TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Stanislav Lukš
Příspěvky: 64
Registrován: 16 srp 2006 19:29
Bydliště: Opava

Příspěvek od Stanislav Lukš » 30 zář 2006 10:20

Otázka je, jaké střelivo výše jmenovaný použil. Pravděpodobně máte na mysli možné zranění nezúčastněných osob. Tohle riziko ale hrozí i u 9 mm Luger a další munice. Pokud se nejedná o ,,stop" munici. Ta je u nás zakázaná. Pokud bych byl postavený před volbu ,,buď on nebo já", tak budu vděčný za jakkoukoliv možnost se bránit, třeba i pomocí 7,62x25.


Standa
Stanislav Lukš
Příspěvky: 64
Registrován: 16 srp 2006 19:29
Bydliště: Opava

Příspěvek od Stanislav Lukš » 30 zář 2006 10:26

To J.Ondracek: v jedné Střelecké revue je vyfocená opěrka pro CZ 50. Redaktor potkal jejího tvůrce na střelnici a udělal o tom malou reportáž. Konstrukce je jednoduchá, užitná hodnota veliká. Především pokud se jedná o spojení s přesností CZ 52.
Na ty smajlíky reaguji: pařez pařezem, ......
Standa
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 30 zář 2006 15:59

Stanislav Lukš: z hlediska zakona zadna "stop munice" neexistuje a tudiz nemuze byt zakazana, pokud neni takto definovana.

Pokud si dospel nazoru, ze je Tokarev vhodny na obranu, tak si ho nos. Pripadne problemy si stejne vyzeres ty sam a nam to vlastne muze byt uplne sumak.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Stanislav Lukš
Příspěvky: 64
Registrován: 16 srp 2006 19:29
Bydliště: Opava

Příspěvek od Stanislav Lukš » 30 zář 2006 17:12

Oprava: munice se zvýšeným ranivým účinkem.
To: S74N (?) viz odpověď na střelectví.cz. ČZ 52 na denní/skryté nošení není. Nepamatuji se, že bych to kdy kde tvrdil. Ve stavu nouze ale je dobré všechno. Rychlýma nohama počínaje.
A kdyby všichni, kdo mají zbraň pořízenou legálně nosili 7,65 Br., Nosili by je i lumpové, grázli, mafiáni ?! Pochybuji.
V rukou zodpovědného občana (příprava, trénink, nácvik, mentální vyzrálost) není hrozbou pro okolí žádná zbraň. V rukou blba je téměř smrtelnou hrozbou i vzduchovka, viz. střelba na sídlišti do kolemjdoucích, dětí a psů.
Standa
Josef Ondracek

Příspěvek od Josef Ondracek » 30 zář 2006 20:03

Tato ráže utahá každou pistoli, takže o nějaké kondiční střelbě nemůže být ani řeč, nehledě na požitek střelby z této zbraně, ve srovnání např. s TT 33 ve stejné ráži. Takže až se jednou "uloupne" kus závěru nebo praskne rám zbraně, tak se nedivte. Jo a nejlepší je, krmit to vojenskými náboji, mají o 30 procent vyšší tlak než civilní. Tato zbraň ani v ráži 9 mm neposkytuje žádný požitek ze střelby, vím o čem mluvím, měl jsem ji. Nedovedu si představit její použití na veřejnosti, mezi lidmi, stačí vidět co dělá odražená střela např. od trávy, a jakou má zbytkovou energii, i v dopadu na plocho po odrazu dokáže prostřelit ještě 12 cm borový trámek. Takže použít ji na obranu se rovná sice obraně, ale i možností několikanásobného zabití osob za cílem střelby.

Tohle chcete nosit, a k tomu ještě CZ 100, to je další krám. Nebylo by lepší oba tyto střepy prodat, a koupit si ojetou CZ 75, to je aspoň normální zbraň. I bez opěrky, s ní budete jak kabaretní čarostřelec.

:lol: :lol: :lol:
Stanislav Lukš
Příspěvky: 64
Registrován: 16 srp 2006 19:29
Bydliště: Opava

Příspěvek od Stanislav Lukš » 01 říj 2006 19:43

Proč jsem si kopil ČZ 52 je na dlouhé vyprávění. Proč jsem sáhnul po CZ 100 je možno najít i na tomhle fóru. Respektive jsem ji objevil v komisi, zastřílel si z ní a světe div se .... vyhovuje mi.
Chod spouště mi přijde nezvyklý, ale po 20-ti ranách se zásahy na terči začaly k sobě tulit. Čitelnost mířidel se mi taky líbila. Další faktory: váha, rozměry, cena.
Rozhodně to není moje poslední zbraň. Ano, z CZ 75 jsem střílel a líbila se mi. Ale chci něco kompaktního a lehčího. Líbí se mi Taurus 2" Titan, líbí se mi klony 1911. Jenomže to jsme někde jinde jak s cenou zbraně, tak s cenou náboje.
Standa
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Tokarev na obranu

Příspěvek od vito » 02 říj 2006 16:49

Stanislav Lukš: Aby jsi se necítil tak odstrčený a osamocený. ČZ 52 jsem několik let vlastnil, měl jsem k ní hlaveň 9mm Luger a udělal jsem si na ní krásné dřevěné střenky. ČZ 100 jsem také pár let měl, a světe div se, taky mi vyhovovala. O tom jsem na foru několikrát psal. Rozhodně tvoji oblibu nezatracuji. Padesát dvojku jsem dal pryč poté, co jsem objevil vlasovou trhlinku v zadní části výhozního okénka a stovku jsem prodal, když jsem výhodně koupil G 19. Měl jsem si ji nechat. I s tím Glockem, samozřejmě.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 09 kvě 2007 20:34

Dnes sem zajel do Alfa proj Brno,koupil jsem tam pistoli TT-33 v celkem slušném stavu,podle stavu nestřílená.Protože jsem ji shledal v chodu uspokojivou ihned po registraci jsem ji vyrazil testovat.Použil jsem munici SB civil.Pistoli jsem nijak nečistil neupravoval,šla na test jak jsem ji koupil.
První překvapení byl velmi slušný chod při střelbě,kopání nic moc.Nástřel na mně neznámou zbraň nádherný,takhle mi nestřílí ani dražší zbraně.
Druhý test na 50m sem trochu odflákl mám sklon kulometit tak je to i vidět.
Třetí test byl na cca.10m střelba v dablování,snažil jsem se táhnout to dolů abych to udržel v terči což se i povedlo.
Test průstřelu jsem očividně podcenil,takže se k němu ještě vrátím,23cm fošen je minimální překážka pro 7,62
V závěru pistole je srovnatelná s pistolí Colt 1911,rozdíly jsou však ve tvaru,tloušťce ale hlavně TT-33 je naprosto jednoduchá svou konstrukcí.Jedinou pojistkou je natažení kohoutu do první polohy což zbraň uzamkne.Je to velmi zajímavé řešení.
Podle osobního testu mohu tuto zbraň vřele doporučit a to i na osobní ochranu,pokud vám nevadí jednočinná spoušť a jednořadý zásobník není ji absolutně co vytknout.
Zbraň za necelých pět tisíc korun už nemůže větší luxus nabídnout a pro příznivce této ráže stejně není mnoho alternativ.
Pro všechny co chtějí polemizovat o účinnosti této ráže je tento link- http://www.valka.cz/newdesign/v900/show ... p?id=10577
Autor v něm některé věci velmi výstižně shrnul takže k tomu nemám co dodat.
Přílohy
09052007(004).jpg
09052007(002).jpg
09052007(001).jpg
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 09 kvě 2007 20:38

pokračování
Přílohy
09052007(006).jpg
09052007(005).jpg
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 09 kvě 2007 20:40

TT-33
Přílohy
09052007(011).jpg
09052007(015).jpg
09052007(012).jpg
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 09 kvě 2007 20:44

TT-33
Přílohy
09052007(018).jpg
09052007(017).jpg
09052007(016).jpg
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 09 kvě 2007 20:53

Dabl na 10m
Přílohy
09052007(008).jpg
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Arnie

Příspěvek od Arnie » 09 kvě 2007 23:36

Na tech 25m je ten nastrel moc peknej! Jaka je spoust (plynulost chodu, odpor)?
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 09 kvě 2007 23:42

spoušť je sametová před výstřelem trochu ztvrdne ale i tak velice slušná,jako u 1911 přímej chod takže gutt :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 10 kvě 2007 07:17

Souhlasím. Spekulace o možnosti zásahu nezúčstněných osob není zcela na místě. To se za určitých okolností může stát s jakoukoliv ráží. A co hlavně, je to otázka vhodné volby tvaru a konstrukce střely. To, že se u nás prodává jen FMJ ještě neznamená, že neexistuje jiná. A vykládat o tom, že tahle ráže utahá každou pistoli je už vůbec nesmysl. Utahá takovou, která byla konstruována na jinou, méně výkonnou ráži a potom rychle, účelově překonstruována. V TéTéčku nedělá z tohoto hlediska naprosto žádné problémy. Znovu, již po několikáté opakuji. Tahle ráže má budoucnost před sebou. Ať v původní formě s vhodnější střelou, nebo jako základ jiného náboje. A to zejména v době rychlého a masového nástupu ochranných prostředků.
Odpovědět