Walther P1 a zkusenosti s nim

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Walter 99

Příspěvek od Walter 99 » 27 pro 2006 21:59

Děkuji za odpověď FANTANOVI, omlouvám se za tu policii, já řešil hlavně ten "futrall" a v hlavě mi uvízla informace, že P.38 bylo vyrobeno pro policii cca 26 000 ks, je to ale jiná doba a i pistole.
Co se miřidel týká, tak já sbírám teď informace, které neukázaly výkresy. S P1 jsem nastřílel teprve 50 ran a to na kryté střelnici se světlem za zády střelce vlevo. To mohlo částečně způsobit tu chybu, na 15 m byl soustřel v kruhu o průměru 7cm, ale posunutý vlevo dole o 12 cm od středu (prvních 16 ran) ty další byly podobně, uznávám i to, že střelec má velké rezervy a je nutné trénovat a učit se, učit se atd.


harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 28 pro 2006 12:58

Tak chlapci, tohle mi nedá, abych nezareagoval. Já sám vlastním P.38 byf 44 (původně zatrámovka na konci války sebraná německýmu důstojníkovi a na amnestii postavená na papíry), střílím s ní "světové války" a mířidla jsem u ní taky nastavoval, takže jistá zkušenost tady je. Prokristapána ať vás nikoho ANI NENAPADNE KLEPAT ZBOKU DO HLEDÍ!!!!! To hledí je uchyceno pod tím krycím plechem svrchu závěru. Výsledkem bude, že při malém poklepu to neudělá nic, při velkém zmrvíte hledí, eventuálně vám to vykopne ten plech z pouzdra závěru a pak se mohou dít věci téměž netušené - může vyskákat pár drobných součástek, které budete těžko hledat. Kdo tomu nevěří, může to vyzkoušet - ti méně hloubaví ať si prohlédnou explozivní nákres na www.9mm.cz .
Pro seřizování nástřelu se používá VÝHRADNĚ muška. Pro výškovou korekci existuje (tuším) 6 různých výškových velikostí, pro stranovou korekci se používá naklepávání do strany - proto tam je ta ryska, jak už kdosi pozorný zjistil. Ty různě vysoké mušky asi těžko seženete, takže se to dá řešit přenášením záměrnýho bodu - stejně to nikdy žádná terčovka nebude. Mimochodem právě jsem se se svou krasavicí vrátil ze střelnice a s klasickými SB 7,5 g jsem na redukovaný terč 135/P-I na 25 m 15 ranami nastřílel 136 bodů, což ještě zdaleka není maximum zbraně (vítězové ZSV, nesmějte se, vím, že to stačí tak na 10. místo).
K P1 mohu říci pouze to, že ji měl jeden kolega v klubu (nezpevněnou). Po cca 2000 ranách mu prdnul rám a dneska mu visí znehodnocená doma nad krbem. Můj názor je pro nošení - nekoupit, pro terčový střílení - nekoupit, pro zábavný střílení - zvažoval bych, pro pocit z vlastnictví klasický zbraně - lepší je P.38. Zkrátka imitace klasické poctivé zbraně nikdy nebude jako originál.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 28 pro 2006 13:27

Tak to se omlouvám, sice nedám na svého Waltříka dopustit, ale je to PP a tam se stranově reguluje hledím. Díky za info! Jinak souhlas, výšku bych raději řešil přenášením a jen v popsaném případě (tedy že ZB je nad místem dopadu střely) výměnou mušky za vyšší (sežene-li se). Je-li možno střílet "pod jablíčko", neřešil bych.

Apropo, nejedeš teď v sobotu na ZSV do Čestic? Jestli ano, tak bychom se tam potkali!
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 30 pro 2006 00:54

Black Sabbath píše:Kdybych šel do P38, tak jedině předválečný typ nebo do roku 1942.
Jo, ale ten tě vyjde cca dvakrát dráž než P1 a navíc je to sběratelská záležitost, tzn. je skoro škoda z toho střílet :oops: . Jinak ale souhlasím, že nejlepší jsou válečné a předválečné (těch předválečných ale moc není), pak následuje vyztužená poválečná verze a teprve na posledním místě je nevyztužená poválečná. Tu bych snad ani nechtěl, leda snad kdyby byla hodně levná a v dobrém stavu. Ale pokud vím, tak tahle verze je taky dost vzácná, takže se ani není potřeba bát, že by na ni člověk narazil třeba náhodou- pravděpodobnost je minimální.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 30 pro 2006 16:31

Do roku 1942 myslím proto, protože potom už Němci vyráběli až příliš rychle, na množství a kvalita šla dolů.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 30 pro 2006 22:05

Jo, jistě, ale aspoň to stavěli na ocelových rámech, které mám já osobně mnohem radši než slitinu. Někomu slitina nevadí, někdo si ji přímo nemůže vynachválit a asi na tom něco bude, ale já ji nemusím. Tzn. co se mě týče, je i odfláknutá válečná lepší než dobrá poválečná. Ostatně ocelový rám se dá upravit (když je špatný z výroby), zatímco hrabat do rámu ze slitiny sice lze, ale je to větší problém. Navíc se to nedá brynýrovat, někdy se to láme atd., atd.
Hlavním problémem ovšem zůstává, že ať dobrá nebo odbytá, válečná je nehorázně drahá. Za těchto okolností bych asi i já šel spíš do poválečné- z finančních důvodů (ono plus mínus osm tisíc- to není úplně málo).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Pol
Příspěvky: 32
Registrován: 20 pro 2006 06:20

Příspěvek od Pol » 02 led 2007 09:22

Jsem ve Watrech laik,prosím jaký je rozdíl mezi P 1 a P38 obě ze slitinovým tělem.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 02 led 2007 10:24

Podle mne je rozdíl to slitinové tělo. P38 měla snad tělo ocelové a P1 měla tělo slitinové.

Doufám, že to je hlavní rozdíl.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
omega 13
Příspěvky: 43
Registrován: 30 lis 2006 20:41
Bydliště: Morava

Příspěvek od omega 13 » 02 led 2007 18:26

Měl jsem P 38 byf 44, hlaveň pěkná, čísla seděla, ale vůle už byly "zemědělské". Krásná sběratelská zbraň, taky chodila doleva dolů. Poklep mušky to vyřešil, ale jak bylo psáno, neklepat na hledí, jinak si rozbijete uložení součástek vnitřní pojistky a ohnete výstražník včetně poškození dalších vnitřních součátek. Bylo mně líto z ní střílet, až jsem ji prodal a koupil si na práskání na střelnici novotu od strýčka Gloka.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 03 led 2007 10:39

Pol píše:Jsem ve Watrech laik,prosím jaký je rozdíl mezi P 1 a P38 obě ze slitinovým tělem.
Pokud je mi známo, tak jde o naprosto tu samou pistoli, akorát že:
P.38- původní "válečné" provedení (ocelové tělo, kódované značení atd.)
P38- "poválečná" civilní verze (tělo z lehké slitiny, značení Carl Walther Ulm atd.)
P1- poválečná "vojenská" verze pro tehdy nově vznikající Bundeswehr (slitinové tělo, značení neznám); právě tyto pistole jsou v současné době běžně (a levně) dostupné, neboť jsou hromadně vyřazovány z výzbroje Bundeswehru
Pokud je mi známo, tak by to mělo být zhruba takhle. Mýlím-li se, tak mě prosím vás někdo opravte.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 24 led 2007 14:17

Nemýlíš, je to tak.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 25 črc 2007 21:02

pošilhávám taky po P1 bo origo P38 moc drahý za 15500 je spousta jinejch hraček a milejší bude investovat 5800,- No asi si ji dopřeju pod stromeček :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 26 črc 2007 08:34

a nebo TT33 ?? :roll:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 26 črc 2007 22:44

ty vole tady nikdo nebude konverzovat :shock: nějak poslední dobou je tohle forum trochu umrtvené ( ale i tak nejlepší :wink: )
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Odpovědět