Harris bipods

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Harris bipods

Příspěvek od Silencer » 28 kvě 2007 08:35

Tak nazrál čas a peněženka před časem dovolila a řek jsem si, že by větrovce slušela pořádná dvojnožka (pánové se nebudou zlobit, ale stojánky na kolo......... 8) ). Dostal jsem tip, tak jsem se skontaktoval se Shivou a po konzultaci zvolil Harris 1A2, provedení L. Na stránkách výrobce www.harrisbipods.com je to provedení označeno HBL 9-13´´, prý nejpopulárnější nožky na pušky. Objednal jsem je spolu s adaptérem, dodání zabralo cca měsíc, než to přišlo z USA což nevadilo, protože jsem nespěchal. Když dorazili, dohodli jsme předání v Praze a tenhle pátek jsem si je odnesl domů :) Cena 2300,- za nožky a 300,- za adaptér. Neberte to za bernou minci, asi se to bude měnit s kurzem dolaru, eventuálně v závislosti na přepravě.
Rozbalil jsem si je už ve vlaku a natěšeně pročítal pokyny pro montáž. Maličko se mi nepozdával rovný adaptér - pod větrovku je možná vhodný půlkulatý s označením 2R, ale když jsem to vše proměřil a uvědomil si, že stejně nemám kulaté dláto, tak to bylo v pohodě. Takhle to vypadalo po dopravení dom a vybalení:
Obrázek
Obrázek
Obrázek[/img]
Sundal jsem z větrovky předpažbí, nabrousil 5mm dláto, připravil sadu vrtáků do dřeva, změřil adaptér a pustil jsem se do práce. Nejdříve jsem na spodní ploché straně předpažbí rozměřil, kam asi bude vhodné umístit ten montéžní "ořech" na který se pověsí nožky. Já to umístil 4 cm od předního okraje předpažbí. Ve vyměřeném místě jsem 4kou vrtákem vytvořil díru téměř skrz (ne úplně, jen aby koukala špička vrtáku do dřeva) a z opačné strany (směrem od zásobníku vzduchu) jsem udělal 8mm díru hlubokou cca 7mm. Do této jsem nasadil adaptér, přiklepl ho přes dřívko a hrotem ho obkreslil. V kulatých rozích jsem udělal díry asi 4mm hluboké 5kou vrtákem. Celý obrys jsem pak objel dlátem a začal vydlabávat do hloubky. Zádlab stačí hluboký uprostřed asi 3mm, tam kde se zvyšují kraje je to 5-6mm. Napadlo mě, že by se to dalo udělat na horní fréze, ale musel by se sundat ten plastový verk co drží hlaveň a zásobník a ten je přilepený. Dlátem to sice není moc zdobné, ale účelu to plně postačuje:
Obrázek
Obrázek
[/img]
V návodu se doporučuje, poté co se adaptér vhodně umístí, vyndat ho a mírně podmáznout akrylovým tmelem (na to se chystám, abych ten zádlab začistil). Po umístění adaptéru to vypadá asi takto:
Obrázek
[/img]
Jelikož jsem tu díru odspoda vrtal 4kou vrtákem, ořech tam nejde nasadit volně. O to mi přesně šlo, proto jsem tam udělal 5ku závit, aby měl oporu už ve dřevě a nevyklal se. Pak už jen s nasazeným adaptérem stačí jen našroubovat ten ořech a přiložit nožky:
Obrázek
Obrázek
[/img]
Celá montáž zabrala asi 2 hodiny i s vymejšlením a vyměřením jaké průměry děr a jak hluboké je dělat. Po montáži je možné adaptér zezhora ještě přelepit třeba izolační páskou, nebo tenkým proužkem gumy, aby se náhodou nepotkával se zásobníkem. Pokud ho ale mírně utopíte, není absolutně žádný problém. Při hloubce zádlabu 3mm je adaptér schovaný a na předpažbí zbývá asi 11-12mm materiálu, takže nehrozí nějaké zlomení, nebo vyštípnutí. Foto celé pušky dodám jindy, neměl jsem to doma a ssebou jsem si vzal jen to předpažbí a nožky, abych nemusel tahat celou flintu.
Jen ze zkušenosti s výběrem. Ještě se nabízí provedení M - se záskoky po 1´´ - já chtěl ale plynulou regulaci. Pak je možné vzít provedení S, které má kloub pro rotaci - dobré pro nerovný terén, ale jsou o něco dražší. Dost jsem taky uvažoval o nízkém BR 6-9´´ provedení, ale když člověk střílí v přírodě a ne jen z lavice, tak jsou podle mě lepší ty vyšší. Celkový dojem ze stability a zpracování je více než dobrý. Dal jsem i pár ran a je tu super. Lepší než to pořád něčím podlkládat. Hmotnost zbraně taky nijak dramaticky nevzrostla a montáž/demontáž je navíc naprosto jednoduchá, takže není problém, pokud překáží, je během chvíle sundat. Pokud uvažujete o dvojnožce a nehodláte dělat kompromisy, tak asi není lepší volba.
Naposledy upravil(a) Silencer dne 28 kvě 2007 11:53, celkem upraveno 2 x.


PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

pěkné

Příspěvek od PetrikCZ » 28 kvě 2007 09:02

Moc pěkné - co dodat . Ani cena není nijak závratná. Ad stojánky na kolo ... vzhledem k ceně flinty samozřejmě není co řešit, hyzdit větrovku nějakým nedodělkem by byl hřích (dokonce v poměru cena Větrovka+bipod / cena Slávky secondhand+bipod to u tý Slávky vyjde dráž :D )
Slávia 631 (diopter Aeron) + TAU 7 + Vostok ИЖ-38 + Lov 21
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 28 kvě 2007 09:15

Prave že je to dost dobry za 2300, bezne se da sehnat s cislovkama otocenyma tedy za cenu 3200, a to rozdil je. Nebyl by kontakt na toho pana co ti dvojnozky dovezl ?
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 28 kvě 2007 11:48

Shiva - najdi ho v seznamu uživatelů a pošli mu maila.
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

adaptér

Příspěvek od spider74 » 08 bře 2008 12:01

Mám dotaz potřebuji adaptér pro ZKM 456 Aeron (samozřejmě pro Harrisky) ....nemáte kontakt na někoho kdo to už dělal. Na ZKM mám dole sice šínu ale z nabídky Harris nevím jestli od nich bude nějaký adaptér pasovat. Jediný evropský rozměr tam byl tenhle ..
http://www.harrisbipods.com/HB6.html
ale stejně se mi to nějak nezdá.........takže díky za radu
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
cerberus
Příspěvky: 97
Registrován: 29 kvě 2006 19:47

Harris

Příspěvek od cerberus » 08 bře 2008 12:25

Shiva je dodává .
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 08 bře 2008 12:31

Komu se chce, tak si je dodá i sám
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

.......

Příspěvek od spider74 » 08 bře 2008 12:43

ares
Komu se chce, tak si je dodá i sám
......díky za hodnotné a konstruktivní sdělení :roll:
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 08 bře 2008 13:01

Promiň, ale už nejsem v době totality a objednat si cokoli ze zahraničí je jeden z těch nejmenších problémů
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

RE

Příspěvek od spider74 » 08 bře 2008 13:55

Jestli jsi dobře četl co jsem psal nahoře tak jsem ptal i na to jestli ten typ co na něj uvádím odkaz je kompatibilní se šínou na ZKM 456 Aeron........a za druhé pokud nějaký člověk tady na fóru to dělá na míru a prodá mi to tak si myslím že je to pro mě lepší. Protože pochybuji že nějaká zahraniční firma bude dělat adaptér pro nějakou zbraň z České banánové republiky aby to bylo přesně na míru zrovna pro ZKM 456 Aeron ,což bych rád aby bylo.

Jinak kdyby byl každý jako ty tak by tady nikdo nikomu neporadil a s ničím nepomohl ( a o tom to tady tak trochu je ) ,protože vždycky jde všechno někde najít a sehnat .......jestli tě to obtěžuje tak prosím Tě pro příště moje stupidní a dětinské žádosti o pomoc a radu ignoruj. :wink:

....jinak už jsme tak trochu OT tak to uzavřeme díky moc :wink:
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 08 bře 2008 13:59

Promiň, asi jsem horní příspěvek špatně četl, ale pokud jsem si všiml, tak jak nohy tak adapter máš od firmy Harris. Nějak jsem si nevšiml že by jsi měl něco dělané v tomhle státě na míru. Ale třeba jen špatně čtu.

Edit. Sorry, omlouvám se. Horní příspěvek je Silencerův. Moje chyba :oops:
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

....

Příspěvek od spider74 » 08 bře 2008 14:16

Ok....poslal jsem ti SZ.
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Uživatelský avatar
TURBIAK
Příspěvky: 185
Registrován: 29 lis 2007 23:23
Bydliště: Bar pod bocianom :)

POD LOCK

Příspěvek od TURBIAK » 26 črc 2008 17:12

Zdravim pani :) chcem sa vas opytat ..ako sa vam lepsie striela z noziciek HARRIS s klbom,,,ked je uplne dotiahnuty alebo ked je volnejsi?? na dotahovanie klbu som nasiel jedine packu POD LOCK ..na moj vkus je velmi velka a velmi vytrca z profilu dvojnozky ... tak som to vyriesil sam vlastnou packou vid. dole :) je to taky prototyp zatial , je to z hliniku vyrobene , zatial to drzi :)
Přílohy
1.jpg
2.jpg
Optimisti sa učia po anglicky.....pesimisti po čínsky....My realisti sa učíme strieľať
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

kloub

Příspěvek od spider74 » 26 črc 2008 18:54

Zatím jsem měl vždycky jenom Harrisky bez kloubu a lidi co znám a chodí střílet tak taky ........připadá mi to více stabilnější a pro kloub opravdu aspoň u MaO nevidím využití.....i když jsem střílel na běhny tak jsem prostě vždycky počkal až dojede na určité místo - předsadil jsem a vymalováno. Nevím jestli se tady s tebou někdo podělí o zkušenosti z kloubem protože většina má bez..... :cry: aspoň pro mně by to byla starost navíc abych kvůli vachrlatému kloubu nestrhl.
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Uživatelský avatar
TELESCOPIC
Příspěvky: 173
Registrován: 03 čer 2007 14:02

Příspěvek od TELESCOPIC » 26 črc 2008 20:34

to spider74: zas bych to tak s tím kloubem nepřeháněl, já ho třeba taky mám a jsem spokojenej a ta páčka je dobrá vychytávka...
Odpovědět