŽ-75 5,45x18
Makarov PM
Dave Fire

Příspěvek od Dave Fire » 26 srp 2007 14:30

A ještě jedna otázka, když bych řekněme postřelil pepřem útočníka a utekl, je povinnost to nahlásit policii?A ještě jedna, dostanu při koupi dokument kde bude napsáno, že se jedná o plynovku?abych mohl prokázat že nevlastním skutečnou zbraň?
Odpovědět