Gamo cfx-royal

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Chestr
Příspěvky: 31
Registrován: 30 dub 2007 18:49

Gamo cfx-royal

Příspěvek od Chestr » 30 dub 2007 19:44

Zdravim vsechny zaslouzile strelce a ostrostrelce :D, asi pred 14dny jsem se po dlouhem rozmysleni rozhod ze si zakoupim vzduchovku 8), aby bylo jasne nestrilel jsem vzduchovku asi 10let,ale kolem zbrani jsem se motal stale, otec je myslivec a take zavodne strilel malorazku a v poslednich letech strili luk loveckou disciplinu 3d,takze si cas od casu strelim z ledas ceho na vojne jsem si pomerne take dost zastrilel z.58 no a to je tak vse k me strelecke minulosti :D
no abych neodbihal od tematu a to je gamo cfx :wink: zacal jsem hledat neco co by ukojilo me strelecke choutky za prijtelnou cenu zajimal jsem se o gamo a hatsan take jsem poprve slysel o vetrovkach :D a tak bylo velke dilema kolik na to dat aby to stalo za to atd.takze hromada hledani, cteni a tak ruzne :wink:, prvni volba padla na gamo maxima fakt pekna zbran pak, jsem zvazoval hatsan 125 ne tak hezka ale lepsi reference a cena , no a vse to jeste zkomplikovalo kdyz na tomto foru predstavil jisty kubajz jistou weihrauch hw 97k :D (tomu rikam zbran)no tak jsem hledal a hledal a nakonec za coz me tu vsichni odsoudi jsem koupil gamo :D ale ne maxima ale cfx pevna hlaven rozhodla hned v uvodu rikam ze zatim nelituji mam ji zatim jen 4dny a stale me jeste tesi :D
mam uz i par tercu takze urcitr predstavim ted mazu na paleni bosorek a zitra poreferuju neco malo o zbrani zatim bye


flipr11
Příspěvky: 218
Registrován: 03 lis 2006 19:23
Bydliště: Vimperk

Příspěvek od flipr11 » 30 dub 2007 19:54

Jsem zvědavej, viděl jsem nějakej novej model, ale pochybuji že by se gamo dalo do hromady, ikdyž co není může být.
Hatsan105 1,77+Delta 4X32AO
QB 78 0,22 +Delta 4X32AO
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

cfx

Příspěvek od Barys » 30 dub 2007 20:13

Změř rychlost.
Chestr
Příspěvky: 31
Registrován: 30 dub 2007 18:49

Příspěvek od Chestr » 01 kvě 2007 20:56

no tak jsem se dnes vyhrabal z kocoviny a zasel na sve strelecke mistecko nalupkat nejake ty terciky :)
jenomze se proti me bourilo pocasi nevim teda jak jinde v republice ale u nas na jizni morave foukal celej den dost silny vitr :(
pochopitelne me to nemohlo odradit :) i kdyz jsem mel v planu to prubnout na 50 a vic metru :) pac do triceti to chodi tak jak ma :)
skoro jednou dirou :lol: no popravde to vypada tak ze ten vitr je zaludnejsi nez jsem myslel strilim v udolicku kde se ten podelanej vitr tocil sem a tam a nastrilet nejaky poradny terc :cry: bylo dost tezky :(
Přílohy
20metru.jpg
flipr11
Příspěvky: 218
Registrován: 03 lis 2006 19:23
Bydliště: Vimperk

Příspěvek od flipr11 » 01 kvě 2007 22:01

Střílel jsi přes pevný nebo s optikou?Jinak je to pěkný tak či tak. 8)
Hatsan105 1,77+Delta 4X32AO
QB 78 0,22 +Delta 4X32AO
Chestr
Příspěvky: 31
Registrován: 30 dub 2007 18:49

Příspěvek od Chestr » 03 kvě 2007 00:26

strilim samo s optikou :) jako pravej snip :D 3-9x40norconia neni spatna ale ma zamer krizek uprostred z bodem podle potreby svetelnym na vetsi vzdalenost prekryva celou desitku na terci :cry: myslim ze nitkovy kriz je lepsi ale stala jen 1500 nova je 4800 tak proc si stezovat :) no a takhle to strili na 50a 70 metru za silneho vetru strilim v udoli tak se mi to tam dost toci tezko odhadnout opravu :cry: ale verim ze se to treninkem zlepsi a natlacim to aspon do cerneho :twisted:
Přílohy
70metru.jpg
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 03 kvě 2007 15:16

odkud jsi? nechtěl by sis jít někdy zastřílet?nezlob se ale takhle z fotek nevěřím ani zlámanou grešli..jelikož už mi nemálo pušek gamo prošlo rukama a takovéto nástřely odpovídaly prakticky u všech ne 20/70m ale 10/30m..takže buď máš sááákramentský štěstí na hodně povedenej kousek a nebo jsi další pohádkář, kterej jim dělá klamavou reklamu...jako že už jich tu několik bylo..
neber to jako útok na svou osobu ale už mi prošlo rukama hodně zlamovaček takže vím trochu o jejich možnostech a u firmy gamo spíše nemožnostech..
jaké požíváš střelivo?a montáž puškohledu?hodil bys sem nějaké fotky tvé pušky a místa kde střílíš?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 03 kvě 2007 16:25

Ono i na vetrovku by to nebylo zleee :o :lol:
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

cfx

Příspěvek od Barys » 03 kvě 2007 19:18

Gamo má pod 13 J energii.Nepíšeš,že jsi ji upravoval,tak vycházim,že upravovaná nebyla.To znamená za silného větru,by musela dát rozptyl do 5m/s,aby jsi toto nastřílel.Měl jsem huntra a k takovému rozptylu se ani nepřiblížíl.Dnes jsem byl taky střílet s větrovkou,mam podstatně vyšší energ. a toto co jsi nám ukázal za větru co byl dnes,jsem nastřílel,ale moje enegrie je jednou taková.Problém jsem měl s tím,že mi to vítr bral do stran a tobě to spíš zanášelo vertikálně. Tak se nezlob,ale jak píše kolega Troj,tomu uvěřim až to někdo potvrdí! Taky mi to připadá jako klamavá reklama.
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

a

Příspěvek od Kubo 630 » 03 kvě 2007 20:55

Nechcem sa dotknut Chestra, ak je ten nastrel pravy a na tuto vzdialenost nastrielal rozptyl aky tam je tak je to prinajmensom velmi zaujimave, az nepravdepodobne. Barys ma pravdu v tom co pise. Ak by chcel tento rozptyl dosiahnut, musi byt BC (balisticky koeficient, odchylka od presne stanovenej vahy a idealneho tvaru) diabolky v rozmedzi 10%. BC pre diabolku je 0,0220, cize odchylka maximalne 22 desattisicin :shock: a taktiez by bola potrebna vysoka konzistencia ustovych rychlosti diaboliek, konkretne +-0,9% to jest najpomalsia a najrychlejsia strela by mali byt v rozmedzi 3,96m/s :!: Myslim ze pre vzduchovku je to heroicky vykon. (Pocitane pre vykon 13J, strelivo JSB Exact 4,50 vygenerovane programom Chairgun 2)
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD + Weaver
Hemmerli 16/16x70
Hatsan 55 S + Nikko Stirling Gold Crown 6x42
Slavia 630
Poľovníctvo nieje koníček, je to spôsob života.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 03 kvě 2007 21:09

Gamoc CFX má hlaveň pevnou a má celkem sílu. Měl jsem jí na střelnici na porovnání s CZ200S a výkonově (neměřeno chronem) mi přišla téměř stejná jako větrovka v základu, tj. někde okolo 14J. S přesností to bylo horší, protože na ní byl shit 4*32 od nikka. Ale celkově na mě udělala dobrej dojem. Ten rozptyl na 30m se mi ale nezdá. Tohle i s větrovkou v základu nastřílím s bídou na 20m. Navíc tím jak je ta puška celekm silná ,tak dává pěkný rázy, což má vliv na přesnost, i když má tu pevnou hlaveň.
Chtělo by to udělat nějakej přesnější test - chrono, kvalitní střelivo a pak by se vidělo.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 04 kvě 2007 06:29

..............
Naposledy upravil(a) milius dne 11 čer 2009 18:33, celkem upraveno 1 x.
fidlerp

Příspěvek od fidlerp » 04 kvě 2007 09:36

Kedysi daavno som uvazoval nad Gamo Hunter 440 alebo CF 30. Ako si ju kamos kuopil (hunter) bol z nej nadmieru spokojny. Ale asi po 1 mesiaci mu sli rany uplne mimo zamerneho kriza na njeho bushneli. Myslienka bola ze je naprd bushnel, ale pricina bola ina. Hlaven bola ulozena vo valci cez dve PLASTOVE dosticky, ktore sa samozrejme otlacili. Tak sme ich nahradili hlinikovymi, potom nerezovymi az nakoniec sa jej zbavil. Terazky ma S631 upravenu podla mojho vzoru a nadmierna spokojnost ktora uz trva cez 2 roky.

Zadalsie, listy na dalekohlad je humus. ten doraz akoze na to vyvynuty nedrzi ani prd a montaz (dvojdielna) sa posuvala dozadu kazdym vystrelom.

Od toho momentu je pre mna GAMO nie vzduchovka ale parodia na nu. A pan Chestr sa tu uz nevyjadril, takze na tom nieco bude.

A este jedna vec. Ked som sa po nej este pred tou nemilou skusenostou zhanal, oslovil som Frano Nitra obchod, co je to zac. Prisla mi odpoved ze sa jedna o spickove vzduchovky s nadpriemernym vykonom a perfektnym nastrelom aj na vacsie vzdialenosti. Ke dsi pozriete ich stranku najme e-shop, svieti to tam doteraz. A este ked propocitam jej cenu, tak Slavky su lacnejsie podstatne lepsie flinty.
Preto mam doma upravenu S630 a s pevnou hatsana 100 s ktorym som tiez spokojny. Ale GAMO nikdy.

Neverim tym nastrelom hore uvedenym, to nedokaze ani Hatsan ani S630 uchytene vo zveraku tak nevidim dovod preco zrovna CFX to dokaze.
Peter
Jeronýmo
Příspěvky: 17
Registrován: 10 srp 2006 10:19
Bydliště: Odry

Příspěvek od Jeronýmo » 04 kvě 2007 11:03

Jen ho nechte Gamáka..., třeba měl špatné pásmo či co a vzdálenost je ve stopách a nebo při krokování dělal dva kroky vpřed a jeden vzad.., čili celkem tři metry.. :lol:
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

cfx

Příspěvek od Barys » 04 kvě 2007 11:26

Nejde o to, že bychom chtěli o někom polemizovat,ale jde o lidi kteří si na zakladě těchto reklamních příspěvků koupí tuhle tragédii a pak budou nešťastný.Ono 6500 Kč už neni tak málo,aby se vyhodily!A už vůbec nechápu,jak Chestr píše,že se rozhodoval na základě tohoto fora,kde všichni gamo odsuzujem,ale přes to si ho koupí! Trochu divné,nezdá se ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Odpovědět