malorazka v 16 letech??

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Marcus
Příspěvky: 104
Registrován: 14 srp 2005 22:41

malorážka v 16 letech??

Příspěvek od Marcus » 15 srp 2005 20:36

ZDRAVÍM....rad bych zacal se sportovní střelbou ale s nečím silnějším než vzduchovkou(malorážka). Ale je mi (jen) 16 tak si mysím,že to asi nepujde :( a tvrdí to i všichni známí,ale ja někde četl,žě by to bylo možné,kdybych byl členem nějakého klubu .Mohl by mi někdo PROSÍM poradit jak to tedy vlastně je 8)


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: malorážka v 16 letech??

Příspěvek od Andy » 15 srp 2005 21:02

Marcus píše:ZDRAVÍM....rad bych zacal se sportovní střelbou ale s nečím silnějším než vzduchovkou(malorážka). Ale je mi (jen) 16 tak si mysím,že to asi nepujde :( a tvrdí to i všichni známí,ale ja někde četl,žě by to bylo možné,kdybych byl členem nějakého klubu .Mohl by mi někdo PROSÍM poradit jak to tedy vlastně je 8)
Strilet muzes na strelnici pod dozorem trenera a paklize budes clenem nejakeho streleckeho klubu. Ja tak take vyrustal.
Marcus
Příspěvky: 104
Registrován: 14 srp 2005 22:41

Příspěvek od Marcus » 15 srp 2005 21:14

k tomu asi budu potrebovat svoje nadobicko ze?? jeste takovy detail:kdyz budu clenem klubu tak si muzu uzdelat i zbojak??(Becko)
Návštěvník

Andy opět mlží

Příspěvek od Návštěvník » 15 srp 2005 21:52

Střílet můžeš i jako mimino, pokud máš dozor (kohokoli se ZP).
Řekneš, že je to výcvik a hotovo. Je paradox, že majitel zbraně je dost omezen v tom, komu z majitelů ZP může zbraň svěřit, zato ale může zbraň pod dohledem v klidu svěřit komukoli, kdo ZP vůbec nemá!

ZP sk. B může být vystaven od 15 let, pokud budeš členem organizace pěstující sport. střelbu, ale jak to chodí v praxi, ti nikdo spolehlivě nemůže říct, protože nikdo ze zde přítomných to pro sebe ani svého příbuzného nevyřizoval. Podle zákona to možné je.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 16 srp 2005 07:03

Musíš se stát členem střeleckého sdružení registrovaného na PČR (například AvZo). Poté požádáš o provedení zkoušky odborné způsobilosti pro ZP sk. B. Jakmile je složíš vezmeš oficiální dokument, který Ti v klubu vystaví a spolu s cerifikátem od zkoušek a lékařským potvrzením o zdravotní způsobilosti jdeš na PČR v místě svéhio trvalého bydliště, kde vyplníš i žádost o ZP, přidáš k ní veškerá předchozí lejstra a podáš to vše hodném policistovi.

A pak už čekáš, jak se věc vyvine.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Marcus
Příspěvky: 104
Registrován: 14 srp 2005 22:41

Příspěvek od Marcus » 16 srp 2005 10:03

jak to myslis "jak se vec vyvine"??
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 16 srp 2005 10:23

Marcus píše:jak to myslis "jak se vec vyvine"??
To neres... to on jen HanuIv chtel vtipne zakoncit svuj prizpevek.
Odpovědět