vyber vzduchove zbrane

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Albert 22 » 22 kvě 2018 12:50

Ty pochvalné recenze píšou zřejmě sami prodejci, jinak si to nedovedu představit. Já raději prostuduji odbornou literaturu a teorii, jak to má fungovat, ale jak vidíš praxe je jiná. Tedy fungovat by to teoreticky mohlo, kdyby... :mrgreen:

Zvláštní je, že prodejcům nevadí reklamace a prodávají ten šmejd dál jako by se nemeto! Počítají snad s tím že na závadu nikdo nepřijde a nebo ten nefunkční krám odloží do almary a zapomene nač si jej vlastně koupil?

Já to druhý den vrátil, aby mi to vyměnili za jakýkoliv jiný fungující typ v podobné cenové relaci. A zdá se, že to pochopili a rovnou mi doporučili odstoupit od smlouvy... :lol:


Dzon
Příspěvky: 1
Registrován: 25 kvě 2018 18:21

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Dzon » 26 kvě 2018 09:45

Zdravím, nevíte někdo důvod, proč se Umarex Beretta M 92 A1 FULL AUTO nedodává na evropský trh? Případně nějaký návrh kde by se dala koupit nebo tip na jinou Full Auto pistol?
rumcajs_tr
Příspěvky: 18
Registrován: 25 kvě 2015 12:46

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od rumcajs_tr » 26 kvě 2018 22:03

Děkuji Strix71 za krásnou flintu! Dneska jsem si ji vyzvedl, je v provedení Gamo CFX Royal + Nikon Prostaff Target EFR 3-9x40 AO + tuning by Strix71
Vystřílel jsem asi půl krabičky, všechno lítá do jednoho místa, zatím nejslabší článek je střelec :-)
Vzduchovka chodí krásně hladce a plynule, plynová pružina je prostě paráda!
Vynikající práce!

Obrázek
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Blažena » 27 kvě 2018 06:06

Pěkná flinta, ať ti dlouho slouží :) . Ap ropo, v jaké ráži?
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
rumcajs_tr
Příspěvky: 18
Registrován: 25 kvě 2015 12:46

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od rumcajs_tr » 27 kvě 2018 09:59

Klasika 4.5mm, mám to na terčovku, tam je menší ráže výhodou.
FilipC
Příspěvky: 2
Registrován: 25 kvě 2018 21:18

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od FilipC » 28 kvě 2018 13:21

Ahoj. Diky Strixovi jsem se stal majitelem vzduchovky Weihrauch HW30S. Pred nakupem tohoto modelu jsem asi pul roku vahal a procital zdejsi forum, zkratka shanel jsem neco kolem 6tis a aby to za neco stalo, rozhodujicim faktorem pro mne byla kvalita, hmotnost, raze 4.5mm a taky aby to trochu trefovalo a vypadalo k svetu (rozumej...melo to dost dreva a minimum plastu, bakelit mi moc nevoni). Nakonec se rozhodovani zuzilo na vyber mezi Slavii 630/631 a Weihrauchem. Vyhrala HW30S a ani trochu nelituji. Po prvnim vybaleni z toho byla laska az za hrob, je krasne lehoucka takze i dcera ji bez obtizi zvlada a ted se o ni trosku pereme. Vykonove se pohybuje kolem 10j a pri vystrelu se chova klidne a je dost ticha. Momentlne strilim pres otevrena miridla a musim uznat ze to co se s ni da nastrilet je az neuveritelne, napr. vicko PET lahve na 20m kazdou ranou neni zadny souper. Tady me zacina limitovat muj vetchy zrak a dal uz proste vidim jen veci velke jako vrata od stodoly. Tak asi brzo prijde na radu i optika. Tuto vzduchovku mohu vrele doporucit, za cenu lehce pod 6tis (a to i s prvnim nastavenim od Strixe) je to opravdu skvela hracka i pro dospelaka. Strixi jeste jednou dekuji, ty penize za to stali.
risomas
Příspěvky: 4
Registrován: 05 čer 2018 14:01

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od risomas » 23 čer 2018 21:34

Dnes som si konečne zastrielal s Gamom cfx upravenym od Strixa a celkom fakjn. Zastrelil som ho na 30m s optisan cobra ( od výroby tam dačo hrka ale inak drží zastrel - čakám kým im príde tovar než mi ho vymenia za druhý kus) Stupel od petky dávam na 30m 9 z 10. Na 50m stále celkom fajn ale rozptyl je už väčší - cca 5cm kruh. Vyzval som aj 4 skorce 30-80m, 3
už neodlietli. Ten na 80m bola skôr šťastná náhoda.
Marysh
Příspěvky: 244
Registrován: 06 lis 2014 20:48

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Marysh » 24 čer 2018 15:29

Prosím Tě, skorce NE. Straku, vránu, kavku,..... třeba ano, když máš na to žaludek a svědomí. Kunu,krysu, potkana, .... taky ano, pokud to zvládneš. A hlavně se s tím nechval, nevíš, kdo to všechno čte.
Smazaný uživatel 8508

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Smazaný uživatel 8508 » 24 čer 2018 15:34

skorec=špaček, ty může, zastřel špačka zachráníš litr vína :D
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Mini Me » 24 čer 2018 16:32

Nejde o to jestli to byl spacek nebo jestli to zakon umoznuje,ale strilet 16J vzduchovkou na 80m vzdaleny zivy cil je vylozena nezodpovednost strelce.
Na takovou vzdalenost i sebemensi vanek zmeni drahu diabolky a je temer jiste ze dojde spise ke zraneni nez usmrceni,tim spise ze jeho zbran ma rozptyl na 50m temer vetsi nez je telo samotneho spacka.
Ja vzduchovkama lovim kazdy tyden to co je Anglickym Govermentem povoleno a vzdy se snazim dostat co nejblize abych mel jistotu presneho zasahu.Navic tim protejsku davam sanci ze me uvidi - no a co?priste je treba stesti na me strane.
cestovatel110
Příspěvky: 13
Registrován: 01 led 2018 02:01

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od cestovatel110 » 24 čer 2018 18:40

Mini Me,naprostý souhlas 8)
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Strix71 » 24 čer 2018 21:01

rumcajs_tr, FilipC, risomas Děkuji za příspěvky.

Pro ty, kteří ještě vybírají doplním.
Weihrauch 30S může odradit nízkým výkonem, jelikož většina se dívá na krásné 300-400m/s, ale zrovna tato vzduchovka je dobrá pro začátečnickou výuku střelby. Skoro nemá zpětný ráz, má dobrou spoušť a skvělý mířidla. Nátah je lehký. Někdy ji přirovnávají ke Slavia 630/1 a zkusím napsat recenzi s takovým srovnáním.

Gamo CFX více vyhovuje pro seriózní střelbu beze spěchu, nejlíp s optikou. Blíží se k HW 77/97. Má horší spoušť a více plastu, ale je lehčí a nabíjení je bezpečné.

Zvlášť povím o koupi Gamo CFX Royal pro rumcajs_tr. Myslím si, že se to bude hodit.
Ve stejný den, ale ve třech obchodech byly objednány a zaplaceny vzduchovka, puškohled a montáž.
Puškohled Nikon ProStaff Target 3-9x40 byl objednán v shop-centrum.cz a přivezen den po zaplacení. Obal tak jak má být - krabice s puškohledem obaleny do bublinkové fólie uvnitř velké krabice. Ideální koupě, doprava, obal. :D

Vzduchovka, která dorazila za několik dní po zaplacení byla vrácena kvůli závadám. Napínací páka byla ohnutá, gumička vedle kolíku vyčnívala (což znamená, že je poškozena), a plast vyčníval a škrábal ruku.
Zbrane-vzduchovky souhlasili s výměnou, ale bohužel jiná nebyla skladem a muselo se čekat víc jak týden. Samozřejmě se to může stát každému prodejci, ale je lepší kontrolovat zboží před odesláním. :)

Potřebná NÍZKÁ montáž byla skladem jenom na Flusbrok.cz, ale po dlouhém čekání na zboží (11 dní) jsem poslal e-mail s otázkou ohledně dodání, na který nebylo zodpovězeno. Po několika telefonátech se podařilo zjistit, že je skladem jenom vysoká montáž a nízký bude za několik dní. Po třech týdnech a několika nezodpovězených e-mailu jsem požádal o zrušení objednávky a vrácení peněz, které se musí vrátit do 5-ti pracovních dnů.

Šestý den zavolali s otázkou: máme poslat montáž nebo ne?
Tuning vzduchovky s jinou montáži už byl dokončen, ale rozhodl jsem se aby nějaká další montáž pro jistotu byla a řekl jsem ať to pošlou. Za dva dny (už 29 dní po provedení objednávky!) přišla montáž. VYSOKÁ!. Další den jsem jej poslal zpět, dal jsem vědět prodejci a požádal o vrácení peněz. Po 5-ti pracovních dnech čekání jsem poslal e-mail s podmínkou, že když zítra peníze nebudou na účtu, tak požádám o kompenzaci všech nákladů spojených s danou koupi. Další den byly peníze na účtu. Takové obchody vyvolávají odpor. :oops:
Takže kromě výběru vzduchovky je potřeba vybrat správný obchod :lol:
Marysh
Příspěvky: 244
Registrován: 06 lis 2014 20:48

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Marysh » 24 čer 2018 21:34

foky59 píše:
24 čer 2018 15:34
skorec=špaček, ty může, zastřel špačka zachráníš litr vína :D
Skorec vodní (Cinclus cinclus) je určitě něco jiného než Špaček obecný (Sturnus vulgaris). Používejte správné názvy, ať se domluvíme.
Smazaný uživatel 26679

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Smazaný uživatel 26679 » 25 čer 2018 10:52

Škorec je slovensky špaček. Cpt. out.
Marysh
Příspěvky: 244
Registrován: 06 lis 2014 20:48

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Marysh » 25 čer 2018 16:28

Škorec obyčajný alebo škorec lesklý je naozaj slovenský názov pre špačka obecného. Ale kolega napísal " skorec " a tak som reagoval. Ospravedlňujem sa, i tak sme všeci O.T. A od teras len o výběru vzduchové zbraně.
Odpovědět