TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Dědek Plesnivák

Příspěvek od edelweiss » 14 srp 2005 18:32

no jen to tt tak nehaň já ho mám velice rád na adresu pi 82 jen dodám že vůbec není špatná něco jsem se jí v ačr natahal v misích taky stačila no na běžné tahání sou obě velké preferuju PSM 5,45 je malá plochá lehká o účinku nepochybuji je velice spolehlivá a dvouřadý zásobník nepotřebuje kdo by to tahal.
Naposledy upravil(a) edelweiss dne 10 lis 2008 16:50, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 14 srp 2005 18:38

Anonymous píše:Docela mě mrazí při čtení některých příspěvků, diskusi o obranných reflexech, vhodnosti toho či onoho krámu ke střelbě mimo střelnici (předpokládám, že do lidí), bych čekal od někoho, kdo alespoň dvakrát denně čelí reálné hrozbě útoku ozbrojených profesionálů. Protože jsem přesvědčen, že takto ohrožený člověk je buď mrtev, nebo tomu rozumí a nemá potřebu (ani čas) o tom tlachat na netu, klíčí ve mě podezření, že lidé zajímající se o tyto věci, jsou jedincí potřebující si kompenzovat nějaký svůj problém. Snadno se poznají právě podle toho, že sebou vláčejí "na obranu" podobně nevhodnou zbraň jako je TT nebo ČZ 52. Chraň nás všichni svatí, potkávat je na ulici!
no samozvaný psychiatr a mravokárce promluvil?ty netlacháš na betu drsňáku ty vybíjíš ulice že hoň si triko tam kde ti věří.Jinak něž začneš soudit tak si vzpomeň že tohle tady je diskuze a ne vnucována osobních pravd a jediný kdo má komplex seš ty je to komplex neomylnosti že?
Naposledy upravil(a) edelweiss dne 28 pro 2008 23:56, celkem upraveno 1 x.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 14 srp 2005 19:39

Edlweiss předvádí dokonale jak si představuje slušnou diskusi - nechat se takhle vytočit několika větami, které jsou navíc myslím spíše k zamyšlení, to je docela síla. Že by první potrefená husa?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 14 srp 2005 19:52

joot píše:
Anonymous píše:Docela mě mrazí při čtení některých příspěvků, diskusi o obranných reflexech, vhodnosti toho či onoho krámu ke střelbě mimo střelnici (předpokládám, že do lidí), bych čekal od někoho, kdo alespoň dvakrát denně čelí reálné hrozbě útoku ozbrojených profesionálů. Protože jsem přesvědčen, že takto ohrožený člověk je buď mrtev, nebo tomu rozumí a nemá potřebu (ani čas) o tom tlachat na netu, klíčí ve mě podezření, že lidé zajímající se o tyto věci, jsou jedincí potřebující si kompenzovat nějaký svůj problém. Snadno se poznají právě podle toho, že sebou vláčejí "na obranu" podobně nevhodnou zbraň jako je TT nebo ČZ 52. Chraň nás všichni svatí, potkávat je na ulici!
Víš kdybys trošku zapřemýšlel, tak otázka obraného reflexu je právě ta, že když potřebuješ použít zbraň (a samozřejmě neberu chlápka s nožem jako ozbrojeného profesionála), tak ten kdo má nacvičeno, minimalizuje šanci, že zastřelí babku v pozadí, dokonce i, že než stiskne spoušť, tak pozná, že ten chlápek má skutečně v ruce nůž, ne pouzdro na brejle - samozřejmě to všechno v rámci lidských možností a dostatečného drilu - a dokonce se k tomu váže i výběr vhodné zbraně. Máš pocit, že před takovýma lidma tě bůh chraň, nebo před joudou, terej použije vytáhne zbraň jednou v životě a je z toho malér. Já nicméně beru trénink takovýchto situací jako sport a doufám, ba dokonce předpokládám, že to v životě potřebovat nebudu. Mě totiž mířenka nějak nebere, do zvířat nestřílím a přitom si rád picnu. Chápeš to aspoň trochu?
Chápu to dokonale! Jsem sportovní střelec skoro dvacet let, byl jsem jedním z prvních kdo u nás začali s IPSC a dodnes střílím první ránu (mířenou) pod 0,2 sekundy. Ve zbírce mám přes třicet kusů pistolí, převážně služebních a většinu z nich pravidelně proháním. Nikdy by mě ale nenapadlo nosit zbraň mimo službu a mám obavy z lidí které to napadá. Musím trvat na tom, že lidé, kteří mají ještě teplý zbroják a prachy jen na ČZ 52, by se v podobných nápadech neměli podporovat! Takovému "zájemci" by každý, kdo má zdravý rozum měl říct:
1. kup si dvaadvacítku a trénuj!
2. když ti to půjde a vydržíš to alespoň 3 měsíce, začni přemýšlet o něčem větším!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 14 srp 2005 23:32

Bohužel, chlap s nožem a špatnými úmysly může na člověka skočit kdekoli- ve službě je jen o něco větší pravděpodobnost (a to kdoví jestli- zálrží na tom, o jakou službu konkrétně jde), takže nosit zbraň i mimo ni není zas až tak zcestné...
P.S. Kéž bych měl čas na tréninky se dvaadvacítkou (teda, jednou za měsíc si čas najdu, ale to se skoro nedá počítat)- faktem je, že z bezpečnostních důvodů by to asi chtělo trochu víc trénovat, ale kdy?
joot

Příspěvek od joot » 15 srp 2005 08:32

Anonymous píše:Bohužel, chlap s nožem a špatnými úmysly může na člověka skočit kdekoli- ve službě je jen o něco větší pravděpodobnost (a to kdoví jestli- zálrží na tom, o jakou službu konkrétně jde), takže nosit zbraň i mimo ni není zas až tak zcestné...
P.S. Kéž bych měl čas na tréninky se dvaadvacítkou (teda, jednou za měsíc si čas najdu, ale to se skoro nedá počítat)- faktem je, že z bezpečnostních důvodů by to asi chtělo trochu víc trénovat, ale kdy?
Pro mně je trénování s dvaadvacítkou na draka, záleží co chceš trénovat. Bezpečnost, vybíjení, přebíjení, tasení, rychlé výstřely za sebou - nic z toho mi pak není platný u zbraně, která vypadá jinak, drží se jinak, chová se jinak. Halt co si já neodstřílím s G19, to si maximálně můžu nasušit, ale v žádným případě bych to nenahrazoval jinou zbraní.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 srp 2005 08:43

Opravdu si moc rád přečtu postřehy "odborníků" s bezpečnostích služeb.Můj názor ně ně je,že je to parta zamindrákovaných ubožáků.Uvědomte si laskavě,že vaše drsňácká černá uniforma vás k ničemu neopravňuje.Nemáte žádné výsady oproti nám neuniformovaným civilistům.Tak s tou střelbou do lidí OPATRNĚ.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 srp 2005 08:51

Děkuji za spoustu příspěvků. Ale pořád sem se nedozvěděl jestli je Tokarev na obranu úplně na hovno nebo se dá použít. Vím moc dobře že tak starý model zbraně je stokrát překonaný, ale s mojim finančním příjmem je to jedna z mála možností. Nemám na to aby dával 15000 za bouchačku, ale 4000 za Tokarev je celkem příznivá cena. Tak řekněte na rovinu dá se stím efektivně ubránit?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 srp 2005 09:29

Odpověděl už první příspěvek - dá se bránit i vidlema. Každá střelná zbraň je samozřejmě lepší než vidle. Spíš jde o to, jestli konkrétní jedinec už dozrál na pistoli, nebo na ty vidle...
joot

Příspěvek od joot » 15 srp 2005 09:32

Anonymous píše:Opravdu si moc rád přečtu postřehy "odborníků" s bezpečnostích služeb.Můj názor ně ně je,že je to parta zamindrákovaných ubožáků.Uvědomte si laskavě,že vaše drsňácká černá uniforma vás k ničemu neopravňuje.Nemáte žádné výsady oproti nám neuniformovaným civilistům.Tak s tou střelbou do lidí OPATRNĚ.
Hele, já sice nejsem z bezpečnostní agentury, takže je mi to buřt, ale von tady někdo něco takovýho naznačoval? :) Nemáš spíš nějakej mindrák ty? Já beru maníky z bezpečnostních agentur jako to, čemu se dřív říkalo vrátnej. Jo, a pak znám pár takovejch, který choděj v civilu, ovšem to jsou takový profíci, že nějaký machrování by jim asi sotva stálo za to.
joot

Příspěvek od joot » 15 srp 2005 09:34

Anonymous píše:Děkuji za spoustu příspěvků. Ale pořád sem se nedozvěděl jestli je Tokarev na obranu úplně na hovno nebo se dá použít. Vím moc dobře že tak starý model zbraně je stokrát překonaný, ale s mojim finančním příjmem je to jedna z mála možností. Nemám na to aby dával 15000 za bouchačku, ale 4000 za Tokarev je celkem příznivá cena. Tak řekněte na rovinu dá se stím efektivně ubránit?
Hele, já osobně bych se na to vykašlal, koupil bych radši nějakou ČZ75 - v bvs.cz jich maj v komisi kopec od cca 6000,- Ten finanční rozdíl snad uneseš, že to možná bude nějaká ojetina ti může bejt putna, pokud jseš na tom finančně bídně, tak toho s ní stejně moc nenastřílíš.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 15 srp 2005 09:43

Anonymous píše:Docela mě mrazí při čtení některých příspěvků, diskusi o obranných reflexech, vhodnosti toho či onoho krámu ke střelbě mimo střelnici (předpokládám, že do lidí), bych čekal od někoho, kdo alespoň dvakrát denně čelí reálné hrozbě útoku ozbrojených profesionálů. Protože jsem přesvědčen, že takto ohrožený člověk je buď mrtev, nebo tomu rozumí a nemá potřebu (ani čas) o tom tlachat na netu, klíčí ve mě podezření, že lidé zajímající se o tyto věci, jsou jedincí potřebující si kompenzovat nějaký svůj problém. Snadno se poznají právě podle toho, že sebou vláčejí "na obranu" podobně nevhodnou zbraň jako je TT nebo ČZ 52. Chraň nás všichni svatí, potkávat je na ulici!
Velmi zajimava uvaha. Zcela jiste na tom neco bude.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 15 srp 2005 10:08

Tomu říkám diskuse na úrovni. Rád bych upozornil kolegu Edelweisse, že jazykem tohoto fóra je čeština. Byl bych rád, kdyby své příspěvky (OPRAVDU mnohdy velmi zajímavé - to si nedělám legraci) psal i se slušným pravopisem a mírnil se v osobních útocích.

Je jedno, co člověk nosi pro vlastní sebeobranu, důležitější je, jak s tím umí zacházet. A střelba je jenom jedna ze složek celého komplexu znalostí, které je potřeba prokázat. Já sám dávám největší důležitost znaslosti krytí, tasení, míření, možná přebíjení. To vše se dá nacvičit doma (kromě krytí). Střelba na střelnici je logicky důležitá, nicméně nejdůležitější je si zapamatovat a zautomatizovat práve ty nejbanálnější operace, které nedoporučuju nacvičovat s jinou zbraní, než s tou skutečnou, kterou s sebou míníte tahat.

Zdá se mi zbytečné mít v trezoru 30 zbraní a pravidelně je chodit "větrat", když při reálném nasazení člověk neví jak rychle přebít. Stačí jedna kvalitní zbraň (což není zrovna případ ČZ 75 mladších ročníků - snad kromě 2075 RAMI), dobře nadrillovaná. Kdo se cítí paranoidně ať si pořídí něco záložního a malého ale naučí se to také používat. Moc nedoporučuju mít s sebou dva typy zbraní (tedy pistoli a malý revolver). Ve stresu se většinou zapomíná natahovat a nebo se moc slabě promačkává.

Já osobně bych TT pro obranu nebral. Je to pistole starší, bude problém s díly v případě poruchy a tréninkovéhio střeliva bude taky pomálu (pokud člověk neuvažuje něco nelegálního z AČR). Dál bych doporučoval přečíst si hádky z jiných konferencí o terminální balistice. A nakonec - doporučuju si pořídit zbraň co nejlépe nositelnou. Taková kráva (TT) je stavěná na opaskové neskryté pouzdro a ne na skryté pouzdro pro sebeobrannou zbraň.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Kritik

Příspěvek od Kritik » 15 srp 2005 13:47

A máme tady dalšího borce - má 30 pistolí a je mistr IPSC, (což působí dětinsky na to že je mu podle jeho tvrzení přes 40, pokud tedy ovšem se střílením nezačal už v kolébce) nechybí ani prezentace obecného názoru že v bezpečnostních službách dělají samí pitomci (což je asi pravda, kdo by to za těch pár šlupek dělal...) Jako třešnička na dortu pak působí tvrzení že člověk který není fanatik a o zbraně se vlastně ani nezajímá má v obýváku na stěně LAR Grizzly, tedy hračku asi za 120 000 Kč ze které přijde jedna rána minimálně na 300Kč a v naší republice je úplně na bačkoru, protože tu zrovna nejsou střelnice dlouhé 2 Km. Dále tu máme omílaný názor že by každý měl začít s dvaadvacítkou, z čímž nesouhlasím, takže kdo to napíše je automaticky blbec. Dědek plesnivák je chytrý asi jako razítko od hasičů, Andy toho moc nenapsal, ale nevadí, ten tady platí za pitomce už dávno a HanuIv už všechny štve svojí věčnou hláškou „Každé přistání je dobré. To, po kterém se znovu dá použít letadlo i osádka je vynikající!“ a navíc kritizuje lidi za nesrozumitelnou češtinu, což je nehorázná drzost a chytrost z něj taky přímo čiší… No a nakonec zbývá říct že to co napíše edelweiss se nedá vyluštit a když náhodou dá tak to nestojí za to. O blbosti anonymních přispěvovatelů ani nemluvě… Divím se že tohle forum vůbec někdo navštěvuje…
Návštěvník

To je tím, že jsem tu nebyl já :-)

Příspěvek od Návštěvník » 15 srp 2005 13:55

Vzpomínáte na mě?
Nebylo to se mnou lepší?
Nenaštvěte se, jen vám chci zlepšit náladu a připomenout lepší časy.
Odpovědět