obrana - teleskopicke obusky

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Crazy George

Příspěvek od Crazy George » 10 bře 2006 17:21

to romr.a : účastníkem té bitky jsem naštěstí přímo nebyl, ale pravda je že útočníky jsem znal dobře :twisted: ,proto vím ty informace o použitém teleskopu. Ale žádný agresor já sám určitě nejsem, jsem zastánce defenzivního útoku :P


OKparts
Příspěvky: 27
Registrován: 22 úno 2006 10:18
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

ohnutie obušku

Příspěvek od OKparts » 10 bře 2006 18:11

Viem tiež o prípade ohnutého obušku o hlavu, rovnako viem o prípadoch rozbitia pivovej fľaše na hlave bez zjavnej reakcie človeka ktorý to schytal... Alebo ringom rozflákaná tvár, s následkom 9 stehov... To je tá dnešná (včerajšia?) mládež.
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 10 bře 2006 19:01

Tak se přidám. Měl jsem ten prostřední a posléze ho prodal, protože na nošení už se mi zdál velkej, hůř nositelný, takže jsem ho nosil míň a míň...
A pak jsem jednou litoval, že nic u sebe nemám. Nyní mám malý, kalený a pokud jdu večer, nosím ho častěji než svého milého glocka. Důvody nebudu rozvádět. Prostě můj názor je, že je to DOST účinná zbraň. pokud pochybuješ, tak se s ním prašti. Uvidíš jaké to je a to se rozhodně nebouchneš takovou silou, jakou bys použil na útočníka. A kalený jednoduše proto, že jsem došel k názoru, že je vždy lepší si připlatit a mít něco kvalitnějšího co vydrží. To platí všeobecně.
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
Jeremias Johnson
Příspěvky: 33
Registrován: 02 bře 2006 19:37

Příspěvek od Jeremias Johnson » 12 bře 2006 20:32

Mam jednu prihodu,kterou jsem slysel od znameho ,kdy se clovek musel branit "teleskopem",mel "jen" nekaleny,ale zato utocnici,dva ,byli (vykaleni),tak vubec nemeli chut od sveho utoku po zadne domluve upustit,napadeneho pronasledovali nekolik set metru a kdyz uz nebylo kam utect pouzil obusek,prvni ranou amputoval jednomu z nich jeden clanek prstu,ale druhy utocnik byl jeste agresivnejsi ,byl "zkrocen"az uderem do hlavy,obusek se vytvaroval podle jeho hlavy a byl uz neslozitelny,utocnik mel prasklou lebku,prezil a obrana byla vyhodnocena jako opravnena.
Muj nazor je ,ze pokud mas obusek jen na obranu a nemusis se branit nekolikrat tydne,staci i ten nekaleny a kdyz prijde nahodou na "vec",tak si proste koupis novy,ucel to splni.
Bůh nechal zrodit lidi jako silné a slabé- a teprve Samuel Colt tento nedostatek opravil.
Nagant
Příspěvky: 28
Registrován: 10 bře 2006 18:35

Příspěvek od Nagant » 13 bře 2006 09:35

No právě jsem o tom teleskopickém obušku přemýšlel po tom, co jsem se v novinách dočetl, že v našem městě byla v trafice přepadena prodavačka a ohrožována přitom nožem a oloupena o tržbu, myslím že jednou ženou. Myslím, že s tím obuškem by měla šanci se ubránit, záleželo by ale asi hodně na velikosti pultu (byla to trafika typu obchod kam se vchází nikoli stánek) - pokud má člověk nůž pod krkem, nenadělá už asi nic. :evil:
Ondra

Příspěvek od Ondra » 13 bře 2006 17:19

Jenze predstav su zenskou s teleskopakem-jako mamina s vareckou by to 100% nebylo!To uz radsi pistoli...
Kousek od nas si trafikantka nezamcela dvere a nabehli na ni dva manici(jednoho znam,chodil se mnou do skoly :wink: )z toho jeden mel brokovnici a druhy nuz.Myslim ze v takove situaci by se pokákla vetsina osazenstva tohoto serveru(mne nevyjimaje :lol: )
Dobry,zavreli je :lol:
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 15 bře 2006 15:47

Určitě je tady někdo, kdo už nějaký čas obušek používá a nosí. Takže bych měl dotaz.
Jaká velikost obušku (16,18,21,26 palců) je podle vás nejuniverzálnější? Jde mi o jeden typ jak na skryté nošení, tak na služební použití.
Si vis pacem, para bellum.
tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Příspěvek od tombr.a » 15 bře 2006 20:23

Ja si myslim že 16"-18" ti bohatě stači.Zvaž na co ho chceš jako svou zbran pro každodenni nošeni,tak bych zvoli odlehčenou varintu.Da se nosit i bez pouzdra a diky nizke hmotnosti ti bude držet jen tak zasunuty za okrajem kalhot,nebo jen tak v kapse.Pokud ma bejt teleskop pro tabe hlavni a jedinou zbrani vezmi v uvahu i dokoupeni i ruznych doplnku jako baterka, ozdobne, patky, podpažni pouzdro a dalši doplnky co začleni teleskop do tveho bežneho života aniž by tě nejak obtežoval.
Např. ASP nebo FLY,ješte zaleži kolik chceš investovat ASP jsou okolo2000 tis, FLY kaleny od 800.Ta 26" je dobra tak na raženi ořechu :D
noc_s_vlky

Příspěvek od noc_s_vlky » 23 dub 2007 11:24

dobrý den, měl bych dotaz: koupil jsem si tel. obušek- kalený, černý "21". Přes oc jsem ho nechal otevřený a teď mi přijde, že když ho otevřu, tak jde lehce zavřít, to jest třeba silným zatlačením rukou. Pokud samozřejmě švihnu pořádně, tak se jentak rukou zavřít nedá, ale i tak když ho zavírám o zem, jde podle mne celkem lehce.Myslíte, že to může být tím, že byl dlouho otevřený? A myslíte, že to bude nějak v případné sebeobraně vadit? Nerad bych totiž, aby se mi při obraně začal zavírat..
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 23 dub 2007 11:36

Rozhodne to neni tim ze byl otevreny.

A pri sebeobrane s nim budes asi mavat :) cili se ti opravdu jen tak nezavre.
BiSon
Příspěvky: 14
Registrován: 02 říj 2006 10:03

Příspěvek od BiSon » 24 dub 2007 09:09

Mno, obcas je vyhodne obuskem i "bodnout". Takze by mel jit zavrit primerene ztuha, aby to vubec k necemu bylo. Nema to nejaky nastaveni sily zaveni?
Arnie

Příspěvek od Arnie » 24 dub 2007 09:25

Z vlastni zkusenosti bych rekl ze pokud to jde snadno zavrit, tak jsi ho neotervrel uplne (malo jsi svihnul) a pak to jde fakt zavrit snadno. Chce to natrenovat spravny machnuti :D
shai_than

zdarec,

Příspěvek od shai_than » 24 dub 2007 16:11

jen tři maličké připomínky - obušek mám, jak dlouhý nevím, takový ten střední, nekalený, gumová rukojeť, nylonové pouzdro. Myslím, že je to velmi efektní zbraň, už ten zvuk, když se vytáhne :O)
něco jsem tu zahlídl o obraně trafikantky - ono to chce na to máchání docela dost prostoru, takže v trafice bych to asi nezkoušel..
taky tu bylo cosi o deformaci při úderu - podle mě ať kalený nebo ne, je to vyloženě jednorázová zbraň, kterou když nosíte, doufáte, že nepoužijete a když použijete, tak buď ohnutý přenecháte policii jako předmět doličný, nebo ohnutý vyhodíte za běhu :O)

každopádně mám pocit sucha, bezpečí a ochrany, jaký jsem např.s nožem nikdy neměl. Máchnout klackem umím, bodat a řezat do někoho neumím a je to o basu nebo spíš o život - i ten můj. a 9mm je ještě bezpečnější a sušší pocit :O))))

p.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 dub 2007 17:16

9mm je pruser :?
Obuch je lepsi.

Nadruhou stranu pokud nemusim tahat obuch... nemusim ani bouchacku a opacne. Proste to chce byt nekofliktni... a reagovat az kdyz jde do tuhyho.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 26 dub 2007 23:59

2shai_than
ale houbelec potřebuješ dost prostoru když s tím umíš zacházet není potřeba moc místa, navíc se dá použít i v zavřeném stavu efektivně a ani na vytáhnutí nepotřebuješ moc místa. Není potřeba s ním máchat jak na prvního máje :D , spíše je to většinou na škodu :). Hold je potřeba umět s obuchem bojovat....

O ten kalený bych při úderu neměl strach :wink: ten se jen tak neohne ani o kebuli....ten nekalený ohneš,ale to většinou o hlavu když se trefíš do tvrdé části, ale tam taky nemusíš vždy udeřit.....každopádně jako jednorázovou zbraň bych ho nebral :wink: i když ono je to vcelku jedno v případě sebeobrany.

2noc_s_vlky
Každopádně to tím být nemůže už z principu mechanizmu :wink:
S tím skládáním je to takové ošidné, ony tyhle teseskopy nemají totiž tu konstrukci tak dokonale vyřešenu, což vychází také z ceny. Z principu zasouvání do sebe komolé kužele plyne jasná věc když se do sebe zaseknou málo tak budou málo držet, jenže může nastat další problém s opracováním, tam málo materiálu tam více a hned může nastat problém s tím že se do sebe blbě zasekávají a to může mít vliv na to že buď drží málo či zas naopak hodně a nejde zavřít či jen jedna část z toho....někdo s tím problémy má jiný ne asi kus od kusu.
Každopádně se naučit švihnut tak aby se zasekl co nejvíce, natréovat nejen s ním švihnout rukou ale také zápěstím.

V případě sebeobrany by neměl nastat problém pokuď svoji zbraň tedy ten teleskop umíš ovládat :wink: samozdřejmě že se v boji složí, možnost je ale ty musíš být schopen okamžitě jej zas otevřít když se to stane a to je potřeba i trénovat a nezpanikařit, většinou se zavře jen jedna část (tak i bez ní se dá bránit) a jak to půjde tak ji hned švihem zas otevřít.
To že se složí může nastat i když normálně drží dobře, při nějakém silném úderu kde narazí na překážku se ty spoje můžou trocha uvolnit vlivem sil působících na ten spoj jelikož to je to místo kde je dovolen jistý pohyb oproti ostatním pevným částem. On jde i lépe zavřít když ho začneš jako kdyby různě ohýbat aby se právě více uvolnili ty spoje a tohle může nastat i při úderu :wink: pak s tím pícháním může být problém není dobré když by se složil zatím co ty se ho snažíš píchnout, taková komická situace :D ale útočník by se pak raz dva dostal k tobě a ty bys z toho byl nejspíš víc vyjevenej a to by mohla být obrovská chby, ale i když by se stalo tak se na to neohlížet a bojovat dál....vše je o tom kolik máš odtrénováno a jak umíš se zbraní bojovat a i bez ní.

Ještě k tomu bodnutí: i když by se ti při píchnutí složil tj. neměl třeba žádný efekt tak člověk se instinktivně ohne pakliže to půjde do břicha a pokuď na to nebudeš brát ohled tak se ti naskýtají další možnosti jak efektně zaútočit pokuď toho umíš využít a umíš to.
Odpovědět